Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 09:08:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 241 242 [243] 244 245 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348539 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #3630 dnia: Sierpnia 17, 2012, 10:17:20 am »

Czy ktoś z Panów wyszukujących informacje o DN zdecyduje się na założenie profesjonalnego blogu lub strony rzeczowo listującej wszystkie nadużycia DN?
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #3631 dnia: Sierpnia 17, 2012, 12:18:27 pm »

KNO udokumentowała dla potomnych sporo drogowych perełek, ale zdaje się, że jej autor nie ma teraz wiele czasu na prowadzenie strony. Przydałoby się coś z możliwością komentowania, by dac też możliwość wypowiedzenia się ludziom z DN - większe możliwości poznawcze i bitewne.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3632 dnia: Sierpnia 17, 2012, 14:26:35 pm »

@Jarod:
FK jest dość popularne. Nawet wśród członków DN.
A co do KNO, to wiele z tych materiałów o DN znikło bezpowrotnie.
Najlepiej byłoby właśnie tam zamieszczać pozostałe wyskoki neoństwa, ale po tym jak odnalezienie informacji o kartach okolicznościowych ze "Świętym Kiko" przypisano użytkownikom Rebelyi, nie wspominając przy tym ani słowem o Forum Krzyż, na którym to właśnie jako pierwsza pojawiła się informacja o dystrybucji takich bibelotów, (prowadzący KNO użytkownik był tego dnia na FK i widział godziny wpisów) stwierdziłem, że nie ma sensu się kopać z przysłowiowym koniem... Nie wiem, obrazili się na nas czy co ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2012, 14:33:54 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
amarus
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2


Bądź wierny Idź

« Odpowiedz #3633 dnia: Sierpnia 21, 2012, 11:03:02 am »

Ostatnio poznałem sympatyczną neońską rodzinkę. Nie mogłem uwierzyć, póki nie zobaczyłem w legitymacji szkolnej. Dzieci miały na imię Jeremiasz, Eliasz i Estera. Nie mogłem się powstrzymać i wiem, że to nieelegancko, ale zapytałem chłopców, czy są obrzezani. Jasne, że nie byli, ale jeden Bóg wie, dokąd to wszystko zmierza.
Zapisane
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #3634 dnia: Sierpnia 21, 2012, 13:41:04 pm »

Ja ze smutkiem usłyszałem, że mój znajomy kleryk, który w tym momencie otrzymałby świecenia diakonatu, zrezygnował ze swej służby dla Kościoła w tej formie i poświęcił się neokatechumenatowi. O dziwo, uważa, że uczęszczanie na Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego jest piękne, bo świadczy o jedności Kościoła w Jego różnorodności.
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3635 dnia: Sierpnia 21, 2012, 13:45:45 pm »

Ja ze smutkiem usłyszałem, że mój znajomy kleryk, który w tym momencie otrzymałby świecenia diakonatu, zrezygnował ze swej służby dla Kościoła w tej formie i poświęcił się neokatechumenatowi. O dziwo, uważa, że uczęszczanie na Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego jest piękne, bo świadczy o jedności Kościoła w Jego różnorodności.
Jasne, bo tak można przemycić herezje i wypaczenia. vide: E pluribus unum
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #3636 dnia: Sierpnia 21, 2012, 13:50:20 pm »

Jasne, bo tak można przemycić herezje i wypaczenia. vide: E pluribus unum

Przecież neoni i tak nie kryją się ze swoimi wypaczeniami, więc gdzie tu logika?
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
sayalius
Gość
« Odpowiedz #3637 dnia: Sierpnia 21, 2012, 13:56:11 pm »

O dziwo, uważa, że uczęszczanie na Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego jest piękne, bo świadczy o jedności Kościoła w Jego różnorodności.

To ja bym się tak o niego nie bał. Modlić się trzeba, ale jak już nie ruguje KRR, to istnieje spora szansa, że w końcu przejrzy na oczy. :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3638 dnia: Sierpnia 21, 2012, 14:12:47 pm »

Jasne, bo tak można przemycić herezje i wypaczenia. vide: E pluribus unum

Przecież neoni i tak nie kryją się ze swoimi wypaczeniami, więc gdzie tu logika?
Logika to dla nich. Skoro można tak to można i inaczej. Dla mnie to jest niedopuszczalne, a dla nich to norma.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #3639 dnia: Sierpnia 21, 2012, 14:48:18 pm »

Jasne, bo tak można przemycić herezje i wypaczenia. vide: E pluribus unum
Przecież neoni i tak nie kryją się ze swoimi wypaczeniami, więc gdzie tu logika?
Jakie tam wypaczenia - przecież "papież/biskup o wszystkim wie i akceptuje"  ;)
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3640 dnia: Sierpnia 28, 2012, 12:41:20 pm »



Jak widać na załączonym wyżej obrazku, neon może uklęknąć, ale tylko przed swoim guru...

http://neocatecumenali.blogspot.com/2012/08/in-ginocchio-davanti-kiko.html

Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #3641 dnia: Września 11, 2012, 20:47:56 pm »

Patrystyczny argument przeciw spożywaniu Komunii na siedząco w Neokatechumenacie:

"To, że o zachodzie słońca zabija się Baranka (Wj 12, 6), znaczy: na końcu czasów, jakoby w godzinie wieczornej wypełnia się tajemnica naszego Baranka, którym jest Chrystus... Nie wolno Go pożywać, siedząc, jeżeli bowiem Serafini stoją przed Nim z drżeniem, któż ośmieli się Go spożywać, siedząc? ... Nikomu nie godzi się, siedząc, przyjmować żywe Ciało".

św. Efrem (+ 373) [w:] Eucharystia pierwszych chrześcijan. Ojcowie Kościoła nauczają o Eucharystii, Warszawa 1987.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3642 dnia: Września 11, 2012, 21:24:48 pm »

A można jeszcze prosić o info w jakim dziele te słowa padły?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #3643 dnia: Września 11, 2012, 21:34:25 pm »

A można jeszcze prosić o info w jakim dziele te słowa padły?

W Komentarzu do Księgi Wyjścia.

Edit: Przynajmniej to trzecie zdanie pochodzi stamtąd: http://books.google.co.uk/books?id=kjukkUUG3gYC&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false (s. 247).
Bibliografia patrystyczna 1901-2004 odsyła tylko do tego źródła, a wspomniana książka Eucharystia pierwszych chrześcijan w ogóle nie podaje konkretnego dzieła (albo dzieł).
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2012, 21:57:38 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Piscator
bywalec
**
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #3644 dnia: Września 12, 2012, 17:10:27 pm »

Kikoni odpowiedzą, że to już po edykcie mediolańskim, więc niekoszerne...
Zapisane
Strony: 1 ... 241 242 [243] 244 245 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!