Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:32:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 161 162 [163] 164 165 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349648 razy)
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2430 dnia: Lutego 19, 2011, 00:22:50 am »


To jakbym zapytał Panią, czy gdyby najechali na nas muzułmanie to będzie Pani z nimi walczyć w obronie wiary, czy też da się Pani zabić w imię źle pojętej miłości.

Chrystus kazał  Piotrowi schować miecz.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2011, 12:30:26 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2431 dnia: Lutego 19, 2011, 00:33:12 am »

Czyli neguje Pani obronę Wiary. Niezłe.
A przykład, który Pani podała jest nie na miejscu. Dlaczego? Niech Pani sama pomyśli.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2432 dnia: Lutego 19, 2011, 08:19:59 am »

Z islamistami należy walczyć ich metodami. Na wojnie trzeba być twardym i brutalnym ale trzeba pozostać człowiekiem. Wiem że wojna wypacza czasami charaktery. Prawdziwa wojna. W Chile była wojna domowa.
Tu jednak z Panią Genowefą muszę się zgodzic że stosowanie tortur itp. metod nie jest godne katolika i prawdziwego żołnierza. Lewacy wszelkiej maści teraz buduja na tym swój wizerunek. Bo było to wtedy gdy tv jest już powszechna a propagowane jest teraz. A zbrodnie wąsacza z Gruzji pomału poza Polską odchodzą w zapomnienie.
Inna kwestia że nie byłoby Allende gdyby nie wielka polaryzacja społeczeństwa w Chile( i w innych krajach Ameryki Płd). Do tego zbliża się obecnie Polska.
Na te kwestie wydaje mi się patrzeć całościowo a nie tylko że ten jest zły a tamten dobry.
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #2433 dnia: Lutego 20, 2011, 11:45:30 am »

Chrystus kazał  Piotrowi schować miecz.
A w innym miejscu mówił: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.

I można tak bez końca przerzucać się cytatami.

Proszę pamiętać także o tym, że Pinochet tak długo odmawiał podjęcia akcji zbrojnej przeciwko prezydentowi, dopóki nie zobaczył rozkazów z wyrokiem śmierci na siebie samego, nie podejmował działań przeciwko prezydentowi, nawet wtedy gdy został wezwany do tego przez legalnie działający i wybrany parlament.
Wydaje mi się, że oceniając działalność Pinocheta trzeba brać pod uwagę to co myślą o nim zwykli ludzie w Chile, nie lewacki establishment ale zwykli ludzie.  Proszę to sprawdzić, proszę także sprawdzić dlaczego po chwili lewicowego odchylenia po oddaniu władzy przez Pinocheta, naród chilijski znów wybrał prawicowego prezydenta.

Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #2434 dnia: Lutego 20, 2011, 12:06:16 pm »

Chrystus kazał  Piotrowi schować miecz.

Co do Pinocheta całkowicie ufam zdaniu i postawie ks. Michała Poradowskiego, który był wówczas w Chile i znał Generała dobrze. Kapłan i żołnierz NSZ zetknął się z komunizmem duzo wcześniej. Do końca swojego życia nie wyparł się poparcia dla postępowania Gen. Augusto Pinocheta.

A co do polecenia jakie wydał Chrystus Piotrowi to interpretuje Pani to wydarzenie na wzór Świadków Jehowy. Oni mają spaczony ogląd sytuacji nie umiejąc zrozumieć katolickiej doktryny, wymyślają pacyfistyczne brednie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2435 dnia: Lutego 20, 2011, 15:05:11 pm »

Mój problem z Neokatechumenatem


Mam ostatnio bardzo duży problem ze wspólnotą neokatechumenalną. Byłem niedawno świadkiem kilku przegięć, które są udziałem bardzo wielu ludzi będących na te drodze.

Sam wszedłem na drogę w 2002 roku.

(...)

http://fronda.pl/placek/blog/moj_problem_z_neokatechumenatem
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2436 dnia: Lutego 21, 2011, 13:07:24 pm »

proszę także sprawdzić dlaczego po chwili lewicowego odchylenia po oddaniu władzy przez Pinocheta, naród chilijski znów wybrał prawicowego prezydenta.
To co nazywa Pan lewicowym odchyleniem trwało niestety aż 20 lat.
Dlaczego naród chilijski wybrał prawicowego prezydenta ? Zapewne dla pieniedzy, gdyż Sebastian "Pirania"  Pinera należy do najbogatszych Chilijczyków.
Ponadto Chilijczycy odbierają go jako przedstawiciela części prawicy dystansującej się względem Pinocheta.



Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2437 dnia: Lutego 21, 2011, 15:03:56 pm »

Jakimi metodami działał Pinochet ? Radykalnymi ? Brutalnymi ? Nie.  B e s t i a l s k i m i .
Szwadrony śmierci Allende, gdyby takie były,  z pewnych względów nigdy nie dorównałyby bestialstwem funkcjonariuszom DINA.
Z jakich powodów ? Z powodu wyszkolenia.
Wie Pani, to co Pani tu pisze jako żywo przypomina czarną propagandę Świętej Inkwizycji, "zbrodni" Hiszpanów w Ameryce Południowej, "spisków" Jezuitów, getta ławkowego, pogromów (w tym Kieleckiego), itp "faktów prasowych" produkowanych w lożach, zborach i komitetach partyjnych. Nie wmówi nam Pani, że agenci CzeKa, którzy wyszkolili Gestapo to "mały pikuś" przy Francuzach z OAS. Przypomnę, że Pułkownikowi Kuklińskiemu zamordowano z zemsty synów. Z czym się tu Pani licytuje.

Dlaczego naród chilijski wybrał prawicowego prezydenta ? Zapewne dla pieniedzy, gdyż Sebastian "Pirania"  Pinera należy do najbogatszych Chilijczyków.
Ponadto Chilijczycy odbierają go jako przedstawiciela części prawicy dystansującej się względem Pinocheta.
Ja tam też bardziej wierzę ks. Michałowi Poradowskiemu. A że niektórzy chcą być"cool" to i się dystansują.

P.S. Jak się nazywał ten "hiszpański" prokurator, który tak nastawał na Generała w czasie Jego pobytu w Wielkiej (niegdyś) Brytanii? Baltazar Garzon, Gershon, czy jakoś podobnie?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #2438 dnia: Lutego 21, 2011, 17:14:25 pm »

proszę także sprawdzić dlaczego po chwili lewicowego odchylenia po oddaniu władzy przez Pinocheta, naród chilijski znów wybrał prawicowego prezydenta.
To co nazywa Pan lewicowym odchyleniem trwało niestety aż 20 lat.
Procesy społeczne, zanim naród coś zrozumie, tyle trwają, jeżeli gospodarka funkcjonuje dobrze to, zazwyczaj potrzeba kilkunastu lat, aby to popsuć, później następują lewackie próby reform, a jeszcze później powrót do normalności po odsunięciu lewactwa od władzy.

Dlaczego naród chilijski wybrał prawicowego prezydenta ? Zapewne dla pieniedzy, gdyż Sebastian "Pirania"  Pinera należy do najbogatszych Chilijczyków.
Ponadto Chilijczycy odbierają go jako przedstawiciela części prawicy dystansującej się względem Pinocheta.

Wybrał bogatego prezydenta, bo on obiecał oddać część własnych pieniędzy, tak to mam rozumieć???

Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2439 dnia: Lutego 21, 2011, 18:52:32 pm »



Wybrał bogatego prezydenta, bo on obiecał oddać część własnych pieniędzy, tak to mam rozumieć???

Chyba, o dziwo, coś w tym rodzaju, ponieważ Sebastian "Pirania" Pinera   po zwycięstwie w wyborach deklarował, że w kwestiach gospodarczych będzie kontynuował politykę swojej poprzedniczki, socjalistki Michelle Bachelet.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2440 dnia: Lutego 21, 2011, 19:11:07 pm »


Ja tam też bardziej wierzę ks. Michałowi Poradowskiemu.
Ja również wierzę ks. Poradowskiemu. Wtedy gdy wypowiada się na temat neokatechumenatu.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2441 dnia: Lutego 22, 2011, 10:48:20 am »

Chrystus kazał  Piotrowi schować miecz.

Piotr chciał zapobiec Zbawieniu i śmierci krzyzowej i to był powód nakazu schowania miecza.

Wiele razy Chrystus nakazuje wyciągnąć miecz w odpowiedniej chwili.

 Chrześcijaństwo to nie religia dla zgejowanych mięczaków !


(Łk 12,49-53)Jezus powiedział do swoich uczniów: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2442 dnia: Lutego 22, 2011, 19:05:54 pm »


 Chrześcijaństwo to nie religia dla zgejowanych mięczaków !


Syr 20,4 ...  "Czym jest pożądanie eunucha, by dziewczynę pozbawić dziewictwa, tym jest przeprowadzanie sprawiedliwości przemocą."
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2011, 13:29:53 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #2443 dnia: Lutego 22, 2011, 21:46:29 pm »


 Chrześcijaństwo to nie religia dla zgejowanych mięczaków !


Syr 20,4 :  "Czym jest pożądanie eunucha, by dziewczynę pozbawić dziewictwa, tym jest przeprowadzanie sprawiedliwości przemocą."

A czyż nie jest przemocą skazywanie na śmierć przez wymiar sprawiedliwości, ale jakże potrzebne!
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2444 dnia: Lutego 23, 2011, 09:12:21 am »

Wyciąganie miecza w obronie koniecznej jest wręcz nakazem i obowiązkiem. Zaniechanie tego jest grzechem i tchórzostem. Od kiedy obrona konieczna lub atak prewencyjny jest złem?
Zapisane
Strony: 1 ... 161 162 [163] 164 165 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!