Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 07:38:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 210 211 [212] 213 214 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348224 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3165 dnia: Października 20, 2011, 18:03:00 pm »

Dogmat
  http://www.ultramontes.pl/dogmatyka_5_2_4_1.htm


No proszę, rzucił pan stronę DOGMATYKA KATOLICKA i co? i co pan z tej nieomylności zrozumiał? I nie wiadomo co pan z tego traktatu tam zrozumiał. A ja tak krótko z Apologetyki:

Uwaga. Z powodu niezrozumienia sprawy: na czym nieomylność papieża polega, tlumaczą ją nieraz w sposób mylny, uwłaczający powadze rzeczy. Dlatego musimy zaznaczyć, że:
a) nieomylność papieska nie oznacza, że papież jest wszechwiedzący, ani że nie może grzeszyć;
b) nieomylność papieża nie jest również wynikiem jego osobistej uczoności ani swiątobliwości życia;
c) nieomylność ta nie oznacza wcale, że papież za pośrednictwem jakiegoś nowego objawienia czy szczególnego natchnienia nabywa dopiero znajomości prawd dawniej przez Pana Boga objawionych;
d) nieomylnosść papieża nie wynosi jego osobistych zdolności ponad zdolności wszystkich innych ludzi, ale polega jedynie na tym, ze Duch Święty udziela papieżowi swej szczególnej pomocy, aby nie zbłądził wtedy, kiedy jako głowa i najwyższy nauczyciel Kościoła jakąś naukę odnoszącą się do wiary lub obyczajów bada i ogłasza ją jako ściśle obowiązującą wszystkich w sumieniu.

Oraz:

SŁOWO KAPŁANA
Nieomylność papieska

(...)
http://www.piotrskarga.pl/ps,426,16,663,1,PM,przymierze.html
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #3166 dnia: Października 20, 2011, 18:05:35 pm »

@ Jakub Horbacz
Statut DN został zatwierdzony całkiem niedawno, a Droga przez długi czas funkcjonowała bez niego i polegało to na realizacji często niezbyt ortodoksyjnych pomysłów pana Kiko i spółki. Wiemy, że w tym czasie łamali wiele przepisów kościelnych. Przykład pierwszy z brzegu - w Polsce zgoda na przyjmowanie Komunii św. na rękę została wydana parę lat temu, a w DN ta praktyka funkcjonowała od samego początku.
Poza tym - zatwierdzenie statutu nie równa się realizacji wszystkich jego postanowień w praktyce. Bo np. kwestia dostępności neo-liturgii dla ludzi spoza Drogi wcale się po zatwierdzeniu statutu nie poprawiła.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3167 dnia: Października 20, 2011, 18:18:21 pm »

Istnieje Prawo Boskie i prawo, które ustanowił człowiek. Wpierw trzeba wykonywać Prawo Boskie,
Pełna prawda. Ale w "prawo które ustanowił człowiek" mieści się też prawo, które w sposób logiczny i konieczny wynika z prawa Bożego. Nie różnicowanie tego to błąd.

a jak czytamy w Piśmie Świętym Pan nasz Jezus Chrystus streścił całe prawo w przykazaniu miłości. :)
Może mam dziwne pismo święte, ale w moim przykazanie Miłości jest w Starym Testamencie, a Pan Jezus  pojawia się w nowym...

A co do przykazania miłości proponuję Hymn o miłości. :)
Zdanie pozbawione sensu. Proszę napisać jeszcze raz

Nic nikomu nie zarzucam(nie potępiam), piszę ponieważ jestem zniesmaczony tym "potępieniem" członków wspólnoty Neokatechumenat
Członków nikt nie potępia, chyba ze za ślepotę.

Ależ mnie Pani podsumowała. :) Nie akceptowanie Statutu Stolicy Apostolskiej jest dla mnie wypaczone jeśli nazywamy się Katolikami. Nie chcę się kłócić i nie było to moim zamiarem :)
A co ma piernik do wiatraka. "Legioniści Chrystusa" też mięli statut...

Z pokorą zgadzam się lecz nie do Osoby Ojca Świętego, który w momencie podpisywania statutu miał Dogmat Nieomylności :)
Nie miał. NIeomylność obowiązuje w ściśle określonych warunkach. Muszą być spełnione (łącznie) zasady:
w sprawach wiary lub moralności
z intencją ostatecznego rozstrzygnięcia
ex cathedra - czyli jako najwyższy pasterz
z intencją związania całego Kościoła.

Wydaje mi się, że jestem godny alby stanąć w obronie Podstawowego prawa miłości.
Przed kim/czym? Czy miłość polega na pozwalaniu komuś na czynienie (świadome lub nie) zła???

Tylko, że Neoni mają prawo do wspólnoty na mocy Statutu Stolicy Apostolskiej :)
A ostatnie 40 lat bez statutu nie mięli takiego prawa???

Nie do mnie jako człowieka świeckiego należy zwracanie uwagi Ojcu Świętemu.
Pan sobie poczyta o św. Katarzynie ze Sieny; O tym, jak ona listownie pouczała papieży...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3168 dnia: Października 20, 2011, 18:22:03 pm »

i polegało to na realizacji często niezbyt ortodoksyjnych pomysłów pana Kiko i spółki.
""niezbyt ortodoksyjnych" to zbyt wielki eufemizm...

Wiemy, że w tym czasie łamali wiele przepisów kościelnych. Przykład pierwszy z brzegu - w Polsce zgoda na przyjmowanie Komunii św. na rękę została wydana parę lat temu, a w DN ta praktyka funkcjonowała od samego początku.
Na siedząco...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #3169 dnia: Października 20, 2011, 19:37:48 pm »

Witam Państwa bardzo serdecznie

Po około tygodniu udało mi się przebrnąć przez wszytskie 210 stron. Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to brak miłości, (...)

Proszę Pana Szanownego,
jak Pan dał radę przebrnąć przez 210 stron wątku o neoństwie, to może da Pan radę i to przeczytać :
 
 http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6355.0.html

To tak w temacie "braku miłości", żeby Pan czasem nie pomyślał sobie, że jest taki odkrywczy.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #3170 dnia: Października 20, 2011, 19:40:08 pm »

Witam Państwa bardzo serdecznie

Po około tygodniu udało mi się przebrnąć przez wszytskie 210 stron. Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to brak miłości, (...)

Proszę Pana Szanownego,
jak Pan dał radę przebrnąć przez 210 stron wątku o neoństwie, to może da Pan radę i to przeczytać :
 
 http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6355.0.html

To tak w temacie "braku miłości", żeby Pan czasem nie pomyślał sobie, że jest taki odkrywczy.
W ogóle to proponuję przenieść tę "dyskusję" do w/w wątku. Więcej ona mówi o braku miłości niż o Neokatechumenacie.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #3171 dnia: Października 20, 2011, 20:35:17 pm »

I żeby było jasne: NIKT TU NIE POTĘPIA DROGI NEOKATECHUMENALNEJ,
Naprawdę ? :)
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3172 dnia: Października 20, 2011, 20:40:32 pm »

Dziwna deklaracja pana Michała - jak to nie potępia? Ruch ten jest jednym wielkim szkodnikiem w Kościele.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #3173 dnia: Października 20, 2011, 20:43:38 pm »

Dziwna deklaracja pana Michała - jak to nie potępia? Ruch ten jest jednym wielkim szkodnikiem w Kościele.
Tak mi się bynajmniej wydaję... nie mam racji.? :'(  :D
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3174 dnia: Października 20, 2011, 20:45:10 pm »

Od potępiania to jest Kościół, a my tutaj wskazujemy, że szkodnik pod nazwą DN to przedsionek żydo-protestantyzmu.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #3175 dnia: Października 20, 2011, 21:17:35 pm »

Wracając do tematu. Apel do p. Jakuba Horbacza - i innych. Proszę czytać też stare wątki na forum. Czasem warto, czasem nie. O neoństwie mamy na przykład :

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,147.0.html
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1372.0.html
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1458.0.html
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1267.0.html
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3260.0html

Miłej lektury !  8)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3176 dnia: Października 20, 2011, 21:18:21 pm »

Ależ panie. Czytanie jest za trudne, kto by tam takie molochy czytał.  ;)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3177 dnia: Października 20, 2011, 21:18:49 pm »


I żeby było jasne: NIKT TU NIE POTĘPIA DROGI NEOKATECHUMENALNEJ,
A szkoda.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3178 dnia: Października 20, 2011, 22:20:15 pm »

Witam Państwa bardzo serdecznie

Po około tygodniu udało mi się przebrnąć przez wszytskie 210 stron. Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to brak miłości, pokory, HIERARCHI WARTOŚCI. Jezus mówi bardzo dosadnie: "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszytskich sił swoich". Tu podkreśla najważniejsze przykazanie, czyli miłości. Płętą z tego jest moje zdanie iż całe prawo czy wskazania uginają się pod przykazaniem miłości. Bo to miłość jest najważniejsza. Nie ma sensu egzekfowanie prawa w braku miłości i pokory. Przypominam również iż sam Jezus łamie "niedoskonałe" prawa żydowskie np. podczas uleczania w święto Szabatu celem miłości do braci. Pozdrawiam :)
Serdecznie zacytuję Panu ku przestrodze mojego ulubionego katolickiego pisarza Gilberta Keitha Chestertona:
Cytuj
Moderniści, jak zawsze sentymentalni, odmieniają słowo 'miłość' przez wszystkie przypadki, aż świat dostaje odruchu wymiotnego na sam dźwięk tego najwspanialszego z ludzkich słów.
Jak widać już za Jego czasów (1874–1936) tak boleśnie nadużywano tego słowa.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3179 dnia: Listopada 04, 2011, 11:26:25 am »

Dla ludzi o mocnych nerwach:
http://breviarium.blogspot.com/2011/11/neomsza-w-caosci.html
Neomsza w wersji "udajemy, że nie ma neoliturgii, czyli oszukać kardynała" w wykonaniu J.Em. Antonio Maria Kardynał Rouco Varela. Same cuda - nie ma szkoromszału-śpiewnika zatwierdzonego przez Kiko, jest tylko niezatwierdzony przez Kiko Missale Romanum. Kolejne cud - brak "Padere, Padre...", "Marana Tha...". Kolejny - to komunia. Warto zobaczyć zagubienie "wiernych" nie więdzących - spożywać Ciało, czy czekać na wszystkich jak zawsze...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 210 211 [212] 213 214 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!