Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 11:51:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 207 208 [209] 210 211 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349125 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3120 dnia: Września 23, 2011, 10:33:47 am »

Cytuj
uważa muzyk [Kuba Mańkowski]
Powiedzmy sobie jasno, nie żaden muzyk, tylko przyuczony do zawodu szarpidrut nawiedzony, ponadto partacz (nie należący do cechu). http://pl.wikipedia.org/wiki/Partacz

A o takie: ozory -  :P  Zaraz pan jwk wytłumaczy z tymi ozorami  ;D
No nie tak zaraz. Zaczerpnięte od Jana Pietrzaka, który tym określeniem skomentował tryumfalne wywalenie ozora przez obleśnego komucha, niejakiego urbana po wybraniu innego komucha na prezydenta przez ogłupiałych postkomuchów. Ówczesne merdia ad mortem defecatem pokazywały to "wydarzenie".

P.S.(1). A jak widzę podobną naklejkę na samochodzie, to muszę się mocno hamować, by na światłach nie wyskoczyć i nie wyciągnąc tak "przyozdobionego" buraka zza kierownicy. Niech wraca na drzewo, skąd dopiero co zlazł był.
P.S.(2). Nie jest to żadna osobista aluzja do W.P. Szkieleta, ma u mnie kredyt zaufania  :).
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2011, 10:47:35 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3121 dnia: Września 23, 2011, 14:16:29 pm »

P.S.(2). Nie jest to żadna osobista aluzja do W.P. Szkieleta, ma u mnie kredyt zaufania  :).

To znaczy, że pan Szkielet może, reszta nie. ;)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3122 dnia: Września 23, 2011, 14:21:08 pm »

Tylko do pana "jwk" może  :)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3123 dnia: Września 23, 2011, 14:26:13 pm »

Oczywiście, że tylko do niego.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3124 dnia: Września 26, 2011, 08:53:48 am »

Tylko do pana "jwk" może  :)
Z przyczyn praktycznych nie wymieniam całej listy Osób Godnych Zaufania ale mogę Panią zapewnić, że Pani się na niej znajduje, całkiem na poczwesnym miejscu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #3125 dnia: Października 20, 2011, 10:23:42 am »

Witam Państwa bardzo serdecznie

Po około tygodniu udało mi się przebrnąć przez wszytskie 210 stron. Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to brak miłości, pokory, HIERARCHI WARTOŚCI. Jezus mówi bardzo dosadnie: "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszytskich sił swoich". Tu podkreśla najważniejsze przykazanie, czyli miłości. Płętą z tego jest moje zdanie iż całe prawo czy wskazania uginają się pod przykazaniem miłości. Bo to miłość jest najważniejsza. Nie ma sensu egzekfowanie prawa w braku miłości i pokory. Przypominam również iż sam Jezus łamie "niedoskonałe" prawa żydowskie np. podczas uleczania w święto Szabatu celem miłości do braci. Pozdrawiam :)
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #3126 dnia: Października 20, 2011, 10:25:53 am »

Witam Państwa bardzo serdecznie

Po około tygodniu udało mi się przebrnąć przez wszytskie 210 stron. Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to brak miłości, pokory, HIERARCHI WARTOŚCI. Jezus mówi bardzo dosadnie: "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszytskich sił swoich". Tu podkreśla najważniejsze przykazanie, czyli miłości. Płętą z tego jest moje zdanie iż całe prawo czy wskazania uginają się pod przykazaniem miłości. Bo to miłość jest najważniejsza. Nie ma sensu egzekfowanie prawa w braku miłości i pokory. Przypominam również iż sam Jezus łamie "niedoskonałe" prawa żydowskie np. podczas uleczania w święto Szabatu celem miłości do braci. Pozdrawiam :)
Nijak nie rozumiem jak to sie ma do rzeczy?
Zapisane
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #3127 dnia: Października 20, 2011, 10:31:18 am »

Napisałem to aby podsumować kłótnie w sprawie owej wspólnoty :) Jeżeli Pan nie rozumie prosze otworzyć sobie dowolną stronę między 1 a 210 :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3128 dnia: Października 20, 2011, 10:31:22 am »

Przepraszam, ale nie mogłem sie powstrzymać ;D :
Witam Państwa bardzo serdecznie

Po około tygodniu (?) udało mi się przebrnąć przez wszytskie 210 stron. Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to brak miłości, pokory, HIERARCHI WARTOŚCI. PAN Jezus mówi bardzo dosadnie: "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszytskich sił swoich". Tu podkreśla najważniejsze przykazanie, czyli miłości. Płętą (chyba PUENTĘ) z tego jest moje zdanie (zdanie bez sensu) iż całe prawo czy wskazania uginają się pod przykazaniem miłości. Bo to miłość jest najważniejsza. Nie ma sensu egzekfowanie prawa w braku miłości i pokory. Przypominam również iż sam PAN Jezus łamie "niedoskonałe" prawa żydowskie np. podczas uleczania w święto Szabatu celem miłości do braci. Pozdrawiam :)

Oj neonku, neonku...
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 10:33:53 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jakub Horbacz
Gość
« Odpowiedz #3129 dnia: Października 20, 2011, 10:33:44 am »

Nie należę do wspólnoty Neokatechumenatu i nie odnajduję w niej swojego miejsca. Jeżeli już musi Pan wiedzieć jestem lektorem parafii Pallotyńskiej w Radomiu w, której takowa wspólnota nie ma miejsca :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3130 dnia: Października 20, 2011, 10:35:14 am »

Nie należę do wspólnoty Neokatechumenatu i nie odnajduję w niej swojego miejsca. Jeżeli już musi Pan wiedzieć jestem lektorem parafii Pallotyńskiej w Radomiu w, której takowa wspólnota nie ma miejsca :)
Lektor, który nawet nie potrafi napisać jednego zdania bez błędu ortograficznego, albo składniowego?? Oj muszę porozmawiać z tamtejszym wikarym...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #3131 dnia: Października 20, 2011, 12:19:40 pm »

Witam Państwa bardzo serdecznie

Po około tygodniu udało mi się przebrnąć przez wszytskie 210 stron. Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to brak miłości, pokory, HIERARCHI WARTOŚCI. Jezus mówi bardzo dosadnie: "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszytskich sił swoich". Tu podkreśla najważniejsze przykazanie, czyli miłości. Płętą z tego jest moje zdanie iż całe prawo czy wskazania uginają się pod przykazaniem miłości. Bo to miłość jest najważniejsza. Nie ma sensu egzekfowanie prawa w braku miłości i pokory. Przypominam również iż sam Jezus łamie "niedoskonałe" prawa żydowskie np. podczas uleczania w święto Szabatu celem miłości do braci. Pozdrawiam :)
Pragniesz Pan miłości ? To może najpierw ją sam Pan z siebie wyemituj,  zamiast ustawiać się w pozycji roszczeniowej.

Tu podkreśla najważniejsze przykazanie, czyli miłości. Płętą z tego jest moje zdanie iż
Ego - gigant.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #3132 dnia: Października 20, 2011, 12:57:08 pm »

Płętą z tego jest moje zdanie (...)

Czepiają się Państwo tej "PŁĘTY", a może tu o PIĘTĘ chodziło ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3133 dnia: Października 20, 2011, 12:58:27 pm »

Witam Państwa bardzo serdecznie
Również serdecznie witamy,

Po około tygodniu udało mi się przebrnąć przez wszytskie 210 stron.
Gratuluje samozaparcia.

Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to brak miłości, pokory, HIERARCHI WARTOŚCI.
Szanowny Pan mógłby napisać to zdanie raz jeszcze, tym razem po polsku? "Nasuwa się brak miłości/pokory/hierarchii" - jest niegramatyczne. Nasuwa się panu brak miłości/pokory/hierarchii wartości:
a) Pana
b) Dyskutantów z DN
c) ich oponentów
d) wszystkich i wszędzie.
e) nikogo
f) bez związku z tematem

Jezus mówi bardzo dosadnie: "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszytskich sił swoich".
Preferujemy tu formę "Pan Jezus" - od greckiego "Kyrios".

Tu podkreśla najważniejsze przykazanie, czyli miłości.
Zatem - kto nie miłuje tu Pana Boga swego?
a) Pan
b) dyskutanci z DN
c) ich oponenci
d) wszystkich i wszędzie.
e) nikt
f) bez związku z tematem

Płętą z tego jest moje zdanie iż całe prawo czy wskazania uginają się pod przykazaniem miłości. Bo to miłość jest najważniejsza.
Puenta z tego jest taka, że augustynowskie "kochaj i rób co chcesz" trzeba zrozumieć. Bo "kochać" wiąże się z poznaniem oraz działaniem zgodnie z wolą i naturą osoby kochanej. Danie kochanej dziewczynie bukietu róż, kiedy jest ona śmiertelnie uczulona na takie kwiaty - przyjemności jej na pewno nie sprawi, a może spowodować spore kłopoty. Tu mamy sytuacje jasną: "cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie" - stąd łamanie prawa Kościoła z powodu widzimisie inicjatorów jest ewidentnym grzechem.

Nie ma sensu egzekfowanie prawa w braku miłości i pokory.
Z jakiego niby powodu? Prawo Boże ma jeden cel - uświęcenie (zbawienie) ludzi. Łamanie prawa w uzasadnionych sytuacjach (kiedy osiągnięcie tego celu jest zagrożone/niemożliwe) jest jak najbardziej wskazane. Aktem pychy jest natomiast łamanie bez takiego uzasadnienia.

Przypominam również iż sam Jezus łamie "niedoskonałe" prawa żydowskie np. podczas uleczania w święto Szabatu celem miłości do braci.
Miłość do braci nie była celem, a przyczyną. To raz. Celem było uświęcenie oraz nauczenie uczniów czegoś. W dodatku - ówczesna interpretacja 2 przykazania była sprzeczna z przykazaniem miłości. Bo Pan Jezus "dnia świętego" nie zniósł, a wskazał na absurd owej interpretacji...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3134 dnia: Października 20, 2011, 13:33:25 pm »

Napisałem to aby podsumować kłótnie w sprawie owej wspólnoty :) Jeżeli Pan nie rozumie prosze otworzyć sobie dowolną stronę między 1 a 210 :)
Tu nie ma żadnej kłótni. DN w postaci takiej jaką BYŁA była jednogłośnie i jednoznacznie potępiona. Nie wiemy jednak, jak głęboko się ostatnimi czasy DN zmieniła...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 207 208 [209] 210 211 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!