Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:28:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 251 252 [253] 254 255 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349430 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3780 dnia: Maja 28, 2013, 09:17:46 am »

Czy ja wiem? Gdzieś w sieci są przeprosiny luteran za ,,antysemickie" pisma Lutra, z drugiej strony luteranie jako w sumie małe wyznanie w skali świata nie  są w odróżnieniu od katolików obiektem ataków Żydów.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3781 dnia: Maja 28, 2013, 09:19:49 am »

Czy ja wiem? Gdzieś w sieci są przeprosiny luteran za ,,antysemickie" pisma Lutra, z drugiej strony luteranie jako w sumie małe wyznanie w skali świata nie  są w odróżnieniu od katolików obiektem ataków Żydów.
Raczej jako cierń w boku Kościoła Chrystusowego.

No i jeszcze jedno. Jest takie porównanie: mason to sztuczny żyd, z kolei protestant to półmason, z czego wychodzi, że protestant to w połowie sztuczny żyd. Nawet ich zamiłowanie do imion biblijnych to widać ;).
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2013, 09:25:03 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3782 dnia: Maja 28, 2013, 09:44:12 am »

Na Drodze istnieje tylko spowiedź indywidualna uszna. Katecheza o spowiedzi jest głęboko osadzona w historii spowiedzi. W pierwszych wiekach kościoła, gdy człowiek zgrzeszył musiał odbyć publiczną pokutę a potem kapłan wprowadzał go publicznie do Kościoła. Symbolika była jasna. grzech krzywdził Kościół dlatego też grzesznik publicznie przed kościołem musiał się do tego przyznać (przyznać nie oznacza WYSPOWIADAĆ- tak abym nie został oskarżony o coś takiego) Dlatego w katechezie o spowiedzi zaznacza się, że grzech krzywdzi nie tylko osobę która grzeszy ale całą wspólnotę kościoła a kapłan jest głowo tej wspólnoty kościoła (bo w sposób sakramentalny zastępuję prawdziwą Głowę wspólnoty Kościoła czyli Jezusa Chrystusa) i w imię Jezusa Chrystusa wybacza grzechy i przyjmuje "na nowo" do komunii ze wspólnota Kościoła. Dlatego na drodze głosi się, że spowiedź jest pojednaniem ze wspólnotą. Nie głosi się jednak, że wspólnota może w jakikolwiek sposób wybaczyć grzechy!
Co do kultu maryjnego jestem zaskoczony odpowiedzią Pana pięknowłosego. Kult Maryjny jest i to bardzo duży. około 1/3 wszystkich pieśni jest Maryjnych. Co do różańca to absurd co Pan wypisuje. Drogą zakłada stopniowe bardzo powolne wprowadzanie w rożnego rodzaju modlitwy itp. jest oczywiście specjalny moment na Drodze, ze wszyscy bracia otrzymują katechezę o różańcu i wtedy ten staje się obowiązkiem dla członków Drogi. natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby wcześniej mówić  różaniec prywatnie. Moi katechiści kilkakrotnie zalecili mi tę modlitwę jako sposób walki z demonem.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3783 dnia: Maja 28, 2013, 09:49:00 am »

Moi katechiści kilkakrotnie zalecili mi tę modlitwę jako sposób walki z demonem.
Generalnie to niech świeccy odwalą się od kierownictwa duchowego!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3784 dnia: Maja 28, 2013, 10:06:02 am »

Moi katechiści kilkakrotnie zalecili mi tę modlitwę jako sposób walki z demonem.
Generalnie to niech świeccy odwalą się od kierownictwa duchowego!
Nikt Pana nie zmusza aby z tego korzystać
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3785 dnia: Maja 28, 2013, 10:32:56 am »

Moi katechiści kilkakrotnie zalecili mi tę modlitwę jako sposób walki z demonem.
Generalnie to niech świeccy odwalą się od kierownictwa duchowego!
Nikt Pana nie zmusza aby z tego korzystać
Jest pan bezczelny, wara od Koścoła!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3786 dnia: Maja 28, 2013, 10:53:55 am »

Moi katechiści kilkakrotnie zalecili mi tę modlitwę jako sposób walki z demonem.
Generalnie to niech świeccy odwalą się od kierownictwa duchowego!
Nikt Pana nie zmusza aby z tego korzystać
Jest pan bezczelny, wara od Koścoła!
Ja bezczelny? A Pan jakim prawem mnie z Kościoła wyrzuca? Jak Pan nie chce to może Pan nie korzystać, co w tym bezczelnego?
Ja przynajmniej nie stawiam się w perspektywie nieomylnego sędziego, który wie wszystko najlepiej. proszę o Powagę. Jeśli Święta Matka Kościół dopuszcza funkcjonowanie ekip katechistów a Pan jest temu przeciwny to sam się Pan stawia w opozycji. ja nie muszę się z tego tłumaczyć, że takie ekipy istnieją.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3787 dnia: Maja 28, 2013, 11:13:38 am »

Moi katechiści kilkakrotnie zalecili mi tę modlitwę jako sposób walki z demonem.
Generalnie to niech świeccy odwalą się od kierownictwa duchowego!
Nikt Pana nie zmusza aby z tego korzystać
Jest pan bezczelny, wara od Koścoła!
Ja bezczelny? A Pan jakim prawem mnie z Kościoła wyrzuca? Jak Pan nie chce to może Pan nie korzystać, co w tym bezczelnego?
Ja przynajmniej nie stawiam się w perspektywie nieomylnego sędziego, który wie wszystko najlepiej. proszę o Powagę. Jeśli Święta Matka Kościół dopuszcza funkcjonowanie ekip katechistów a Pan jest temu przeciwny to sam się Pan stawia w opozycji. ja nie muszę się z tego tłumaczyć, że takie ekipy istnieją.
Jakbym słyszał tekilera.
Jakaś multiplikacja na forum??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3788 dnia: Maja 28, 2013, 12:09:02 pm »


 A z tą 1/3 pieśni to nieźle Pan "pojechał".  :D

Zwracam honor pojechałem. W pieśniach np. pre katechumenatu (rozumiem etap w którym Pan był, jest 14 pieśni Maryjnych. teraz doszła jedna nowa.  Tych pięsni jokoło 110 ale 58 to psalmy więc ciężko by były Maryjne. Ale przyznaje się do błędu. U mnie co liturgia to jakas Maryjna pieśń stąd pomyłka. Ale patrząc na popularność pieśni to pewne nie są wykonywane prawie nigdy i nie są to pieśni Maryjne
Nie oznacza to jednak, że Droga nie jest Maryjna. W święto Niepokalanego Poczęcia mamy co roku wspólna Eucharystię i jest to jedno z najważniejszych wydarzeń liturgicznych w roku dal nas (oczywiscie poza Wielkim Postem, Wielkanocą i Bożym Narodzeniem)
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3789 dnia: Maja 28, 2013, 13:43:02 pm »


Jakbym słyszał tekilera.
Jakaś multiplikacja na forum??
[/quote]

Pan znowu ma problem intelektualny z ogarnięciem mojego nicka ?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #3790 dnia: Maja 28, 2013, 14:22:15 pm »

Przyznam, że ten wątek robi się coraz ciekawszy.
Pan Pieknowłosy wspomniał o tym, że katecheci Drogi zapisują imiennie grzechy członków wspólnoty w zeszytach. Jego oponenci, który bronią DN z różnych pobudek, przeszli nad tym do porządku dziennego. Symptomatyczne...

Szczęść Boże !
To mój pierwszy wpis, chociaż czytam forum od prawie roku, a niniejszy wątek przeczytałem cały kilka miesięcy temu. Z osobistych doświadczeń związanych z DN, mogę
doprecyzować: wspomniane zeszyty są spisywane przez jedną z osób z ekipy katechistów przeprowadzającej II skrutynium. Przed rozpoczęciem "przesłuchań" (delikwent siedzi na krześle ustawionym na środku sali, cała wspólnota wokół, a katechiści z przodu za stołem) katechista ogłasza, że wszelkie wypowiedzi będą spisywane, ale zeszyty
zostaną w swoim czasie spalone. Nie wiem czy są, czy nie, ale znam jeden przypadek, że nie zostały.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #3791 dnia: Maja 28, 2013, 14:31:02 pm »

Szczęść Boże !
To mój pierwszy wpis, chociaż czytam forum od prawie roku, a niniejszy wątek przeczytałem cały kilka miesięcy temu. Z osobistych doświadczeń związanych z DN, mogę
doprecyzować: wspomniane zeszyty są spisywane przez jedną z osób z ekipy katechistów przeprowadzającej II skrutynium. Przed rozpoczęciem "przesłuchań" (delikwent siedzi na krześle ustawionym na środku sali, cała wspólnota wokół, a katechiści z przodu za stołem) katechista ogłasza, że wszelkie wypowiedzi będą spisywane, ale zeszyty
zostaną w swoim czasie spalone. Nie wiem czy są, czy nie, ale znam jeden przypadek, że nie zostały.

A lampy świecącej w oczy nie było ? Amatorszczyzna ...
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #3792 dnia: Maja 28, 2013, 15:02:10 pm »


A lampy świecącej w oczy nie było ? Amatorszczyzna ...

Lampy nie, ale krzesło niektórzy po cichu zwali "elektrycznym". ;D
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #3793 dnia: Maja 28, 2013, 17:13:25 pm »

Przyznam, że ten wątek robi się coraz ciekawszy.
Pan Pieknowłosy wspomniał o tym, że katecheci Drogi zapisują imiennie grzechy członków wspólnoty w zeszytach. Jego oponenci, który bronią DN z różnych pobudek, przeszli nad tym do porządku dziennego. Symptomatyczne...

Szczęść Boże !
To mój pierwszy wpis, chociaż czytam forum od prawie roku, a niniejszy wątek przeczytałem cały kilka miesięcy temu. Z osobistych doświadczeń związanych z DN, mogę
doprecyzować: wspomniane zeszyty są spisywane przez jedną z osób z ekipy katechistów przeprowadzającej II skrutynium. Przed rozpoczęciem "przesłuchań" (delikwent siedzi na krześle ustawionym na środku sali, cała wspólnota wokół, a katechiści z przodu za stołem) katechista ogłasza, że wszelkie wypowiedzi będą spisywane, ale zeszyty
zostaną w swoim czasie spalone. Nie wiem czy są, czy nie, ale znam jeden przypadek, że nie zostały.

Ciekawi mnie, czy biskupi wiedzą o takich procederach. Jeśli nie - to smutne, jeśli tak i nie mają nic przeciw - to straszne. DN to gorsza sekta niż się spodziewałem. Myślał człowiek, że czasy nawiasu to jedna z bardziej porypanych rzeczy jakie kikoniści wymyślili.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3794 dnia: Maja 28, 2013, 17:16:27 pm »

A ja obawiam się, że nie tylko biskupi więdzą, a nawet i kardynałowie, a może nawet i ktoś wyżej....
Zapisane
Strony: 1 ... 251 252 [253] 254 255 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!