Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 08:27:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348392 razy)
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2835 dnia: Czerwca 29, 2011, 22:19:21 pm »

Cytuj
Cytuj
Więc powtórzę. Bredzi Pan.
Nie bede z Panem dyskutował o czymś co wiele razy zostało przedyskutowane w tym watku. Jak Pan chce to proszę sobie go przeczytać od deski do deski, a jak nie to niech Pan łaskawie nie zawraca gitary, bo my tu gitar nie uzywamy jako "instrumentów liturgicznych"
EOT

nie wszystko zostało przedyskutowane bo pojawiają się coraz to nowe wątki; wątek w temacie neokatechumenatu śledzę i przeczytałem go cały;

ktoś musi czasami wejsc tutaj i zmącic wasz święty spokój, dobre mniemanie o sobie; szkoda, ze ci starzy zacni proboszczowie, którzy kochają swoją owczarnię, a którzy bronią się przed Mszą w rycie trydenckim nie chcą tu powiedziec paru słów...........ale nie lubią internetu.

Czasami trzeba sprostowac patrzenie na rzeczywistośc jak chociażby JWK podskakuje jak kogucik, wymachuje szabelką jak wielki  krytyk i znawca Dyrektorium Katechetycznego DN a nawet na oczy go nie widział;

Wiecie jak nazywają takich, którzy czegoś nie znają a wypowiadają się w imieniu całego Kościoła.................

Niejaki Major był na dwóch czy trzech katechezach i wielce zdegustowany zdawał relację i wydawało mu się, że już wszystko wie. przyrównam to do tego jak bym ja obejrzał kawałki Mszy trydenckiej na youtube (których kilka jest) i mienił się przed wami jako znawca trydentiny.

Sami wiecie jak traktujecie takich domorosłych znawców, jakich epitetów może się spodziewac :D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 22:25:10 pm wysłana przez adalbertus » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2836 dnia: Czerwca 29, 2011, 22:22:21 pm »

Powiem krótko:
Spadaj trollu.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2837 dnia: Czerwca 29, 2011, 22:26:03 pm »

Powiem krótko:
Spadaj trollu.

 ::)
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2838 dnia: Czerwca 30, 2011, 00:01:45 am »

Cytuj
Miesza Pan Panie Rysiu. Neo to jest wykwit ze slamsów Madrytu.
 Nie należy tego szanować .
To jest sekta a nie inna religia.
@ Genowefa
Przemyślałem. Ma Pani rację. Religia to cały system teologiczny.

W przypadku Neo mamy coś, co przypomina na początku AA. Leczenie urazów. Później szkolenie Amway. W sumie to psychomanipulacja ukierunkowana na zagubionych i okaleczonych duchowo. Cały czas powtarzają "rodzina nie jest już przekaźnikiem wiary", "wiarę przekazuje się przez związki emocjonalne - a one w rodzinach wygasły", dlatego mamy dla ciebie nową rodzinę : wspólnotę Neo. Towarzyszy temu język emocji: "doświadczenie wiary, przeżywanie wiary". I tymi emocjami, jak na terapii grupowej anonimowych alkoholików, należy "sie dzielić".
Zresztą obecny Pan adalbertus mimochodem prosi o podzielenie sie doświadczeniem.
 
Wiara jest aktem intelektu, a to jak my jej doświadczamy i przeżywamy, należy do naszych osobistych intymnych przeżyć, którymi jedni dzielą się a inni zachowują dla siebie. Tymczasem w Neo, parafrazując sowieckie przysłowie "kto nie pije ten kapuje", musimy sie dzielić. W przeciwnym razie, oznacza to, że coś skrywamy przed nową rodziną- wspólnotą Neo.

Na dodatek, jak na sektę przystało mają Guru. Kiko jest dożywotnim Guru.

Tylko pozostaje pytanie, czy warto poświęcać wątek sekcie? Może zrobić wątek zamknięty pt: "Neo - często zadawane pytania".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2839 dnia: Czerwca 30, 2011, 00:46:24 am »


Tylko pozostaje pytanie, czy warto poświęcać wątek sekcie? Może zrobić wątek zamknięty pt: "Neo - często zadawane pytania".

Gdyby udało się tu jakoś okiełznać te neońskie produkcje z korzyścią by to było dla wszystkich.

Pana skojarzenia z AA nie są niestety moim zdaniem uzasadnione .
Mityngi AA cechuje bez porównania większa otwartosć niż   DN.
W każdej chwili można wejść, w każdej chwili można wyjść. Nie trzeba sprzedawać wszystkiego co się ma, wystarczy rzucić grosik, (a można i nie wrzucać).
W AA nie  trzeba koniecznie dzielić się jakimś świadectwem. Można siedzieć i nic nie mówić całymi miesiącami, latami i nie ma presji.
Gdy alkoholik przedstawia się na mityngu mówi np.: jestem XYZ, alkoholik (można dodac że DDD, DDA i inne uzależnienia, np. narkotyki, hazard).
 Neon nie mówi otwarcie : jestem XYZ, sekciarz.
Owszem, przed grupą spowiada się publicznie, ale nie anonimowo.

Jaki z tego wniosek ?
Neokatechumenat powinien wejść w program 12 kroków AA aby powrócić do Tradycji.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2840 dnia: Czerwca 30, 2011, 06:02:16 am »

A ja proponuję zamknąć na jakiś czas ten wątek. Pan adalbetus i inni jego koledzy już nie prowadzą normalnej dyskusji. Powinniśmy odpocząć od Neo.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2841 dnia: Czerwca 30, 2011, 07:17:54 am »

Niejaki Major jako jeszcze kleryk rozmawiał z księdzem Neo i wysłuchał jego głupot.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2842 dnia: Czerwca 30, 2011, 07:59:58 am »

Dajmy sobie spokój z neonami, po co robić im darmową reklamę. Szkoda czasu i tak ich nie przekonamy. To tak jakby rozmawiać ze Świadkami Jehowy. Można, ale po co?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2843 dnia: Czerwca 30, 2011, 09:22:10 am »

Dajmy sobie spokój z neonami, po co robić im darmową reklamę. Szkoda czasu i tak ich nie przekonamy. To tak jakby rozmawiać ze Świadkami Jehowy. Można, ale po co?
To ono tu przylazło i skoro pozwala się onemu tu paskudzić cytatami z gura kikosia, nie można tego pozostawić bez zdecydowanej reakcji.

Pozwolę sobie zacytowac jednego z Pańskich kolegów: "Bredzi Pan"
Nie stac Pana na jakieś konstruktywne chociaż jedno zdanie? chociaz kawałek dyskusji merytorycznej czy rozmwowy? Jeśli nie ma Pan nic do powiedzenia to lepiej sie nie odzywac.
I żeś się Pan złapał we własne sidła. To jest dosłowny cytat jednego z dyzurnych kiko-sekciarzy zamieszczasny przezeń wielokrotnie na tym forum.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2844 dnia: Czerwca 30, 2011, 10:32:07 am »

Cytuj
Taki tandetny prozelityzm to nie dla mnie. Nie chodzi o zmianę formy.
Tandetą się Pan brzydzisz :]
To z waszej sekty - jeśli mnie pamięć nie myli - guru wybrała się na audiencję u JŚw. Benedykta XVI w koszulce adidasa?

Choć powiedzmy sobie szczerze, estetyczna potrzeba wiochy (pozostawiając gdzieś z boku brak szacunku oraz ostentacyjne odrzucanie zasad) to najmniejszy problem tej Pani!

Pan Major regularnie nawiedza spotkania kikonów, mógłby się wypowiedzieć, tylko po co, skoro wszyscy-wszystko wiedzą a tylko co jakiś czas jakiś kikoński troll pojawia się tutaj bronić "dobrego imienia swojej sekty".

Popieram pomysł ze zmianą nazwy wątku, proponuję: "sekty atakują Kościół od wewnątrz" albo "pasożyty żerujące na osłabionym organizmie Kościoła".

Cytuj
ktoś musi czasami wejsc tutaj i zmącic wasz święty spokój, dobre mniemanie o sobie;
Pan sobie przypisujesz aż taką wielką moc? Rozbrajające.

Ja rozumiem, że w ramach prania mózgu, dostajecie porcję informacji o czarnym ludu i ich pogańskich praktykach OFIARNYCH sprzed okresu NADpapieży (czyli posoborowych - jak mnie kiedyś poinformowała wyprowadzona z równowagi kikońska sekciara ) ale MY TUTAJ praktykujemy KATOLICYZM, ten sam jaki praktykowano lat temu 100, 400, 800, 1200, ... a nie wasze (a nie(!), nie wasze tylko JEGO - GURU) wymysły i fantasmagorie.

Powtarzany to znudzenia argument o "popieraniu przez biskupów" jest w czasach, kiedy biskupi potrafią głosić najgorsze herezję - chybiony! 
Możesz Pan natomiast podać jako argumenty oparcie "drogi" w tradycji KATOLICKIEJ - a nie, nie możesz, mogłoby z tego wyniknąć, żeście sekciarze i odstępcy a za swoje praktyki jeszcze kilkadziesiąt lat temu bylibyście wszyscy co najmniej ekskomunikowani!

I teraz szok - ten właśnie argument wystarcza TRADYCJONALISTĄ żeby uważać was za odstępców i sekciarzy!

Co nie przeszkadza NAM - strasznym tradycjonalistom, samolubnym, krytykanckim, zadufanym w sobie itd. - modlić się za WASZE nawrócenie  :D

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2845 dnia: Czerwca 30, 2011, 10:52:59 am »

Powyższe określenie jest nadużyciem; nie to co zewnętrzne zanieczyszcza człowieka zauważył już JHS by przestali się czapiac rytów które rzekomo miałyby moc zbawczą;
Nie ma co ślicznie pan manipuluje (albo powtarza pan) . Po pierwsze Chrystus nie mówił nic o rytach (rozumie pan w ogóle to pojęcie???). Sam zachowywał zresztą wszystkie "ryty" - jakie przepisała religia Mojżeszowa (o czym pisał już bł. J.H. kard Newman). Mocy zbawczej sam ryt nie ma, jednak jego świadome  dobrowolne nieprzestrzeganie ma moc pozbawienia człowieka łaski uświęcającej - fachowo się to nazywa "grzech ciężki". Ryt to sposób sprawowania sakramentów jaki otrzymał (i udoskonalił z pomocą Ducha Świętego) Kościół - i czego nakazuje przestrzegać przy sprawowaniu sakramentów.

Wątpię czy z powodu braku kompetentnych kardynałów Papież nie sprawuje Mszy w rycie trydenckim; (wcześniej sprawował wielokrotnie Eucharystię ze wspólnotami z DN i co z tego? powiecie, że tym gorzej dla Niego?).
Panie adalbertus - do sprawowania "Eucharystii" we wspólnotach DN potrzebny jest wyłącznie kapłan. I jak znam życie - papież sprawował zwykły NOM (z elementami, na które zezwolił w statucie).

NIe ma czegoś takiego jak ryt neokatechumenalny
De iure nie ma. de facto jest.

TO macie duży problem jeśli nie ma księży, którzy chcą w tym rycie celebrowac Mszę dla ludzi. Dlaczego nikt nie zadaje pytan dlaczego tak się dzieje skoro to jest obowiązujący łaciński ryt z wielowiekową tradycją, który do tego sam przez się formuje dojrzałych chrześcijan...........
Mamay kapłanów, którzy chcą i odprawiają (nie przejmując się że są w Koziej Wólce). Mamy takich którzy odprawiają pół-konspiracyjnie. A zdawać pytania - zadajemy. Tyle, że z reguły nikt nie odpowiada, bo odpowiedź pisemną można zbyt łatwo przesłać na adres rzymskich kongregacji. A odpowiedzi ustne ma pan w stopkach niektórych forowiczów...

Skoro dzieje się tak jak Pan pisze to biskupi i księża nie uważają tak jak Pan; jeśli są pasterzami ludu sobie powierzonego i chcą dawac najlepsze dla swoich owiec więc wybierają to co jest najlepsze na dzień dzisiejszy.
I pan w to wierzy???

To nie są plotki gdyż słyszałem relacje na moje własne uszy.
I jest pan pewny, że nie jest to "budująca bajeczka" dla kleryków RM?

Nie mieszałbym do tego grzechów i stawiał za porównanie bo to inna materia;
Nie lubie się powtarzać, ale posłuchajmy bł. Jana Pawła II:
quote]<<1. Papież Jan Paweł II w Liście wielkoczwartkowym do kapłanów z 1980 r. (Tajemnica i kult Eucharystii) akcentuje: "Kapłan jako szafarz, jako celebrans, jako przewodniczący eucharystycznego zgromadzenia wiernych, winien w sposób szczególny mieć poczucie wspólnego dobra Kościoła, które swoją posługą wyraża, ale któremu też w swojej posłudze winien być wedle rzetelnej dyscypliny wiary podporządkowany. Nie może uważać siebie za <właściciela>, który dowolnie dysponuje tekstem liturgicznym i całym najświętszym obrzędem jako swoją własnością i nadaje mu kształt osobisty i dowolny. Może to się czasem wydawać bardziej efektowne, może nawet bardziej odpowiadać subiektywnej pobożności, jednakże obiektywnie jest zawsze zdradą tej jedności, która się w tym Sakramencie jedności nade wszystko winna wyrażać">> [/quote]a wi nnym miejscu:
Cytuj
<<2. 1. Pierwszym źródłem nadużyć jest nieposłuszeństwo wobec Chrystusa i Jego Kościoła.>>
oraz
Cytuj
<<2. 4. Instrukcja stwierdza, że wszelkie nadużycia w odniesieniu do liturgii, a zwłaszcza do Eucharystii - są wykroczeniami przeciwko jedności Kościoła i jedności obrządku rzymskiego, do którego należymy>>

Po co informowac biskupa miejsca skoro On sam tak celebruje z nami Eucharystie co jakiś czas i wygląda Ona w tym momencie identycznie jak tak sprawowana w małej wspólnocie.
To od razu do Rzymu z informacją, że biskup to ignoruje.

To nie wypełnianie prawa daje życie (jego łamanie też nie)
Świadome i dobrowolne łamanie prawa Kościoła - odbiera życię.


Obraz jest spójny z doktryną ale dla tych, którzy znają doktrynę dla innych to ładny teatr; ładne śpiewy gregoriańskie, kostiumy itd; /quote]Co samo w sobie katechizuje. I zdziwił by się pan, ale moja babcia (osoba ze wsi na Ukrainie) lepiej znała doktrynę Kościoła niż mój katecheta...

My i bez tej zmiany przyjmowaliśmy na rękę jak Pan raczył przypomniec; wogóle nie przeszkadza mi przystosowac się do warunków istniejących w danym miejscu:
Jeśli gdzieś Komunii udziela się na klęcząco i do ust to tak samo przyjmuję;
Po pierwsze - nie mieliście prawa tak robić (a Kiko nie miał prawa tego wymagać).
Po drugie - są diecezje w Polsce gdzie nadal nie macie prawa przyjmować Komunii świętej na rękę.
Po trzecie - przyznaje się pan do konformizmu.

Najczęsciej widzę odwrotnie jak czasami przychodzi ktos na Eucharystię DN i ostentacyjnie klęka na środku i otwiera usta robiąc cyrk, dając głośne komentarze, że jest katolikiem i tak należy przyjmowac.
No i co z tego wynika? Ów ktoś egzekwował swoje prawo (potwierdzone przez Jana Pawła II) Bo znam niewesołą opowieść kleryka z seminarium, w którym swój cyrk postanowili urządzić katechiści i na podniesienie głośno usiłowali (wbrew OWMR) zabronić klęczenia itp. Natomiast jak znam życie, to głośny komentarz mógł być reakcją na szafarza z zacięciem treserskim. Zawsze pan może otrzymać komunię do ust i na klęcząco, do ręki - tylko tam, gdzie zgodę wyrazili łącznie biskup miejsca, lokalna Konferencja Episkopatu i Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Inna sprawa, że ta ostatnia - daje wszystkim, którzy o to proszą, co jest sprzeczne z duchem przepisów odnośnie Komunie świętej na rękę.

Cytuj
Kto w Polsce zmusza wiernych do Komunii na rękę? nie słyszałem o tym.
Kto w Polsce zmusza  do aborcji? A mimo to katolicy głupio nie chcą zaakceptować legalnej aborcji na żądnie...
nie widzę związku ze sprawą
Nie wątpie, że pan wielu rzeczy nie widzi. Przykład ilustruje fakt, że prawna dopuszczalność czynów - jest sama w sobie zła, nawet jeśli nas nie dotyka.

Patrząc na to co wypisujecie to Bogu dziękuję, że jestem w takiej "sekcie". Ubi Petrus ibi Ecclesia. Papież znowu zapowiedział spotkanie ze wspólnotami DN, możliwe, że będzie Eucharystia wspólna - zależy od czasu(zgadnijcie jaka? pewnie nie trydencka).
NOM z elementami na które macie indult?

Jak wy możecie ze spokojem patrzec w oczy waszym biskupom i nie grzmiec??? /quote]Możemy. Biskup bardzo nie lubią jak im się patrzy w oczy...

jeśli prawosławni w Moskwie i Petersburgu poprosili o katechezy DN to może i kiedyś lefebryści?
Patriarchat moskiewski zdementował te informacje.
Cytuj
    Kiko Arguello spotkał się 19 października z metropolitą Kiryłem, który w rosyjskiej cerkwi odpowiada za kontakty zagraniczne. Rzecznik moskiewskiej cerkwi stwierdził, iż żadne porozumienie nie zostało zawarta podczas tego spotkania oraz, że oświadczenie Kiko było mylne. Dodał jednocześnie, że strona prawosławna odniosła się do przedstawionych jej propozycji "z dużą ostrożnością".
Ale skoro Kiko potwierdza, to ci z Moskwy na pewno się mylą...

Panie JP7 to Pan tak nawołujesz abym szedł do biskupa z nadużyciami, ale ja takowych nie widzę;
Tpo przeczytaj pan Ogólne Wprowadzenie o Mszału Rzymskiego, statut swojej Drogi, i kilka encykilk Jana Pawła II. To zobaczysz pan nadużycia.

dziwię się, że Pan tam jeszcze nie poszedł.
Niestety - plotek powtarzał nie będę. Ale jak pan zaprosisz mnie na eucharystię w swojej wspólnocie - to z chęcią to opisze i prześle do ordynariusza. Albo jeszcze lepiej - jak pan opiszesz ze szczegółami przebieg Eucharystii - to prześle to do pana ordynariusza - niech oceni zgodność z liturgią Kościoła. Co pan na to?

Jak już pisałem wcześniej, na Mszy DN sam nie otrzymałem Komunii Świętej na klęcząco do ust. Jak inaczej mam się Jej domagać.?
trochę pokory
Pokory wobec kogo? kapłana-tresera który dla własnego widzimisie (choć w tym przypadku - dla widzimisie waszego guru - p. Francesco Arguello vel Kiko) olewa przepisy Kościoła? Pan kpi???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2846 dnia: Czerwca 30, 2011, 10:54:32 am »

Dajmy sobie spokój z neonami, po co robić im darmową reklamę. Szkoda czasu i tak ich nie przekonamy. To tak jakby rozmawiać ze Świadkami Jehowy. Można, ale po co?
Panie Ryszardzie - nic lepiej nie kompromituje tej sekty jak wywody jej zwolenników...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2847 dnia: Czerwca 30, 2011, 11:50:23 am »

Dajmy sobie spokój z neonami, po co robić im darmową reklamę. Szkoda czasu i tak ich nie przekonamy. To tak jakby rozmawiać ze Świadkami Jehowy. Można, ale po co?
Świadkowie Jehowy w porównaniu z neonami wypadają nawet korzystnie.
Są mniej natarczywi, mniej nachalni, cechuje ich większa powściągliwość i zdrowy rozsądek.
Nie wplątują papieża , biskupów, kapłanów w swoje ekstrawagancje. Nie deprawują hierarchii poprzez swoje manipulacje.
Siedzą w parkach na ławkach i neoni mogliby tam do nich dołączyć,  zamiast kłębić się i dusić  w salkach katechetycznych.
Neo potrzebuje wiecej tlenu.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2848 dnia: Czerwca 30, 2011, 11:55:36 am »

Neo potrzebuje wiecej tlenu.
I tu trafiła Pani na istotną przyczynę: "Niedotlenienie przyczyną halucynacji parareliijnych".

Cytuj
Taki tandetny prozelityzm to nie dla mnie. Nie chodzi o zmianę formy.
Tandetą się Pan brzydzisz :]
To z waszej sekty - jeśli mnie pamięć nie myli - guru wybrała się na audiencję u JŚw. Benedykta XVI w koszulce adidasa?
Fuj ... To prastare babsko ??? No ale chyba koszulka była sucha?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2011, 12:01:52 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2849 dnia: Czerwca 30, 2011, 12:41:41 pm »


Cytuj
Taki tandetny prozelityzm to nie dla mnie. Nie chodzi o zmianę formy.
Tandetą się Pan brzydzisz :]
To z waszej sekty - jeśli mnie pamięć nie myli - guru wybrała się na audiencję u JŚw. Benedykta XVI w koszulce adidasa?
Fuj ... To prastare babsko ??? No ale chyba koszulka była sucha?


 To był tylko wyjściowy dresik.
A kto uważa drechy za szczyty elegancji ? Przecież mafia. Np. Wołowina czy tam Baranina, Pruszków itp." slamsy Madrytu".
Opusdejcy też by mogli przyoblec jakiś firmowe drechy, ale tak nisko jednak jeszcze nie upadli.
Zapisane
Strony: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!