Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 08:41:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 181 182 [183] 184 185 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348437 razy)
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2730 dnia: Czerwca 22, 2011, 14:41:07 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=Np7LhXJRCtE&feature=related

Ktoś podejmie się policzyć wynaturzenia.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2731 dnia: Czerwca 24, 2011, 13:52:57 pm »

Przede wszystkim podczas prefacji (w części, którą wypowiada lub odśpiewuje kapłan) nie może przygrywać żaden instrument. Po drugie po słowach "Godne to i sprawiedliwe" aż do Sanctus przedśpiew wykonuje JEDYNIE główny celebrans. Chyba to, że zebrani stoją podczas przeistoczenia wspominać nie muszę. I dalej gitarowa przygrywka podczas słów konsekracji, aklamacja niezgodna z Mszałem Rzymskim dla Diecezji Polskich. Ogólnie przygrywki tam, gdzie być nie powinny a potrzeba jest wyraźnego wygłoszenia części modlitwy eucharystycznej. W sumie pięć błędów liturgicznych w ciągu jedenastu minut. Gdybym się mylił to przepraszam i proszę o poprawienie.
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2732 dnia: Czerwca 25, 2011, 11:44:08 am »

+Sanctus (2:55) jakieś dziwne (nieliturgiczne). ("Święty, święty,święty. Niebiosa i ziemia są pełne Twojej chwały. Hosanna na niebie wysokim. Święty, święty,święty. Błogosławiony który idzie, który idzie w imię Pana. Hosanna na niebie wysokim. Święty, święty,święty"),
+ Słowa ustanowienia (Modlitwa Eucharystyczna) śpiewane w akompaniamencie.(5:35)
+ Dziwnym trafem - dwójka (5:15) (do innych nie ma nut/akordów?). [to akurat zgodne z prawem]
+ Do słów ustanowienia (6:00 i 7:01) wtrącone "Ojcze, Ojcze".
+ Przesadna liczba przyklęknięć przy konsekracji. 
+ Elewacja (6:30)(7:41) jak przy błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem - na wszystkie strony świata.
+"Tajemnica wiary" przekręcone (8:16) ("Głosimy twoją śmierć o Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie. Marana Tha")
Czy zawsze nw rycie DN jest "I (gdy?) wyciągnął swoje ręce na krzyżu" (2:10)??
To w kikokaplicy "Redemptoris Mater" w Wa-wie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tosia
Gość
« Odpowiedz #2733 dnia: Czerwca 25, 2011, 12:27:40 pm »

A co to jest "Marana Tha"?
Zapisane
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2734 dnia: Czerwca 25, 2011, 12:36:20 pm »

Jeśli dobrze pamiętam z to z aramejskiego, ale na pewno znaczy "przyjdź Panie Jezu", co jest głupotą, bo Jezus jest już na ołtarzu.
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2735 dnia: Czerwca 25, 2011, 12:47:29 pm »

Jeśli dobrze pamiętam z to z aramejskiego, ale na pewno znaczy "przyjdź Panie Jezu", co jest głupotą, bo Jezus jest już na ołtarzu.
Za wikipedią "lub zapisane jako maran atha Nasz Pan przyszedł") ;) Równie wielką głupotą jest "...Chrystus powróci' (przecież jest na ołtarzu, gdzie powróci???)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2736 dnia: Czerwca 25, 2011, 13:19:00 pm »

http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentypovii/grupy.htm

Przeczytajcie moi drodzy ostatni, jedenasty punkt INSTRUKCJI KONGREGACJI KULTU BOŻEGO
 O MSZACH DLA GRUP SPECJALNYCH:

11. Wreszcie dla pewniejszego osiągnięcia zamierzonego celu tych Mszy oraz by uzyskać pełniejsze owoce duchowe, trzeba zarówno w przygotowaniu jak i samym odprawianiu zatroszczyć się o zachowanie godności całej czynności świętej. Należy też wybrać bardziej odpowiednią formę i poszczególne elementy, z zachowaniem przepisów liturgicznych. Stąd:
a) Teksty obowiązujące we Mszy św. mogą być dobierane z mszału lub z zatwierdzonych dodatków. Jako samowolę trzeba potępić wszelką zmianę, zachowując wszakże w mocy przepis zawarty w numerze 6, e).
b) Wyposażenie ołtarza, naczynia święte i szaty powinny odpowiadać obecnym przepisom liturgicznym co do liczby, formy i jakości (Por. OWMR nr 268-270; 290-296; 297-310).
c) Gdy idzie o gesty celebransa i ceremonie, jak również o ubiór uczestników, to obowiązują te same przepisy co i przy zwykłym odprawianiu Mszy św.
 Zachęca się duszpasterzy, aby głębiej rozważyli pożytek duchowy płynący z tak odprawianych Mszy dla formacji dusz. Tylko wtedy są one owocne, jeżeli prowadzą uczestników do pełniejszego zrozumienia chrześcijańskiego misterium, do rozwoju kultu Bożego i do włączenia apostolatu i bratniej miłości.
 Chociaż obecnie nie brak takich, którzy odnowę upatrują w nowinkach, czasem niezdrowych, ale sensacyjnych i w nowych dowolnych formach odprawiania liturgii, które wymyślają, to jednak kapłani, zarówno diecezjalni jak i zakonni, rzeczywiście zatroskani o dobro wiernych, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że droga trwałego i uświęcającego duszpasterstwa polega na stałej i wielkodusznej wierności względem woli Kościoła wyrażonej w Jego nakazach, normach i strukturach.

Co zaś oddala od wspomnianej zasady, to chociażby wabiło pozorami, wprowadza zamieszanie w umysłach wiernych, pozbawia posługę kapłańską namaszczenia i czyni ją bezowocną.

 Powyższa Instrukcja sporządzona z polecenia Papieża przez Kongregację Kultu Bożego i przez samego Papieża zatwierdzona, będzie na przyszłość regulowała sprawę odprawiania Mszy św. dla grup specjalnych.

 Wydano w Watykanie, dnia 15 maja 1969 r., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2737 dnia: Czerwca 25, 2011, 13:22:01 pm »

Oczywiście gdybym się mylił proszę o przebaczenie i poprawienie. :)
Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2738 dnia: Czerwca 25, 2011, 13:45:41 pm »

No przecież sam Kiko zatwierdził - więc jest koszer.
Ponawiam pytanie - to RM w Warszawie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #2739 dnia: Czerwca 25, 2011, 14:02:18 pm »

No przecież sam Kiko zatwierdził - więc jest koszer.
Ponawiam pytanie - to RM w Warszawie?
Wygląda na to, że tak.
Zapisane
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2740 dnia: Czerwca 25, 2011, 14:05:46 pm »

Znalazłem wypowiedź pewnej osoby na temat DN:

"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 W dniu 07.10 w wyniku niezrozumiałego dla mnie aktu cenzury z forum dyskusyjnego Frondy zniknął wątek zapoczątkowany moją wypowiedzią, której rozszerzoną kopię zamieszczam poniżej. Robię to w celu umożliwienia użytkownikom tamtego i tutejszego forum prowadzenia swobodnej dyskusji.

 Jestem młodym (rzymsko-)katolikiem w pełni przyjmującym naukę SWII. Przez wiele lat byłem ministrantem.

 Ok. półtora roku temu po raz pierwszy zetknąłem się z Neo poprzez uczestnictwo w modyfikowanej Mszy św. Próbując zrozumieć modyfikacje jakich byłem świadkiem, zacząłem szukać wyjaśnienia i w ten sposób dowiedziałem się o istnieniu bardzo jeszcze świeżej instrukcji Redemptionis Sacramentum. W międzyczasie wstąpiłem na Drogę Neokatechumenalną oraz przeczytałem Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego i encyklikę Ecclesia de Eucharistia Jana Pawła II, a także klika posoborowych instrukcji dotyczących m.in. Mszy św. dla grup specjalnych (W notyfikacji z dn. 19 grudnia 1988 Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów potwierdziła, że mają one zastosowanie dla wspólnot neokatechumenalnych). Doszedłem do przekonania, że w mojej wspólnocie neokatechumenalnej popełniane są nadużycia liturgiczne i dlatego postanowiłem "bez jakiegokolwiek względu na osobę" (RS 183) zwrócić uwagę na te nadużycia proboszczowi parafii, w której byłem we wspólnocie. Spisałem moje spostrzeżenia zwracając szczególną uwagę na podanie odnośników do odpowiednich dokumentów. Niestety, zostałem potraktowany najkrócej mówiąc "niemiło", nie wspominając o usunięciu nadużyć czy chociażby odniesieniu się do moich spostrzeżeń. Może w ten sposób Pan Bóg skarcił mnie za to, że nie zastosowałem się w pełni do RS 184, gdzie czytamy, że skargi w takiej sprawie należy kierować do biskupa diecezjalnego, a nie silić się na jakieś tam braterskie napomnienia.
 Sytuacja była dla mnie o tyle trudna, że wszyscy wtajemniczeni w moje poczynania powtarzali mi, że na pewno się mylę i że przecież "gdyby coś było nie tak, to na pewno księża by tego nie robili", itp. Z drugiej strony rozumiem te osoby, no bo na czym niby ma się opierać nasze życie duchowe jeśli nie m.in. na zaufaniu do kapłanów?
 Na szczęście w tamtym czasie przeczytałem "Ducha liturgii" kard. J. Ratzingera i to ostatecznie utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie jestem wariatem. (Na marginesie: jest rzeczą nieprawdopodobną znaleźć tę książkę w katolickiej księgarni; należy postąpić wbrew rozumowi i szukać w księgarniach świeckich, ewentualnie kupić internetem.)
 Po moim niepokornym uczynku w stosunku do ks. proboszcza zapadła w opisywanej sprawie absolutna cisza, tzn. nikt z księży nie inicjował ze mną rozmowy na ten temat. Dopiero po kilku miesiącach zostały mi przedstawione pewne nic nie wnoszące do sprawy materiały, jakby uważano mnie za negatywnie nastawionego do Drogi Neokatechumenalnej.

 Niedawno opuściłem Drogę doszedłszy do wniosku, że żadnym swoim wysiłkiem intelektualnym nie powstrzymam nieubłaganego działania na mój umysł zasady "lex orandi lex credendi" (por. KKK 1327)."

http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php?t=801

Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
Vinci
adept
*
Wiadomości: 16


Quis ut Deus

« Odpowiedz #2741 dnia: Czerwca 25, 2011, 14:07:35 pm »

I jeszcze list biskupa Vicenzy do zainteresowanych DN (a dokładniej trzeci punkt):

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/droga-4.htm

Zapisane
"I gdybym posiadał dar prorokowania i znał wszystkie tajenice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iż bym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2742 dnia: Czerwca 25, 2011, 14:16:04 pm »

No przecież sam Kiko zatwierdził - więc jest koszer.
Ponawiam pytanie - to RM w Warszawie?
Wygląda na to, że tak.
to zobaczymy co J.Em. mój Metropolita odpisze...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Adeen
bywalec
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #2743 dnia: Czerwca 26, 2011, 11:43:07 am »

Cytuj
Przede wszystkim podczas prefacji (w części, którą wypowiada lub odśpiewuje kapłan) nie może przygrywać żaden instrument.
Czy można prosić o stosowny przepis?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2744 dnia: Czerwca 26, 2011, 12:22:19 pm »

Cytuj
Przede wszystkim podczas prefacji (w części, którą wypowiada lub odśpiewuje kapłan) nie może przygrywać żaden instrument.
Czy można prosić o stosowny przepis?

Wszystkie teksty kapłana "solo" w trakcie mszy są a capella, nie zauważył Pan?
Zapisane
Strony: 1 ... 181 182 [183] 184 185 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!