Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 09:49:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 209 210 [211] 212 213 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348689 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3150 dnia: Października 20, 2011, 15:41:02 pm »

Czytał pan 210 stron wątku i co? jak pan czytał? było pisane o tych statutach i wyjaśniane, ale to może za trudne dla pana, bo pan jest już "przeprany".  Wiara to nie emocje. Łaska to nie emocje. Problem modernizmu (mówię o błędzie opisanym w Pascendi św. Piusa X, a który dziś jest w powietrzu oddychanym przez katolików) to między innymi sprowadzanie religii do odczuć i emocji. Mogę one być dobre, mogą subiektywnie odegrać pewną rolę apologetyczną, ale to nie jest istota wiary czy miłości. I dlatego oczyszczenia duchowe mogą być bolesne. Do DN trafiają werbowani ludzie, którzy po prostu odeszli w jakimś okresie życia od Boga i od Kościoła i dobrze że wracają, ale nie szła bym z deszczu po rynnę.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #3151 dnia: Października 20, 2011, 15:45:38 pm »

Panie Jakubie czy nie jest miłością wskazywanie bliźniemu błędów, które popełnia?
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #3152 dnia: Października 20, 2011, 15:48:00 pm »

Przepraszam za moje błędy ortograficzne oraz składniowe. Dysortografia mi bardzo uwiera. Czasami jak coś za szybko piszę to spolszczam wyrażenia. Bardzo przepraszam za moją pisownię
Pana pisownia nie jest najsłabszą Pana stroną.
Nie rozumiem "napaści" na moją osobę i w moim mniemaniu jest to wręcz brak kultury :) Przykazanie miłości. To w ogóle coś mówi osobą, których pierwszym celem jest wyśmianie i potępienie słów innego. Staram się podchodzić bardzo łagodnie oraz w duchu katolickim i oczekiwałem iście katolickiej odpowiedzi :)
Pan jest łagodny dla  siebie  i dla   siebie  oczekuje łagodności.
Nie ma tak.
Spaprać ortografię to niby Panu wolno i nie jest to brak kultury ?  A  krytyka Pana naiwnych, irytujących wypowiedzi to już dla Pana treść nie do strawienia ?


 Można czegoś nie akceptować, nie rozumieć, nie odnajdywać się a nawet uznać ale szanować trzeba. :) Ojciec Święty podpisał statut a my jako lud Kościelny powinniśmy to posłusznie i pokornie przyjąć.
I tu właśnie popełnia Pan błąd w swoim rozumowaniu.
Pokora czasem polega też na tym,  że się nie przyjmuje jak bezwolne ciele wszystkiego do czego nas zobowiązują  mamusia, tatuś, prezydent lub nawet Ojciec Święty.


Nie chcę się kłócić i nie było to moim zamiarem :)
Wypiera Pan uczucie złości. Taka postawa skutkuje "podkładaniem się" - np.przełożonym.

Nie chcę kolejny raz pisać o problemach z ortografia. Wydaje mi się, że już przeprosiłem więc nie wiem co miałbym z tym jeszcze zrobić. Z pokorą zgadzam się lecz nie do Osoby Ojca Świętego, który w momencie podpisywania statutu miał Dogmat Nieomylności :)

"A  krytyka Pana naiwnych, irytujących wypowiedzi to już dla Pana treść nie do strawienia ?" proszę krytykować dalej, chętnie wyciągnę z tego wnioski :)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3153 dnia: Października 20, 2011, 15:49:12 pm »

Napisałem to aby podsumować kłótnie w sprawie owej wspólnoty :)
A dlaczego niby Pan ma podsumowywać wątek? Nic Pan nie wniósł do dyskusji. Ledwo Pan się zarejestrował, a poucza Pan wszystkich dookoła. Pańska dyslekcja czy dysortografia nie usprawiedliwia takich zachowań. Szermuje Pan miłością, przypisując jej brak tym,którzy się z Panem nie zgadzają.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #3154 dnia: Października 20, 2011, 15:50:12 pm »

Cytuj
Z pokorą zgadzam się lecz nie do Osoby Ojca Świętego, który w momencie podpisywania statutu miał Dogmat Nieomylności :)

Panie, jak żeś pan to wywnioskował?
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #3155 dnia: Października 20, 2011, 15:51:49 pm »

Napisałem to aby podsumować kłótnie w sprawie owej wspólnoty :)
A dlaczego niby Pan ma podsumowywać wątek? Nic Pan nie wniósł do dyskusji. Ledwo Pan się zarejestrował, a poucza Pan wszystkich dookoła. Pańska dyslekcja czy dysortografia nie usprawiedliwia takich zachowań. Szermuje Pan miłością, przypisując jej brak tym,którzy się z Panem nie zgadzają.

Wydaje mi się, że jestem godny alby stanąć w obronie Podstawowego prawa miłości. Nie chce pouczać, bo to nie moje zadanie. Czuje się poniżony z powodu moich słów? Jeśli tak to przepraszam
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #3156 dnia: Października 20, 2011, 15:53:50 pm »

Panie Jakubie czy nie jest miłością wskazywanie bliźniemu błędów, które popełnia?

Ma Pan całkowitą racje. Tylko, że Neoni mają prawo do wspólnoty na mocy Statutu Stolicy Apostolskiej :) Nie do mnie jako człowieka świeckiego należy zwracanie uwagi Ojcu Świętemu.
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #3157 dnia: Października 20, 2011, 15:56:14 pm »

Cytuj
Z pokorą zgadzam się lecz nie do Osoby Ojca Świętego, który w momencie podpisywania statutu miał Dogmat Nieomylności :)

Panie, jak żeś pan to wywnioskował?

Z tego co wiem, wszystkie warunki zostały spełnione :)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3158 dnia: Października 20, 2011, 15:57:25 pm »

Cytuj
Z pokorą zgadzam się lecz nie do Osoby Ojca Świętego, który w momencie podpisywania statutu miał Dogmat Nieomylności :)

Panie, jak żeś pan to wywnioskował?

Z tego co wiem, wszystkie warunki zostały spełnione :)

A jakie to są warunki wg Pana?
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 16:02:28 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3159 dnia: Października 20, 2011, 15:58:09 pm »

Napisałem to aby podsumować kłótnie w sprawie owej wspólnoty :)
A dlaczego niby Pan ma podsumowywać wątek? Nic Pan nie wniósł do dyskusji. Ledwo Pan się zarejestrował, a poucza Pan wszystkich dookoła. Pańska dyslekcja czy dysortografia nie usprawiedliwia takich zachowań. Szermuje Pan miłością, przypisując jej brak tym,którzy się z Panem nie zgadzają.

Wydaje mi się, że jestem godny alby stanąć w obronie Podstawowego prawa miłości. Nie chce pouczać, bo to nie moje zadanie. Czuje się poniżony z powodu moich słów? Jeśli tak to przepraszam

Nie jestem nastoletnią panienką, żeby zaraz się obrażać. Proszę Pana o merytoryczną dyskusję, a nie granie emocjami.
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #3160 dnia: Października 20, 2011, 15:59:24 pm »

W związku ze skutkami mojej wypowiedzi postanowiłem więcej w tym temacie nie pisać. Na razie nie widać z tego dobrych owoców a kłótnia dla kłótni nie ma sensu.
Może źle zrobiłem, że wybrałem ten temat jako pierwszy.

Dogmat http://www.ultramontes.pl/dogmatyka_5_2_4_1.htm
 
Serdecznie wszystkich Państwa Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 16:00:57 pm wysłana przez Jakub Horbacz » Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3161 dnia: Października 20, 2011, 16:01:18 pm »

W związku ze skutkami mojej wypowiedzi postanowiłem więcej w tym temacie nie pisać. Na razie nie widać z tego dobrych owoców a kłótnia dla kłótni nie ma sensu.
Może źle zrobiłem, że wybrałem ten temat jako pierwszy.
 
Serdecznie wszystkich Państwa Pozdrawiam :)

Namieszał Pan i teraz się wycofuje. O co tak naprawdę Panu chodziło?
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3162 dnia: Października 20, 2011, 16:10:04 pm »

Cytuj
Biskup Rzymski (...) jest nieomylny, kiedy przemawia z katedry. Do tego zaś potrzeba następujących warunków: a) musi on przemawiać jako Głowa całego Kościoła, jako Pasterz i Nauczyciel wszystkich wiernych Chrześcijan, nie zaś jako człowiek prywatny; b) musi przemawiać w rzeczach wiary i obyczajów, a nie w innej materii; c) muszą to być orzeczenia rozstrzygające i usuwające wszelkie spory i wątpliwości, nie zaś rady lub upomnienia; d) te orzeczenia muszą zobowiązywać cały Kościół czyli podawać prawdy lub przepisy, których cały Kościół powinien się trzymać; a więc nie należą tu rozkazy lub wyroki, które obchodzą tylko jednostki, albo pewną cząstkę wiernych.

Nie zostały spełnione warunki:
b) gdyż statut ma charakter dyscyplinarny.
d) statut DN nie obowiązuje całego Kościoła.
Jest pan w błędzie.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #3163 dnia: Października 20, 2011, 17:06:09 pm »

A tak w ogóle to o czym jest ta "dyskusja". ???

@ Jakub Horbacz

Walczy Pan o Przykazanie Miłości. Słusznie. Tylko, że na tym tym Forum nie ma przeciwników tego Przykazania, ani wśród tradycjonalistów, ani wśród członków DN.
Moim zdaniem osądza Pan wszystkich tutaj piszących, a przecie nasz Pan Jezus Chrystus rzekł: NIE SĄDŹCIE.
Do tego Forum trzeba mieć troszki pokory, a Panu zabrakło jej na całej długości.
I żeby było jasne: NIKT TU NIE POTĘPIA DROGI NEOKATECHUMENALNEJ, I NIKT TU PUBLICZNIE NIE ODRZUCA STATUTU DN, BO PODPISAŁ GO OJCIEC ŚWIĘTY.
Jedynie są zastrzeżenia ;)
Bardzo Pana proszę odpowiedzieć na pytania zadane przez Pana Jp7.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3164 dnia: Października 20, 2011, 17:50:30 pm »

Przyszedł Pan chciał sprawdzić się w dyskusji. Rzucił parę haseł i zapewne zniknął jak wielu przed nim.
Zapisane
Strony: 1 ... 209 210 [211] 212 213 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!