Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:35:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 171 172 [173] 174 175 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349658 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2580 dnia: Czerwca 13, 2011, 17:10:47 pm »

A czy prawdą jest, że przyjmujecie (przyjmowaliście) Pana Jezusa na siedząco?
Tak było jeszcze przed paroma laty, ale zgodnie z zaleceniami Watykanu zostało zmienione, teraz przyjmujemy w postawie stojącej.
czyli jak dobrze pójdzie to za pare lat będziecie przyjmować na klęcząco ;D
perspektywy są niezłe :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2581 dnia: Czerwca 13, 2011, 17:14:36 pm »

Nie sądzę, bo raczej tendencja jaką obserwuję jest taka, ze w kościolach, gdzie przyjmowano na klęcząco, teraz przyjmuje się na stojąco. Jednak jeśli by papież tak nakazał, będziemy przyjmować na klęcząco.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #2582 dnia: Czerwca 13, 2011, 17:22:06 pm »

Nie sądzę, bo raczej tendencja jaką obserwuję jest taka, ze w kościolach, gdzie przyjmowano na klęcząco, teraz przyjmuje się na stojąco. Jednak jeśli by papież tak nakazał, będziemy przyjmować na klęcząco.
Hmm... Ja obserwuję coś odwrotnego
Zapisane
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2583 dnia: Czerwca 13, 2011, 17:23:20 pm »

Ciekawe. A w jakiej diecezji?
Zapisane
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2584 dnia: Czerwca 13, 2011, 17:36:43 pm »

Cytuj
Wierzymy, oczywiście. Nawet nie bezkrwawa, ponieważ Krew Chrystusa jest tam naprawdę obecna.

To przegięcie w drugą stronę ;p
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2585 dnia: Czerwca 13, 2011, 17:38:08 pm »

No pewnie tak źle i tak niedobrze. W czym ja tu przegiąłem?
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #2586 dnia: Czerwca 13, 2011, 17:41:44 pm »

Ciekawe. A w jakiej diecezji?
Po głębszym zastanowieniu postanowiłem nie ujawniać diecezji, bo może się okazać że czyta to bp Kiernikowski. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2011, 20:22:42 pm wysłana przez ms » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2587 dnia: Czerwca 13, 2011, 18:16:53 pm »

Nie sądzę, bo raczej tendencja jaką obserwuję jest taka, ze w kościolach, gdzie przyjmowano na klęcząco, teraz przyjmuje się na stojąco. Jednak jeśli by papież tak nakazał, będziemy przyjmować na klęcząco.
Tendencja w Polsce - owszem. Miejscami wpadamy w dołek, z którego na zachodzie próbują się wydobyć. Ale widział pan jak komunikuje się w Watykanie? Ostatnio - w liturgiach papieskich - w ogóle nie komunikuje się na rękę. Papież komunikuje wyłącznie na klęcząco i do ust. Myśli pan, że wolą Papieża jest, aby na świecie Komunii św. udzielano inaczej?
Co do pana prośby - to po kolei odniosę się do poszczególnych zagadnień.

Nota bene - nie musi pan cytować postów w całości. Wprost przeciwnie - cytat obszerniejszy od odpowiedzi własnej jest niemile widziany na forach. to co jest pomiędzy (quote) a (/quote) (nawias "(" zamienić na kwadratowy "[") - to cytat właśnie. Nagłówek (quote author=ktośtam link=topc-3012.msg12345#msg12345 date=31022012) można skopiować ([ctrl]+c]) i wklejać(ctrl]+[v]) za każdym cytowanym i omawianym fragmentem.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2588 dnia: Czerwca 13, 2011, 19:34:30 pm »

Zagadnienie 1: na jakiej podstawie uważa pan, iż Kościół pierwszych wieków był najlepszej jakości? Czyż nie brakowało wówczas odstępców, heretyków cy schizmatyków, czy nowinkarzy, przed którymi ostrzega nawet Ewangelie i listy apostolskie? Albo zwykłych "letnich" katolików, którzy przerazili się prześladowaniem? Czy w późniejszych czasach katolicy nie oddawali życia za wiarę, i czy nie zdarza sę to do dzisiaj?
Zagadnienie 2: na jakiej podstawie twierdzi pan, że katolicy pierwszych wieków nie mieli "dedykowanych" świątyń?
Zagadnienie 3. twierdził pan iż
Eucharystia była natomiast, jak głosi sama nazwa "dziękczynieniem", ucztą radości, wielkim świętem, gdzie doświadczali obecności Chrystusa w sposób szczególny, doświadczali jego przyjścia. Była to pewna akcja. To myśmy uczynili natomiast z Chrystusa coś stattcznego, zamykając go w tabernakulum do osobistej adoracji.
W "Didache" (jeden z najstarszych zachowanych dokumentów z pierwszych wieków chrześcijaństwa) o Eucharystii mówi się też "thysia"(θυσία gr. ofiara) - co da się łatwiej pogodzić z nudną mszą, niż z "wielkim świętem, gdzie doświadcza się obecności Chrystusa w sposób szczególny"
+++edit - zapomniałem usunąć niepotrzebne fragmenty...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2011, 20:42:27 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #2589 dnia: Czerwca 13, 2011, 20:35:12 pm »

Żeby nie było że krytykuję coś czego nie znam. Byłem ostatnio na czuwaniu neońskim przed Zesłaniem Ducha Świętego :) O dziwo drzwi kościoła nie były zamknięte. Strasznie nudne to było. Jakiś pan z gitarą śpiewał piosenki. Na początku wydawało się nawet ładne, ale przy szóstej śpiewanej na tą samą melodię miałem dość. (Dlaczego wstaje się na "Szema Izrael")? Poza tym co raz ktoś nowy wysilał się na mówienie kazania, zazwyczaj z marnym skutkiem. Jakiś pan (który przyszedł przypadkowo chyba) wyszedł z krzykiem jak kobieta zaczęła gadać że cały czas żyjemy w strachu. Dla mnie to jest chore i ci ludzie tam jacyś dziwni i schorowani (nikt nie dał rady uklęknąć przechodząc przez środek kościoła).
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #2590 dnia: Czerwca 13, 2011, 21:29:46 pm »

Dlaczego wstaje się na "Szema Izrael"
A któż by śmiał nie wstać na okrzyk "Siema Izrael"? ;) 
Zapisane
marcingabka
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2591 dnia: Czerwca 13, 2011, 22:08:57 pm »

Żeby nie było że krytykuję coś czego nie znam. Byłem ostatnio na czuwaniu neońskim przed Zesłaniem Ducha Świętego :) O dziwo drzwi kościoła nie były zamknięte. Strasznie nudne to było. Jakiś pan z gitarą śpiewał piosenki. Na początku wydawało się nawet ładne, ale przy szóstej śpiewanej na tą samą melodię miałem dość. (Dlaczego wstaje się na "Szema Izrael")? Poza tym co raz ktoś nowy wysilał się na mówienie kazania, zazwyczaj z marnym skutkiem. Jakiś pan (który przyszedł przypadkowo chyba) wyszedł z krzykiem jak kobieta zaczęła gadać że cały czas żyjemy w strachu. Dla mnie to jest chore i ci ludzie tam jacyś dziwni i schorowani (nikt nie dał rady uklęknąć przechodząc przez środek kościoła).

Wszystko tu to są pana prywatne uczucia, co ja mogę na to odpowiedzieć?
Natomiast pieśń szema to ten fragment z Pp, który zacytował Jezu jako odpowiedź na pytanie o największe przykazanie. Dlatego jest to coś bardzo ważnego, jako pierwsze ze wszystkich przykazań, więc jest dobrze słuchać tego i śpiewać tą pieśń w postawie stojącej.
Zapisane
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2592 dnia: Czerwca 13, 2011, 22:14:28 pm »

Cytuj
No pewnie tak źle i tak niedobrze. W czym ja tu przegiąłem?

Ofiara Mszy Świętej jest składana na sposób bezkrwawy, ponieważ Pan Jezus nie jest ponownie krzyżowany.
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #2593 dnia: Czerwca 13, 2011, 22:30:15 pm »

Natomiast pieśń szema to ten fragment z Pp, który zacytował Jezu jako odpowiedź...
Nie wiem czy Pan zwrócił uwagę na to, że poprawna i katolicka forma brzmi Pan Jezus.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #2594 dnia: Czerwca 14, 2011, 09:23:16 am »

(Dlaczego wstaje się na "Szema Izrael")?

Jak to dlaczego, to Pan nie wie? Przecież to oczywiste.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2011, 09:31:15 am wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Strony: 1 ... 171 172 [173] 174 175 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!