Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:42:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349481 razy)
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2790 dnia: Czerwca 29, 2011, 09:54:37 am »

Cytuj
Neokatechumenat -to religia gospel, trochę bardziej zażydzona. I po co pisać 180 stron?

ciekawe, po co o tym tyle piszecie?

skąd ten antysemityzm? jak możecie spokojnie pogodzic to, że JHS jest Żydem, Maryja Żydówką, APostołowie Żydami................. by pojąc Mszę trzeba znac Żydowską Paschę; w Wigilię Wielkanocy czytania odnoszą się do Paschy; w Zesłanie Ducha Św. do żydowskiego święta Pięcdziesiątnicy; Liturgie Słowa mamy od Żydów; Ojcem naszej wiary jest Abraham itd. można wymieniac i wymieniac.
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2791 dnia: Czerwca 29, 2011, 10:00:53 am »

Cytuj
co do wiadomości adalbertusa to powiem panu tak że w parafiach gdzie jest odprawiana Msza Trydencka jest trudno w niej uczestniczyć bo np. nie jest ogłaszana, nikt o niej nie wie bo proboszcz nie pozwolił na ogłaszanie jej. Czasami uczestnicy Mszy Trydenckiej "ukrywają" się z tą Mszą. Trzeba też uważać żeby nie zaszkodzić księdzu który ją odprawia.  Msza często nie jest sprawowana regularnie. Samo to że są osoby które walczą o to by w ich parafii ta Msza była traktowana jako normalna Msza jest walką o wartości jakie ona ze sobą niesie. DN jest po kilka razy w tygodniu a Msza Trydencka jeżeli jest w parafii to w Niedziele i to już jest dużo. Sama pochodzę z parafii w której jest 5 czy 6 wspólnot DN a na Msze Trydencką która jest już ponad 3lata nie ma miejsca(nie można jej ogłaszać, ludzie dowiadują się z internetu lub od ks który ją prowadzi) dlaczego???czy uczestnictwo w Mszy Trydenckiej jest jakimś grzechem? A DN jest wszędzie, wszędzie się ogłaszają, chodzą po ulicach maja swoje miejsce na stronach parafialnych, mają swoje salki, spotkania,katechezy. Jeżeli byłaby taka możliwość w parafiach w których jest regularnie odprawiana Msza Trydencka byłoby miejsce na stworzenie jakieś wspólnoty związanej z tą Mszą ale w Kościele Katolickim nie ma na to miejsca, ale miejsce jest na szereg innych wspólnot,które powstały po SWII których jest już tak dużo że nawet nie można ich zapamiętać. Ostatnio zauważyłam że w Kościele Katolickim jest miejsce na wszystko tylko nie na Mszę Trydencką. A Benedykt XVI pozwolił funkcjonować i DN i pozwolił na to żeby w parafii była sprawowana Msza Trydencką, więc czemu sprzeciwiamy się Ojcu Świętemu?
Takie jest moje zdanie na ten temat.

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak jest; znam wielu księży a wśród nich żadnego, który chciałby się zainteresowac Mszą Trydencką (jeśli chodzi o tych, którzy jej nie pamiętają sprzed reformy); pytałem kilku starszych księży co myślą o powrocie do Mszy Trydenckiej to jeden mi odpowiedział, że to przecież zakazane (ksiądz ma ponad 80 lat); inni mówili, że nie widza potrzeby powrotu; wolą mówic i modlic się w swoim języku;

Jeśli chodzi o wspólnotę wokół Mszy Trydenckiej to kierunek powinien byc raczej odrotny jak we wszystkich rzeczywistościach kościelnych: najpierw powstawała wspólnota, grupa ludzi prowadzona pewnym haryzmatem, który później był ustawiany w pewne ramy, korygowany przez instytucję.

Osobiście mam duży szacunek do Mszy Trydenckiej ale na dzisiaj bardziej budzi we mnie ciekawośc niż potrzebę.
Nie będę się wypowiadał za księży, gdyż to ich Pan Bóg będzie rozliczał jeśli czegoś zaniechali, lekceważyli....
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 10:02:55 am wysłana przez adalbertus » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2792 dnia: Czerwca 29, 2011, 10:14:54 am »

Jeśli chodzi o wspólnotę wokół Mszy Trydenckiej to kierunek powinien byc raczej odrotny jak we wszystkich rzeczywistościach kościelnych: najpierw powstawała wspólnota, grupa ludzi prowadzona pewnym haryzmatem, który później był ustawiany w pewne ramy, korygowany przez instytucję.

Może by szanowny kulega to rozwinął, bo nie jarzę.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2793 dnia: Czerwca 29, 2011, 10:18:47 am »

Cytuj
  Cytat: darl w Dzisiaj o 08:58:30

        Neokatechumenat -to religia gospel, trochę bardziej zażydzona. I po co pisać 180 stron?


ciekawe, po co o tym tyle piszecie?

skąd ten antysemityzm? jak możecie spokojnie pogodzic to, że JHS jest Żydem, Maryja Żydówką, APostołowie Żydami................. by pojąc Mszę trzeba znac Żydowską Paschę; w Wigilię Wielkanocy czytania odnoszą się do Paschy; w Zesłanie Ducha Św. do żydowskiego święta Pięcdziesiątnicy; Liturgie Słowa mamy od Żydów; Ojcem naszej wiary jest Abraham itd. można wymieniac i wymieniac.

@ adalbertus
Proszę nie wytaczać dział największego kalibru - "antysemityzm"

W zacytowanych fragmentach mamy "antyjudaizm". Antyjudaizm nie jest rasizmem, antysemityzm - owszem jest i należy go potępić.

Powszechne zarzuty wobec Neo - to judaizacja chrześcijaństwa. A judaizm, jak wiemy ukształtował sie do ok. IV w. po Chr., w oparciu o odrzucenie Pana Jezusa.
Myli Pan judaizm z wiarą mojżeszową, wiarą w której żyli i umierali sprawiedliwi w czasach Starego Przymierza. Z chwilą śmierci Pana Jezusa, otwiera się Testament Zmarłego (zwany Nowym Testamentem). Stare prawo stało się pustym kokonem, świadkiem historii Zbawienia i prefiguracją Nowego i Ostatniego Przymierza.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 10:20:50 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2794 dnia: Czerwca 29, 2011, 10:25:04 am »



skąd ten antysemityzm? jak możecie spokojnie pogodzic to, że JHS jest Żydem, Maryja Żydówką, APostołowie Żydami................. by pojąc Mszę trzeba znac Żydowską Paschę; w Wigilię Wielkanocy czytania odnoszą się do Paschy; w Zesłanie Ducha Św. do żydowskiego święta Pięcdziesiątnicy; Liturgie Słowa mamy od Żydów; Ojcem naszej wiary jest Abraham itd. można wymieniac i wymieniac.


INSTRUCJA REDEMPTORIS SACRAMENTUM
79. Trzeba wreszcie jak najsurowiej potępić nadużycie polegające na wprowadzaniu do celebracji Mszy świętej elementów niezgodnych z przepisami ksiąg liturgicznych, a zaczerpniętych z obrzędów innych religii.



Poza tym mylisz pan Izrael vel Lud Boży alias Kościół z Żydami.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2795 dnia: Czerwca 29, 2011, 10:28:37 am »

Z jakiego źródła czerpie pan swoje informacje?
Źródłem jest moja pamięc; brałem udział i żywo interesowałem się tym co się działo w tamtym czasie gdy byłem w seminarium RM
Hmmm. To Kongregacja Doktryny Wiary informuje kleryków o swoich działaniach? Czy też może jako kleryk miał pan praktyki w tejże kongregacji?
Nie pamiętam czy mają imprimatur; swego czasu na tym forum, Pan jp7 stwierdzał, że dzisiaj nie każda pozycja katolicka wymaga imprimatur; zresztą sam posiadam encyklikę Veritatis splendor bez imprimatur;
Prawdę mówiąc - nie przypominam sobie, żebym gdzieś coś takiego pisał. Ale mniejsza z tym. "Veritatis Splendor" nie potrzebuje imprimatur o ile tłumaczenie jest watykańskie

chrześcijaństwo jest czymś więcej niż religią - jest objawieniem się samego Boga; jest wejściem Boga w historię człowieka; może dlatego mnie drażni słowo religijny, religijnośc; tamci są bardziej religijni od nas ale w pewnym sensie "nie dorastają do pięt chrześcijanom"; chrześcijaństwo ma istotne różnice;
Wprost przeciwnie - jest JEDNA religia i mnóstwo imitacji.

spróbowałem użyc Pana metody ale jakoś nie widzę poczucia humoru u Pana i samokrytyki; proszę wrócic kilka stron tego forum do tyłu jak atakowaliście i wypominaliście błędy w stylu świecznika, że nie taki; krzyż nie może stac przy ołtarzu i wiele innych...
Jeśli jako ołtarza używa się "jakiegokolwiek stołu" - to krzyż NIE MOŻE stać PRZY ołtarzu, musi stać na nim.

ciekawe które jeszcze struktury w świecie, heretycy,  posyłają swoich członków do zakonów klauzurowych katolickich???????
Swego czasu - zdaje się że komuniści wysyłali.


Wydaje mi się, że sama Msza Trydencka, uczestnictwo w niej to nie jest żadna formacja gdyż uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej to podstawa, to minimum chrześcijanina; poza tym nic tutaj nie widzę; jest to cenna gałąź w Kościele, może i niedoceniana bo niewielu księży chce się tam udzielac nie mówiąc o biskupach;
Myli się pan. Msza trydencka jest czynnikiem formującym sama w sobie. Owszem jest nie tyle niedoceniana, co znienawidzona. Widać bez tego nie dało by się oderwać od niej kapłanów...

powiedzcie mi skąd w was tyle zaciekłości jeśli chodzi o DN?
Choćby dlatego, że dzięki DN mamy w Polsce Komunię św. na rękę
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2796 dnia: Czerwca 29, 2011, 10:43:21 am »

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak jest; znam wielu księży a wśród nich żadnego, który chciałby się zainteresowac Mszą Trydencką (jeśli chodzi o tych, którzy jej nie pamiętają sprzed reformy);
To oczywiste. Nikt nie chce wylądować na "Wólce węglowej" albo podobnej placówce. A "miłość" naszych duszpasterzy do Mszy trydenckiej wielokrotnie się w ten sposób objawiała...

pytałem kilku starszych księży co myślą o powrocie do Mszy Trydenckiej to jeden mi odpowiedział, że to przecież zakazane (ksiądz ma ponad 80 lat);
Papież twierdzi, że nigdy zakazana nie była. Ciekawe...

inni mówili, że nie widza potrzeby powrotu; wolą mówic i modlic się w swoim języku;
Oczywista oczywistość. Po co robić coś, co wymaga wysiłku, kiedy można byle jak?


Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2797 dnia: Czerwca 29, 2011, 10:58:29 am »

Cytuj
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak jest; znam wielu księży a wśród nich żadnego, który chciałby się zainteresowac Mszą Trydencką (jeśli chodzi o tych, którzy jej nie pamiętają sprzed reformy);
To oczywiste. Nikt nie chce wylądować na "Wólce węglowej" albo podobnej placówce. A "miłość" naszych duszpasterzy do Mszy trydenckiej wielokrotnie się w ten sposób objawiała...

pytałem kilku starszych księży co myślą o powrocie do Mszy Trydenckiej to jeden mi odpowiedział, że to przecież zakazane (ksiądz ma ponad 80 lat);
Papież twierdzi, że nigdy zakazana nie była. Ciekawe...

inni mówili, że nie widza potrzeby powrotu; wolą mówic i modlic się w swoim języku;
Oczywista oczywistość. Po co robić coś, co wymaga wysiłku, kiedy można byle jak?


Trochę się Pan spieszy z osądami; łatwo jest sądzic kogos kto nawet nie może się bronic; Idąc za Pana tokiem myślenia to jest kilku biskupów, którzy wkładają minimum wysiłku by celebrowac Mszę Trydencką a reszta robi wszystko byle jak, nawet papież (nie widziałem transmisji z Mszą Trydencką sprawowaną przez BXVI, może się mylę). Jakoś jednak Kościół się trzyma pomimo takiego bylejactwa.

Jeśli to jest dzieło Boże to czego się boją księża, którzy chcą sprawowac Mszę w tym rycie? - upokorzeń? pozbawienia stanowiska? trochę śmieszności wobec kolegów? dziwne i niedojrzałe; jeśli to jest jedyna i słuszna droga wg nich; są biskupi, którzy tak reagują na DN dając się we znaki księżom, którzy są na DN.
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2798 dnia: Czerwca 29, 2011, 11:07:25 am »

powiedzcie mi skąd w was tyle zaciekłości jeśli chodzi o DN?
Choćby dlatego, że dzięki DN mamy w Polsce Komunię św. na rękę
Już za to jedno kikoś i jego banda warci są "wielkiego stosu".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Martyna
uczestnik
***
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #2799 dnia: Czerwca 29, 2011, 11:12:17 am »

Cytuj
adalbertus:
Cytuj
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak jest; znam wielu księży a wśród nich żadnego, który chciałby się zainteresowac Mszą Trydencką (jeśli chodzi o tych, którzy jej nie pamiętają sprzed reformy); pytałem kilku starszych księży co myślą o powrocie do Mszy Trydenckiej to jeden mi odpowiedział, że to przecież zakazane (ksiądz ma ponad 80 lat); inni mówili, że nie widza potrzeby powrotu; wolą mówic i modlic się w swoim języku;

Msza Trydencka nigdy nie została zabroniona!!! Polecam przeczytać instrukcję motu proprio Summorum Pontificum. Zauważyłam że starsi księża mają większy problem z zaakceptowaniem tego że Mszę Trydencką można i powinno się celebrować.

Zgadzam się co do przedmówcy: Komunia Święta na rękę.
Zapisane
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2800 dnia: Czerwca 29, 2011, 11:16:27 am »

Z jakiego źródła czerpie pan swoje informacje?
Źródłem jest moja pamięc; brałem udział i żywo interesowałem się tym co się działo w tamtym czasie gdy byłem w seminarium RM
Hmmm. To Kongregacja Doktryny Wiary informuje kleryków o swoich działaniach? Czy też może jako kleryk miał pan praktyki w tejże kongregacji?

Nie miałem tam praktyk ale katechista odpowiedzialny za DN w Polsce jest jednym z uczniów kard. Ratzingera i wielokrotnie brał udział w pracach różnych komisji niezwiązanych z pracami nad Dyrektorium DN czy Statutem w ramach prac Kongregacji; zresztą wielu innych teologów takżę (członków DN); Jak tylko katechezy wstępne przeszły weryfikację zostały wprowadzone w życie w nowej formie;

Zbyt wielką wagę przywiązuje Pan i koledzy do tego Dyrektorium tzw. Linii orientacyjnych. Są one tylko liniami orientacyjnymi; cały przekaz jest ustny; Te linie orientacyjne (pierwotne) to stenogram katechez głoszonych przez m.in. Kiko; nikt nie powtarza stenogramu, nie uczy się go na pamięc

 
Cytuj
Wprost przeciwnie - jest JEDNA religia i mnóstwo imitacji.

jak zwał tak zwał; są różnice w istocie między chrześcijaństwem a pozostałymi imitacjami; tutaj nie ma i nie moze byc synkretyzmu.

Cytuj
spróbowałem użyc Pana metody ale jakoś nie widzę poczucia humoru u Pana i samokrytyki; proszę wrócic kilka stron tego forum do tyłu jak atakowaliście i wypominaliście błędy w stylu świecznika, że nie taki; krzyż nie może stac przy ołtarzu i wiele innych...
Jeśli jako ołtarza używa się "jakiegokolwiek stołu" - to krzyż NIE MOŻE stać PRZY ołtarzu, musi stać na nim.

musi nie musi; to nie dogmat; jakoś wielu proboszczów nie przejmuje się wieloma innymi rzeczami;

Czemu nikt nie możę powiedziec jasno jesli jesteście tak biegli w prawie i jego interpretacji: jaki to jest świeży chleb do sprawowania Eucharystii? ile może stac? Proszę o prostą odpowiedz.
Wczoraj pytałem się mojego proboszcza na wsi o tą sprawę i mówi, że komunikanty kupuje mniej więcej co dwa miesiące.


Cytuj
ciekawe które jeszcze struktury w świecie, heretycy,  posyłają swoich członków do zakonów klauzurowych katolickich???????
Swego czasu - zdaje się że komuniści wysyłali.

Nie słyszałem aby poza krajami RWPG komunisci wysylali kobiety do zakonów kaluzurowych.



Cytuj
Myli się pan. Msza trydencka jest czynnikiem formującym sama w sobie. Owszem jest nie tyle niedoceniana, co znienawidzona. Widać bez tego nie dało by się oderwać od niej kapłanów...

gdzie to jest napisane? kto tak mówi? po co katechizacja dzieci, dorosłych jesli same uczestnictwo katechizuje i nie trzeba niczego rozumiec?


Cytuj
powiedzcie mi skąd w was tyle zaciekłości jeśli chodzi o DN?
Choćby dlatego, że dzięki DN mamy w Polsce Komunię św. na rękę

A ja myślałem, że wprowadziła to KEP?

+++++
Poprawiłem cytowanie. Na przyszłość - może pan cytować wybrany fragment wypowiedzi umieszczając go pomiędzy znacznikami
[quote]Tu cytowany tekst[/quote]Tu odpowiedź na niego Przy cytowaniu przycieskiem [cytuj] pojawia się dodatkowa informacja [quote author=jp7 link=topic=3012.msg126914#msg126914 date=1309336117]Tu cytowany tekst[/quote] dzięki której klikając w nagłówek przechodzi się do cytowanego postu, przez co można przypomnieć sobie np. pełen kontekst wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 16:39:28 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2801 dnia: Czerwca 29, 2011, 11:20:06 am »

Cytuj
Cytuj
adalbertus:
Cytuj
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak jest; znam wielu księży a wśród nich żadnego, który chciałby się zainteresowac Mszą Trydencką (jeśli chodzi o tych, którzy jej nie pamiętają sprzed reformy); pytałem kilku starszych księży co myślą o powrocie do Mszy Trydenckiej to jeden mi odpowiedział, że to przecież zakazane (ksiądz ma ponad 80 lat); inni mówili, że nie widza potrzeby powrotu; wolą mówic i modlic się w swoim języku;

Msza Trydencka nigdy nie została zabroniona!!! Polecam przeczytać instrukcję motu proprio Summorum Pontificum. Zauważyłam że starsi księża mają większy problem z zaakceptowaniem tego że Mszę Trydencką można i powinno się celebrować.

Zgadzam się co do przedmówcy: Komunia Święta na rękę.

Nie trzeba mi tego tłumaczyc; proszę tłumaczyc to księżom - dlaczego do nich nie idziecie; do biskupów? DN zawsze najpierw idzie do biskupa miejsca; w wielu przypadkach po wiele razy z decyzjami odmownymi; cierpliwości.

Kto w Polsce zmusza wiernych do Komunii na rękę? nie słyszałem o tym.

Mam do Pani pytanie: co wnosi Msza Trydencka w Pani życie? proszę o doświadczenie własne.

Jeśli zmienia ona  życie uczestników, nawracają się to trzeba o tym mówic i dawac świadectwo prawdzie. Jeśli poza sentymentalnymi odczuciami nie ma nic innego u wielu to moze trzeba zacząc zadawac pytania - po co? dla kogo?.

Jeszcze jedna sugestia: jeśli do proboszczów mówicie z takim nastawieniem jak na tym forum to nie wiem, który z nich się zgodzi albo zainteresuje chociaż Mszą trydencką; znajomy proboszcz opowiadał mi jakiś czas temu jak przyszło do niego dwóch parafian i pouczali go jak wygląda prawdziwa msza katolicka i jak on nie stosuje się do przepisów itd.; podziękował im za rozmowę bo poza pouczaniem nie mieli zadnych propozycji
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 11:36:16 am wysłana przez adalbertus » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
Martyna
uczestnik
***
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #2802 dnia: Czerwca 29, 2011, 11:39:27 am »

Cytuj
Mam do Pani pytanie: co wnosi Msza Trydencka w Pani życie? proszę o doświadczenie własne.

Powiem panu tak: Mszę Trydencką poznałam przez przypadek w rozmowie z księdzem który tą Mszę celebruje. Oczywiście uczestniczyłam w zwykłej Mszy ale nigdy nie mogłam pogodzić się z tym że przyjmuję się Komunię w postawie stojącej lub do ręki (w dzieciństwie uczono mnie że na kolanach i do ust, jak miałam Pierwszą Komunię Świętą też tak się przyjmowało nagle to się zmieniło i nie mogłam tego pojąć dlaczego) Msze NOM zazwyczaj chodziłam na nie bo "musiałam" wychodząc po Mszy nie pamiętałam kazania nie potrafiłam skupić się na tych Mszach nic mi one nie dawały. Rozpraszały mnie gitary, oklaski itp. Gdy zaczęłam uczestniczyć w Mszy Trydenckiej nie ukrywam na początku było ciężko i czułam się na niej dziwnie nic nie rozumiałam ale to jeszcze bardziej zachęciło mnie żeby w tą Mszę się zagłębić i ją poznać. Na Mszy Trydenckiej jest ta cisza która pozawala mi na pełne uczestnictwo w niej (czyli skupienie się na tym co się dzieje na Ołtarzu a nie obok w innej ławce) nikt mnie nie rozprasza. Mszę Trydencką traktuję jako bardzo osobiste spotkanie z Bogiem w Sakramencie Eucharystii. A co Msza Trydencka zmieniła w moim życiu? Pozwoliła mi bardziej zbliżyć się do Boga, poznać chociaż po części tą Wielką Tajemnicę jaką jest Msza Święta, nauczyła mnie wielkiego szacunku do Ciała i Krwi Chrystusa oraz do kapłanów, którzy trzymają to Ciało w swoich dłoniach. Mogę powiedzieć że poprzez poznanie Mszy Trydenckiej ja wróciłam do Kościoła Katolickiego i teraz wiem co to znaczy wierzyć, być katolikiem i bronić tej wiary nawet jeżeli jest trudno. Msza Trydencka pozwoliła mi też poznać ludzi z których warto brać przykład, którzy powinni być przykładem dla wielu katolików świeckich ale również dla kapłanów.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2803 dnia: Czerwca 29, 2011, 11:41:29 am »

A ja myślałem, że wprowadziła to KEP?
Bezmyślny wandalu! Cytowanie bez sensu całych płacht jest równie bzdurne jak te kilkunastotomowe "dyrektoria katechetyczne". Jest to złosliwe zamulanie sieci i serwera.

A co do roli KEP'u. Nie byłoby tej akcji bez intryg zneoniałego proboszcza z Domaniewskiej u Prymasa Glempa "rzutem na taśmę" parę dni przed śmiercią Jana Pawła II. Ohyda spustoszenia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2804 dnia: Czerwca 29, 2011, 11:55:38 am »

Cytuj
  Cytat: darl w Dzisiaj o 08:58:30

        Neokatechumenat -to religia gospel, trochę bardziej zażydzona. I po co pisać 180 stron?


ciekawe, po co o tym tyle piszecie?

skąd ten antysemityzm? jak możecie spokojnie pogodzic to, że JHS jest Żydem, Maryja Żydówką, APostołowie Żydami................. by pojąc Mszę trzeba znac Żydowską Paschę; w Wigilię Wielkanocy czytania odnoszą się do Paschy; w Zesłanie Ducha Św. do żydowskiego święta Pięcdziesiątnicy; Liturgie Słowa mamy od Żydów; Ojcem naszej wiary jest Abraham itd. można wymieniac i wymieniac.

@ adalbertus
Proszę nie wytaczać dział największego kalibru - "antysemityzm"

W zacytowanych fragmentach mamy "antyjudaizm". Antyjudaizm nie jest rasizmem, antysemityzm - owszem jest i należy go potępić.

Powszechne zarzuty wobec Neo - to judaizacja chrześcijaństwa. A judaizm, jak wiemy ukształtował sie do ok. IV w. po Chr., w oparciu o odrzucenie Pana Jezusa.
Myli Pan judaizm z wiarą mojżeszową, wiarą w której żyli i umierali sprawiedliwi w czasach Starego Przymierza. Z chwilą śmierci Pana Jezusa, otwiera się Testament Zmarłego (zwany Nowym Testamentem). Stare prawo stało się pustym kokonem, świadkiem historii Zbawienia i prefiguracją Nowego i Ostatniego Przymierza.
Jezus Chrystus jest Żydem, ale jest kapłanem na wzór Melchidezeka.
Melchizedek nie był Żydem. Był kapłanem z ustanowienia Bożego.
Zapisane
Strony: 1 ... 185 186 [187] 188 189 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!