Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 09:26:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 160 161 [162] 163 164 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348606 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2415 dnia: Lutego 18, 2011, 09:06:36 am »

No i wszystko jasne! Neoni to po prostu odmiana sedewakantystów.
Skoro Ojciec Święty nie należy do "Wspólnoty Neokatechumenalnej", znaczy że jest tylko "posolony" (cokolwiek by to nie znaczyło), a poza tym nie wierzy. A skoro tak, to nie jest tak naprawdę papieżem... ;)
Nawet J.Ś. Pawłowi VI "udzielono katechezy" i się nie zastosował ;). Ciekawe, czy bł. Jan XXIII też był tylko "posolony"? Wtedy byłaby pełnia zgody między sedekami klasycznymi a neosedekami spod znaku Kikosia i Karmen na "trójnogu".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2416 dnia: Lutego 18, 2011, 09:06:56 am »

Panie Jeanie. Proboszcz akurat mnie zna bo jako kleryk byłem pomocnikiem na pielgrzymce a on ojcem duchownym grupy. Pozwolił nawet na reklamę Mszy w KRR(pewnie w ramach ekumenizmu).
Tam nie ma młodzieży poza szcześcioma dziewczynkami z podstawówki i gimnazjum oraz jedną bardzo ładną ok 20 letnią dziwczyną która pewnie przychodzi dla księdza w którego bardzo była wpatrzona a obok niej siedział. Jak mówiłem większość to osoby starsze ok 60 lat.
Tak Pan sądzi Panie JWK że cynk od naszych Panów zDN już poszedł do Kalisza?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2417 dnia: Lutego 18, 2011, 09:16:31 am »

Tak Pan sądzi Panie JWK że cynk od naszych Panów z DN już poszedł do Kalisza?
Za cicho siedzą ;). Z resztą może żaden z tych "jawnie" aktywnych, oni systematycznie monitorują media, swego czasu w Radio Maryja też bardzo szybko interweniowali w sprawie książki O. Zoffoli i pozytywnej opinii Ojca Drozdka z Zakopanego. Ne zdziwiłbym się gdyby współpracowali z Anti-Defamation League i Wisenthalem ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2418 dnia: Lutego 18, 2011, 09:34:35 am »

To jeżeli wiedzą katechiści że ktoś słucha żeby zdać relację to muszą być kretynami chyba żeby głosić takie teksty które nie są katolickie. Albo nie są świadomi tego co mówią albo im już się poprzestawiało.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #2419 dnia: Lutego 18, 2011, 09:51:36 am »

@ jwk
Pinochet wyratował ojczyznę ?" Bajki z mchu i paproci" na dobranoc Pan tu serwuje ?
Nie spodziewałam się czegoś takiego na tym forum...  :(
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2420 dnia: Lutego 18, 2011, 10:06:12 am »

Pani Tereso, nie ma się co dziwić, artyści coponiektórzy tak mają. Ale trzeba im wybaczać.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #2421 dnia: Lutego 18, 2011, 11:27:30 am »

To prawda, artyści są grupą wyjątkowo podatną na lewacką propagandę i najczęściej nie ma w tym złej woli.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2422 dnia: Lutego 18, 2011, 11:36:13 am »

To prawda, artyści są grupą wyjątkowo podatną na lewacką propagandę i najczęściej nie ma w tym złej woli.
Abstrahując od przypadku Pani Genowefy, gdzie nie znam Jej osobistych motywów, znaczną rolę odgrywają powiązania biznesowe. Ja ci to sprzedam, ty realizuj naszą linię. Bodaj to w "Twórcach" Paula Johnsona opisane jest "pa drobnam" jakim środkiem Pisasso wywierał wpływ na wpływowych marchandów sztuki dla promocji swoich produkcji artystycznych.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2423 dnia: Lutego 18, 2011, 14:49:27 pm »

Cytuj
To jeżeli wiedzą katechiści że ktoś słucha żeby zdać relację to muszą być kretynami chyba żeby głosić takie teksty które nie są katolickie. Albo nie są świadomi tego co mówią albo im już się poprzestawiało
Bo kikonii błądzą ale są z tego dumni  ;)

Jestem pod wrażeniem wytrwałości Panie Majorze ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2424 dnia: Lutego 18, 2011, 15:22:00 pm »

Cytuj
To jeżeli wiedzą katechiści że ktoś słucha żeby zdać relację to muszą być kretynami chyba żeby głosić takie teksty które nie są katolickie. Albo nie są świadomi tego co mówią albo im już się poprzestawiało
Bo kikonii błądzą ale są z tego dumni  ;)
Ja bym to nazwał "kompleksem wariata". Dla wariata jego świat jest normalny a normalni to świry.

Jestem pod wrażeniem wytrwałości Panie Majorze ;D
No ja też! Ja w maju w Kazimierzu n/W trafiłem na takie "katechezy", nie wyrobiłem 5 minut.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2425 dnia: Lutego 18, 2011, 17:25:24 pm »

Ciężko wyrobić. Szczególnie że ze spotkania na spotkanie coraz mniej osób i jest się łatwo widocznym. Ale jeszcze raz czy dwa może pójdę.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2426 dnia: Lutego 18, 2011, 23:00:05 pm »

@ jwk
Nie. Sprawa nie jest prosta.
Czy według Panów  każdy, kto deklaruje się jako antykomunista staje się automatycznie wcieleniem krystalicznej cnoty ?
Postawiła Pani za nas ww. tezę i z nią dyskutuje, tymczasem jak się ścierwo usuwa, trudno nie przejść zapachem padliny. Czyści i uperfumowani są ci co nic nie robią. Trzeba też wziąć pod uwagę, jakie straty w ludziach byłyby gdyby zaniechano obrony. Szwadrony śmierci Allende już działały.

Zbrodnie, tortury , gwałty,  to nie są ani właściwe, ani skuteczne metody walki z komunizmem.
W encyklice Piusa XI "Divini redemptoris "  patronem walki z komunizem ogłoszony został  ŚW.JÓZEF a nie Herod.
Jakimi metodami działał Pinochet ? Radykalnymi ? Brutalnymi ? Nie.  B e s t i a l s k i m i .
Szwadrony śmierci Allende, gdyby takie były,  z pewnych względów nigdy nie dorównałyby bestialstwem funkcjonariuszom DINA.
Z jakich powodów ?
Z powodu wyszkolenia. Nasilenie terroru w Chile miało swoje przyczyny w specjalnym wyszkoleniu funkcjunariuszy DINA pod kierunkiem francuskich weteranów z Algierii i Indochin według doktryny francuskiej ( Roger Trinquier "Modern warfare").
Metoda pozbywania się ciał zmasakrowanych ofiar poprzez wyrzucanie z samolotu do oceanu również pochodzi z Algierii - tzw. "krewetki Bigearda".
Myślę, że nawet najgorszy wróg ma jakieś prawo do grobu.


Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2427 dnia: Lutego 18, 2011, 23:47:17 pm »

Za to wujek Soso nic takiego nie robił. Kochał wszystkich i do dziś jest otoczony czcią w wielu kręgach.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc cała ta gadka Pani genowefo nie ma sensu jeśli nie widzi się dwoch stron medalu. A Pani najwyraźniej widzi tylko jedną stronę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2428 dnia: Lutego 19, 2011, 00:04:43 am »

@ szkielet
A Pan jak to widzi ? Czy według Pana istnieje coś takiego jak zło konieczne ?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2429 dnia: Lutego 19, 2011, 00:13:18 am »

Źle Pani postawiła pytanie.
To jakbym zapytał Panią, czy gdyby najechali na nas muzułmanie to będzie Pani z nimi walczyć w obronie wiary, czy też da się Pani zabić w imię źle pojętej miłości.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 160 161 [162] 163 164 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!