Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:49:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 155 156 [157] 158 159 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349507 razy)
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2340 dnia: Stycznia 21, 2011, 11:22:56 am »

@JP7 dużo ale zaczynam
Cytuj
A wywiad niejakiego F. Arguello dla agencji Zenit to napisał p. JWK? ;D To fakt - Kiko rpóbował mataczyć, co niestety ktoś wyłapał.
po pierwsze to który wywiad? bo nie kojarzę Po liście Arinze to był Genarini a po statutach Kiko? Ponadto i tak zawsze my widzimy co innego państwo co innego. Każdy sobie rzepkę skrobie.
Cytuj
BZDURA. "Pascha" to Msza święta, a na taką każdy katolik ma prawo wejść.
Pisałem to samo co pan wiec o co chodzi?
Cytuj
No paczpan - 3000 osób to akurat pełny kościół średniej wielkości. Chrzest przez zanurzenie - nie ma takiej KONIECZNOŚCI. Kościół stosownie do warunków pozwala na odstąpienie od wielu przepisów (nawet odnośnie Najświetszego Sakramentu!) - a DN nie może - mimo, iż uniemożliwia to normalne funkcjonowanie???
Brak konieczności nie jest równoznaczny z zakazem panie jp7, Chyba że kłamałem wskazując kanon Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Cytuj
Owszem. Ale dotyczy to KAŻDEGO chrztu - zwykle wystarczy to wytłumaczyć (oczywiscie jak się komuś chce)
Tą prawdę powinien znać każdy gimnazjalista przygotowujący się do bierzmowania. Prawda jest taka że nie wiedzą a mam doświadczenie z 3 lat pomocy kapłanowi w przygotowywaniu kandydatów do bierzmowania w parafii. Słyszałem również takie kwiatki że trójca Święta to Jezus, Maria i Józef,oraz że autorami Ewangelii byli miedzy innymi Piotr i Paweł. Dlaczego tego nie wiedzą i kto im dotychczas tłumaczył?
Cytuj
Bez skruchy???
No tak zapomniałem skrucha ma być taka jaką państwo łaskawie zaaprobują.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2341 dnia: Stycznia 21, 2011, 11:26:20 am »

@ Genowefa

To jest tylko i wyłącznie pani prywatna opinia.
Ależ nie!
1). Wyrażona została na publicznie dostępnym forum.
2). Duża grupa uczestników tego forum, jak i osób spoza niego niezależnie ją podziela.
chodziło mi o znaczenie subiektywna kiedy użyłem słowa prywatna
A opinia subiektywna nie stanie się obiektywna tylko i wyłącznie dlatego że opublikuje się ją publicznie i że popiera ją nawet duża grupa osób. Nieprawdaż panie Jwk?
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #2342 dnia: Stycznia 21, 2011, 11:34:00 am »

Prawdziwi neoni mają alergie na słowo adoracja.

Co do wiedzy religijnej to zwyczajnie nie wiedzą bo nie chcą wiedzieć, bo i niby po co .
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2343 dnia: Stycznia 21, 2011, 11:58:55 am »

A opinia subiektywna nie stanie się obiektywna tylko i wyłącznie dlatego że opublikuje się ją publicznie i że popiera ją nawet duża grupa osób. Nieprawdaż panie Jwk?
Ale dotyczy to także opinii o katolickości kikokarmenatu. Z tym, że kikokarmenat nie ma uzasadnienia w Magisterium a zarzuty przeciw niemu mają.

Cytuj
Bez skruchy???
No tak zapomniałem skrucha ma być taka jaką państwo łaskawie zaaprobują.
Niech Pan tu nie tekileruje/piekłośpiewi, to do Pana nie pasuje!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 12:03:59 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2344 dnia: Stycznia 21, 2011, 12:14:31 pm »

Cytuj
Każdy, kto widzi błędy ma obowiązek upomnienia. Kiedy robi to pasterz - owca ma obowiązek dostosowania się.
A kiedy pasterz chwali owcę to rozumiem że inne owce nadal maja prawo wytykać błędy sugerując na około że pasterz się nie zna, nie wie wszystkiego albo jest nieroztropny?
Cytuj
biografię Marszałka Żukowa
ups czy 'mnie' się wydaje czy sugeruje pan że Kiko ... nieeeeee wydaje 'mnie' się
Cytuj
Jeśli jest w pomieszczeniu gdzie już jest ołtarz - tak.
pełna zgoda to poważny błąd i chyba już nie popełniany (mam taką nadzieję)
Cytuj
Bo jest symbolem "konkurencyjnej" wspólnoty wyznaniowej.
czy ja wiem czy aż takiej konkurencyjnej i czy ja wiem że aż symbolem w końcu nie ma 7 ramion
Cytuj
Takiego zarzutu nie było nigdy.
owszem był. Że stoi obok pulpitu a nie na ołtarzu
Cytuj
Piesni bywają koszmarne.
Koszmarne na tyle na ile koszmarne są słowa Pisma Świętego. Co do poziomu muzycznego - różne są gusta
Cytuj
bywają koszmarne.
Ta oficjalnie używane w liturgii raczej nie są koszmarne
Cytuj
Owszem, bo to nadużycie przyznanego Drodze indultu
Ja uważam że nie bo zgodnie z dokumentami i instrukcją "redemptoris sacramentum" świadectwa nie zastępują homilii kapłana
Cytuj
Cytuj
całuśnym znakiem pokoju
Wbrew przepisom.
nie widziałem żeby gdziekolwiek święty pocałunek pokoju był zakazany. Wolę taki znak pokoju niż kiwanie się jak pingwiny z reklamy tak-taka lub przybijanie piątki. Żeby jeszcze ludzie mieli świadomość czym jest znak pokoju toby go czynili godnie a tak jest szopka.
Cytuj
tylko dlatego, ze ta bardziej się kruszy niż "standardowa"
Tu bym polemizował. Dobrze zrobiony chleb się nie kruszy a wystarczy zobaczyć ile cząstek komunikantów znajduje się w puszcze po jej opróżnieniu.

Cytuj
To tylko idiotyzm. Nie każdy nadaje się do wyrażania radości (czy czegokolwiek innego) tańcem - każdy musi.
...Tańczy pan nago???
Ja nazywam to błędem pan idiotyzmem. I poprawię, nie każdy musi ja nigdy nie tańczę.

Cytuj
Ale ten papież nudny - co przemówienie do DN, to coś o jakimś posłuszeństwie wspomina...(w przemówieniu do Jezuitów zresztą też) Nie zapala się panu żadne światełko - na przykład "coś z tym posłuszeństwem nie tak"?
Ostatnio było głośno o Japonii więc odnoszę ten akurat fragment do tej sytuacji. Droga na pewno nie była tam kompletnie bez winy ale nie spowodowało to jednak jej likwidacji. Problem w tym że państwo niestety zawsze zauważają tylko i wyłącznie napomnienia udając że nie widzą innych zdan jakie również padają. Wybierają państwo tylko co wygodne dla was i dziwią się że bracia z Drogi odpowiadają tym samym.
Cytuj
Czy aby na pewno? Działanie św. Franciszka do zatwierdzenie reguły było czysto lokalne.
Bo takie były czasy szczęśliwe i nikt wtedy nic nie wiedział o globalizacji
Cytuj
Panie Taisum - są rózne nawrócenia. Są nawrócenia u ludzi świętych - które jesszcze bardziej zbliżają ich do Boga (choć nie mogę sobie wyobrazić jak to możliwe), są nawrócenia katolików-szaraczków jak ja - które kierują ku Bogu, są też nawrócenia na prawdziwą wiarę - czyniące z ludzi katolików. Życzenia dla Pana są chyba z tej trzeciej kategorii.
Nawrócenie to nawrócenie nie ma żadnych poziomów -
Cytuj
... Wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej ... Nie potrzebują lekarza zdrowi ...
mówi Pismo Święte
Cytuj
...Co do drugiego - jaki jest na "Drodze..." ów "należny gest czci" przepisany w IGMR? [Jak znam życie - nie ma  żadnego.]...
...Zatem:
-czy puryfikuje Pan ręce po przyjęciu nań Sakramentu?
- jaki wykonuje Pan "należny gest czci" przed przyjęciem?
- dokładnie sprawdzam czy żadna okruszyna nie pozostała na mojej dłoni - odbiję  pytanie czy puryfikuje pan język?
- skupiam mój wzrok i umysł na Ciele Pana jakie zostało złożone w nic nie warte "naczynie gliniane' moich dłoni i wołam w sercu i umyśle "Jezu Chryste, ulituj się na de mną grzesznikiem" i "Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza moja."
Cytuj
Ekwiwokalizm...
a "łot is dat" bo w żadnym słowniku (które mam) tego nie znalazłem?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 12:25:43 pm wysłana przez TAISUM » Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2345 dnia: Stycznia 21, 2011, 12:15:47 pm »

Prawdziwi neoni mają alergie na słowo adoracja.
Co do wiedzy religijnej to zwyczajnie nie wiedzą bo nie chcą wiedzieć, bo i niby po co .

To nie jestem prawdziwym neonem bo adoracja Najświętszego Sakramentu to najwspanialsze chwile w moim życiu
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2346 dnia: Stycznia 21, 2011, 12:21:54 pm »

@Jwk
Cytuj
Ale dotyczy to także opinii o katolickości kikokarmenatu. Z tym, że kikokarmenat nie ma uzasadnienia w Magisterium a zarzuty przeciw niemu mają.

opinie są podzielone , dotyczy to również kwestii uzasadnienia w Magisterium
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2347 dnia: Stycznia 21, 2011, 12:46:56 pm »

@JP7 dużo ale zaczynam
Troche byłem poza forum ;)

po pierwsze to który wywiad? bo nie kojarzę Po liście Arinze to był Genarini a po statutach Kiko? Ponadto i tak zawsze my widzimy co innego państwo co innego. Każdy sobie rzepkę skrobie.
Czwarty raz tutaj nie będe tego wklejał.

Pisałem to samo co pan wiec o co chodzi?
To chyba było do p. Tkillera

Brak konieczności nie jest równoznaczny z zakazem panie jp7, Chyba że kłamałem wskazując kanon Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Tego nie twierdzę. Twierdzę, że wprowadzono praktyki ujmujące czci Najświętszemu Sakramentowi ze względu na pośpiech ("duża ilośćwiernych") - a w przypadku sakramentów w których Chrystus nie jest obecny - nikt nic takiego nie zastrzega... To zarzut do autorów CIC, nie DN.

Cytuj
Owszem. Ale dotyczy to KAŻDEGO chrztu - zwykle wystarczy to wytłumaczyć (oczywiscie jak się komuś chce)
Tą prawdę powinien znać każdy gimnazjalista przygotowujący się do bierzmowania. [/quote]Ano.


oraz że autorami Ewangelii byli miedzy innymi Piotr i Paweł.
Bo w pewnym sensie byli. ;)


Cytuj
Bez skruchy???
No tak zapomniałem skrucha ma być taka jaką państwo łaskawie zaaprobują.
Myli pan skruchę (choćby przyznanie się do błędu) z pokutą.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2348 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:01:52 pm »

A kiedy pasterz chwali owcę to rozumiem że inne owce nadal maja prawo wytykać błędy sugerując na około że pasterz się nie zna, nie wie wszystkiego albo jest nieroztropny?
Owszem. Pasterz nie chwali przecież za błędy.

ups czy 'mnie' się wydaje czy sugeruje pan że Kiko ...
To tylko analogia - w wielu miejscach niedoskonała.

pełna zgoda to poważny błąd i chyba już nie popełniany (mam taką nadzieję)
Następne święecenia w warszawskim RM - i zobaczymy.

czy ja wiem czy aż takiej konkurencyjnej i czy ja wiem że aż symbolem w końcu nie ma 7 ramion
Kościół jest bezkonkurencyjny, ale...


owszem był. Że stoi obok pulpitu a nie na ołtarzu
Bo to tylko błąd - ale nie można z tego robić zarzutu. Praktyka taka jest w 99% polskich kościołów niestety...

Cytuj
Cytuj
całuśnym znakiem pokoju
Wbrew przepisom.
nie widziałem żeby gdziekolwiek święty pocałunek pokoju był zakazany. Wolę taki znak pokoju niż kiwanie się jak pingwiny z reklamy tak-taka lub przybijanie piątki. Żeby jeszcze ludzie mieli świadomość czym jest znak pokoju toby go czynili godnie a tak jest szopka.
[Dla mnie ten znak jest zbędny w ogóle. ] KKBiDS Episkopatu Polski przyjęła jednakże "kiwanie się" i ""przybijanie piątki"; żadnych innych. Stąd każdy inny jest zakazany. Pana "wolę", nawet mimo iż odwołuje się do faktów obiektywnych - nie ma nic do rzeczy.

Problem w tym że państwo niestety zawsze zauważają tylko i wyłącznie napomnienia udając że nie widzą innych zdan jakie również padają. Wybierają państwo tylko co wygodne dla was i dziwią się że bracia z Drogi odpowiadają tym samym.
Bonum ex integra causa... Jeśli cokolwiek (systemowo) jest źle - to jest źle.

Cytuj
Czy aby na pewno? Działanie św. Franciszka do zatwierdzenie reguły było czysto lokalne.
Bo takie były czasy szczęśliwe i nikt wtedy nic nie wiedział o globalizacji
O przepraszam - po zatwierdzeniu reguły franciszkanie bardzo szybko rozeszli się po świecie.

Nawrócenie to nawrócenie nie ma żadnych poziomów -
Cytuj
... Wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej ... Nie potrzebują lekarza zdrowi ...
mówi Pismo Święte
Jedno nie ma się nijak do drugiego. Nawrócenia zwane "pokutą" a nawrócenie św. Pawła z Tarsu to 2 różne sprawy.

- odbiję  pytanie czy puryfikuje pan język?
Język jest "samopuryfikujący się".

- skupiam mój wzrok i umysł na Ciele Pana jakie zostało złożone w nic nie warte "naczynie gliniane' moich dłoni i wołam w sercu i umyśle "Jezu Chryste, ulituj się na de mną grzesznikiem" i "Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza moja."
Pytanie dotyczyło GESTU (gest nakazany w Polsce to przyklęknięcie albo pokłon).

Cytuj
Ekwiwokalizm...
a "łot is dat" bo w żadnym słowniku (które mam) tego nie znalazłem?
Błąd logiczny (w zasadzie sztuczka erytrystyczna) polegająca na sprowadzeniu argumentu do innego poziomu wykorzystując homonim. [equus - równy, vox, -cis- głos]. Było "wierzy pan że" (można wierzyć w mikołaja, w bajki, w dobrą wolę MAKu itp), Pan to odniósł do cnoty wiary, której rzeczywiście nie godzi się - poza spowiednikiem - oceniać innym.


++++edit ortografia mnie dziś prześladuje.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 15:32:09 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2349 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:52:10 pm »

Cytuj
Czy aby na pewno? Działanie św. Franciszka do zatwierdzenie reguły było czysto lokalne.
Bo takie były czasy szczęśliwe i nikt wtedy nic nie wiedział o globalizacji
O przepraszam - po zatwierdzeniu reguły franciszkanie bardzo szybko rozeszli się po świecie.
Sekty też mnożyły się w iście "internetowym" tempie. W kilka lat Piotr Waldo uzyskał milion wyznawców (XII wiek).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #2350 dnia: Stycznia 21, 2011, 18:12:09 pm »

@ Tadeusz
Cytuj
Papież jest w stanie określić co jest herezją w DN a co nie jest, z tym na pewno nie ma problemu. Papież nie robi tego z innego powodu, tak jak wydaje się, że nic nie robi z jawnie heretyckimi biskupami czy nieposłusznymi episkopatami. Jeżeli nie podejmuje działań, to z zupełnie innych powodów, nie jest tego przyczyną jego niewiedza.

Tyle że na razie z ust papieży nie padło ani razu słowo herezja w odniesieniu do Neokatechumenatu. Na tym forum owszem takie słowa padają. Biskupom heretykom raczej ogranicza się pole działania a Drodze papież wręcz rozszerza ( interwencja Japońska, ostatnie posłanie rodzin w misji) Więc rodzi się pytanie albo papież wie co mówi albo się na niczym nie zna.
Odnoszę wrażenie, że Papierz powstrzymuje się od nazywania po imieniu bo będąc w samym centrum Kościoła ma wiedzę o wiele doskonalszą od naszej i wie, że niektóre jego posunięcia, lub wypowiedzi, mogłyby doprowadzić do oficjalnej schizmy czy masowych wystąpień z Kościoła, bo opłakana jest kondycja duchowa wiernych i samego duchowieństwa.

Cytuj
Z jakiego powodu DN ma mieć jakieś inne ustalenia w sprawie Mszy Świętej niż pozostali wierni? Albo Msza taka jak Kościół ustanowił albo tworzycie własny ryt, nie widzę innej możliwości. Skąd pomysł na jakieś zmiany?

Ależ my już mamy legalną zgodę na kilka zmian w zwyczajowym rycie (tzw NOM). Jak więc to pan wytłumaczy. Prefekt kongregacji się mylił?
Osobiście sądzę że nie będzie nowego rytu - bo niema do tego podstaw. Może być raczej forma dokumentu określającego zasady sprawowania Mszy Świętej na Drodze - coś na zasadzie instrukcji dla Mszy dla grup specjalnych.

Pytam się co chcecie osiągnąć wprowadzając zmiany w NOM? Czy to oznacza, że sami przyznajecie, że jest on niedoskonały? Co te zmiany wniosą?
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #2351 dnia: Stycznia 24, 2011, 08:57:53 am »

Prawdziwi neoni mają alergie na słowo adoracja.
Co do wiedzy religijnej to zwyczajnie nie wiedzą bo nie chcą wiedzieć, bo i niby po co .

To nie jestem prawdziwym neonem bo adoracja Najświętszego Sakramentu to najwspanialsze chwile w moim życiu

Pewnie pan nie jest. Najlepszym dowodem na to jest to że pan tu z nami wytrzymuje. Gdyby na świecie jedyna liturgia była liturgia DN to na adoracje szans by nie było. Pan Kiko chyba raczej nie projektuje monstrancji, a w kościołach budowanych na modłę DN tabernakulum jest umieszczane tam gdzie wzrok nie sięga.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2352 dnia: Stycznia 24, 2011, 10:45:37 am »

@ TAISUM

Najdoskonalszą formą adoracji Najświętszego Sakramentu jest Msza Święta. Kropka.
To jest rzeczywistość. Tu nie ma miejsca na "subiektywizm".

Mam nadzieję, że oprócz indywidualnej adoracji bierze Pan udział w procesjach eucharystycznych i czuwaniach całonocnych przed Najświętszym Sakramentem.

Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2353 dnia: Stycznia 24, 2011, 17:31:17 pm »

http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=pl&id=108

Dla lingwistów :)

Na dole jest filmik z całej uroczystości.   :)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2354 dnia: Stycznia 24, 2011, 17:55:20 pm »

Panie tkiller i o czym to ma świadczyć, czy nas tu informować? Przecież było o tym tu pisane i wypowiedź papieża też jest zamieszczona - Radio Watykańskie podało w skrócie. Nikt tego nie neguje że tego spotkania nie było.  To ja bym panu poleciła to co pisze tu:

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5525.0.html

odnośnie liturgii co mówi kard. Cañizares.
Zapisane
Strony: 1 ... 155 156 [157] 158 159 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!