Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 12:40:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 184 185 [186] 187 188 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349283 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2775 dnia: Czerwca 27, 2011, 22:11:55 pm »

Proszę Pana ma Pan rację: zaczęto sprawdzac w 1997roku; całośc Dyrektorium liczy 13 tomów; katechezy początkowe to I tom i to on został sprawdzony najwcześniej, zmieniony, dodane przypisy itd i wygląda tak jak niedawno zatwierdzony. W Polsce zaraz po sprawdzeniu i poprawieniu czyli 12-13 lat temu został przetłumaczony i dany do użytku katechistom.
Z jakiego źródła czerpie pan swoje informacje?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2776 dnia: Czerwca 28, 2011, 10:16:03 am »

Proszę Pana ma Pan rację: zaczęto sprawdzac w 1997roku; całośc Dyrektorium liczy 13 tomów; katechezy początkowe to I tom i to on został sprawdzony najwcześniej, zmieniony, dodane przypisy itd i wygląda tak jak niedawno zatwierdzony. W Polsce zaraz po sprawdzeniu i poprawieniu czyli 12-13 lat temu został przetłumaczony i dany do użytku katechistom.
Z jakiego źródła czerpie pan swoje informacje?
I czy przetłumaczone katechezy mają polskie imprimatur/nihil obstat?
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2777 dnia: Czerwca 28, 2011, 17:59:06 pm »

... całośc Dyrektorium liczy 13 tomów; ...
Z jakiego źródła czerpie pan swoje informacje?

I czy przetłumaczone katechezy mają polskie imprimatur/nihil obstat?
Istotne pytania, wątpliwe odpowiedzi. A swoją drogą w 13 tomach kikomowy niezłe kwiatki dadzą się przemycić.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2778 dnia: Czerwca 28, 2011, 23:15:52 pm »

Cytuj
Proszę Pana ma Pan rację: zaczęto sprawdzac w 1997roku; całośc Dyrektorium liczy 13 tomów; katechezy początkowe to I tom i to on został sprawdzony najwcześniej, zmieniony, dodane przypisy itd i wygląda tak jak niedawno zatwierdzony. W Polsce zaraz po sprawdzeniu i poprawieniu czyli 12-13 lat temu został przetłumaczony i dany do użytku katechistom.
Z jakiego źródła czerpie pan swoje informacje?

Źródłem jest moja pamięc; brałem udział i żywo interesowałem się tym co się działo w tamtym czasie gdy byłem w seminarium RM
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2779 dnia: Czerwca 28, 2011, 23:17:41 pm »

Cytuj

I czy przetłumaczone katechezy mają polskie imprimatur/nihil obstat?
[/quote]

Nie pamiętam czy mają imprimatur; swego czasu na tym forum, Pan jp7 stwierdzał, że dzisiaj nie każda pozycja katolicka wymaga imprimatur; zresztą sam posiadam encyklikę Veritatis splendor bez imprimatur;
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2780 dnia: Czerwca 28, 2011, 23:24:57 pm »

Cytuj
Nie może Pan normalnie podyskutowac jak Pana koledzy i koleżanki? Same przycinki, wyśmiewanie się, ironia to infantylizowanie rzeczywistości, która jednak jest poważna jak wielu to zauważa.
Jest nawet niezwykle poważna, bo w DN zachodzi infantylizowanie rzeczywistości religijnej na co właścią reakcją jest sprowadzenie tych poczynań do absurdu. Jak widać Koleżanki i Koledzy ciężko pracują a adepci kikonizmu wciąż "jak pies do swoich wymiotów" powracają.

Panie jwk religijnych rzeczywistości w naszym świecie jest wiele: są muzułmanie, hinduiści, buddyści i innej maści innowiercy; chrześcijaństwo jest czymś więcej niż religią - jest objawieniem się samego Boga; jest wejściem Boga w historię człowieka; może dlatego mnie drażni słowo religijny, religijnośc; tamci są bardziej religijni od nas ale w pewnym sensie "nie dorastają do pięt chrześcijanom"; chrześcijaństwo ma istotne różnice;

Cytuj
Nie wiem czy odmawianie różańca; czy czytanie Pisma Św. jest herezją.
Już dawno stwierdzono, że "wszystkie herezje poza mariawicką" mają źródło w chałupniczej interpretacji Pisma Świętego.
 

zgadzam się z Panem; dlatego dużo rozważamy Ojców Kościoła, KKK, także pisma wielu świętych, historię Kościoła

Cytuj
Cytuj
link=topic=3012.msg126685#msg126685 date=1309188250]
Cytuj
Jak się zaopatruje w opłatek dołączony do "gazety aborczej" to i może tak. U nas opłatki wypiekają Siostry.
Nie widziałem aby opłatki mszalne dystrybuowała GW; może u Pana w regionie tak jest.
Może by jednak spróbował Pan czytać ze zrozumieniem?
Co wg Pana oznacza zapis w KPK, że chleb ma byc świeżoupieczony?
Że w DN przecedza komara (świeżuchny chlebuś) a połyka wielbłąda (zobrazowane na cytowanym filmiku poważne nadużycia liturgiczne).


spróbowałem użyc Pana metody ale jakoś nie widzę poczucia humoru u Pana i samokrytyki; proszę wrócic kilka stron tego forum do tyłu jak atakowaliście i wypominaliście błędy w stylu świecznika, że nie taki; krzyż nie może stac przy ołtarzu i wiele innych....



Cytuj
Jeszcze jedna rzecz pod rozwagę: na ok. 1500 sióstr klauzurowych - bo to one w większości przypadków pieką opłatki, prawda? ciekawe jak one się tam modlą przy wypiekaniu opłatków;  w Polsce ok 200 pochodzi z DN; ciekawe, prawda?
To zaledwie 13,3%, poza tym już za klauzurą nie mają do nich dostępu "katechiści", więc co to za sensacja?

jeszcze mało Pan wie o formacjach w niektórych zakonach klauzurowych, które prawie wymarły a dzięki DN ożyły i są w ostrej ekspansji; ale to nie czas i miejsce aby o tym pisac

Cytuj
dzięki nowym powołaniom przynajmniej Karmelitanki otworzyły kilka nowych domów w Polsce. W Europie z DN wyszło ok. 2000 sióstr klauzurowych. Powołania żeńskie z DN zasilają przede wszystkim klasztory klauzurowe.
Widać, jak Pan Bóg czuwa nad nimi, wyzwalając z sekciarskich struktur.
[/quote]

ciekawe które jeszcze struktury w świecie, heretycy,  posyłają swoich członków do zakonów klauzurowych katolickich??????? we Włoszech, Hiszpanii połowa zakonów klauzurowych żyje dzięki powołaniom z DN także spory procent we Francji
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2011, 23:39:55 pm wysłana przez adalbertus » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2781 dnia: Czerwca 28, 2011, 23:56:00 pm »

Panowie i Panie zajmujecie się od dłuższego czasu kilkoma wycineczkami z działalności DN; jeśli chodzi o katechezy wstępne zwiastowania to też poruszacie tylko kilka wątków; odnośnie formacji nie mówicie nic; oceniacie, krytykujecie i nie daje wam spokoju Msza Św. celebrowana na DN;
Powiem tak: patrzycie przez pryzmat kilku % na całą rzeczywistośc; nie zagłębiacie się wogóle w życie ludzi, którzy tam uczestniczą;

Ja przyglądam się temu forum od dłuższego czasu; czytam różne posty z tradycji trydenckiej i staram się nie wypowiadac albo nie krytykowac jeśli mało wiem, raczej słucham bo wiele rzeczy jest ciekawych, wielu rzeczy nie wiedziałem;

Wydaje mi się, że sama Msza Trydencka, uczestnictwo w niej to nie jest żadna formacja gdyż uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej to podstawa, to minimum chrześcijanina; poza tym nic tutaj nie widzę; jest to cenna gałąź w Kościele, może i niedoceniana bo niewielu księży chce się tam udzielac nie mówiąc o biskupach;

powiedzcie mi skąd w was tyle zaciekłości jeśli chodzi o DN? sami nie umiecie dbac o wartośc Mszy Wszechczasów; wielu uczestniczy w niej co jakiś tłumacząc się, że mają za daleko bo kościół powinien byc za rogiem?

Ja dojeżdżam do moje wspólnoty DN 30 km 2 lub 3 razy w tygodniu od 20 lat; jeśli jest dla mnie coś ważne, jeśli gdzieś dostaję życie to nieważne są pieniądze, paliwo, czas................
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2782 dnia: Czerwca 29, 2011, 07:09:16 am »

Koń jaki jest każdy widzi...
Zapisane
Martyna
uczestnik
***
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #2783 dnia: Czerwca 29, 2011, 08:37:58 am »

co do wiadomości adalbertusa to powiem panu tak że w parafiach gdzie jest odprawiana Msza Trydencka jest trudno w niej uczestniczyć bo np. nie jest ogłaszana, nikt o niej nie wie bo proboszcz nie pozwolił na ogłaszanie jej. Czasami uczestnicy Mszy Trydenckiej "ukrywają" się z tą Mszą. Trzeba też uważać żeby nie zaszkodzić księdzu który ją odprawia.  Msza często nie jest sprawowana regularnie. Samo to że są osoby które walczą o to by w ich parafii ta Msza była traktowana jako normalna Msza jest walką o wartości jakie ona ze sobą niesie. DN jest po kilka razy w tygodniu a Msza Trydencka jeżeli jest w parafii to w Niedziele i to już jest dużo. Sama pochodzę z parafii w której jest 5 czy 6 wspólnot DN a na Msze Trydencką która jest już ponad 3lata nie ma miejsca(nie można jej ogłaszać, ludzie dowiadują się z internetu lub od ks który ją prowadzi) dlaczego???czy uczestnictwo w Mszy Trydenckiej jest jakimś grzechem? A DN jest wszędzie, wszędzie się ogłaszają, chodzą po ulicach maja swoje miejsce na stronach parafialnych, mają swoje salki, spotkania,katechezy. Jeżeli byłaby taka możliwość w parafiach w których jest regularnie odprawiana Msza Trydencka byłoby miejsce na stworzenie jakieś wspólnoty związanej z tą Mszą ale w Kościele Katolickim nie ma na to miejsca, ale miejsce jest na szereg innych wspólnot,które powstały po SWII których jest już tak dużo że nawet nie można ich zapamiętać. Ostatnio zauważyłam że w Kościele Katolickim jest miejsce na wszystko tylko nie na Mszę Trydencką. A Benedykt XVI pozwolił funkcjonować i DN i pozwolił na to żeby w parafii była sprawowana Msza Trydencką, więc czemu sprzeciwiamy się Ojcu Świętemu?
Takie jest moje zdanie na ten temat.
Zapisane
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #2784 dnia: Czerwca 29, 2011, 08:58:30 am »

Neokatechumenat -to religia gospel, trochę bardziej zażydzona. I po co pisać 180 stron?
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2785 dnia: Czerwca 29, 2011, 09:01:53 am »

Uwaga!!!

Adalbertus to znany awanturnik neoński Wojciech37 !!!


Przez jwh mianowany "ruchaczem" bodajże w 2003 roku. 




« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 10:27:30 am wysłana przez Serpico » Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2786 dnia: Czerwca 29, 2011, 09:03:34 am »


Ja dojeżdżam do moje wspólnoty DN 30 km 2 lub 3 razy w tygodniu od 20 lat; jeśli jest dla mnie coś ważne, jeśli gdzieś dostaję życie to nieważne są pieniądze, paliwo, czas................

Znam jechowców , zielonoświądkowców i adwentystów co tak samo argumentują.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2787 dnia: Czerwca 29, 2011, 09:09:50 am »



jwk dla Adalbertusa rzekł kilka lat temu:


Cytat: jwk
Mój dobry człowieku, sprecyzujcie może terminy, jakich używacie? Na ruchaczożercę bym się już zgodził Wink, z prawdziwymi Katolikami sporów nie mam o co prowadzić, no może tylko o metodę. Natomiast nawiedzony ruchacz (ruchacz to skrót od "aktywista ruchu posoborowej odnowy starych herezji", żeby się komu coś nie wydawało), to jeden z najperfidniejszych wynalazków szatana, rodzaj ciotki rewolucji działającej przy Kościele. Zresztą nie przeciw osobom występuję, te sądzi Bóg indywidualnie, ale przeciw zjawiskom a te są wręcz porażające zasięgiem swojej szkodliwości. Co do faktów, twierdzicie, że skoro są przeciw wam, tym gorzej dla faktów? Opisałem trzy znane mi z autopsji zdarzenia związane z sektą neokatechumenalną, to są fakty, tacy bywacie, niekoniecznie wszyscy, ale obrazek jest dość reprezentatywny. A poza tym, mój dobry ciemny człowieku, advocatus diaboli (przez v się to pisze), to funkcja w Kościele, i to jak najbardziej szacowna.

W pełni sie zgadzam z jwk.


« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 09:12:21 am wysłana przez Serpico » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2788 dnia: Czerwca 29, 2011, 09:28:00 am »

Zwany "ruchaczem" ;D
bomba ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2789 dnia: Czerwca 29, 2011, 09:47:17 am »

Na niektóre posty szkoda czasu by odpowiadac;

Jeśli Serpico wyznacza tutaj poziom dyskusji albo ukrywa brak wiedzy i kompetencji za marnymi pomówieniami to źle wami czy z nim? Zresztą pieniacze też muszą życ. Na innym wątku niektórzy pastwią się tutaj nad Panem Niesiołowskim; nie widzę różnicy między jego sposobem wypowiedzi  a Serpico.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 10:05:08 am wysłana przez adalbertus » Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
Strony: 1 ... 184 185 [186] 187 188 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!