Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 12:29:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349247 razy)
fidelis
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #2460 dnia: Marca 05, 2011, 08:57:57 am »

Dziękuję za odpowiedź :).
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2461 dnia: Marca 07, 2011, 12:28:21 pm »

 Echo słowa to homilia-kazanie wygłoszone przez świeckiego.


Cytuj

Instrukcja Redemptoris Sacramentum
64. Homilię, która ma miejsce w trakcie sprawowania Mszy świętej i jest częścią samej liturgii142, „winien z zasady głosić kapłan celebrujący. Może on ją zlecić kapłanowi koncelebrującemu lub niekiedy, zależnie od okoliczności, także diakonowi, nigdy zaś osobie świeckiej143. W szczególnych przypadkach i ze słusznej przyczyny homilię może wygłosić także biskup lub prezbiter, który uczestniczy w celebracji, choć nie może koncelebrować”144.
   



Polecam kulegom neonkom całe Redemptoris Sacramentum, bo jak czytam tę instrukcję to jakbym czytał o neonach i ich przewinieniach.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2011, 12:31:03 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2462 dnia: Marca 07, 2011, 12:36:55 pm »

Echo słowa to homilia-kazanie wygłoszone przez świeckiego.


Polecam kulegom neonkom całe Redemptoris Sacramentum, bo jak czytam tę instrukcję to jakbym czytał o neonach i ich przewinieniach.

Polecam Statut DN bo jak czytam te wyssane z palca teksty, to jak bym czytał dzieciom bajki na dobranoc.

Ps. Kulegami tradsikami nie jesteśmy a Redemptoris Sacramentum już dawno przeczytane :P
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2463 dnia: Marca 07, 2011, 12:41:30 pm »


Ps. Kulegami tradsikami nie jesteśmy a Redemptoris Sacramentum już dawno przeczytane :P

Przeczytane przez analfabetów.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2464 dnia: Marca 07, 2011, 12:51:11 pm »

Ps. Kulegami tradsikami nie jesteśmy a Redemptoris Sacramentum już dawno przeczytane :P
Przeczytane przez analfabetów.
Zarówno to forum, jak i archiwalne Fidelitas (http://forum.fidelitas.pl/)tego dowodzą. Kuledzy kikokarmeniacy nie rozumieją, tego co czytają gdyż odpowiadając ustosunkowują się do tego, co chcieliby, żeby było napisane a nie do tego faktycznie napisano. Powinni gremialnie zwrócić się do pani min. Hall o zwrot poniesionych nakładów na nieskuteczną edukację i wydanie nie odpowiadających rzeczywistym umiejętnościom zaświadczeń o ukończeniu przewidzianych prawem szkół.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2465 dnia: Marca 07, 2011, 13:06:38 pm »

]Przeczytane przez analfabetów.
Zarówno to forum, jak i archiwalne Fidelitas (http://forum.fidelitas.pl/)tego dowodzą. Kuledzy kikokarmeniacy nie rozumieją, tego co czytają gdyż odpowiadając ustosunkowują się do tego, co chcieliby, żeby było napisane a nie do tego faktycznie napisano. Powinni gremialnie zwrócić się do pani min. Hall o zwrot poniesionych nakładów na nieskuteczną edukację i wydanie nie odpowiadających rzeczywistym umiejętnościom zaświadczeń o ukończeniu przewidzianych prawem szkół.

Zwrócić to się mogę w pan imieniu i pana kulegi Serpico. Panów wypowiedzi dowodzą że nie znają Panowie ruch Drogi  Neokatechumenalnej, na szczęście są one pozbawione wpływu na rzeczywistość :)

Ps. Analfabeci nie mieli szans tego przeczytać, co najwyżej wtórni ;)

Polecam ku pokrzepieniu serc :

http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=pl&id=127
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #2466 dnia: Marca 07, 2011, 13:14:25 pm »

]Przeczytane przez analfabetów.
Zarówno to forum, jak i archiwalne Fidelitas (http://forum.fidelitas.pl/)tego dowodzą. Kuledzy kikokarmeniacy nie rozumieją, tego co czytają gdyż odpowiadając ustosunkowują się do tego, co chcieliby, żeby było napisane a nie do tego faktycznie napisano. Powinni gremialnie zwrócić się do pani min. Hall o zwrot poniesionych nakładów na nieskuteczną edukację i wydanie nie odpowiadających rzeczywistym umiejętnościom zaświadczeń o ukończeniu przewidzianych prawem szkół.

Zwrócić to się mogę w pan imieniu i pana kulegi Serpico. Panów wypowiedzi dowodzą że nie znają Panowie ruch Drogi  Neokatechumenalnej, na szczęście są one pozbawione wpływu na rzeczywistość :)

Ps. Analfabeci nie mieli szans tego przeczytać, co najwyżej wtórni ;)

Polecam ku pokrzepieniu serc :

http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=pl&id=127

Natomiast mi, to co wiem na temat neokatechumenatu, w zupełności wystarczy, żeby sobie na jego temat wyrobić zdanie :)
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2467 dnia: Marca 07, 2011, 13:48:27 pm »

Ku pokrzepieniu serc  ;D najpierw Japonia teraz Kazachstan.

Dwóch biskupów "gnębiących" Drogę w Kazachstanie po wizycie wysłannika watykańskiego złożyło rezygnacje z pełnionej posługi i zostały one przyjęte przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Nowi biskupi znają Drogę Neokatechumenalną i korzystali z posługi braci z Drogi wcześniej. Jest więc nadzieja na "rozkwit" Drogi w Kazachstanie
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2468 dnia: Marca 07, 2011, 13:50:58 pm »

... nie znają Panowie ruch Drogi  Neokatechumenalnej ...
Zaryzykuję jednak twierdzenie, że znamy ów "ruch" lepiej niż Kulega Kikokarmeniak język polski.

P.S. "Polska język trudna język", mówi to Panu coś?


Dwóch biskupów "gnębiących" Drogę w Kazachstanie
No tak, to, że jeden z nich skończył 80 lat dobitnie świadczy, że Stolica Święta tylko czekała na cień podstawy prawnej, żeby go zwolnić ;).
R.O.T.F.L.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2011, 13:55:01 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2469 dnia: Marca 07, 2011, 17:26:40 pm »

No cóż. Nie chciałbym generalizować, ale moim zdaniem:
do DN trafiają ludzie którzy mają niewielkie pojęcie o katolickiej teologii którym wszystko da się w mówić( a co, to opisałem po 2 katechezach na których byłem ostatnio a opisałem na forum bez żadnej konkretnej odpowiedzi przedstawicieli DN;
lub ludzie którzy są samotni i szukają przyjaźni czy grupy wsparcia.
To jest moje zdanie. Nie jestem psychologiem ani nie przeprowadzałem żadnych naukowych badań.
Od czasu do czasu będę zdawał relacje z katechez gdyż w Kaliszu odbywają się tak że jak kończy jedna parafia to zaczyna druga.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #2470 dnia: Marca 07, 2011, 18:38:06 pm »

Echo słowa to nie homilia ani kazanie. Teoretycznie członkowie DN mają mówić o swoich doświadczeniach w kontekście tego co usłyszeli. Wydaje mi się że kazanie jest układane według innego standardu. Oczywiście po echu słowa ksiądz czy diakon zabiera głos i takie kazanie wygłasza. Schemat taki występuje z pewnością na eucharystiach w ramach tzw. prekatechumenatu.

Moim zdaniem echo słowa nie jest samo w sobie czymś złym. Problemem jest to, iż ma ono miejsce podczas liturgii eucharystycznej, a nie np w ramach spotkań grupy biblijnej czy czegoś w tym rodzaju.  Przegadana liturgia zamyka się na Boga i stawia w centrum człowieka. Ponadto we wspólnocie do której kiedyś należałem niektórzy mówili coś co mogło być powodem zgorszenia dla innych.   

Ponadto echo słowa podczas eucharystii jest niezgodna z organiczną tradycją, bo nawet jak kiedyś występowało to zanikło w wyniku rozwoju liturgii.

Oczywiście konfrontowanie swojego życia z ewangelią i dzielenie się tym z innymi jest potrzebne, ale uważam iż należy to robić w inny sposób. Tzn poza mszą i pod nadzorem kompetentnych osób najlepiej duchownych.   
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2471 dnia: Marca 09, 2011, 09:31:56 am »

Cytuj
Kantorzy, którzy są wezwani, aby czynić posługę dla liturgii naszych wspólnot, są zaproszeni do naśladowania z pokorą tekstu wydrukowanego w tym śpiewniku, ponieważ jest to wersja, którą Kiko wybrał.

To jest wstęp do śpiewnika neońskiego !!!

Naśladujcie "z pokorą" kantorzy, to co "Kiko wybrał".

To Kiko jest "nawiedzony".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2472 dnia: Marca 09, 2011, 10:35:16 am »

Naśladujcie "z pokorą" kantorzy, to co "Kiko wybrał".
To Kiko jest "nawiedzony".
Co się Pan dziwi? "Wybrany" wybrał ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2473 dnia: Marca 09, 2011, 11:47:11 am »

Dwóch biskupów "gnębiących" Drogę w Kazachstanie
No tak, to, że jeden z nich skończył 80 lat dobitnie świadczy, że Stolica Święta tylko czekała na cień podstawy prawnej, żeby go zwolnić ;).
R.O.T.F.L.
[/quote]

bp. Howaniec to i owszem ale arcybiskup Lenga ma 61 lat
po za tym na ich miejsce są wyznaczeni biskupi którzy współpracują z Drogą a w Ałma Acie nowy biskup poprosił o otwarcie katechez
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2474 dnia: Marca 09, 2011, 12:36:24 pm »

nowy biskup poprosił o otwarcie katechez
Jeszcze nie wieczór, nie ma co chwalić dnia przed zachodem  8).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!