Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 12:36:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349270 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2760 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:32:26 pm »

A prefacja jest Modlitwą Eucharystyczną? Wydawało mi się, że modlitwa Eucharystyczna zaczyna się od Sanctus.
Modlitwa Eucharystyczna (II innych nie słyszałem) też ma akompaniament
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2761 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:39:13 pm »

Proszę pokazac, gdzie kard Glemp wypowiadał się na ten temat.
List do bpa. Kraszewskiego 23 II 1999.
Cytuj
Członkowie wspólnot dochodzą do takiego stopnia życia duchowego, że w "Drugim scrutinium" wyrzekają się największego z ideałów tego świata -pieniądza. Cześć tych pieniędzy idzie na ubogich, część do dyspozycji Kościoła hierarchicznego. To bohaterskie wyrzeczenie się jest znakiem duchowości, dlatego stwierdzenie przez Biskupa: "Kiko świetnie dba o swoje interesy" jest wysoce krzywdzące, niesprawiedliwe i nieprawdziwe.

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2762 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:43:26 pm »

Jest świeży, zawsze wypiekany w atmosferze modlitwy
... dobre!  A Żona nigdy nie kupuje pieczywa "ekologicznego", bo podejrzewa, że eko-piekarze mantrują przy pracy. Ciekawe, co wszczepia w swój wyrób taki neo-piekarz? Kiko-herezje?


czego nie można powiedziec o opłatkach, które coraz częściej pieczone są w firmach przez maszyny i nikt się przy tym już nie modli.
Jak się zaopatruje w opłatek dołączony do "gazety aborczej" to i może tak. U nas opłatki wypiekają Siostry.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2763 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:45:09 pm »

Proszę w takim wypadku powiedzic, kto w Kościele ogłasza, stwierdza prawowiernośc nauki? kto stwierdza ortodoksję? po co z taką pieczołowitością cytujecie dokumenty, tyle czasu piętnowaliście brak oficjalnego zatwierdzenia działalności DN? Przecież wg tego co Pan wyżej napisał starczy aby wierni stali na straży doktryny. Czy do końca tak jest?
Nie tyle na raz. Po pierwsze w normalnych warunkach  wystarczał zwykły prawidłowo uformowany kapłan. W razie problemów biskup - albo osoby przez niego upoważnione. Następną instancją są kongregacje, potem Papież. W warunkach nienormalnych - KAŻDY. Świętego Piotra upomniał św. Paweł. św. Katarzyna ze Sieny upominała 2 papieży. św. Justyn Męczennik pojechał do Rzymu, aby wyjaśnić to i owo (data Wielkanocy) Papieżowi. W Konstantynopolu to wierni pierwsi przeciwstawili się Nestoriuszowi. Jana XXII do wiary przywróciła kuria Rzymska pospołu z uniwersytetem. Przykłady można mnożyć. Problem jest jednak taki, że Droga sama się wyjęła z normalnej ścieżki. Do niedawna - bo została na nią wstawiona przez Benedykta XVI.

Panowie dla waszej informacji to poprawiony tekst katechez DN, który was tak drażni, a który został zatwierdzony jako Dyrektorium Katechetyczne, Katechiści DN posiadają od kilkunastu lat bo ten element został przez kongregacje uporządkowany jako pierwszy. To, że nie ma go publicznie dostępnego drukiem nic nie przeszkadza. Za jakiś czas pewnie będzie dostępny i będziecie mogli go porównac z tymi kserówkami, które stara się pokazac jako ogromną sensację np wydawnictwo antyk.
Przypominam, że w dyskutowanym liście mowa jest o co najwyżej sprawdzaniu w latach 1997-2003. Skoro 13 lat temu ROZPOCZĘTO sprawdzanie a ZAKOŃCZONO 8 lat temu, wersji sprawdzonej od KILKUNASTU lat nie można mieć (nawet jeśli pominiemy proces tłumaczenie - kopiowanie - kolportaż itp). Owszem - różnicę pomiędzy wydaniem, jakie publikował ANTYK a obecnym są znaczne - i dzisiejsze dyrektorium jest katolickie. Tyle że w Kościele Katolickim każde tłumaczenie też potrzebuje zatwierdzenia - i egzemplarze po polsku też powinny takie mieć. Nawet tłumaczenia encyklik papieskich...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2764 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:46:56 pm »

List do bpa. Kraszewskiego 23 II 1999.
Arcy-Obżydliwy dokument, wygenerowany pod dyktando (z przeproszeniem) kard.Stafforda i bpa Ryłki.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2765 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:50:27 pm »

Jak się zaopatruje w opłatek dołączony do "gazety aborczej" to i może tak.

Przynajmniej wtedy jest cień szansy, że jest koszerny. Ale neonom to nie powinno przeszkadzać.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2766 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:51:18 pm »

W jednej z monografii bł. ks. Popiełuszki jest wspomnienie; "w kurii tylko bp. Kraszewski mnie rozumie..."
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2767 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:52:45 pm »

Owszem - różnicę pomiędzy wydaniem, jakie publikował ANTYK a obecnym są znaczne - i dzisiejsze dyrektorium jest katolickie. Tyle że w Kościele Katolickim każde tłumaczenie też potrzebuje zatwierdzenia - i egzemplarze po polsku też powinny takie mieć. Nawet tłumaczenia encyklik papieskich ...
No właśnie, Kikoś jak nic coś skręci tu i ówdzie, jak po liście kard. Arinse, kiedy zauważył, że list nie wymienił zakazu spożywania Krwi Pańskiej siedząc na tyłkach - a więc wolno.

P.S. Biorąc spycho-tryb "zatwierdzania" przewiduję serię skandali, corrigend, protestów, wierzgania Kikosia et consortes ...

Jak się zaopatruje w opłatek dołączony do "gazety aborczej" to i może tak.
Przynajmniej wtedy jest cień szansy, że jest koszerny. Ale neonom to nie powinno przeszkadzać.
Blady ten cień, opłatek (i sianko) to jedynie tandetny umizg do głupich gojów.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2011, 22:55:38 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2768 dnia: Czerwca 27, 2011, 01:54:20 am »

Sprawa wygląda jasno: z jednej strony DN nie stosujące się do przepisów liturgicznych, z drugiej możemy oglądać rozpromienione oblicze Ojca św. podczas błogosławienia dzieci po (przed? nie pamiętam) jubileuszowej mszy dla DN. Z jednej strony nie przestrzegnie prawa, z drugiej brak sprzeciwu najwyżej władzy. Decydującym czynnikiem o przeświadczeniu braku łamania prawa liturgicznego ze strony członków DN są teksty:"skoro biskup/kapłan nic nie mówi, to chyba wszystko jest w porządku". Mnie się wydaje, że postulaty DN są właściwe, ale liturgia jest liturgią i nie powinno się jej zmieniać według własnych "widzi mi się". Litugię tworzyli doświadczeni ludzie z myślą o wielowiekowej tradycji Kościoła. Jeśli się mylę, albo czegoś nie dostrzegam proszę o poprawienie.
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2769 dnia: Czerwca 27, 2011, 06:20:54 am »

Panie Michale Warczachowski:

Pana zgorszenie przeżytą Mszą Św. w Radomiu trochę mnie dziwi; nie było nic na tej Mszy czego by wspólnoty DN nie praktykowały.

Jedyna rzecz, na którą nie pozwolę to PLOTKI i POMÓWIENIA. Chodzi o to, że wg Pana informacji pozostałe Ciało Pańskie po Eucharystii zostało spalone!!! Nigdy, ale to nigdy się tak nie dzieje. Zawsze jest spożywane całe a czasami odnoszone do tabernakulum; nigdy nie słyszałem o takich dziwactwach.
Proszę nie powtarzac rzeczy, których Pan nie widział.
Panie adalbertusie. Nie mówię, że widziałem, że Ciało Pańskie zostało spalone, ale że "dowiedziałem się, z dość wiarygodnego źródła", a to chyba różnica. Nie chcę PLOTKOWAĆ i POMAWIAĆ, nie taki był cel mojej relacji z tej Mszy. Chciałem po prostu opisać jak najlepiej to, co się tam stało. Niech Pan zauważy, że tę informację umieściłem na końcu swojego postu, a nie na początku. Nie zatytułowałem swojego postu: "DN pali Ciało Pańskie.!!". A co do tej informacji, to pochodzi ona od pewnej dziewcyny, lat ok.18stu, która w DN jest pewnie długo, i pewnie też rodzinę ma tam długo praktykującą, a więc wie co w trawie piszczy.

Wątpię w to, by Ciało Pańskie pod postacią macy odnoszono do tabernakulum.

Jeśli jeszcze mogę dodać coś, to stwierdzam, że będąc na tej Mszy DN, miałem niesamowicie wielkie wrażenie, że uczestniczę w jakimś innym, nowym rycie, albo jak kto woli, innej formie rytu.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2770 dnia: Czerwca 27, 2011, 07:37:43 am »

Często słyszę zdanie członków DN: skoro biskup pochwala/pozwala/akceptuje DN i jej liturgię (bo to budzi największe poruszenie) to ten ruch musi być dobry. A ja jestem takiego zdania:to, że biskup odprawia Mszę dla DN nie znaczy, że musi ją akceptować.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2771 dnia: Czerwca 27, 2011, 15:42:04 pm »


Często słyszę zdanie członków DN: skoro biskup pochwala/pozwala/akceptuje DN i jej liturgię (bo to budzi największe poruszenie) to ten ruch musi być dobry. A ja jestem takiego zdania:to, że biskup odprawia Mszę dla DN nie znaczy, że musi ją akceptować.
Może raczej  problem polega na tym, że właśnie musi , a raczej, jest zmuszony, ją akceptować...
Zapisane
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2772 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:24:10 pm »

Cytuj
Jest świeży, zawsze wypiekany w atmosferze modlitwy
... dobre!  A Żona nigdy nie kupuje pieczywa "ekologicznego", bo podejrzewa, że eko-piekarze mantrują przy pracy. Ciekawe, co wszczepia w swój wyrób taki neo-piekarz? Kiko-herezje?
[/quote]

Panie JWK czy nie uprzykrzyło się Panu odgrywac tutaj roli Palikota na tym forum? Nie może Pan normalnie podyskutowac jak Pana koledzy i koleżanki? Same przycinki, wyśmiewanie się, ironia to infantylizowanie rzeczywistości, która jednak jest poważna jak wielu to zauważa.

Nie wiem czy odmawianie różańca; czy czytanie Pisma Św. jest herezją.


Cytuj
czego nie można powiedziec o opłatkach, które coraz częściej pieczone są w firmach przez maszyny i nikt się przy tym już nie modli.
Jak się zaopatruje w opłatek dołączony do "gazety aborczej" to i może tak. U nas opłatki wypiekają Siostry.

Nie widziałem aby opłatki mszalne dystrybuowała GW; może u Pana w regionie tak jest. W większości przypadków robią to siostry zakonnę chociaż już nie zawsze a jednak droga i tak pozostaje długa od wyrobu do spożycia.

Co wg Pana oznacza zapis w KPK, że chleb ma byc świeżoupieczony? ile dni ma świeży chleb? proszę się zapytac proboszcza swojego lub kilku innych ile dni trzyma komunikanty; chce Pan byc taki prawowierny to proszę się do tego przymierzyc.

Jeszcze jedna rzecz pod rozwagę: na ok. 1500 sióstr klauzurowych - bo to one w większości przypadków pieką opłatki, prawda? ciekawe jak one się tam modlą przy wypiekaniu opłatków;  w Polsce ok 200 pochodzi z DN; ciekawe, prawda? dzięki nowym powołaniom przynajmniej Karmelitanki otworzyły kilka nowych domów w Polsce. W Europie z DN wyszło ok. 2000 sióstr klauzurowych. Powołania żeńskie z DN zasilają przede wszystkim klasztory klauzurowe.
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
adalbertus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #2773 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:29:12 pm »


Cytuj
Panowie dla waszej informacji to poprawiony tekst katechez DN, który was tak drażni, a który został zatwierdzony jako Dyrektorium Katechetyczne, Katechiści DN posiadają od kilkunastu lat bo ten element został przez kongregacje uporządkowany jako pierwszy. To, że nie ma go publicznie dostępnego drukiem nic nie przeszkadza. Za jakiś czas pewnie będzie dostępny i będziecie mogli go porównac z tymi kserówkami, które stara się pokazac jako ogromną sensację np wydawnictwo antyk.
Przypominam, że w dyskutowanym liście mowa jest o co najwyżej sprawdzaniu w latach 1997-2003. Skoro 13 lat temu ROZPOCZĘTO sprawdzanie a ZAKOŃCZONO 8 lat temu, wersji sprawdzonej od KILKUNASTU lat nie można mieć (nawet jeśli pominiemy proces tłumaczenie - kopiowanie - kolportaż itp). Owszem - różnicę pomiędzy wydaniem, jakie publikował ANTYK a obecnym są znaczne - i dzisiejsze dyrektorium jest katolickie. Tyle że w Kościele Katolickim każde tłumaczenie też potrzebuje zatwierdzenia - i egzemplarze po polsku też powinny takie mieć. Nawet tłumaczenia encyklik papieskich...
[/quote]

Proszę Pana ma Pan rację: zaczęto sprawdzac w 1997roku; całośc Dyrektorium liczy 13 tomów; katechezy początkowe to I tom i to on został sprawdzony najwcześniej, zmieniony, dodane przypisy itd i wygląda tak jak niedawno zatwierdzony. W Polsce zaraz po sprawdzeniu i poprawieniu czyli 12-13 lat temu został przetłumaczony i dany do użytku katechistom.
Zapisane
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy. - św. Jan Kasjan
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2774 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:01:12 pm »

Nie może Pan normalnie podyskutowac jak Pana koledzy i koleżanki? Same przycinki, wyśmiewanie się, ironia to infantylizowanie rzeczywistości, która jednak jest poważna jak wielu to zauważa.
Jest nawet niezwykle poważna, bo w DN zachodzi infantylizowanie rzeczywistości religijnej na co właścią reakcją jest sprowadzenie tych poczynań do absurdu. Jak widać Koleżanki i Koledzy ciężko pracują a adepci kikonizmu wciąż "jak pies do swoich wymiotów" powracają.

Nie wiem czy odmawianie różańca; czy czytanie Pisma Św. jest herezją.
Już dawno stwierdzono, że "wszystkie herezje poza mariawicką" mają źródło w chałupniczej interpretacji Pisma Świętego.
 
Cytuj
Jak się zaopatruje w opłatek dołączony do "gazety aborczej" to i może tak. U nas opłatki wypiekają Siostry.
Nie widziałem aby opłatki mszalne dystrybuowała GW; może u Pana w regionie tak jest.
Może by jednak spróbował Pan czytać ze zrozumieniem?

Co wg Pana oznacza zapis w KPK, że chleb ma byc świeżoupieczony?
Że w DN przecedza komara (świeżuchny chlebuś) a połyka wielbłąda (zobrazowane na cytowanym filmiku poważne nadużycia liturgiczne).

Jeszcze jedna rzecz pod rozwagę: na ok. 1500 sióstr klauzurowych - bo to one w większości przypadków pieką opłatki, prawda? ciekawe jak one się tam modlą przy wypiekaniu opłatków;  w Polsce ok 200 pochodzi z DN; ciekawe, prawda?
To zaledwie 13,3%, poza tym już za klauzurą nie mają do nich dostępu "katechiści", więc co to za sensacja?

dzięki nowym powołaniom przynajmniej Karmelitanki otworzyły kilka nowych domów w Polsce. W Europie z DN wyszło ok. 2000 sióstr klauzurowych. Powołania żeńskie z DN zasilają przede wszystkim klasztory klauzurowe.
Widać, jak Pan Bóg czuwa nad nimi, wyzwalając z sekciarskich struktur.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!