Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 11:33:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349066 razy)
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2895 dnia: Lipca 04, 2011, 09:20:58 am »

Chodziło mi o to, że biskup powiedział o niemożności sprawowania eucharystii przez kapłana bez ludu a przecież w NOM'owym mszale jest: "Msza św. bez ludu". Jeśli coś, to poprawcie.

Ale my rozumiemy że tak powiedział. Pan jwk po prostu ironizował. Chociaż Msza tzw. prywatna (i tej nazwy nota bene Kościół odradzał przed soborem używać) jest w kościele posoborowym deprecjonowana to Msza Św. bez ludu istnieje


Bp Kiernikowski głosi znów herezje.

W Rycie Trydenckim jest Msza bez ludu, cicha msza, Msza prywatna.

W NOM tyż mozna odprawiać Mszę bez ludu z jednym posługującym bądź bez posługującego.


Ogólny Wstęp do Mszału Rzymskiego:

254. Mszę bez usługującego lub bez obecności przynajmniej jednego wiernego można celebrować tylko ze słusznej i rozumnej przyczyny. Opuszcza się wówczas pozdrowienia, zachęty oraz błogosławieństwo na zakończenie Mszy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 09:24:11 am wysłana przez Serpico » Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2896 dnia: Lipca 04, 2011, 09:29:54 am »


...ten którego Pan tak grzecznie jeszcze tytułuje biskupem (choć mnie ledwo cadyk przechodzi) głosi poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła.


Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2897 dnia: Lipca 04, 2011, 10:32:03 am »

Herezja(?):
"Ciałem sprawującym liturgię jest całe zgromadzenie, którego głową jest kapłan. Sama głowa nie może celebrować liturgii, jeśli nie ma całego ciała - i odwrotnie." - bp Kiernikowski
http://www.diecezja.siedlce.pl/biskupi.php?i=11&r=7&k=99

Co Państwo sądzą o tym?? Cytuję wypowiedź p. Serpico'a. Co pan na to p. tkiller?
Mam nadzieję, że to nie jest świadoma herezja tylko niedouczenie...
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2898 dnia: Lipca 04, 2011, 10:47:15 am »

Mam nadzieję, że to nie jest świadoma herezja tylko niedouczenie...
Widać, że kandydatom na biskupów trzeba robić egzaminy na poziomie I Komunii Świętej sprzed ~50 lat.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2899 dnia: Lipca 04, 2011, 11:09:05 am »

Herezja(?):
"Ciałem sprawującym liturgię jest całe zgromadzenie, którego głową jest kapłan.
Kiedyś uczono mnie , że Ofiarę Mszy św składa kapłan, a lud owszem też ale intencją. Tak mówi PiusXII w Mediator Dei. Teraz mówi się, ze kapłan przewodniczy Eucharystii. W którymś periodyku (nie neońskim) katolickim znalazłem takie zdanie:
"Bo przecież choć jeden jest przewodniczący liturgii eucharystycznej, to także w nas ,jako Ludzie Bożym sprawującym Eucharystię obecny jest sam Bóg"
Zdanie trąci herezją. Może ktoś wie, kiedy pojawiła się myśl o Ludzie Bożym sprawującym Eucharystię?
 Dziś na NOMie celebrans powiedział: "Pokój Pański niech zawsze będzie z nami."
 Czy nie jest to zacieranie granicy miedzy kapłanem a wiernymi?
W mojej parafii był kiedyś taki kapłan, który błogosławił: Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, + i Duch Święty. Po wykonaniu ręką znaku Krzyża nad ludem, sam robił na sobie znak Krzyża. Jakaś nowa teologija :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2900 dnia: Lipca 04, 2011, 11:37:26 am »

Posoborowa Panie Michale. :)
Pytanie: Jak wygląda sakrament pokuty w DN?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2901 dnia: Lipca 04, 2011, 11:41:49 am »

W mojej parafii był kiedyś taki kapłan, który błogosławił: Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, + i Duch Święty. Po wykonaniu ręką znaku Krzyża nad ludem, sam robił na sobie znak Krzyża. Jakaś nowa teologija :)
Akurat w tą stronę to jeszcze ujdzie. Gorzej jak nie-kapłan mówi niech was błogosławi....
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2902 dnia: Lipca 04, 2011, 11:55:23 am »

Posoborowa Panie Michale. :)
Pytanie: Jak wygląda sakrament pokuty w DN?
Słyszałem od neonki, że:
stają wszyscy w kółku, i mówią sobie grzechy, które popełnili. Wszystko publicznie. Na koniec kapłan udziela absolucji. Nie wiem czy tak jest na 100%. Jednak na własne oczy widziałem, jak członkowie DN spowiadali się podczas Mszy publicznej w konfesjonale. Często klęczeli w kolejce.
Myślę, że na ten temat może wypowiedzieć się Pan Vinci. :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2903 dnia: Lipca 04, 2011, 13:16:43 pm »

Posoborowa Panie Michale. :)
Pytanie: Jak wygląda sakrament pokuty w DN?
Słyszałem od neonki, że:
stają wszyscy w kółku, i mówią sobie grzechy, które popełnili. Wszystko publicznie. Na koniec kapłan udziela absolucji. Nie wiem czy tak jest na 100%. Jednak na własne oczy widziałem, jak członkowie DN spowiadali się podczas Mszy publicznej w konfesjonale. Często klęczeli w kolejce.
Myślę, że na ten temat może wypowiedzieć się Pan Vinci. :)
Skoro pan nie wiesz na 100, to pierdolow pan nie opowiadaj.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2904 dnia: Lipca 04, 2011, 13:19:36 pm »

Skoro pan nie wiesz na 100, to pierdolow pan nie opowiadaj.
Ot na tyle stać kikokarmeniarza, gdy na jego mantry już nikt się nie nabiera.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2905 dnia: Lipca 04, 2011, 13:23:25 pm »

Posoborowa Panie Michale. :)
Pytanie: Jak wygląda sakrament pokuty w DN?
Słyszałem od neonki, że:
stają wszyscy w kółku, i mówią sobie grzechy, które popełnili. Wszystko publicznie. Na koniec kapłan udziela absolucji. Nie wiem czy tak jest na 100%. Jednak na własne oczy widziałem, jak członkowie DN spowiadali się podczas Mszy publicznej w konfesjonale. Często klęczeli w kolejce.
Myślę, że na ten temat może wypowiedzieć się Pan Vinci. :)
Skoro pan nie wiesz na 100, to pierdolow pan nie opowiadaj.
Proszę Pana, nie wiem po co ta słowna agresja. Nie umiesz Pan grzeczniej się zwracać do człowieka i dyskutować na poziomie przynajmniej nie urągającym ludzkiej godności.? Jeśli "pierdoły opowiadam" to proszę mnie poprawić. Może się pomyliłem.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2906 dnia: Lipca 04, 2011, 13:27:09 pm »

Posoborowa Panie Michale. :)
Pytanie: Jak wygląda sakrament pokuty w DN?
Słyszałem od neonki, że:
stają wszyscy w kółku, i mówią sobie grzechy, które popełnili. Wszystko publicznie. Na koniec kapłan udziela absolucji. Nie wiem czy tak jest na 100%. Jednak na własne oczy widziałem, jak członkowie DN spowiadali się podczas Mszy publicznej w konfesjonale. Często klęczeli w kolejce.
Myślę, że na ten temat może wypowiedzieć się Pan Vinci. :)
Skoro pan nie wiesz na 100, to pierdolow pan nie opowiadaj.
Proszę Pana, nie wiem po co ta słowna agresja. Nie umiesz Pan grzeczniej się zwracać do człowieka i dyskutować na poziomie przynajmniej nie urągającym ludzkiej godności.? Jeśli "pierdoły opowiadam" to proszę mnie poprawić. Może się pomyliłem.

Poprawiam. Na drodze neokatechumenalnej spowiedz sprawowana jest tak, jak w kosciele katolickim. O ile mi wiadomo spowiedz publiczna, a tym bardziej publiczne rozgrzeszanie nie jest w 'Kosciele dopuszczalne.
Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #2907 dnia: Lipca 04, 2011, 13:30:42 pm »

Spowiedź w neo jet podczas Liturgii Pokutnej: wszyscy śpiewają za kantorem "Zmiłuj się nad nami, bo jesteśmy grzesznikami", prezbiterzy /a jest ich wtedy sporo/ wychodzą na środek kościoła, ustawiają się wzdłuż ławek aż do drzwi. Uczestnik  podchodzi do któregoś z  nich i spowiada się.  Spowiedź jest na stojąco.  Po wyznaniu grzechów i okazaniu żalu za grzechy, penitent klęka, kapłan udziela mu rozgrzeszenia, podaje ręce i podnosi penitenta z klęczek.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2908 dnia: Lipca 04, 2011, 13:34:36 pm »

W mojej parafii był kiedyś taki kapłan, który błogosławił: Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, + i Duch Święty. Po wykonaniu ręką znaku Krzyża nad ludem, sam robił na sobie znak Krzyża. Jakaś nowa teologija :)
Akurat w tą stronę to jeszcze ujdzie. .
Nie powinno tego być. Kapłan przy ołtarzu nie jest jednym z nas. On sprawuje Ofiarę Mszy św i żaden z wiernych nie jest go w stanie zastąpić. Dlatego w Offertorium mówi:
"Módlcie się aby moją i waszą Ofiarę.....  a nie naszą, choć i tak tez słyszałem.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2909 dnia: Lipca 04, 2011, 13:34:57 pm »

Poprawiam. Na drodze neokatechumenalnej spowiedz sprawowana jest tak, jak w kosciele katolickim. O ile mi wiadomo spowiedz publiczna, a tym bardziej publiczne rozgrzeszanie nie jest w 'Kosciele dopuszczalne.
Panie Szwampka, po co Pan łże tak bezczelnie, wasze oficjalne wersje są na użytek biskupów ...

"Módlcie się aby moją i waszą Ofiarę.....  a nie naszą, choć i tak tez słyszałem.
To właśnie spowodowalo krytykę Papieża Pawła VI przez kikonissę Carmen, która głosi, że "papieżowi udzielono stosownej katechezy ale ze względów praktycznych postanowił ten fragment pozostawić".
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 13:39:46 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!