Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:16:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349600 razy)
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3345 dnia: Stycznia 17, 2012, 21:49:44 pm »

Tez poprosze o nazwy tych dodatkowych perspektyw.
Program szkoły podstawowej.  Dla przypomnienia : jest np. wikipedia.  Poszukaj sobie Pan.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3346 dnia: Stycznia 17, 2012, 22:17:12 pm »

Odchodząc od oceny teologicznej malarstwa Kiko to w porównaniu do tego co się obecnie tworzy na kierunkach malarskich to jego prace nie są złe. Jak dla mnie.
... co bynajmniej Kikosiowi chluby nie przynosi ...

@Jwk
Pamiętam jeszcze o perspektywie
Panie "Dziadziu",  perspektyw to jest wiele różnych.  Nie uważał Pan na lekcjach, oj, nie uważał...

Tez poprosze o nazwy tych dodatkowych perspektyw.
Program szkoły podstawowej.  Dla przypomnienia : jest np. wikipedia.  Poszukaj sobie Pan.

To raczej niech się Pani przyzna, że z tą "sztuką" kit pociska ;).

A tak na marginesie, Anthelme Brillat-Savarin słusznie zauważył, że pierwszą sztuką człowieka była sztuka mięs.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 22:20:25 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #3347 dnia: Stycznia 18, 2012, 08:54:36 am »

Tez poprosze o nazwy tych dodatkowych perspektyw.
Program szkoły podstawowej.  Dla przypomnienia : jest np. wikipedia.  Poszukaj sobie Pan.
Jak sie ktos chwali, ze cos wie, to prosze go o podzielenie sie ta wiedza.
Juz dawno zastanawialem sie, czy "pani Genowefa", nie jest czasem panem "Genowefa". Teraz, gdy juz wiem skad "Genowefa" "wie" o perspektywach.... coz, nauka radziecka zna takie przypadki.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3348 dnia: Stycznia 18, 2012, 10:20:22 am »

Pani Genowefo - może to rzeczywiście było w szkole podstawowej, ale w większości przypadków od czasów podstawówki minęło lekko licząc -naście lat. A przez tyle lat wiedza nieużywana ulega zapomnieniu. Może jednak Pani przypomni - o co chodzi. Prosimy...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3349 dnia: Stycznia 18, 2012, 13:10:50 pm »

Dla przypomnienia : jest np. wikipedia.  Poszukaj sobie Pan.
Osobiście staram się unikać tego źródła od kiedy zobaczyłem tam kłamliwy paszkwil zatytułowany "Raport Ryana".
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3350 dnia: Stycznia 18, 2012, 13:56:16 pm »

@Krzysztof Kałębasiak
Teraz, gdy juz wiem skad "Genowefa" "wie" o perspektywach.... coz, nauka radziecka zna takie przypadki.
Nigdzie nie napisałam skąd pochodzi moja skromna wiedza na ten temat. Napisałam gdzie najprościej i najszybciej możesz Pan uzupełnić swoje braki z podstawówki, które każdy jakieś przecież ma.


@Jwk
To raczej niech się Pani przyzna, że z tą "sztuką" kit pociska ;).
Kit czy nugat - nie robi to Panu różnicy.


@Jp7
Pani Genowefo - może to rzeczywiście było w szkole podstawowej, ale w większości przypadków od czasów podstawówki minęło lekko licząc -naście lat. A przez tyle lat wiedza nieużywana ulega zapomnieniu. Może jednak Pani przypomni - o co chodzi. Prosimy...
W moim odczuciu należałoby uznać za nieprzyzwoitość  potraktowanie  Pana jako kogoś tak  niepodoradnego w klikaniu.

@ Andriusza
Osobiście staram się unikać tego źródła od kiedy zobaczyłem tam kłamliwy paszkwil zatytułowany "Raport Ryana".
W kontaktach z brutalną rzeczywistością  może pomóc Panu sitko...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3351 dnia: Stycznia 18, 2012, 15:05:08 pm »

Kit czy nugat - nie robi to Panu różnicy.
Skąd to przypuszczenie? Pierwszego nie podam do kawy, drugim okien nie uszczelnię ;).

P.S. Czyli co? Zaplątała się Pani?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3352 dnia: Stycznia 18, 2012, 15:17:04 pm »

@Jwk
Skąd to przypuszczenie? Pierwszego nie podam do kawy, drugim okien nie uszczelnię ;).
Nie mniej jednak, bez etykiety na opakowaniu, smaku i zapachu nie rozróżnisz Pan.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2012, 19:33:25 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3353 dnia: Stycznia 18, 2012, 15:41:56 pm »

Osobiście staram się unikać tego źródła od kiedy zobaczyłem tam kłamliwy paszkwil zatytułowany "Raport Ryana".
W kontaktach z brutalną rzeczywistością  może pomóc Panu sitko...

Też Pani polecę takie sitko, zanim potraktuje Pani zbyt poważnie niektóre kwitki wypuszczone na okazję zbliżającego się drugiego referendum w sprawie ratyfikowania Traktatu Lizbońskiego:
http://www.studiesirishreview.ie/index.php?page=shop.product_details&product_id=65&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=5
http://www.spiked-online.com/index.php/site/article/9548/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2012, 21:58:02 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3354 dnia: Stycznia 18, 2012, 18:38:13 pm »

Nie mniej jednak, bez etykiety na opakowaniu  smaku i zapachu nie rozróżnisz Pan.
Ki pieroneczek to opakowanie  smaku i zapachu :o ;) ??? ?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3355 dnia: Stycznia 18, 2012, 19:11:33 pm »

Konferencja z udziałem Kiko Arguello:

http://kapucyni.pl/index.php/info/4421-konferencja-kiko-arguello
Carmen: To był rok 2001. Ale w 1995 roku ja już byłam w Chinach i powiem to, ponieważ Jan Paweł II, który przebył cały świat z ogromną odwagą, nie mógł wkroczyć do Chin. Ja wjechałam do Chin, z jedną ekipą i oni obwozili mnie po wielu miastach, było tam wielu seminarzystów i powiedzieliśmy: „Kochamy papieża”. Wszyscy umieli mówić po łacinie Credo, napisaliśmy list do papieża, to było coś fantastycznego. Potem, kiedy przyjechałam do Rzymu i Jan Paweł II mnie przyjął, samą, bez Kiko, samą, pokazałam mu całość, również ten list, a Kiko mówi: „Beznadziejna, poszła do papieża beze mnie”. Papieża bardzo interesowały Chiny.

Kiko: Ona była przede mną, sama pojechała do Chin. Spotkała tam biskupów Kościoła podziemnego, tych braci, którzy się tam gromadzą . Kiedy jeszcze było bardzo trudno tam wjechać.
Carmen: Ci młodzi, tamci seminarzyści, zachowali wiarę dzięki swoim rodzicom, ponieważ rodzice przekazywali im wiarę w domach, znali Salve Regina, Credo, Tedeum, po łacinie wszystko.

Kiko: Więc mówię, że ten znak, który dał nam Pan dla Chin, potem się wypełnił, ponieważ potem zostali wybrani odpowiedzialni za Kościół podziemny. Również siostry zakonne, które my potem wysyłamy… Jedni prosili, aby przysłać im właśnie taką siostrę, która by uczyła hiszpańskiego braci z Kościoła podziemnego. Musiała ogolić całą głowę i tak dalej, to było dwanaście lat temu, kiedy Kościół był tam mocno prześladowany. Pojechała jakimś pociągiem kilkanaście godzin, w jakimś ciasnym mieszkanku dali jej spać, obudzili o 5. rano, dali herbatkę i kiedy otworzyła drzwi pokoju, mnóstwo młodych Chińczyków na kolanach modliło się różańcem, przygotowując się do Mszy świętej. Potem wszedł ksiądz, ubrany, i tyłem do ludzi odprawiał Mszę, oni byli cały czas na kolanach. Kiedy skończyli Mszę, odmówili kolejny różaniec, dziękczynny. I ci wszyscy ludzie gdzie potem wchodzą? Zaprowadzili tę siostrę, otworzyli szafę, a tam były po prostu schody w dół, które prowadziły do jeszcze kolejnego pomieszczenia i w tym następnym miejscu była jeszcze jedna szafa, wchodziło się do tej drugiej szafy i dalej się szło jeszcze kolejne kilkanaście metrów. W ten sposób ten Kościół podziemny przetrwał wiele, wiele lat. Ta dziewczyna z Drogi była tak zdumiona, tak zachwycona duchem Chińczyków, tym męstwem. Ja raz pamiętam, jak we Florencji przepowiadałem kerygmat. Wygwizdali mnie księża lewicowi, którzy się zbuntowali. Powiedział potem do mnie kardynał Benelli, który jest nam bardzo bliski: „Kiko, jest tylko jeden Duch Święty, więc bądź spokojny, nie ma dwóch, trzech, jest tylko jeden”. To było bardzo ciekawe, ponieważ kiedy nas przyjął odpowiedzialny Kościoła podziemnego w Mandżurii, Pekinie… Wiecie? Znaleźliśmy tego samego Ducha, którego odkryliśmy na Drodze, ten ksiądz, odpowiedzialny za Pekin, najbardziej prześladowany, nie mógł dwa razy w tym samym miejscu spać, zawsze jak szczur, który musi się chować co rusz to w innym miejscu, co noc w innym łóżku. Mnie bardzo zdumiało, że ci prezbiterzy odpowiedzialni dali nam do dyspozycji swoje wspólnoty, mówili: „Otwierajcie Drogę we wszystkich naszych Kościołach podziemnych”. Dwadzieścia tysięcy chłopaków na Chiny, więc zaczynamy, w ciągu pięciu lat...."

---
W tym miejscu przerwałem czytanie. Mam nadzieje, że te przechwałki Kiko o planowanym desancie drogowców na ziemie chińskie są wysoce przesadzone. Tak samo jak i te o ciepłym przyjęciu DN przez księży Kościoła podziemnego. Łapy precz od chińskich tradsów ! >:(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2012, 22:58:33 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3356 dnia: Stycznia 18, 2012, 22:59:57 pm »

Możliwe, że zepsuje niespodziankę tym, którzy postanowią doczytać do końca elukubracje Franciszka Arguello, ale pomyślałem, że te cytaty są warte zarchiwizowania na tym forum, gdyż ładnie podkreślają charakter judaizujący Drogi Neokatechumenalnej:

 "Cały czas nas denuncjują, telefony, donosy. Teraz biskup Japonii chce nas wszystkich wyrzucić. Talmud mówi, żeby modlić się: „Dziękuję za to, że jestem prześladowany, a nie że ja jestem prześladowcą”. Bo Chrystus był prześladowany, to nie jest łatwe,"

"Ktoś może powiedzieć: „Nie zgadzam się”, ale teraz jesteśmy już zatwierdzeni, możemy zapytać, czy jesteś kimś więcej niż papież, skoro nie zgadzasz się na nas? Istotą łaski Ducha Świętego jest gorliwość. To, co mówi kodeks – zbawienie dusz jest najwyższym prawem, albo to, co mówi Talmud – my jesteśmy wszczepieni w ten szczep Izraela, gorliwość rodzi niewinność. Ten, kto jest gorliwy, mimo grzechów zostaje na końcu oczyszczony, staje się niewinny w oczach Boga. Ten, kto ma miłość i gorliwość, żeby głosić Ewangelię dla zbawienia świata, staje się niewinny, bo Bóg akceptuje tylko ofiarę baranka, tego, kto jest niewinny, a gorliwość czyni nas niewinnymi. „Wszystko, o co poprosimy, On nam daje”, to mówi Talmud."
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2012, 18:50:20 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3357 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:22:54 am »

Ten, kto jest gorliwy, mimo grzechów zostaje na końcu oczyszczony, staje się niewinny w oczach Boga.
Czyli judaizm niezależną drogą do zbawienia, niepotrzebny jest Kościół i Jego Sakramenty ustanowione przez Boskiego Odkupiciela, byle przestrzegać nauki rabinów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3358 dnia: Stycznia 19, 2012, 11:46:39 am »

@Jwk
byle przestrzegać nauki rabinów.
A mistyka Tory ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2012, 12:32:05 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3359 dnia: Stycznia 19, 2012, 11:54:01 am »

Cytuj
„Wszystko, o co poprosimy, On nam daje”, to mówi Talmud."

To naprawdę jest schiza !
Pacjentowi odbiło.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!