Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:28:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 239 240 [241] 242 243 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349427 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3600 dnia: Czerwca 21, 2012, 13:07:38 pm »

Tak na marginesie komunii na rękę. Nie wchodząc w spór teologiczny  o protestanckie rozumienie eucharystii to jak nawet niektórzy luteranie przyjmują ,,komunię" na rękę to zawsze klękają(przynajmniej w warszawskim zborze). Nie ma mowy o komunii na stojąco czy siedząco. Oczywiście pastor sprawuje ,,sakrament ołtarza" tyłem do wiernych. Taki mają szacunek.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3601 dnia: Czerwca 21, 2012, 13:28:20 pm »

Tak na marginesie komunii na rękę. Nie wchodząc w spór teologiczny  o protestanckie rozumienie eucharystii to jak nawet niektórzy luteranie przyjmują ,,komunię" na rękę to zawsze klękają(przynajmniej w warszawskim zborze). Nie ma mowy o komunii na stojąco czy siedząco. Oczywiście pastor sprawuje ,,sakrament ołtarza" tyłem do wiernych. Taki mają szacunek.
Bo luteranie są bardziej katoliccy, niż DN...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3602 dnia: Czerwca 21, 2012, 14:02:56 pm »

Ale  trzeba tu odróżnić między całą tą ideologią neo, a ludźmi, którzy do tego neo  przychodzą w dobrej wierze. To I skrutinium to nie ma jeszcze tak widocznych wszystkich różnic, ludzie wchodzą, bo szukają duchowości, głębszego sensu i można powiedzieć, że to I skrutinium jest jakby zachętą i jest pogłębieniem wiary, poznaniem Pisma św. i wielki szacunek dla ludzi, którzy szczerze szukają, ale  dalej to wprost  :o  i trudno im z tego wyjść, wspólnota jakoś łączy i później żadne argumenty już nie trafiają, mozgi sa juz przeprane.

Dokładnie tak działają sekty, a nie ruchy katolickie. Miarą katolickości każdego ruchu, czy stowarzyszenia jest jego udział w życiu parafii.Pani O swicie proszę zapytać o to swoich katechistów. Dlaczego DN organizuje własne Msze, zamiast uczestniczyć w parafialnych?
Proszę przeczytać wszystkie strony wątku. Wiele się Pani wyjaśni
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3603 dnia: Czerwca 21, 2012, 14:12:54 pm »

Miarą katolickości każdego ruchu, czy stowarzyszenia jest jego udział w życiu parafii.


Mogę panią/pana zapewnić o znacznym udziale DN w życiu parafialnym.  8)

Między innymi dlatego istniej większe poparcie dla działań DN niż działań trasów śród proboszczów.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3604 dnia: Czerwca 21, 2012, 14:14:37 pm »

Miarą katolickości każdego ruchu, czy stowarzyszenia jest jego udział w życiu parafii.
Mogę panią/pana zapewnić o znacznym udziale DN w życiu parafialnym.  8)

A konkretnie?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3605 dnia: Czerwca 21, 2012, 14:16:29 pm »

Mogę panią/pana zapewnić o znacznym udziale DN w życiu parafialnym.  8)

Między innymi dlatego istniej większe poparcie dla działań DN niż działań trasów śród proboszczów.
Nie, no jasne. Po co sie zastanawiać nad Wiarą, jesli można sobie się pobawić, pograć na gitarce i posłuchać co inni mają do powiedzenia.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3606 dnia: Czerwca 21, 2012, 16:00:53 pm »

Mogę panią/pana zapewnić o znacznym udziale DN w życiu parafialnym.  8)
Między innymi dlatego istniej większe poparcie dla działań DN niż działań trasów śród proboszczów.
W takim razie luteranie uczestniczący w życiu mojej parafii są bardziej katoliccy od DN.
Nie rozśmieszaj nas człowieku.
A to, że ktoś ma większe poparcie nie przekłada się wcale na zgodność takiego ruchu z doktryną katolicką. Wystarczy sobie przypomnieć co liderzy DN mówią o nawracaniu Żydów czy prawosławnych.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3607 dnia: Czerwca 21, 2012, 16:03:47 pm »

Mogę panią/pana zapewnić o znacznym udziale DN w życiu parafialnym.  8)
A zwłaszcza w "życiu diecezjalnym", czy w czasopismach katolickich (w tym tych katolickich jedynie z nazwy )
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #3608 dnia: Czerwca 21, 2012, 21:38:03 pm »

W praktyce zależy to od stosunku proboszcza czy biskupa do DN.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3609 dnia: Czerwca 21, 2012, 22:00:13 pm »

Miarą katolickości każdego ruchu, czy stowarzyszenia jest jego udział w życiu parafii.


Mogę panią/pana zapewnić o znacznym udziale DN w życiu parafialnym.  8)

Między innymi dlatego istniej większe poparcie dla działań DN niż działań trasów śród proboszczów.
Onegdaj przypadkiem trafiłam w konfesjonale, w  swojej parafii,  na spowiednika związanego z DN. Młody kapłan od dziecka był formowany przez DN, skończył neońskie seminarium.  Byłam przerażona teologicznymi deformacjami podczas udzielanej mi nauki.
Od tej pory zaczęłam interesować się DN. W miarę zdobywanej wiedzy moje przerażenie wzrastało.
 Młodzi ludzie, którzy  wdepną w DN, nie wiedzą już, co to jest katolicyzm.  DN przerobiła wszystko po kolei na własną modłę.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #3610 dnia: Czerwca 21, 2012, 22:02:07 pm »


Mogę panią/pana zapewnić o znacznym udziale DN w życiu parafialnym.

Nikt nie watpi ani przez chwile, ze to wlasnie w parafiach katolickich rekrutujecie czlonkow swojej sekty odrywajac ich od Kosciola.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3611 dnia: Czerwca 21, 2012, 23:03:51 pm »

Byłam przerażona teologicznymi deformacjami podczas udzielanej mi nauki.
Od tej pory zaczęłam interesować się DN. W miarę zdobywanej wiedzy moje przerażenie wzrastało.
No ale tam, gdzie trafiał na dusze słabiej ugruntowane w katolickiej wierze, dopiero szkody robił.  :o
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Maturin
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #3612 dnia: Lipca 04, 2012, 20:15:46 pm »

Myślę, że to odpowiedni wątek dla tej znalezionej w sieci informacji.
http://ekai.pl/wydarzenia/ciekawostki/x55940/wloch-ks-matteo-campagnaro-sekretarzem-kard-nycza/?
Nie dość, że sekretarzem, to jeszcze kapelanem...
Kardynał Nycz od początku z nimi mocno sympatyzował. Nie wiem czy to wyraz dalszego dla nich poparcia, czy chce się podszkolić z włoskiego i rozejrzeć za stanowiskiem w Watykanie. Tak czy inaczej, to niedobrze.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3613 dnia: Lipca 04, 2012, 21:11:48 pm »

No niestety, nasi Arcypasterze cierpią na niczym nieuzasadnioną kikofilię. I jeszcze im dobrze z tym ;).

P.S. Serdeczne pozdrowienia z okazji debiutu!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
amarus
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2


Bądź wierny Idź

« Odpowiedz #3614 dnia: Lipca 28, 2012, 22:35:25 pm »

A jest w Polsce jakiś kościelny dostojnik, który wykazywałby entuzjazm w związku z Mszą Świętą wg Mszału Piusa V?
Zapisane
Strony: 1 ... 239 240 [241] 242 243 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!