Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 12:55:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 194 195 [196] 197 198 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349323 razy)
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2925 dnia: Lipca 04, 2011, 13:57:18 pm »

Przyjmowanie Ciała i Krwi Chrystusa odbywa się obecnie na stojąco.
Dokladnie. Zreszta na stronie oficjalnej drogi, ktora juz cztowalem, mozna zobaczyc zdjecia z Mszy we wspolnocie, ktora sprawowal przewodniczacy papieskiej kongragacji do spraw liturgi. Razem z tymi wszystkimi "PARODIAMI NEONSKIMI"
Za przeproszeniem panie jwk, ale tacy ludzie sa dla mnie wiekszym autorytetem niz pan.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2926 dnia: Lipca 04, 2011, 13:57:52 pm »

A czy ten sposób Liturgii Pokutnej został zatwierdzony w statucie bądź jakimś innym pozwoleniu stałym/tymczasowym.?
Po co to pytanie? Ma to dla was jakies znaczenie? Jak powiem, ze tak, to ktos zaraz powie, ze statut to i tak mydlenie oczu, a w sekcie robi sie co innego. Albo, ze papiez sie pomylil, bo przeciez on ma racje tylko wtedy jak oglasza dogmat.
Ale odpowiem i tak. Owszem, ten sposob praktykowany jest od samego poczatku i zostal juz wielokrotnie zatwierdzony. Zreszta nie odbiega niczym od zwyczajnej spowiedzi.
Proszę Pana, zapewniam Pana, że mój pobyt w tym wątku nie jest bynajmniej po to, by zniszczyć czy zdyskredytować DN. Zadaję pytania, ponieważ widząc w Kościele coś, co odbiega od norm, po prostu mnie ciekawi, skąd to się wzięło, czemu tak a nie inaczej, czy ma to aprobatę biskupa, papieża, itp. pytania. Nie wiem wszystkiego o Drodze, chcę ją poznań, skąd się wzięła, jak wygląda.

Cytuj
Zreszta nie odbiega niczym od zwyczajnej spowiedzi.
Polemizuje. Spowiadanie się na środku kościoła, na stojąco, klęcząc na rozgrzeszeniu, a potem wstając przy pomocy kapłana - jest inne niż ja praktykowałem przez lata - konfesjonał, klęczki od początku do końca, zbędne dotykanie kapłana, no i wszystko z boku kościoła, z dala od ludzkich oczu.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #2927 dnia: Lipca 04, 2011, 13:58:06 pm »

Nie jest z boku kościoła,lecz pośrodku, wzdłuż dywanu ;).

Z tym dotykaniem kapłana to faktycznie.....podczas  mojej pierwszej spowiedzi w DN byłam tak zaaferowna i zmieszana, że nie mogłam wstać, gdy prezbiter podał mi ręce i omal się obydwoje nie wywróciliśmy, kiedy zaczął mnie podnosić i łapać w powietrzu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 14:02:18 pm wysłana przez Tonya » Zapisane
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2928 dnia: Lipca 04, 2011, 14:00:14 pm »

Owszem, ten sposob praktykowany jest od samego poczatku i zostal juz wielokrotnie zatwierdzony.
Jak parodia Komunii Świętej na siedząco? Nie ośmieszaj sie pan!

w Neo na Mszę  Święta mówi się Eucharystia. Natomiast Pascha w Neo  to uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej.
Dziękuję za dopowiedzenie. W każdym razie słowo "Msza Święta" jest nieznane.

Przyjmowanie Ciała i Krwi Chrystusa odbywa się obecnie na stojąco.
To dotyczyło właśnie cytatu z samej góry:
Owszem, ten sposob praktykowany jest od samego poczatku i zostal juz wielokrotnie zatwierdzony.

Nie. Ja pisalem o spowiedzi, nie o komunii. Na komunii poczatkowo sie siedzialo, ale zgodnie z poleceniem Watykanu to zostalo zmienione.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2929 dnia: Lipca 04, 2011, 14:01:14 pm »

Przyjmowanie Ciała i Krwi Chrystusa odbywa się obecnie na stojąco.
Dokladnie. Zreszta na stronie oficjalnej drogi, ktora juz cztowalem, mozna zobaczyc zdjecia z Mszy we wspolnocie, ktora sprawowal przewodniczacy papieskiej kongragacji do spraw liturgi. Razem z tymi wszystkimi "PARODIAMI NEONSKIMI"
Za przeproszeniem panie jwk, ale tacy ludzie sa dla mnie wiekszym autorytetem niz pan.
Za przeproszeniem Panie Szwampka, żeby mieć autorytety, trzeba mieć Pana Boga na pierwszym miejscu a nie "fszpulnotę" i jej "gura", jak to jest w kikokarmenacie.

Przyjmowanie Ciała i Krwi Chrystusa odbywa się obecnie na stojąco.
No cóż, djabeu nie ma kolan...
No comment.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2930 dnia: Lipca 04, 2011, 14:01:18 pm »

Nie jest z boku kościoła,lecz pośrodku, wzdłuż dywanu ;).
??? chyba nie zrozumiałem  8)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2931 dnia: Lipca 04, 2011, 14:02:16 pm »

A czy ten sposób Liturgii Pokutnej został zatwierdzony w statucie bądź jakimś innym pozwoleniu stałym/tymczasowym.?
Po co to pytanie? Ma to dla was jakies znaczenie? Jak powiem, ze tak, to ktos zaraz powie, ze statut to i tak mydlenie oczu, a w sekcie robi sie co innego. Albo, ze papiez sie pomylil, bo przeciez on ma racje tylko wtedy jak oglasza dogmat.
Ale odpowiem i tak. Owszem, ten sposob praktykowany jest od samego poczatku i zostal juz wielokrotnie zatwierdzony. Zreszta nie odbiega niczym od zwyczajnej spowiedzi.
Proszę Pana, zapewniam Pana, że mój pobyt w tym wątku nie jest bynajmniej po to, by zniszczyć czy zdyskredytować DN. Zadaję pytania, ponieważ widząc w Kościele coś, co odbiega od norm, po prostu mnie ciekawi, skąd to się wzięło, czemu tak a nie inaczej, czy ma to aprobatę biskupa, papieża, itp. pytania. Nie wiem wszystkiego o Drodze, chcę ją poznań, skąd się wzięła, jak wygląda.

Cytuj
Zreszta nie odbiega niczym od zwyczajnej spowiedzi.
Polemizuje. Spowiadanie się na środku kościoła, na stojąco, klęcząc na rozgrzeszeniu, a potem wstając przy pomocy kapłana - jest inne niż ja praktykowałem przez lata - konfesjonał, klęczki od początku do końca, zbędne dotykanie kapłana, no i wszystko z boku kościoła, z dala od ludzkich oczu.
Na wielu rekolekcjach pielgrzymkach itp, ksieza nie majacy nic wspolnego z droga robia podobne rzeczy
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2932 dnia: Lipca 04, 2011, 14:02:59 pm »

ja pisalem o spowiedzi, nie o komunii. Na komunii poczatkowo sie siedzialo, ale zgodnie z poleceniem Watykanu to zostalo zmienione.
Co Pan napisał, napisał pan.

Na wielu rekolekcjach pielgrzymkach itp, ksieza nie majacy nic wspolnego z droga robia podobne rzeczy
Tjaaa, ciekawe skąd to na nich przefrunęło ...
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 14:04:47 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #2933 dnia: Lipca 04, 2011, 14:04:35 pm »

Nie jest z boku kościoła,lecz pośrodku, wzdłuż dywanu ;).
??? chyba nie zrozumiałem  8)


Prezbiterzy ustawiają się na środku kościoła, jak dywan długi.
Zapisane
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2934 dnia: Lipca 04, 2011, 14:07:17 pm »

ja pisalem o spowiedzi, nie o komunii. Na komunii poczatkowo sie siedzialo, ale zgodnie z poleceniem Watykanu to zostalo zmienione.
Co Pan napisał, napisał pan.

Na wielu rekolekcjach pielgrzymkach itp, ksieza nie majacy nic wspolnego z droga robia podobne rzeczy
Tjaaa, ciekawe skąd to na nich przefrunęło ...
A co pan napisal, tez pan napisal. Polaczyl pan dwa osobne watki i niewzne, ze nie maja one wiele wspolnego, ale cel - ukazanie zaklamania czlonkow drogi zastal osiagniety. Pieknie.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2935 dnia: Lipca 04, 2011, 14:08:52 pm »

Nie jest z boku kościoła,lecz pośrodku, wzdłuż dywanu ;).
??? chyba nie zrozumiałem  8)


Prezbiterzy ustawiają się na środku kościoła, jak dywan długi.
Tak tak, to rozumiem, lecz nie rozumiem pogrubionych słów. To jest aluzja do mojej wypowiedzi.? :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2936 dnia: Lipca 04, 2011, 14:10:56 pm »

A co pan napisal, tez pan napisal. Polaczyl pan dwa osobne watki i niewzne, ze nie maja one wiele wspolnego, ale cel - ukazanie zaklamania czlonkow drogi zastal osiagniety. Pieknie.
Nic nie łączyłem, to pan niezdarnie próbował rozdzielać, zaś jaka ta wasza "droga" jest, każdy widzi, kto ma oczy do patrzenia a nie do chowania wraz z głową w piasek, jak to strusiowie czynić zwykli.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #2937 dnia: Lipca 04, 2011, 14:11:05 pm »

Żadna aluzja, chciałam tylko zobrazować, jak to wygląda.
Zapisane
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2938 dnia: Lipca 04, 2011, 14:13:05 pm »

A co pan napisal, tez pan napisal. Polaczyl pan dwa osobne watki i niewzne, ze nie maja one wiele wspolnego, ale cel - ukazanie zaklamania czlonkow drogi zastal osiagniety. Pieknie.
Nic nie łączyłem, to pan niezdarnie próbował rozdzielać, zaś jaka ta wasza "droga" jest, każdy widzi, kto ma oczy do patrzenia a nie do chowania wraz z głową w piasek, jak to strusiowie czynić zwykli.
Wlasnie ze pan polaczyl. A pan nie umie sie do bledu przyznac.

Szkoda, ze papiez nie ma oczu do patrzenia, nie?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2939 dnia: Lipca 04, 2011, 14:13:18 pm »

To jest aluzja do mojej wypowiedzi.? :)
Panie Michale! Naprawdę jest Pan "w porządku".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 194 195 [196] 197 198 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!