Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:39:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 212 213 [214] 215 216 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349674 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3195 dnia: Listopada 29, 2011, 20:39:43 pm »

Co to jest NLP?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3196 dnia: Listopada 29, 2011, 20:42:45 pm »

Co to jest NLP?
Neo lingwistyczne programowanie - technika manipulacji - szukac pod "Batko".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3197 dnia: Listopada 29, 2011, 20:48:07 pm »

Co to jest NLP?
Neo lingwistyczne programowanie - technika manipulacji - szukac pod "Batko".

Dzięki. Miałem okazję zobaczyć próbkę ich talentu w tym wątku.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #3198 dnia: Listopada 29, 2011, 21:28:08 pm »

Neo lingwistyczne programowanie - technika manipulacji - szukac pod "Batko".

Podobno stosowane także w podrywie kobiet i jeśli ktoś jest "specjalistą" to podobno bardzo skuteczne.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3199 dnia: Listopada 29, 2011, 22:35:52 pm »


Neokatechumenalna omerta, czyli papryka w BMW.
(...)
http://www.jacquesblutoir.blogspot.com/2009/08/neokatechumenalna-omerta-czyli-papryka.html

No proszę, koleś był chyba na coś w rodzaju NLP, (...)

Nie zawsze się takie coś czyta, aż zacytuję:

-----------------------------------------***-----------------------------------------------

„Wieczorem byłem na uroczystej eucharystii neokatechumenatu gdzie pozostałem grupy witały nasza nowo powołaną. Bardzo mi się podobało. Poza tym po raz pierwszy widziałem coś takiego –dwa rzędy kantorów mniej więcej 20 osób stojących obok siebie i grających na raz to samo na gitarze, niesamowity dżwięk i wrażenie. To była taka dygresja. Jeśli chodzi o samą mszę to myślę ,że wolno mi powiedzieć iż czytanie to był fragment ewangelii mówiący o zwiastowaniu (…)”.

„No tak wszyscy pytają mnie jak było na konwiwiencji i co to właściwie jest. O czymś takim nie mówi –fajnie, w wielu sprawach obowiązuje nas tajemnica czy jak powiedział ks. Carlos –„jak ktoś was spyta powiedźcie po prostu papryka”. Napiszę dlatego tylko o tym o czym mi wolno. Cała tajemnica podyktowana jest tym iż trzeba przejść przygotowania, bez nich człowiek mógł by to źle interpretować i potępić” (…).

„Raz katechezy nas nudziły innym razem cieszyły i wprawiały w trans. Nie powiem co na nich było i co robiliśmy w miedzy czasie, to trzeba usłyszeć i zobaczyć samemu”.

„Ukoronowaniem konwiwiencji była uroczysta eucharystia. Nie mogę napisać jak wyglądała ale różniła się bardzo od tej zwyczajnej kościelnej i tym razem jak to by powiedział ks. Jarek – mogłem wsiąść do BMW. Mówię wam to było niesamowite (…). Po mszy było cos cudownego, co uświadomiło mi ,że wszyscy naprawdę jesteśmy braćmi, brzmi to może głupio, ale to prawda. Wszyscy razem tańczyliśmy, później był rodzaj uczty i sen. O wielu rzeczach nie mogłem pisać dlatego wyszło zagadkowo i być może nie ciekawie ale naprawdę zachęcam do wstapienia „na drogę” od zaraz albo do uczestnictwa w konwiwiencji założycielskiej za rok”.

„(…) wreszczie realizuję postanowienie czytania Biblii. Nagle opadły mi łuski z oczu i wszystko jest dla mnie zrozumiałe, wcześniej nic nie rozumiałem a teraz nagle wszystko jest takie proste”.

„Msza taka nie różni się za bardzo od zwykłej mszy może poza kilkoma małymi zmianami o których wam nie powiem, bo byście mogli źle zrozumieć albo nie zrozumieć”.

„W neo są tzw. wspólnoty czyli poszczególne grupy w których ludzie modlą się i starają się zrozumieć słowo Boże. Rzecz jasna pod „przewodnictwem” księdza, czy tym podobnego „koordynatora”. Trudno mi to zresztą opisać tak byście się nie zgorszyli całym tym postem i mimo wszystko nie stwierdzili że to całe neo to jakieś pierdoły:P”.

„(…) prowadzone są tzw. katechezy ( czyli krótko mówiąc takie małe wykładziki prowadzone przez świeckie osoby już będące w neo) na których mówi się o Bogu, o pierwszych chrześcijanach, oraz o wielu innych rzeczach”.

„Na koniec powiem jeszcze że neokatechumenat jest absolutnie zgodny z nauka kościoła katolickiego, bo w końcu jak pogłębianie wiary, i słuchanie słowa Bożego, może być niezgodne z nauką kościoła. Był on bardzo popierany przez ś. p. papieża Jana Pawła II, a także Benedykt XVI jak najbardziej popiera neo”.

Zachowano pisownię oryginału (poza drastycznymi wyjątkami;).
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3200 dnia: Listopada 29, 2011, 22:44:50 pm »

Użył słowa xiądz!!!
Jakis nowy neonek, albo to prowokator!!! ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #3201 dnia: Listopada 30, 2011, 22:18:53 pm »

Użył słowa xiądz!!!
Jakis nowy neonek, albo to prowokator!!! ;D


Przez 3 lata pobytu w Neo też mówiłam "ksiądz", jednak byłam wyjątkiem, bo wszyscy odmieniali prezbitera przez wszelkie możliwe przypadki. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2011, 22:22:40 pm wysłana przez Tonya » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3202 dnia: Listopada 30, 2011, 22:23:55 pm »

I dlatego Pani Tonyu juz tam Pani nie ma, a ci co prezbiterowali siedzą tam nadal i dalej gliwieją...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #3203 dnia: Listopada 30, 2011, 22:25:55 pm »

gliwieją...
co robia?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3204 dnia: Listopada 30, 2011, 22:27:26 pm »

Panie Krzysztofie...
http://www.krzyzowki.info/gliwieć

tam na końcu jest litera ć
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2011, 22:30:11 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #3205 dnia: Listopada 30, 2011, 22:27:44 pm »

O właśnie, jakoś nie mogłam się przystosować, ja niepokorna ;)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3206 dnia: Listopada 30, 2011, 22:31:05 pm »

Panie Krzysztofie...
http://www.krzyzowki.info/gliwieć

tam na końcu jest litera ć
na koncu zamiast kwadracika wstawić w linku literę ć
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3207 dnia: Listopada 30, 2011, 23:28:37 pm »

Określenie  gastronomiczne odnośnie sera: zamieniać się w mazistą masę o niemilej woni
Zapisane
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #3208 dnia: Grudnia 01, 2011, 08:58:39 am »

Przyglądam się waszej dyskusji nt. używania lub nieużywania słowa ksiądz i trochę śmiesznie ona wygląda;

Wystarczy popatrzec w wikipedię by poczytac o słowiańskim pochodzeniu słowa ksiądz; bardzo często przebywam we Włoszech gdzie używa się słowa Don (od słowa Pan); Padre (ojciec); mieszkałem dłuższy czas na Słowacji i używają tam często słowa Pan;
Aktualnie jestem w kościele, gdzie posługują zakonnicy, których wielu tytułuje Ojciec. Także we wspólnotach używamy tego określenia - Ojciec; w parafiach gdzie posługują księża po Redemptoris Mater też są tytułowani słowem ksiądz. Czy to nie jest przecedzanie komara???.

Dziwię się,że takie poruszenie wywołuje używanie słowa Prezbiter (swoją drogą bibliści wolą go używac niż wszystkich innych określeń).
W słownictwie kościelnym, w językach narodowych oraz łacinie występuje słowo Prezbiter - przecież to drugi stopień święceń (1. diakon; 2. prezbiter; 3. biskup; nie używa się stopnia ksiądz w księgach liturgicznych!!! A neoprezbiterzy? to wymysł DN? W łacinie również używa się tego słowa w księgach liturgicznych.


Niedawno toczona była dyskusja nt. obrazków prymicyjnych księży po RM i święte oburzenie, że na owych obrazkach umieszczają datę święceń a nie datę pierwszej mszy.
Przecież to święcenia się wspomina  rocznicami (księża spotykają się w rocznice i jubileusze swoich święceń); życie księdza to nie tylko odprawianie mszy ksiądz nie musi odprawiac mszy i nie popełnia grzechu; wystarczy, że nie modli się brewiarzem a popełnia grzech.
Wielu neoprezbiterów na swoich obrazkach ma datę święceń a nie datę pierwszej mszy.
Byłem kiedyś na święceniach udzielanych przez papieża i wszyscy na obrazkach mieli datę święceń i szafarza (bo to szczególny szafarz). Wielu z nich wracało do swoich krajów na msze prymicyjne w różnych dniach.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2011, 09:06:08 am wysłana przez adalbertus » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3209 dnia: Grudnia 01, 2011, 09:06:37 am »

Zapomniał szanowny o święceniach niższych, wyrugowanych przez posoborowie. W Polsce używa się określenia XIĄDZ. Prezbiter to neoński makaronizm i nowomowa dla ściemnianych przez neońską sektę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 212 213 [214] 215 216 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!