Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:44:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349487 razy)
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2880 dnia: Lipca 02, 2011, 20:43:36 pm »

Diecezja siedlecka jest pod okupacja arcyneona  bp Kiernikowskiego.
Komuna przez 50 lat nie zrobiła tylu szkód co ten człowiek ostatnimy czasy.

Męczennicy z Pratulina robili dokładnie odwrotnie to co robi bp Kiernikowski

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2881 dnia: Lipca 03, 2011, 06:54:19 am »

Od siebie mogę dodać że jest ów bp arcyniesympatyczny. Z Kodnia pamiętam że, na odpuście  zachowywał się jak cham w stosunku do oblatów.
Zapisane
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2882 dnia: Lipca 03, 2011, 14:09:49 pm »

Herezja(?):
"Ciałem sprawującym liturgię jest całe zgromadzenie, którego głową jest kapłan. Sama głowa nie może celebrować liturgii, jeśli nie ma całego ciała - i odwrotnie." - bp Kiernikowski
http://www.diecezja.siedlce.pl/biskupi.php?i=11&r=7&k=99

Co Państwo sądzą o tym?? Cytuję wypowiedź p. Serpico'a. Co pan na to p. tkiller?


Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2883 dnia: Lipca 03, 2011, 14:35:51 pm »

herezja imho.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2884 dnia: Lipca 03, 2011, 14:54:32 pm »

herezja imho.

Czysta herezja
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2885 dnia: Lipca 03, 2011, 14:55:31 pm »

Ks. prof. pisze tak:

Przyklad duszpasterstwa w parafiach "zliberalizowanych":

Po Soborze Watykanskim II zrodzily sie - jak to bylo prawie po wszystkich soborach w przeszlosci - dwa kierunki opozycyjne, a sobie przeciwstawne: skrajny i skamienialy konserwatyzm - lefebrysci, oraz skrajny, burzacy wszystko liberalizm. Liberalizm ma pewne mysli i intencje sluszne, ale w calosci i w postaci radykalnej jest calkowicie niszczacy jak herezja. I, niestety, liberalizm zyskuje dzis ogromna liczbe zwolennikow i przypomina starozytny arianizm(...)
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2886 dnia: Lipca 03, 2011, 16:59:42 pm »

Cytuj
Liberalizm ma pewne mysli i intencje sluszne, ale w calosci i w postaci radykalnej jest calkowicie niszczacy jak herezja. I, niestety, liberalizm zyskuje dzis ogromna liczbe zwolennikow i przypomina starozytny arianizm(...)
Tak, tak oczywiście. Socjalizm tak - wypatrzenia nie.

Błąd to błąd, herezja to herezja a hydry się karmi whiskasem tylko się jej łeb użyna siekierą.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2887 dnia: Lipca 03, 2011, 20:34:01 pm »

Herezja(?):
"Ciałem sprawującym liturgię jest całe zgromadzenie, którego głową jest kapłan.
Kiedyś uczono mnie , że Ofiarę Mszy św składa kapłan, a lud owszem też ale intencją. Tak mówi PiusXII w Mediator Dei. Teraz mówi się, ze kapłan przewodniczy Eucharystii. W którymś periodyku (nie neońskim) katolickim znalazłem takie zdanie:
"Bo przecież choć jeden jest przewodniczący liturgii eucharystycznej, to także w nas ,jako Ludzie Bożym sprawującym Eucharystię obecny jest sam Bóg"
Zdanie trąci herezją. Może ktoś wie, kiedy pojawiła się myśl o Ludzie Bożym sprawującym Eucharystię?
 Dziś na NOMie celebrans powiedział: "Pokój Pański niech zawsze będzie z nami."
 Czy nie jest to zacieranie granicy miedzy kapłanem a wiernymi?
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2011, 20:35:55 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2888 dnia: Lipca 03, 2011, 20:43:33 pm »

Herezja(?):
"Ciałem sprawującym liturgię jest całe zgromadzenie, którego głową jest kapłan.
Kiedyś uczono mnie , że Ofiarę Mszy św składa kapłan, a lud owszem też ale intencją. Tak mówi PiusXII w Mediator Dei. Teraz mówi się, ze kapłan przewodniczy Eucharystii. W którymś periodyku (nie neońskim) katolickim znalazłem takie zdanie:
"Bo przecież choć jeden jest przewodniczący liturgii eucharystycznej, to także w nas ,jako Ludzie Bożym sprawującym Eucharystię obecny jest sam Bóg"
Zdanie trąci herezją. Może ktoś wie, kiedy pojawiła się myśl o Ludzie Bożym sprawującym Eucharystię?
 Dziś na NOMie celebrans powiedział: "Pokój Pański niech zawsze będzie z nami."
 Czy nie jest to zacieranie granicy miedzy kapłanem a wiernymi?

NOM jest zacieraniem różnicy między kapłanem, a świeckim.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2889 dnia: Lipca 03, 2011, 21:11:38 pm »

Chodziło mi o konkretne uregulowania w dokumentach, czy też może to jest zwyczaj?
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2890 dnia: Lipca 03, 2011, 21:28:33 pm »

Chodziło mi o konkretne uregulowania w dokumentach, czy też może to jest zwyczaj?

Absolutnie jest to froma niedopuszczalna.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2891 dnia: Lipca 03, 2011, 21:53:13 pm »

Sama głowa nie może celebrować liturgii ...
Fakt, muszą być i inne członki (w kompletności) ;), przykładowo kastratów się nie przyjmuje do stanu kapłańskiego. Nawet baranek ofiarny miał być samiec bez skazy. Widać cadykowi z Siedlec cóś się pomerdało między Mszą a ofiarą Starego Przymierza.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2892 dnia: Lipca 03, 2011, 22:44:03 pm »

Chodziło mi o to, że biskup powiedział o niemożności sprawowania eucharystii przez kapłana bez ludu a przecież w NOM'owym mszale jest: "Msza św. bez ludu". Jeśli coś, to poprawcie.
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2893 dnia: Lipca 03, 2011, 23:02:53 pm »

Chodziło mi o to, że biskup powiedział o niemożności sprawowania eucharystii przez kapłana bez ludu a przecież w NOM'owym mszale jest: "Msza św. bez ludu". Jeśli coś, to poprawcie.

Ale my rozumiemy że tak powiedział. Pan jwk po prostu ironizował. Chociaż Msza tzw. prywatna (i tej nazwy nota bene Kościół odradzał przed soborem używać) jest w kościele posoborowym deprecjonowana to Msza Św. bez ludu istnieje
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2894 dnia: Lipca 04, 2011, 09:15:31 am »

Chodziło mi o to, że biskup powiedział o niemożności sprawowania eucharystii przez kapłana bez ludu a przecież w NOM'owym mszale jest: "Msza św. bez ludu". Jeśli coś, to poprawcie.
Oczywiście, ten którego Pan tak grzecznie jeszcze tytułuje biskupem (choć mnie ledwo cadyk przechodzi) głosi poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła. To jego twierdzenie ma jeszcze głębsze konsekwencje dogmatyczne iż tylko wystąpienie przeciw jednemu orzeczeniu Soboru i zapisowi w mszale (zwyczajnym nawet) bo implikuje w pełni luterański pogląd na liturgię. Ciewaw jestem, może się jeszcze kiedyś tego dowiemy, kto stał za tą nominacją biskupią. Pozwoliłoby to namierzyć "śpochów" wmontowanych w struktury Kościoła.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!