Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 08:03:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348315 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2355 dnia: Stycznia 24, 2011, 18:01:26 pm »

Czytałem, to ten sam kardynał który celebrował Eucharystię w Porto San Giorgio podczas Międzynarodowa Konwiwencja Drogi Neokatechumenalnej

http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=pl&id=85
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2356 dnia: Stycznia 24, 2011, 18:03:53 pm »

Czytałem, to ten sam kardynał który celebrował Eucharystię w Porto San Giorgio podczas Międzynarodowa Konwiwencja Drogi Neokatechumenalnej http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=pl&id=85
Jeśli by nawet, to co z tego?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2357 dnia: Stycznia 24, 2011, 19:41:09 pm »

Nie jeśli by tylko, tak. To po pierwsze a po drugie myślałem że taki łekspert w sprawie DN pytań nie zadaje.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2358 dnia: Stycznia 24, 2011, 22:12:16 pm »

... myślałem ...
Coś podobnego! Nigdy bym nie pomyślał ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2359 dnia: Stycznia 24, 2011, 22:14:46 pm »

Coś podobnego! Nigdy bym nie pomyślał ...[/size][/b]

To stan stały u pana.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2360 dnia: Stycznia 24, 2011, 22:29:46 pm »

To stan stały u pana.
A już przez moment miałem cień nadziei, ze się sek.....owi poprawiło  :'(
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2361 dnia: Stycznia 24, 2011, 22:37:01 pm »

ze się sek.....owi poprawiło  :'(
Słyszałem że chłopaki nie plączą.   ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2362 dnia: Stycznia 25, 2011, 08:39:24 am »

ze się sek.....owi poprawiło  :'(
Słyszałem że chłopaki nie plączą.   ;)
... plątanie się jest rzeczą ludzką, ważne jest, żeby się wyplątać, choćby z takiej sekty kikokarmenackiej a nie tkwić w niej ad mortem defecatem ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2363 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:36:14 am »

Czytałem, to ten sam kardynał który celebrował Eucharystię w Porto San Giorgio podczas Międzynarodowa Konwiwencja Drogi Neokatechumenalnej

http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=pl&id=85

Czytał pan i co? Uważa pan że te wszystkie wypowiedzi to nie dotyczą DN i wszystkich innych Wspólnot? Napewno mi pan tu odpowie "nie! my mamy statut" I co z tego? Czyli wszystkie uwagi to nie do do DN i kapłanów DN nie obowiązują? Celebrował w styczniu, podawał pan już ten link, oglądałam to, ale tam sama msza św. nie była pokazana, to był taki montaż i było pokazywane to co się chciało pokazać, a z drugiej strony jak tak kard.Canizares napatrzył się wcześniej, na nie jedno, to teraz na koniec roku głośno powiedział o co chodzi papieżowi i w ogóle o co chodzi.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2364 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:52:11 pm »

Tylko że to odnosiło się do ogółu a nie szczegółu jakim jest DN. Czytała pani to co powiedział:

Pozdrawiam was wszystkich. Jestem pełen wdzięczności Bogu za to, że pozwala mi tego poranka przebywać z wami. Droga Neokatechumenalna jest darem Bożym dla Kościoła, dlatego chcę dziękować Bogu za to spotkanie, za uczestniczenie z wami w tym, co jest centrum wszystkiego – w Eucharystii, podczas której słuchamy słowa, spożywamy to samo Ciało Jezusa Chrystusa i pijemy Jego Krew, co czyni nas Kościołem. A to najważniejsze: być Kościołem, należeć do Kościoła.

Tym pozdrowieniem pełnym radości i dziękczynienia chcę również wyrazić moją życzliwość, wzruszenie, moją wielką miłość, mój podziw dla tego, czym jest wasze życie, czym jest życie całego Kościoła, czym jest życie wiarą, bycie chrześcijaninem, bycie w Chrystusie, przeżywanie życia Chrystusa.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2365 dnia: Stycznia 25, 2011, 16:01:09 pm »

Tylko że to odnosiło się do ogółu a nie szczegółu jakim jest DN.

Jak do ogółu to i do kapłanów DN, wszak mowa o jednym Kościele.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2366 dnia: Stycznia 25, 2011, 16:02:41 pm »

Więc po co pani to do wątku o DN wrzuca?

Przecież jest to już na forum.


– Przede wszystkim nie należy żywić żadnych wątpliwości co do pozytywów posoborowej reformy liturgicznej, która wniosła wiele dobrego w życie Kościoła, jak chociażby bardziej świadome i aktywne uczestnictwo wiernych czy mocniej zaznaczona obecność Pisma świętego.


http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2011/01/antonio-kardyna-canizares-llovera-dla.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 16:05:01 pm wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2367 dnia: Stycznia 25, 2011, 16:09:20 pm »

Pan nie rozumie, albo nie chce rozumieć, no i niech tak zostanie, nie będę tłumaczyć. Uważam że jasno się wyrażam.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2368 dnia: Stycznia 25, 2011, 22:08:31 pm »

Pan nie rozumie, albo nie chce rozumieć, no i niech tak zostanie, nie będę tłumaczyć. Uważam że jasno się wyrażam.
Obstawiam wyróżnioną opcję, ten facet, trollujący tu od czasów Fidelitasu nie ma za grosz wstydu, jak mu wygodnie, to i głupa zerżnie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2369 dnia: Stycznia 27, 2011, 20:48:52 pm »

Neoni doigrali się u mnie dużego plusa za o. Macieja Zacharę MIC (dzisiejszy wywiad na Frondzie)

Co do kard. Cañizaresa, cieszę się że pozytywnie odnosi się do Drogi. Może właśnie to właśnie on przyczyni się do jej liturgicznego naprostowania.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2011, 20:55:42 pm wysłana przez Invictus » Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
Strony: 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!