Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 09:58:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348723 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2820 dnia: Czerwca 29, 2011, 16:11:09 pm »

No to poprawię lewym prostym i zjem obiad.

Nie znam historii Neo, ale niewykluczone, że właśnie Neo mogło być owocem tego zbliżenia (stanowisk). Początek pontyfikatu J-P II.

Zawsze byłem zdania, ze wątek pt. Neokatechumenat, jest niepotrzebny. To jest inna religia. Trzeba to uszanować a nie obrażać ludzi i kłócić się.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #2821 dnia: Czerwca 29, 2011, 16:58:40 pm »

Zawsze byłem zdania, ze wątek pt. Neokatechumenat, jest niepotrzebny. To jest inna religia. Trzeba to uszanować a nie obrażać ludzi i kłócić się.

Pięknie powiedziane, aż sobie zapisałem.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #2822 dnia: Czerwca 29, 2011, 17:01:00 pm »

Zawsze byłem zdania, ze wątek pt. Neokatechumenat, jest niepotrzebny. To jest inna religia. Trzeba to uszanować a nie obrażać ludzi i kłócić się.

Pięknie powiedziane, aż sobie zapisałem.

pieknie powiedziane, ja tez sobie zapisalem, to co powiekszone i pogrubione
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2823 dnia: Czerwca 29, 2011, 17:35:28 pm »

Trochę się Pan spieszy z osądami; łatwo jest sądzic kogos kto nawet nie może się bronic; Idąc za Pana tokiem myślenia to jest kilku biskupów, którzy wkładają minimum wysiłku by celebrowac Mszę Trydencką a reszta robi wszystko byle jak, nawet papież (nie widziałem transmisji z Mszą Trydencką sprawowaną przez BXVI, może się mylę). Jakoś jednak Kościół się trzyma pomimo takiego bylejactwa.
Bo ten ryt sprzyja bylejactwu. Ale dobrze pan to ujął - Kościół trwa mimo. Owszem  - Ojciec Święty nie sprawował publicznie Mszy trydenckiej (poza tymi które odprawiał jako kardynał), bo wymaga to znajomości rytu przez asystujących kardynałów, a z tym jest krucho...

Jeśli to jest dzieło Boże to czego się boją księża, którzy chcą sprawowac Mszę w tym rycie? - upokorzeń? pozbawienia stanowiska? trochę śmieszności wobec kolegów? dziwne i niedojrzałe; jeśli to jest jedyna i słuszna droga wg nich; są biskupi, którzy tak reagują na DN dając się we znaki księżom, którzy są na DN.
Po pierwsze - DN w diecezji jest chyba do wyłącznej dyspozycji biskupa - stąd może on np zabronić "robienia drogi" w diecezji (he,he, he w Japonii próbowali...).
Po drugie - ryt trydencki był i jest (co przypomniało Summorum Pontificum) równoprawnym rytem obrządku (nomen omen) łacińskiego. Ryt neokatechumenalny - wciąż pozostaje nadużyciem. Zabranianie nadużyć jest obowiązkiem biskupa, zabranianie czegoś, do czego ma się prawo - nadużyciem władzy.
Po trzecie - kapłani sprawujący Msze w rycie tradycyjnym są w większości przypadków przeniesieni albo do przysłowiowej Koziej Wólki, albo na drugi koniec diecezji (geometrycznie - nie ma miejsca w diecezji bardziej odległego od dotychczasowego) , w dodatku jako kapelan do szpitala psychiatrycznego. Wyklucza to jakiekolwiek stałe duszpasterstwo - poza rezerwatami jakimi są post-indulty (ciekawostka - indult na coś, co jest przywilejem każdego kapłana...). Mógłbym podać konkretne nazwiska itp. O eks-klerykach, którzy przyznali się do ciągot trydenckich już nie wspominam...

Nie miałem tam praktyk ale katechista odpowiedzialny za DN w Polsce jest jednym z uczniów kard. Ratzingera i wielokrotnie brał udział w pracach różnych komisji niezwiązanych z pracami nad Dyrektorium DN czy Statutem w ramach prac Kongregacji; zresztą wielu innych teologów takżę (członków DN); Jak tylko katechezy wstępne przeszły weryfikację zostały wprowadzone w życie w nowej formie;
Zatem powtarza pan plotki (że zastosuje pana metodologię)?

Cytuj
Jeśli jako ołtarza używa się "jakiegokolwiek stołu" - to krzyż NIE MOŻE stać PRZY ołtarzu, musi stać na nim.
musi nie musi; to nie dogmat; jakoś wielu proboszczów nie przejmuje się wieloma innymi rzeczami;
Ba - wielu ma konkubiny, więc ja też mogę? Twierdzi pan, że skoro inni kradną, to pan też może? W DN istnieje jawne i programowe (czyli - mające miejsce w KAŻDEJ WSPÓLNOCIE*) nieposłuszeństwo. Ignoruje się (nie pierwszy i nie ostatni raz) przepisy kościoła, a pan twierdzi, że inni też ignorują i nie ma sprawy??? To pan ma OBOWIĄZEK (jak nauczał bł. Jan Paweł II) poinformować o tym biskupa miejsca - poinformował pan?

Czemu nikt nie możę powiedziec jasno jesli jesteście tak biegli w prawie i jego interpretacji: jaki to jest świeży chleb do sprawowania Eucharystii? ile może stac? Proszę o prostą odpowiedz.
Znowu męczy pan tego biednego kota... To powinien upomnieć pan proboszcza (najpierw w cztery oczy, jeśli to nie pomoże, to w obecności dwu świadków, a ostatecznie do biskupa, albo kongregacji.

Nie słyszałem aby poza krajami RWPG komunisci wysylali kobiety do zakonów kaluzurowych.
A to nie wystarczy?

gdzie to jest napisane? kto tak mówi? po co katechizacja dzieci, dorosłych jesli same uczestnictwo katechizuje i nie trzeba niczego rozumiec?
Otóż właśnie trzeba rozumieć, ale obraz jest spójny z doktryną.

A ja myślałem, że wprowadziła to KEP?
To przed uchwałą KEPu nie przyjmowaliście czasem na rękę i co gorsza na siedząco??? Albo zna pan inną grupę w Polsce zainteresowaną tą zmianą?

Kto w Polsce zmusza wiernych do Komunii na rękę? nie słyszałem o tym.
Kto w Polsce zmusza  do aborcji? A mimo to katolicy głupio nie chcą zaakceptować legalnej aborcji na żądnie...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2824 dnia: Czerwca 29, 2011, 19:20:49 pm »

Cytuj
Bo ten ryt sprzyja bylejactwu. Ale dobrze pan to ujął - Kościół trwa mimo. Owszem  - Ojciec Święty nie sprawował publicznie Mszy trydenckiej (poza tymi które odprawiał jako kardynał), bo wymaga to znajomości rytu przez asystujących kardynałów, a z tym jest krucho...

Powyższe określenie jest nadużyciem; nie to co zewnętrzne zanieczyszcza człowieka zauważył już JHS by przestali się czapiac rytów które rzekomo miałyby moc zbawczą;

Wątpię czy z powodu braku kompetentnych kardynałów Papież nie sprawuje Mszy w rycie trydenckim; (wcześniej sprawował wielokrotnie Eucharystię ze wspólnotami z DN i co z tego? powiecie, że tym gorzej dla Niego?).


Cytuj
Ryt neokatechumenalny - wciąż pozostaje nadużyciem.
         

NIe ma czegoś takiego jak ryt neokatechumenalny


Cytuj
Po trzecie - kapłani sprawujący Msze w rycie tradycyjnym są w większości przypadków przeniesieni albo do przysłowiowej Koziej Wólki, albo na drugi koniec diecezji (geometrycznie - nie ma miejsca w diecezji bardziej odległego od dotychczasowego) , w dodatku jako kapelan do szpitala psychiatrycznego. Wyklucza to jakiekolwiek stałe duszpasterstwo - poza rezerwatami jakimi są post-indulty (ciekawostka - indult na coś, co jest przywilejem każdego kapłana...). Mógłbym podać konkretne nazwiska itp. O eks-klerykach, którzy przyznali się do ciągot trydenckich już nie wspominam...


TO macie duży problem jeśli nie ma księży, którzy chcą w tym rycie celebrowac Mszę dla ludzi. Dlaczego nikt nie zadaje pytan dlaczego tak się dzieje skoro to jest obowiązujący łaciński ryt z wielowiekową tradycją, który do tego sam przez się formuje dojrzałych chrześcijan...........
Skoro dzieje się tak jak Pan pisze to biskupi i księża nie uważają tak jak Pan; jeśli są pasterzami ludu sobie powierzonego i chcą dawac najlepsze dla swoich owiec więc wybierają to co jest najlepsze na dzień dzisiejszy.


Cytuj
Nie miałem tam praktyk ale katechista odpowiedzialny za DN w Polsce jest jednym z uczniów kard. Ratzingera i wielokrotnie brał udział w pracach różnych komisji niezwiązanych z pracami nad Dyrektorium DN czy Statutem w ramach prac Kongregacji; zresztą wielu innych teologów takżę (członków DN); Jak tylko katechezy wstępne przeszły weryfikację zostały wprowadzone w życie w nowej formie;
Zatem powtarza pan plotki (że zastosuje pana metodologię)?
[/quote]

To nie są plotki gdyż słyszałem relacje na moje własne uszy.


Cytuj
Ba - wielu ma konkubiny, więc ja też mogę? Twierdzi pan, że skoro inni kradną, to pan też może? W DN istnieje jawne i programowe (czyli - mające miejsce w KAŻDEJ WSPÓLNOCIE*) nieposłuszeństwo. Ignoruje się (nie pierwszy i nie ostatni raz) przepisy kościoła, a pan twierdzi, że inni też ignorują i nie ma sprawy??? To pan ma OBOWIĄZEK (jak nauczał bł. Jan Paweł II) poinformować o tym biskupa miejsca - poinformował pan?


Nie mieszałbym do tego grzechów i stawiał za porównanie bo to inna materia;

Po co informowac biskupa miejsca skoro On sam tak celebruje z nami Eucharystie co jakiś czas i wygląda Ona w tym momencie identycznie jak tak sprawowana w małej wspólnocie.


Cytuj
Czemu nikt nie możę powiedziec jasno jesli jesteście tak biegli w prawie i jego interpretacji: jaki to jest świeży chleb do sprawowania Eucharystii? ile może stac? Proszę o prostą odpowiedz. Znowu męczy pan tego biednego kota... To powinien upomnieć pan proboszcza (najpierw w cztery oczy, jeśli to nie pomoże, to w obecności dwu świadków, a ostatecznie do biskupa, albo kongregacji.

Mi nie przeszkadza sprawa chleba to wasi ludzie zaczeli podnosic sprawę chleba używanego na DN i to im przeszkadza; ja spróbowałem pokazac, że jest bardziej zgodny z prawem niż wiele hostii używanych do Mszy (czasami i my używamy hostii) ale nikt z Was jakoś nawet nie przyzna się, że może to byc niezgodne z prawem (stare hostie do Mszy) w wielu przypadkach.

To nie wypełnianie prawa daje życie (jego łamanie też nie)


Cytuj
Nie słyszałem aby poza krajami RWPG komunisci wysylali kobiety do zakonów kaluzurowych.
A to nie wystarczy?[/quote]

Szkoda, że nie widzi Pan różnicy;
Ciekawe jak by Panu zrzedła mina gdyby zobaczył Pan Eucharystię celebrowaną jak na DN w kilku zakonach klauzurowych (także w Polsce), albo liturgie Słowa i inne elementy formacji.......


Cytuj
gdzie to jest napisane? kto tak mówi? po co katechizacja dzieci, dorosłych jesli same uczestnictwo katechizuje i nie trzeba niczego rozumiec?
Otóż właśnie trzeba rozumieć, ale obraz jest spójny z doktryną.
[/quote]


Obraz jest spójny z doktryną ale dla tych, którzy znają doktrynę dla innych to ładny teatr; ładne śpiewy gregoriańskie, kostiumy itd;

Cytuj
A ja myślałem, że wprowadziła to KEP?
To przed uchwałą KEPu nie przyjmowaliście czasem na rękę i co gorsza na siedząco??? Albo zna pan inną grupę w Polsce zainteresowaną tą zmianą?[/quote]

My i bez tej zmiany przyjmowaliśmy na rękę jak Pan raczył przypomniec; wogóle nie przeszkadza mi przystosowac się do warunków istniejących w danym miejscu:
Jeśli gdzieś Komunii udziela się na klęcząco i do ust to tak samo przyjmuję;
Najczęsciej widzę odwrotnie jak czasami przychodzi ktos na Eucharystię DN i ostentacyjnie klęka na środku i otwiera usta robiąc cyrk, dając głośne komentarze, że jest katolikiem i tak należy przyjmowac.


Cytuj
Kto w Polsce zmusza wiernych do Komunii na rękę? nie słyszałem o tym.
Kto w Polsce zmusza  do aborcji? A mimo to katolicy głupio nie chcą zaakceptować legalnej aborcji na żądnie...
[/quote]

nie widzę związku ze sprawą
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2825 dnia: Czerwca 29, 2011, 19:52:36 pm »

Panie, po kiego grzyba żeś pan tu przylazł?? Chce nam Pan coś udowodnić, czy ma Pan misje nas nawrócić na jedyną prawdziwą Drogę. Kilku takich "twardzieli" już tu było i nie dali rady. Próżny trud.
Neoństwo to herezja.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2826 dnia: Czerwca 29, 2011, 20:43:35 pm »

Cytuj
Najczęsciej widzę odwrotnie jak czasami przychodzi ktos na Eucharystię DN i ostentacyjnie klęka na środku i otwiera usta robiąc cyrk, dając głośne komentarze, że jest katolikiem i tak należy przyjmowac.
Jak dla mnie to jest to piękne świadectwo. Jak już pisałem wcześniej, na Mszy DN sam nie otrzymałem Komunii Świętej na klęcząco do ust. Jak inaczej mam się Jej domagać.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2827 dnia: Czerwca 29, 2011, 20:53:30 pm »

Panie adalbertus, Pan głupa rżnie jak Pana kikońcy poprzednicy, nic nowego.
To jest ekstremalnie irytujące tłumaczyć to samo co 10 stron wątku, boście sobie ubzdurali, że zagadacie prawdę!

Tutaj aprobaty dla swoich sekciarskich praktyk nie znajdziecie - a kysz!



Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2828 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:19:32 pm »

No to poprawię lewym prostym i zjem obiad.

Nie znam historii Neo, ale niewykluczone, że właśnie Neo mogło być owocem tego zbliżenia (stanowisk). Początek pontyfikatu J-P II.

Zawsze byłem zdania, ze wątek pt. Neokatechumenat, jest niepotrzebny. To jest inna religia. Trzeba to uszanować a nie obrażać ludzi i kłócić się.
Miesza Pan Panie Rysiu. Neo to jest wykwit ze slamsów Madrytu.
 Nie należy tego szanować .
To jest sekta a nie inna religia.
Zapisane
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2829 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:38:01 pm »

Patrząc na to co wypisujecie to Bogu dziękuję, że jestem w takiej "sekcie". Ubi Petrus ibi Ecclesia. Papież znowu zapowiedział spotkanie ze wspólnotami DN, możliwe, że będzie Eucharystia wspólna - zależy od czasu(zgadnijcie jaka? pewnie nie trydencka).

Jak wy możecie ze spokojem patrzec w oczy waszym biskupom i nie grzmiec??? we wszystkich diecezjach w Polsce za ich zgodą i aprobatą rozwijają się wspólnoty DN. Wogóle powinniście przejsc pod jurysdykcję lefebrystów tam przynajmniej DN nie ma i nie będzie chociaz nie wiadomo; jeśli prawosławni w Moskwie i Petersburgu poprosili o katechezy DN to może i kiedyś lefebryści?

Panie JP7 to Pan tak nawołujesz abym szedł do biskupa z nadużyciami, ale ja takowych nie widzę; dziwię się, że Pan tam jeszcze nie poszedł. W takim razie nie dziwię się opiniom jakie powtarzają sobie na wasz temat proboszczowie warszawscy; myślałem, że przesadzają ale raczej nie przesadzają.

Szkoda mi tych, którzy nie umieją rozmawiac, dyskutowac, dzielic się doswiadczeniem ale na wszystko co nieznane leją wodę święconą i określają mianem sekty.



Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2830 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:39:22 pm »

Cytuj
Cytuj
Najczęsciej widzę odwrotnie jak czasami przychodzi ktos na Eucharystię DN i ostentacyjnie klęka na środku i otwiera usta robiąc cyrk, dając głośne komentarze, że jest katolikiem i tak należy przyjmowac.
Jak dla mnie to jest to piękne świadectwo. Jak już pisałem wcześniej, na Mszy DN sam nie otrzymałem Komunii Świętej na klęcząco do ust. Jak inaczej mam się Jej domagać.?

trochę pokory
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2831 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:41:09 pm »

Panie, po kiego grzyba żeś pan tu przylazł?? Chce nam Pan coś udowodnić, czy ma Pan misje nas nawrócić na jedyną prawdziwą Drogę. Kilku takich "twardzieli" już tu było i nie dali rady. Próżny trud.
Neoństwo to herezja.

ja nie mam zamiaru nikogo na nic nawracac; zresztą każdy z nas potrzebuje codziennie nawrócenia do tego was szczerze zachęcam; w Kościele jest życie i zbawienie i to jest jedyna prawdziwa Droga - jak mawiają moi katechiści.

Taki tandetny prozelityzm to nie dla mnie. Nie chodzi o zmianę formy.
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2832 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:48:52 pm »

Pozwolę sobie zacytowac jednego z Pańskich kolegów: "Bredzi Pan"
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2833 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:51:31 pm »

Pozwolę sobie zacytowac jednego z Pańskich kolegów: "Bredzi Pan"

Nie stac Pana na jakieś konstruktywne chociaż jedno zdanie? chociaz kawałek dyskusji merytorycznej czy rozmwowy? Jeśli nie ma Pan nic do powiedzenia to lepiej sie nie odzywac.
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2834 dnia: Czerwca 29, 2011, 21:55:02 pm »

Więc powtórzę. Bredzi Pan.
Nie bede z Panem dyskutował o czymś co wiele razy zostało przedyskutowane w tym watku. Jak Pan chce to proszę sobie go przeczytać od deski do deski, a jak nie to niech Pan łaskawie nie zawraca gitary, bo my tu gitar nie uzywamy jako "instrumentów liturgicznych"
EOT
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!