Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:16:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 215 216 [217] 218 219 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349393 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3240 dnia: Grudnia 07, 2011, 19:03:57 pm »

Nie tylko ta dykasteria się nimi zajmowała inne również
Dość żałosny powód do dumy ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #3241 dnia: Grudnia 07, 2011, 20:31:48 pm »

Niestety Wy macie tylko Mszę; bez formacji; robicie minium minimorum 99% katolików - niedzielna Msza Św. tyle, że w starym rycie i w dodatku w języku dla wielu niezrozumiałym.
 



Wie pan co? Zal mi pana. Nie ma pan zielonego pojecia Czym Jest Msza Święta.
Teraz latwiej mi zrozumiec  neonowcow spotykanych na roznych forach internetowych. Tzn. Juz wiem, dlaczego oni nie sa w stanie normalnie dyskutowac z katolikami. Ucza ich glupot tacy jak pan.

Napisze tylko, ze gdyby zdawal sobie pan sprawe, Czym Jest Msza Święta, to co niedziela stalby pan w kosciele z opadnieta szczeka, niezdolny do ruchu.
Ciekawi mnie jednak, kto panu zrobil krzywde zaciagajac pana do DN? Moze pan napisac, jak pan tam trafil?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2011, 06:09:18 am wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3242 dnia: Grudnia 07, 2011, 20:41:19 pm »



"Dzisiaj schizma przychodzi ze strony tych, którzy nie akceptują Soboru i mówią: Jaki Sobór? Trydencki ! To był prawdziwy Sobór !
Sobór II Watykański uważają za jedną wielką pomyłkę, przez którą Kościół tonie."

Niezły prorok z tego Kiko, żeby już w latach 70 takie wizje ogłaszać.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2011, 20:43:05 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3243 dnia: Grudnia 07, 2011, 20:49:44 pm »

"ci którzy chcą nas bić i zabijać" - dobre! I coś mi to przypomina - "antifę" - z pałami i kastetami Waszej bezczelności i zatwardziałości.

"Wy macie tylko Mszę; bez formacji;" - no to Wy macie formację bez Mszy, bo czy neońską paschę Mszą nazwać można?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #3244 dnia: Grudnia 07, 2011, 20:53:21 pm »

Ma w jednym Kikon rację - bliżej im do protestantów niż do katolików
Zapisane
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3245 dnia: Grudnia 07, 2011, 20:55:02 pm »

Podoba mi się ten ruch w dyskusji :)
Jedno zdanie a tyle szumu;)
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3246 dnia: Grudnia 07, 2011, 20:56:05 pm »

ksiądz może sam bez ludu celebrowac Mszę Św. ale po co? przecież nikt nie mówi, że nie można;

Wdac, ze jest pan wyuczony przez katechistow z DN.
Pan naprawde nie wie po co odprawia sie Mszę Świętą?
I dlaczego trzeba ja odprawiac, nawet bez udzialu publicznosci?

Jednak Pan Kałebasiak nie umie czytac ze zrozumieniem; przykre.
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3247 dnia: Grudnia 07, 2011, 21:01:29 pm »



"Wy macie tylko Mszę; bez formacji;" - no to Wy macie formację bez Mszy 
Neoni formację ? Chyba deformację....?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2011, 21:05:20 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3248 dnia: Grudnia 07, 2011, 21:01:54 pm »

Jest wiele pielgrzymek, które bracia z DN pomagają organizowac jak chociażby 300 Warszawska Piesza Pielgrzymka;
To znaczy jak "pomaga się organizować"???

Przeor klasztoru w Warszawie od prawie 30 lat na DN prosił o pomoc braci ze wspolnot (swoją drogą ma ich ponad 20 wspólnot u siebie) przy organizowaniu całej pielgrzymki począwszy od zapisów, przez organizację techniczną, transport, itd. do zbierania śmieci włącznie bo nie ma chętnychj wśród pątników od lat chodzących w tej pielgrzymce.


Cytuj
wyjazdy na światowe dni młodzierzy;
To impreza niemal w całości neońska...

nieprawda


Cytuj
Wielokrotnie przychodzą listy z kurii do Centrum DN z prośbą o uczestnictwo braci np w procesji Bożego Ciała; Procesji na Andrzeja Bobolę; na Matki Bożej Łaskawej; na spotkanie diecezjalne i wiele innych; przekazywane jest to potem przez katechistów każdej wspólnocie i z DN przychodzi kilkaset osób (na ok. 6000 braci w Warszawie).
Hmmm. A ile było osób spoza Drogi? (tylko że nie ma "Centrum  Zwykłych katolików", ani "centrum katolików tradycyjnych" - więc nie ma gdzie pisać listów..)
[/quote]

proszę policzyc ile wogóle osób chce przychodzic na takie zgromadzenia
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2011, 10:24:16 am wysłana przez jp7 » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3249 dnia: Grudnia 07, 2011, 21:18:18 pm »

Niestety Wy macie tylko Mszę; bez formacji;
Zdziwi się Pan, ale to wystarczy. To znaczy - formacja powinna być w ramach szkolnej katechezy, w szkołach jest kpina nie katechezy...


katecheza szkolna to nie jest przekaz wiary; wiarę mają obowiązek przekazac dzieciom rodzice a nie szkoła;
Dla mnie i moich dzieci (mam 6) jest to bardzo ważne; np. niedzielna wspólna jutrznia z rozmową, psalmami, śpiewami, wymiana doświadczenia, gdzie Bóg działa w moim życiu; jak działa w naszej rodzinie;

Codzienna modlitwa wierczorna całej rodziny; wspólne czytanie lektur; czytanie Pisma Św.

W szkole przekazuje się trochę wiedzy i to przeważnie na marnym poziomie
Cytuj

Zresztą te katechezy przez was tak potępione są w Dyrektorium prawie niezmienione,
PRAWIE robi wielką różnice. "Homoiousios" to też prawie to samo co "homousios".

dodano przypisy z Biblii; dokumentów Kościoła, KKK itd; jak dostaniecie do ręki Dyrektorium to sami zobaczycie, że to samo się tam znajduje tyle, ze z imprimatur :)


przyjdzie czas, że może kupicie Dyrektorium w księgarni;
jeśli prawie to są w 99% dodane przypisy jak wyżej pisałem to wg mnie między bajki włożycie zarzuty o herezje



Cytuj
Nigdy nie trzeba się było dzielic z nikim kopiami tych katechez, nie były one tajemnym instrumentem; To wyście uczynili z niego tajemniczy dokument; Kuria warszawska miała wszystkie skrypty u siebie i osoby odpowiedzialne za katechizacje znały je.
To dlaczego na pytanie kol. Dextimusa odpowiedziała, że nie zna i odesłała do... Centrum DN?

nie wszyscy są katechistami, nie wszyscy ich używali; zresztą widzę, że dyskutują z wami bracia którzy są na początku DN


Cytuj
Często podczas katechez; konwiwencji wyjazdowych słuchali katechez biskupi; ważne, że oni nic do tego nie mieli;
Na KNO jest filmik ze Mszy św. odprawianej przez Kardynała Antonio Maria Rouco Varela. Dowcip polega na tym, że w odróżnieniu od wszystkich innych "Eucharystii drogowych" - czyta on z Mszału, w dodatku jakąś dziwną wersje - bez akompaniamentu przy ME (jakaś dziwna ta ME, nie ta co zawsze), bez "Ojcze, ojcze", bez "Marana Tha". W dodatku zamiast czekać na wszystkich sam spożył Konsekrowane Postacie, przez co większość Neonów nie wiedziała co robić z Ciałem, które mają w ręku - spożyć, czy czekać na wszystkich jak zawsze? Naprawdę Pan uważa, że nie da się spreparować katechez tak, żeby były sprawne dla Hierarchów, inaczej niż głoszone we własnym gronie?


Katechez nie trzeba preparowac; one były kiedys raz głoszone, ktoś inny je kiedys spisał a dzisiaj są uaktualniane;
jeśli jesteście tacy biegli to byście posłuchali jak dzisiaj się je głosi i wydali opinię;

Nie wszyscy bpi znają śpiewane melodie więc ich nie używają; (w Polsce oprócz bpa Kiernikowskiego kilku innych zna); np kard Cordes.

Jeśli biskupi nieczęsto przychodzą na celebracje we wspólnotach to z przyzwyczajenia działają.
Pamiętam śp. bpa Miziołka (wspaniały bipsku), który bardzo często przychodził do wspólnot DN i zawsze prosił by kierowac nim i mówic co i kiedy ma robic (bardzo pokorny). Kard Glem kilka razy do roku przychodził do Seminarium RM i celebrował Mszę tak jak we wspólnotach DN, robił wszystko tak jak mówił mu ceremoniarz; Kard Nycz także i wielu innych biskupów polskich by nie wymieniac innych.

Cytuj
Ja osobiście głosząc katechezy przygotowuję się także (jak wielu innych katechistów) czytając KKK (przez wielu z was nieuznawany!!!), dokumenty ostatniego Soboru, z historii Kościoła, encykliki papieskie.
A misję kanoniczną od biskupa miejsca Pan posiada? Nota bene jakie wydanie Katechizmu Pan posiada - bo wydanie pierwsze jest JAWNIE heretyckie? Bo ja uznaje KAŻDY z katechizmów do Soboru, a nawet niektóre posoborowe (chociaż z samych posoborowych ciężko cokolwiek POPRAWNIE zrozumieć, bez podbudowy przedsoborowej nauki)
[/quote]

Biskup posyła ekipy do głoszenia katechez i prowadzenia wspólnot; zresztą sam przychodzi często na te spotkania.
Np do mojej wspólnoty (niewielkiej bo 30 osobowej) co roku przez ostatnie lata na ważne etapy przychodzi bp Pikus.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2011, 10:23:31 am wysłana przez jp7 » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3250 dnia: Grudnia 07, 2011, 21:20:54 pm »

Cytuj

"Dzisiaj schizma przychodzi ze strony tych, którzy nie akceptują Soboru i mówią: Jaki Sobór? Trydencki ! To był prawdziwy Sobór !
Sobór II Watykański uważają za jedną wielką pomyłkę, przez którą Kościół tonie."

Niezły prorok z tego Kiko, żeby już w latach 70 takie wizje ogłaszać.

ciekawe dlaczego tak często ostatni papieże powołują się na Vaticanum II? a bardzo rzadko na Trydencki? jesli to wg was tak wielka pomyłka to dlaczego tak się dzieje? przecież BXVI tak uwielbiany przez tradsów bardzo często mówi o soborze Watykańskim II jako opatrznościowym darze Ducha Św. .
Dlaczego cytowane i wspominane są bardzo często encykliki, katechezy i przemówienia ostatnich papieży? a nie te sprzed kilkuset lat?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2011, 21:37:52 pm wysłana przez adalbertus » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3251 dnia: Grudnia 07, 2011, 21:28:02 pm »

Panie Andriusza, stenogramy, które tutaj pokazujecie krążą bo zostały kiedyś wydane jako pomoc dla katechistów;
Dziękuje za Pańską szczerość. Problem w tym, że wielu członków DN przez wiele lat zwyczajnie kłamało, także na tym forum, w sprawie autentyczności tych stenogramów (http://www.antyk.org.pl/wiara/konwiwencja/konwiwencja.htm). Zaprzeczali też jakoby istniały jakieś katechezy dla "bardziej wtajemniczonych".


Nie ma katechez dla bardziej wtajemniczonych; te, o których mówicie to jest cykl 16 katechez głoszonych na początku w parafiach przed powstaniem wspólnoty;

Zresztą te katechezy przez was tak potępione są w Dyrektorium prawie niezmienione,
Chyba własnym oczom nie uwierzę, jeśli wrzucą tam te same "stare, dobre" katechezy Kiko i Carmen wydane drukiem, tylko do użytku wewnętrznego, z początku lat 70 (były w tych kserokopiach). 

były do użytku wewnetrznego; w kserokopiach jak i większych wydaniach; teraz są w Dyrektorium; a Dyrektorium to oficjalny dokument Kościoła dotyczący jednego ze sposobów katechizacji dorosłych.


dodano przypisy z Biblii; dokumentów Kościoła, KKK itd; jak dostaniecie do ręki Dyrektorium to sami zobaczycie, że to samo się tam znajduje tyle, ze z imprimatur :)
Nie zmieni to faktu, że w tej katechezie są liczne herezje i błędy. Chyba, że jakiś "dobrodziej" je poprawi. Niestety Panie adalbertusie, ale taka jest przykra prawda...


niestety ale to nie pan orzeka o herezji; KPK zawiera konkretne przepisy nt herezji



Kuria warszawska miała wszystkie skrypty u siebie i osoby odpowiedzialne za katechizacje znały je.
"Osoby odpowiedzialne za katechizacje" - czyli katechiści, a więc wszystko zostało w rodzinie.


każda diecezja ma wydział katechizacji i nie kierują nimi katechiści z DN; zawsze jest to ksiądz wyznaczony przez bpa



Często podczas katechez; konwiwencji wyjazdowych słuchali katechez biskupi; ważne, że oni nic do tego nie mieli;
Z przykrością stwierdzam, że nie słuchali ich zbyt dobrze. Jeśli to był odczyt tych samych kserówek.
[/quote]


proszę pytac bpów; np Przewodniczący naszej KEP chętnie mówi o DN, chętnie odwiedza wspólnoty, bierze udział w etapach i katechezach


Ja osobiście głosząc katechezy przygotowuję się także (jak wielu innych katechistów) czytając KKK (przez wielu z was nieuznawany!!!), dokumenty ostatniego Soboru, z historii Kościoła, encykliki papieskie.
A przeglądając, np. taką encyklikę Mediator dei et hominum Piusa XII, nie zobaczył Pan rozbieżności między tymi powyższymi katechezami Kiko i Carmen a tym czego nauczał papież ? Aż ciężko mi uwierzyć.[/quote]

Nie czytałem tamtych encyklik; nawet w seminarium nie są wymagane, za to profesorowie często podpierają się KKK


Cytuj
Zasada kontekstu obowiązuje przy każdej analizie tekstów nie tylko w tym przypadku; szczególnie przy analizie tekstów biblijnych, soborowych czy papieskich.
Chyba zaraz ją zastosuje wobec tego co wysmażyli Kiko i Carmen.
[/quote]

byłoby dobrze
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2011, 10:25:42 am wysłana przez jp7 » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3252 dnia: Grudnia 07, 2011, 21:40:36 pm »

Cytuj
"ci którzy chcą nas bić i zabijać" - dobre! I coś mi to przypomina - "antifę" - z pałami i kastetami Waszej bezczelności i zatwardziałości.

"Wy macie tylko Mszę; bez formacji;" - no to Wy macie formację bez Mszy, bo czy neońską paschę Mszą nazwać można?


Czuwanie paschalne to przecież liturgia Kościoła; nie wiem czy zdarzyło się Panu uczestniczyc w pełnej, nieokrojonej, kilkugodzinnej wersji ? Na DN jest po prostu tylko ta dłuższa wersja a nie skracane do minimu parafialne Msze Wigilii Paschalnej popołudniowej  ::) dla wygodnych, zmęczonych, zapracowanych..............................
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #3253 dnia: Grudnia 07, 2011, 21:48:44 pm »

Cytuj
"ci którzy chcą nas bić i zabijać" - dobre! I coś mi to przypomina - "antifę" - z pałami i kastetami Waszej bezczelności i zatwardziałości.

"Wy macie tylko Mszę; bez formacji;" - no to Wy macie formację bez Mszy, bo czy neońską paschę Mszą nazwać można?


Czuwanie paschalne to przecież liturgia Kościoła; nie wiem czy zdarzyło się Panu uczestniczyc w pełnej, nieokrojonej, kilkugodzinnej wersji ? Na DN jest po prostu tylko ta dłuższa wersja a nie skracane do minimu parafialne Msze Wigilii Paschalnej popołudniowej  ::) dla wygodnych, zmęczonych, zapracowanych..............................
A o ktrej godyinie sie w DN Wigilia Paschalna zaczyna?
Zapisane
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3254 dnia: Grudnia 07, 2011, 21:53:42 pm »


zaczyna się około 22 a kończy w zależności od wielkości zgromadzenia, ilości chrztów itd około 6 rano.
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
Strony: 1 ... 215 216 [217] 218 219 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!