Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 08:37:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 186 187 [188] 189 190 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348422 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2805 dnia: Czerwca 29, 2011, 12:00:10 pm »

Cytuj
Mam do Pani pytanie: co wnosi Msza Trydencka w Pani życie? proszę o doświadczenie własne.
Powiem panu tak: Mszę Trydencką poznałam ...
Ja po 28 latach "niewoli babilońskiej" w styczniu 1998 roku uświadomiłem sobie, że wreszcie jestem w Domu. Odprawiał wtedy Ksiądz Prałat Jan Szymborski, mimo sceptycyzmu starannie, później poznaliśmu Księdza Olewińskiego, Ojca Benedykta Huculaka, Księdza Adama Martynę, wkrótce zaczęli pojawiać się młodzi, nowo wyświęceni Księża. Środowisko rosło, pojawiły się kolejne młode rodziny z dziećmi. I jednocześnie świadomość, że komuś jest to "wbrew", małpie złośliwości, przytyki, rzucanie kłód pod nogi.

Jezus Chrystus jest Żydem, ale jest kapłanem na wzór Melchidezeka.
Melchizedek nie był Żydem. Był kapłanem z ustanowienia Bożego.
A Apostołowie Judejczykami, z wyjątkiem Judasza Iskarioty, który zdradził i był właśnie Żydem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 12:02:57 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2806 dnia: Czerwca 29, 2011, 12:26:34 pm »

Cytuj
Neokatechumenat -to religia gospel, trochę bardziej zażydzona. I po co pisać 180 stron?
ciekawe, po co o tym tyle piszecie?
To chyba powinno być jasne. Pojawia się temat neoński, wymiana poglądów trawa jakiś czas. Pod naporem argumentacji neoni wymiękają ale nie daje im to spokoju. Po jakimś czasie pojawia się ich konfrater i furt zaczyna to samo co oni wcześniej powtarzać, widać nie jest w stanie tych pierwszych ~6 stron przyswoić. Nie można tego pozostawić bez odpowiedzi, by ktoś sobie nie pomyślał, że są to oficjalne poglądy tego forum. Uruchamiają się starzy kikokarmeniści. Kopiują powielokroć wsześniejsze wypowiedzi. Robi się z tego kolejne ~15 stron. Kikokarmenistów "nie sieją, nie orzą", cykle się powtarzają, przyrost objętości ma charakter geometryczny. Czasem jakiś krewki kikosekciarz dostaje bana, wtedy są małe przerwki ale internet nie śpi. A to bp siedlecki coś cennego wniesie, a to ci od świeckich w Watykanie cóś bałakną, a to Stolica Apostolska próbę ujęcia tego w karby wykona i tak to się kręci ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2807 dnia: Czerwca 29, 2011, 13:37:44 pm »


A Apostołowie Judejczykami, z wyjątkiem Judasza Iskarioty, który zdradził i był właśnie Żydem.
Grozi Panu schizofrenia.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2808 dnia: Czerwca 29, 2011, 13:39:20 pm »

A Apostołowie Judejczykami, z wyjątkiem Judasza Iskarioty, który zdradził i był właśnie Żydem.
Grozi Panu schizofrenia.
A to ostatnio jest modne ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2809 dnia: Czerwca 29, 2011, 13:52:22 pm »

A to ostatnio jest modne ;).
E tam, zawsze było na topie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2810 dnia: Czerwca 29, 2011, 13:53:21 pm »

Ciekawa jest rola Żydów - religii judaistycznej, jaką pełnią w historii. (teoretycznie judaistą moze być Chinczyk i Eskimos, ale nawet dla Żydów jest to dyskusyjne, judaizm jest bowiem religią etnicznie zamkniętą. )

Można być buddystą nie wiedząc nic o Chrystusie. Można być dobrym animistą. Ale nie można być judaistą bez odpowiedzi na pytanie Chrystusa: a kim ja dla ciebie jestem? A dla judaistów jest tylko jedna odpowiedź: "bluźniercą". Dlatego do końca świata, iskrzyć będzie pomiędzy katolikami i judaistami. (judaistami a nie Żydami)

Najpełniej obrazuje to rozmowa Edyty Stein z matką. Jest to rozmowa na miarę tragedii greckiej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2811 dnia: Czerwca 29, 2011, 14:19:43 pm »

@Rysio
Ale nie można być judaistą bez odpowiedzi na pytanie Chrystusa: a kim ja dla ciebie jestem? A dla judaistów jest tylko jedna odpowiedź: "bluźniercą".
Czy tak stawia sprawę człowiek inteligentny ? Panie Rysiu, litości.
Zwyciężył Pan przez nokaut w pierwszej rundzie, tylko  problem polega na tym, że gramy w szachy...

« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 15:04:04 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2812 dnia: Czerwca 29, 2011, 15:12:32 pm »

My w szachy a oni (judaiści) kopią po kostkach.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #2813 dnia: Czerwca 29, 2011, 15:15:29 pm »

A dla judaistów jest tylko jedna odpowiedź: "bluźniercą". Dlatego do końca świata, iskrzyć będzie pomiędzy katolikami i judaistami. (judaistami a nie Żydami)


Proszę przeczytać powieść Szaloma Asza  "Mąż z Nazaretu". Tam znajdzie Pan propozycję odpowiedi akjceptowalna dla judaistów, a zarazem nie zawierającą ani cienia antychrześcijańskości.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2814 dnia: Czerwca 29, 2011, 15:19:59 pm »

@jwk
My w szachy a oni (judaiści) kopią po kostkach.
A cóż to dla nas -" mistrzów Kung-fu" ...?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2815 dnia: Czerwca 29, 2011, 15:25:03 pm »

Proszę przeczytać powieść Szaloma Asza  "Mąż z Nazaretu". Tam znajdzie Pan propozycję odpowiedi akjceptowalna dla judaistów, a zarazem nie zawierającą ani cienia antychrześcijańskości.
Profesor J.R.Nowak też wyszukuje "Sprawiedliwych Wśród Narodu (niegdyś)Wybranego" ale niestety nie oni temu gremium ton nadają. Ostatnio któryś dolewał oliwy do ognia w sprawie Ojca Rydzyka.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2816 dnia: Czerwca 29, 2011, 15:28:07 pm »

Cytuj
    Ale nie można być judaistą bez odpowiedzi na pytanie Chrystusa: a kim ja dla ciebie jestem? A dla judaistów jest tylko jedna odpowiedź: "bluźniercą".

Czy tak stawia sprawę człowiek inteligentny ? Panie Rysiu, litości.
Zwyciężył Pan przez nokaut w pierwszej rundzie, tylko  problem polega na tym, że gramy w szachy...

To jest przypomnienie elementarnych stanowisk stron.
Z tego punktu, można rozpocząć dialogowanie i grę w szaszki.
Spotkałem kiedyś człowieka, który prowadził tego typu dialog z przedstawicielami Kościoła - biskupami. Był nawet przyjęty w gronie kilku osób przez Jana-Pawła II-go.
Powiedział mi, że uznanie Chrystusa "nie jest wykluczone... negocjacje dotyczą warunków" czyli także pozycji i funkcji w Kościele.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2817 dnia: Czerwca 29, 2011, 15:34:41 pm »

negocjacje dotyczą warunków" czyli także pozycji i funkcji w Kościele.
...gratuluję kolejnego zwycięstwa przez nokaut...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2818 dnia: Czerwca 29, 2011, 15:41:39 pm »

Zapomniałem dodać, że było to b. dawno. Wydało mi się to tak niedorzeczne, że zapomniałem o tym.

To nie jest nokaut. Przecież te wszystkie "komisje wspólne", "komisje d/s dialogu" wspólnie dialogują od lat, a ich urobek intelektualny jest publikowany - tzw. "zbliżenie stanowisk".
Problem, ze to nie jest dialog - tylko negocjacje. Jaka jest róznica, to każdy wie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2819 dnia: Czerwca 29, 2011, 15:42:24 pm »

negocjacje dotyczą warunków" czyli także pozycji i funkcji w Kościele.
...gratuluję kolejnego zwycięstwa przez nokaut ...
"Tym gorzej dla faktów" ???
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 186 187 [188] 189 190 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!