Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 11:35:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 244 245 [246] 247 248 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349076 razy)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #3675 dnia: Stycznia 03, 2013, 22:52:18 pm »

Z informacji odnośnie liturgii, a konkretnie przyjmowania Komunii Świętej i ustawienia krzyża, które Pan nadmienił, wynika, że DN notorycznie i z premedytacją, a wręcz bezczelną arogancją łamie przepisy liturgicznie.

Czy domagał się pan kiedy przedstawienia na piśmie zasad neoliturgii, czy wszystko było ustalane zawsze "na gębę"?
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #3676 dnia: Stycznia 04, 2013, 09:52:00 am »

Jestem przerażony tym co opisuje pan Pięknowłosy :o Toż to sekta jak Świadkowie Jehowy albo inne oszołomy ze wsi w USA. Wypędzić to trzeba z Polski!

Jeśli to co opisuje pan Pięknowłosy to prawda to to co pan pisze, że wypędzić ich trzeba z Polski to też prawda. Chociażby to wypędzenie polegało na oficjalnym uznaniu przez Kościół za sektę. Bo to naprawdę przerażające, że takie rzeczy się dzieją we "wspólnocie" aprobowanej przez Kościół. Zebrać więcej świadectw i pisać do Rzymu...
Zapisane
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #3677 dnia: Stycznia 06, 2013, 19:56:33 pm »

Z informacji odnośnie liturgii, a konkretnie przyjmowania Komunii Świętej i ustawienia krzyża, które Pan nadmienił, wynika, że DN notorycznie i z premedytacją, a wręcz bezczelną arogancją łamie przepisy liturgicznie.

Czy domagał się pan kiedy przedstawienia na piśmie zasad neoliturgii, czy wszystko było ustalane zawsze "na gębę"?

Nigdy, panie pjo. Przystępując do DN byłem młodym mężczyzną, który odszedł w młodzieńczym buncie od Kościoła. Zatem nie interesowały mnie żadne dokumenty, w ogóle byłem w bardzo trudnej sytuacji życiowej i tylko te okoliczności sprawiły, że trafiłem do DN. Wierzyłem na słowo, skoro wmówiono mi, że sam Duch Święty przemawia przez katechistów, a ich słowo to prawda objawiona.
Brzmi śmiesznie, ale dopiero teraz pojąłem absurd tamtej sytuacji.

I do tej pory tak mówią. Chodziłam na katechezy nie dawno, jednak zrezygnowałam. Byłam pod wrażeniem, ale coś mnie niepokoiło.
Tłumaczyli, że gdyby nie Duch Święty to by nie przemawiali tu, wciąż powtarzali, że to nie przypadek skoro tu jesteśmy. Liturgia pokutna była dość dziwna. Próbowano wmówić nam przez pytania o spowiedzi, że tak naprawdę spowiedź w KK jest prywatna nie wspólnotowa ( nie wiem w jakim to celu). Najgorsze było, jak katechista na koniec katechezy powiedział, "jeżeli ktoś nie ma wiary niech więcej tu nie przychodzi, trzeba mieć wiarę jak Abraham by uczęszczać". I ta zmiana decyzji nic nie tłumacząc, jeżeli chodzi o wyjazd weekendowy, ja byłam w tamtym czasie bez pracy. Nie mamy się o to martwić oni wszystko zorganizują, a za tydzień, że trzeba coś dać od siebie, będzie specjalny worek przeźroczysty do pieniędzy. A tak po za tym za każdym razem szłam z jakimś nie pokojem na katechezy.
Już więcej mnie nie zobaczyli, chodź prawie przekonali bym uczęszczała. Jedno co z tego wyniosłam to słuchać uważnie Słowa Bożego, ale nie tak jak oni tego by sobie życzyli.
Ta spowiedź była dziwna tak przy wszystkich, było paru ojców. Szybka raz raz i następny. Tak jakby oni minimalizowali spowiedź tak ważną dla człowieka.
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #3678 dnia: Stycznia 10, 2013, 19:54:17 pm »

Skłonny jestem podać nazwiska a nawet postarać się o świadków/świadka, jeśli zechce mówić. Ale to tylko w przypadku pisania jakiegoś oficjalnego dokumentu, nie mam zamiaru nic upubliczniać, bo tego nie da się udowodnić bezwzględnie.

Widzę, że nikt nie podchwytuje tematu... Łaj?
Zapisane
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #3679 dnia: Stycznia 10, 2013, 20:12:36 pm »

Skłonny jestem podać nazwiska a nawet postarać się o świadków/świadka, jeśli zechce mówić. Ale to tylko w przypadku pisania jakiegoś oficjalnego dokumentu, nie mam zamiaru nic upubliczniać, bo tego nie da się udowodnić bezwzględnie.

Widzę, że nikt nie podchwytuje tematu... Łaj?

Więc świadków by musiało być kilkoro, by taki dokument był wiarygodny.
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3680 dnia: Stycznia 11, 2013, 09:44:19 am »

Więc świadków by musiało być kilkoro, by taki dokument był wiarygodny.
To wszystko układa się bardzo logicznie w całość. Problem w tym, że "zwieszchności i władze" Kościoła bardziej od Świętej, Katolickiej i Apostolskiej Wiary Świętej Matki Kościoła cenią sobie święty spokój.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3681 dnia: Stycznia 11, 2013, 10:04:56 am »

Widzę, że nikt nie podchwytuje tematu... Łaj?
U mnie - bikos maj biszop zamierza odstawić ekumaniacką szopkę...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #3682 dnia: Stycznia 12, 2013, 08:28:38 am »

Aprobata neokatechumenatu przez Rzym oznacza, że Bóg nas opuścił.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #3683 dnia: Stycznia 12, 2013, 09:58:23 am »

Aprobata neokatechumenatu przez Rzym oznacza, że Bóg nas opuścił.
nie chce byc niegrzeczny, wiec nie napisze co kogo opuscilo.

Katolicy nie maja problemu z Rzymem.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3684 dnia: Stycznia 18, 2013, 21:26:52 pm »

Przepraszam, a gdzie są panowie tkiller, hellsing i inni członkowie DN, którzy wypowiadali się w tym temacie bardzo intensywnie? Dlaczego zaprzestali?
Zostali odwołani/przeniesieni na inne fronty?
 ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #3685 dnia: Stycznia 18, 2013, 21:38:30 pm »

A może nie mają już odgórnego przymusu?
Co do Pana hellsinga:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,494.msg127437.html#msg127437
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #3686 dnia: Stycznia 19, 2013, 10:30:12 am »

Czy jakiś przymus mieli, tego nie wiem i jest to dla mnie rzecz wątpliwa. Ludzie po wielu latach w DN czują się jej częścią, a wszelkie ataki na DN odbierają jako ataki na nich i ich rodziny. Choć u mnie również katechiści kilka razy podkreślali, żeby nie pisać nic na forach, ale przede wszystkim, żeby nie czytać(!).
Raz coś tam też wspomnieli o tym, że w internecie "ludzie piszą", że Kiko rozbija się samolotami po świecie. "A niech się rozbija, skoro tyle dobrego zrobił, to ma być biedny?" - takie wyjaśnienie otrzymaliśmy, choć ja spodziewałem się zdementowania  :P

Czy ktoś może wie, o co mogło chodzić z tym rozbijaniem się samolotami?
Rekompensuje sobie to, ze nie moze chodzic po wodzie, a wino musi kupic w supermarkecie.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #3687 dnia: Stycznia 19, 2013, 10:35:17 am »

Zasadniczo w "świecie zachodnim" używanie środka transportu zwanego samolotem nie wzbudza kontrowersji, ani nie jest to luksus dla bogatych.
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #3688 dnia: Stycznia 19, 2013, 11:12:38 am »

Wątek rozbijania się samolotami po świecie oraz czytania forów w tradiświatku też się kiedyś przewinął ;D
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #3689 dnia: Stycznia 22, 2013, 00:02:50 am »

Na tym forum nie ma bardziej ruchliwego wątku...
Zapisane
Strony: 1 ... 244 245 [246] 247 248 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!