Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 09:58:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 248 249 [250] 251 252 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348721 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3735 dnia: Maja 21, 2013, 11:15:02 am »

Ostatnia informacja podana przez mamę...
Znaczy chciał Pan napisać "Ostatnia informacja podana przez Panią Mamę...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3736 dnia: Maja 21, 2013, 11:25:35 am »

No tak, przepraszam chodziło o Pania Mamę
Zapisane
Piscator
bywalec
**
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #3737 dnia: Maja 23, 2013, 01:28:42 am »

Paschalnego!!! wymiaru Eucharystii. Ani razu nie padło słowo ofiara albo uczta. Tylko pascha.
Przecież Pascha to ofiara. Krwawa, z baranka. Przynajmniej tak w moim Piśmie Świętym stoi?
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #3738 dnia: Maja 23, 2013, 07:44:02 am »

Pascha sama w sobie to przejście, nawet jeśli wiąże się z ofiarą, to nie mówi o niej wprost.
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3739 dnia: Maja 23, 2013, 09:59:35 am »

Znaczenie słowa jest znaczeniem słowa i tyle. Nie widzę powodu do złości.
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3740 dnia: Maja 23, 2013, 10:21:52 am »

Ja na pewno się nie denerwuje. Wspominam tylko homilię Papieża Benedykta XVI w której opowiadał o Mszy świętej joko o Passze Jezusa Chrystusa. O Zbawieniu, które dokonało się przez przejście ze Śmierci do Życia. Zaczęło się w wielki Piątek Śmiercią na Krzyżu a zakończyło się Niedzielą Zmartwychwstania.
Proszę się nie denerwować na jakiś lokalnych katechistów (tak zrozumiałem z Pana wypowiedzi) ale jest PRAWDĄ, że w naszą noc Zmartwychwstania wspominamy także pierwszą Paschę, którą Bóg dokonał w Egipcie. Widocznie było to masakryczne uproszczenie, rozumiem, że było ono irytujące ale nie posądzał bym tych ludzi o kłamanie i herezję
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3741 dnia: Maja 23, 2013, 10:24:09 am »

Raczej unikałem nazywania DN sektą bo jest tam wielu ludzi, którzy trafili tam szukając Pana Boga. Ale niestety coraz bardziej w Polsce upodabnia się DN do sekty.
Znaczenie słowa jest ważne ofiara to Ofiara. Pan Jezus dokonał Ofiary a nie tylko Przejścia ze śmierci do życia. Tak zawsze nauczał Kościół.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #3742 dnia: Maja 23, 2013, 11:20:41 am »

ale jest PRAWDĄ, że w naszą noc Zmartwychwstania wspominamy także pierwszą Paschę, którą Bóg dokonał w Egipcie. Widocznie było to masakryczne uproszczenie, rozumiem, że było ono irytujące ale nie posądzał bym tych ludzi o kłamanie i herezję

Tak, to jest prawda i tak samo mówią księża w wigilię Wielkanocy w nocy z soboty na niedzielę. Ale nie mówią, że to jest prawie to samo, co pascha żydowska. A w noc Zmartwychwstania wspominamy nie tylok pierwszą Paschę, ale cała historię kontaktu Pana Boga z człowiekiem, która została zapisana w Piśmie Świętym, zaczynając od Abrahama. Pascha Izraelitów nie jest jakoś szczególnie wyróżnionym wydarzeniem.

Jest bardziej zaakcentowana w tekstach Liturgii Paschalnej, choćby w Exultecie, ale nie ma tam znaku równości.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3743 dnia: Maja 23, 2013, 11:23:11 am »

Podobnie jak sporo wydarzeń w ST Pascha - była figurą antycypującą Ofiarę Krzyżową. Pascha żydowska - była m.in. ofiarowaniem w świątyni baranka. Czyli do zburzenia świątyni było OK. Pacha była TEŻ ofiarą. Stąd do liturgii weszło "Ecce Agnus Dei..." choćby. Stąd Pascha izraelitów też była "formą pamiątki" Krzyża.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3744 dnia: Maja 23, 2013, 11:34:21 am »

Oczywiście, że tej nocy wspomina się całą świętą historie Zbawienia. Nie twierdziłem, że wspomina się tylko Wyjście z Egiptu. Jednak te czytania jasno ukazują jak Jezus wypełnił wszystkie Pisma. Jak był Barankiem, którego Bóg sobie upatrzył na ofiarę.
Nie rozumiem stwierdzenia "tylko przejście" W słowie Pascha kryje się ofiara w słowie Ofiara nie kryje się Zmartwychwstanie. Dlatego stwierdzenie Pascha jest większe niż ofiara bo zawiera ją w sobie
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3745 dnia: Maja 23, 2013, 12:06:09 pm »

Zatem chyba zgodzi się Pan, że wmawianie ludziom, że żydzi, którzy twierdzą, że Pan Jezus nie wypełnił wszystkich pism i nie jest Mesjaszem, świętują w zasadzie to samo co my, jest wierutnym kłamstwem, herezją i manipulacją? Czy nie?
Bo tak robi neokatechumenat.
Oczywiście, że się zgodzę. Tak postawiona sprawa jest totalnym przegięciem. Tylko na mojej 11 albo 12 letnim pobycie w Neokatechumenacie NIGDY nie usłyszałem, że żydzi świętują to co my. Zwłaszcza dzisiejsi żydzi.
Można w duzym uproszczeniu stwierdzić, że MY świętujemy to co kiedyś oni. Bo przecież prawdą jest, że Bóg "zamienił" baranka na SWOJEGO SYNA BARANKA BEZ ZMAZY. ale na pewno nikt nie twierdzi, że dzisiaj żydzi świętują to co my. Jeśli Pan słyszał coś takiego to albo się Pan przesłyszał, albo było to uproszczenie albo głupota lub niewiedzą tego co mówił a nie "linia orientacyjna" katechez na drodze.
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3746 dnia: Maja 23, 2013, 12:34:58 pm »

Proszę się naprawde nie denerwować.
Może rzeczywiście mam takie szczęście, że u mnie Droga nie jest sektą. Spytałbym dlaczego brak z drogi odszedł ale nie wiem czy nie spowoduje to tylko większej Pana irytacji. Bo 7 lat to jednak sporo.
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #3747 dnia: Maja 23, 2013, 12:48:13 pm »

Pascha sama w sobie to przejście, nawet jeśli wiąże się z ofiarą, to nie mówi o niej wprost.

Dla żydów tak. I tego naucza judeokatechumenat. Pan, jak widać, przynależy, bo cytuje Pan regułki powtarzane co Paschę.

Dla katolików Pascha dokonała się przez ofiarę Pana Jezusa, my nie czekamy na czary-mary. Ponadto w mojej parafii próbowano wmówić ludziom, że właściwie w tę samą noc żydzi obchodzą teraz paschę i właściwie czekamy na tego samego mesjasza.

Niech mnie Pan nie obraża, do neonów nigdy nie należałem i należeć nie będę. Nie wątpię, że Msza jest ofiarą, po prostu nie uważam by miało to wynikać ze słowa pascha.
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3748 dnia: Maja 23, 2013, 23:47:52 pm »

Proszę się naprawde nie denerwować.

Jedyną osobą, która się tu denerwuje, jest Pan, co widać po desperackim imputowaniu tego rozmówcy. Nie dziwi mnie to, wyznawcy Kiko Wirtza reagują właśnie w ten sposób, gdy z nimi rozmawiam.

Niech mnie Pan nie obraża, do neonów nigdy nie należałem i należeć nie będę.

A to przepraszam najmocniej.
He he, po tej odpowiedzi widać kto się nie denerwuje.
Ja mam taki spokój, żę sobie Pan nie wyobraża. Natomiast Pan nie może znieść rozmowy z neonem a jak się Pan tylko dowiedział, że kolega w Neo nie jest to od razu powietrze z Pana uchodzi
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3749 dnia: Maja 24, 2013, 07:39:37 am »

Wiele razy na forum mówiłem jak skasowałem katechistów podczas spotkań otwartych kiedy oni na koniec zadają pytania. Głosili takie głupoty że zareagowałem a ponieważ to było przy proboszczu katechiści nie szaleli. Zakończyli tylko od razu czas pytań i spotkanie. Mam świadków. Chodziło o tzw. czasy nawiasu i spowiedź. Podobna sytuacja była u nas w seminarium w Obrze. Tym razem ofiarą padł ks. neon.
Zapisane
Strony: 1 ... 248 249 [250] 251 252 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!