Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:54:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349523 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2310 dnia: Stycznia 20, 2011, 12:03:14 pm »

Cytuj
Zmartwię pana, w taki wypadku pan nie wypełni.
Czyli całkiem jak tańczący dookoła stołu sekciarze z zdjęć powyżej.

To nie jest powód zmartwień dla mnie ale dla Pana powinien być, przynajmniej powinien.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2311 dnia: Stycznia 20, 2011, 12:09:35 pm »

Brak należnej czci wobec Najśwętszego Sakramentu jest grzechem ciężkim!
To sa praktyki świętokradcze ! ! !
W pełni się z Panią zgadzam. Panu Jezusowi obecnemu Prawdziwie, Rzeczywiście i Substancjalnie w Najświętszym Sakramencie należy się Cześć Boska (LATRIA).
Luter tu potwornie namieszał a ci nieszczęśnicy za nim powtarzają. Kikonowi i spółce, tak potwornym gorszycielom maluczkich lepiej by było, żeby im młyńskie kamienie do szyj poprzywiązywać i wrzucić w morze.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2011, 12:14:07 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2312 dnia: Stycznia 20, 2011, 12:32:00 pm »

Cytuj
Zmartwię pana, w taki wypadku pan nie wypełni.
Czyli całkiem jak tańczący dookoła stołu sekciarze z zdjęć powyżej.

Szybko pan ocenił ludzi na podstawi 4 fotek, gratuluję.

To nie sekciarze tylko wierni Kościoła Katolickiego.

Dla mnie to też nie jest to powód do zmartwienia.

potwornym gorszycielom maluczkich lepiej by było, żeby im młyńskie kamienie do szyj poprzywiązywać i wrzucić w morze.

To pan chyba pierwszy powinien dać przykład.

W auli Pawła VI Benedykt XVI przyjął dziś inicjatorów Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Argüello, Carmen Hernández, razem z ojcem Mario Pezzi, którym towarzyszyły ekipy katechistów wędrownych odpowiedzialne za Drogę w ponad 120 krajach.

Obecni byli także rektorzy 78 seminariów misyjnych Redemptoris Mater, rozsianych na całym świecie, liczni prezbiterzy i seminarzyści, rodziny w misji, ekipy „missio ad gentes”, wspólnoty „in missionem”, a także katechiści z Rzymu i z regionu Lacjum.

W przemówieniu Ojciec Święty zaznaczył, że dzisiejsza audiencja stanowi okazję do odnowienia więzi Drogi Neokatechumenalnej z Następcą Piotra. Przypomniał, że od ponad czterdziestu lat przyczynia się ona do ożywienia i umocnienia inicjacji chrześcijańskiej, sprzyjając ponownemu odkryciu bogactwa Chrztu, pomagając zasmakować życia Bożego. „Ten Boży dar dla swego Kościoła pozostaje w służbie biskupom jako sposób diecezjalnej realizacji wtajemniczenia chrześcijańskiego i stałego wychowania wiary” – stwierdził papież.



Benedykt XVI zauważył, że w minionych latach został zredagowany Statut Drogi Neokatechumenalnej, który został definitywnie zaaprobowany w czerwcu 2008 r. Innym ważnym krokiem było zaaprobowanie w minionych dniach przez kompetentne dykasterie Stolicy Apostolskiej „Dyrektorium katechetycznego Drogi Neokatechumenalnej”. „Wraz z tymi kościelnymi pieczęciami Pan dziś potwierdza i powierza wam na nowo to cenne narzędzie jakim jest Droga, abyście mogli w synowskim posłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej i pasterzy Kościoła, z nowym entuzjazmem i zapałem przyczyniać się do radykalnego i radosnego odkrycia daru Chrztu i wnieść swój oryginalny wkład w sprawę nowej ewangelizacji” – stwierdził papież.

Tak wiem, to kolejne nic dla Państwa nie znaczące przemówienie Papieża.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2313 dnia: Stycznia 20, 2011, 12:45:21 pm »

Cytuj
To nie sekciarze tylko wierni Kościoła Katolickiego.
Cóż zgadzam się po części. Są to z pewnością wierni, tylko jakiego "Kościoła"?

Moge np. dzisiaj Panu powiedzieć, że jestem najlepszym zawodnikiem basebola na świecie. Ba mogę nawet samemu w to wierzyć!
Co prawda nigdy nie widziałem całego meczu basebola, nigdy w niego nie grałem, nie znam żadnego zawodnika ani nawet reguł tej dyscypliny.

Za to grywałem w "palanta" więc we własnym mniemaniu mogę być i najlepszy w basebolu. Może nawet uda mi się kilku biednych ludzi przekonać, że faktycznie mistrzem jestem. Tylko czy obiektywnie rzeczywiście taki ze mnie basebolowy talent? Wystarczy popatrzeć jak gram (lub jak nie gram) żeby zrozumieć że NIE  8)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2314 dnia: Stycznia 20, 2011, 12:59:22 pm »

Cytuj
Tak wiem, to kolejne nic dla Państwa nie znaczące przemówienie Papieża.


Pewnie powiedział to jako Józef Ratzinger, a nie papież. Ostatnio mu się zdarza.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2315 dnia: Stycznia 20, 2011, 13:05:57 pm »



Pewnie powiedział to jako Józef Ratzinger, a nie papież. Ostatnio mu się zdarza.

Świeże z tego roku.

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x37593/benedykt-xvi-zacheca-neokatechumenat-do-poglebiania-jednosci-z-biskupami/
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2316 dnia: Stycznia 20, 2011, 13:54:56 pm »

I co z tego?
Cytuj
Benedykt XVI zachęca neokatechumenat do pogłębiania jedności z biskupami ...
... a ono i tak lepiej wie.


... przyjął dziś inicjatorów Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Argüello, Carmen Hernández, razem z ojcem Mario Pezzi, którym towarzyszyły ekipy katechistów wędrownych odpowiedzialne za Drogę w ponad 120 krajach. Obecni byli także rektorzy 78 seminariów misyjnych Redemptoris Mater, rozsianych na całym świecie, liczni prezbiterzy i seminarzyści, rodziny w misji, ekipy „missio ad gentes”, wspólnoty „in missionem”, a także katechiści z Rzymu i z regionu Lacjum.
  ...  ciągle ta sama mantra, aż mdłości biorą.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2011, 13:59:51 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2317 dnia: Stycznia 20, 2011, 17:31:44 pm »

Mowa trawa - te same kotlety po 100 razy odsmażane. że zacytuję pana JWK - ta sama mantra aż mdłości biorą

panie JWK niech się pan umówi na ubitej ziemi z panem tkillerem i wyjaśnicie sobie panowie co macie do siebie bo widzę że największą jatka jest miedzy panami

pani genowefo - coś na uspokojenie ziołowego zanim zacznie pani szafować słowami

panie gnome - jak pana to zadowoli i czuje się pan lepiej może mnie pan osądzać jako sekciarza, pana zdanie

te zdjęcia nie są zdjęciami ze Mszy Świętej  - powtarzam NIE SĄ ZDJĘCIAMI ZE MSZY ŚWIĘTEJ - jest to sytuacja po zakończeniu Mszy i po wyjściu kapłana - więc państwa oburzenie jest kompletnie pozbawione podstaw.

Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2318 dnia: Stycznia 20, 2011, 17:34:23 pm »

I co z tego?
Cytuj
Benedykt XVI zachęca neokatechumenat do pogłębiania jedności z biskupami ...
... a ono i tak lepiej wie.
Panie JWK - a pan wie jak ma wyglądać jedność z biskupami? Bo czytając inne wątki na tym forum odnoszę nieodparte wrażenie iż środowisko tradycjonalistyczne też ma wiele problemów z ową jednością z biskupami  ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2319 dnia: Stycznia 20, 2011, 17:54:45 pm »

Cytuj
To nie sekciarze tylko wierni Kościoła Katolickiego.
Cóż zgadzam się po części. Są to z pewnością wierni, tylko jakiego "Kościoła"?

Moge np. dzisiaj Panu powiedzieć, że jestem najlepszym zawodnikiem basebola na świecie. Ba mogę nawet samemu w to wierzyć!
Co prawda nigdy nie widziałem całego meczu basebola, nigdy w niego nie grałem, nie znam żadnego zawodnika ani nawet reguł tej dyscypliny.

Za to grywałem w "palanta" więc we własnym mniemaniu mogę być i najlepszy w basebolu. Może nawet uda mi się kilku biednych ludzi przekonać, że faktycznie mistrzem jestem. Tylko czy obiektywnie rzeczywiście taki ze mnie basebolowy talent? Wystarczy popatrzeć jak gram (lub jak nie gram) żeby zrozumieć że NIE  8)

Panie Gnome

A może mi pan wyjaśnić kto jest w stanie określić ponad wszelką wątpliwość czy Droga Neokatechumenalna jest w Kościele Katolickim? Jeżeli nawet papież tego nie jest w stanie określić - na tym forum wciąż padają aluzje że papież swoje a my swoje tyle że takie samo zachowanie widzę u państwa.

Jestem na Drodze 10 lat, i mówię co mi się nie podoba. Jest jeszcze wiele błędów które wymagają poprawienia - ustalono już statut, ustalono Dyrektorium katechetyczne, zostało do ustalenia jak ma wyglądać Msza Święta i zapewne też to będzie określone zgodnie z encyklika Mediator Dei.

Mamy dwa filary wkrótce zostanie określony trzeci i wówczas będzie czas dla Drogi i innych wiernych Kościoła Katolickiego na test posłuszeństwa wobec papieża. będę z niecierpliwością oczekiwał tego dnia aby wówczas usłyszeć państwa opinie.

Na razie tylko pamiętam w jazgocie wzajemnych oskarżeń i kłótni że kiedyś na tym forum zadałem pytanie dotyczące działalności Św Franciszka - najpierw działał a potem dopiero poszedł zatwierdzać u papieża. Jakby dzisiaj działał toby niezłą zj :-X b :-X kę dostał na "forum Krzyż" Jak nic sekciarz Francesco - znaczy się chciałem powiedzieć Kiko ;D.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2320 dnia: Stycznia 20, 2011, 18:01:17 pm »

Mowa trawa - te same kotlety po 100 razy odsmażane. że zacytuję pana JWK - ta sama mantra aż mdłości biorą
Nie myśmy do was, tylko wyście do nas przyszli z waszymi kotletami, więc trochę pokory!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2321 dnia: Stycznia 20, 2011, 18:23:14 pm »

te zdjęcia nie są zdjęciami ze Mszy Świętej  - powtarzam NIE SĄ ZDJĘCIAMI ZE MSZY ŚWIĘTEJ - jest to sytuacja po zakończeniu Mszy i po wyjściu kapłana - więc państwa oburzenie jest kompletnie pozbawione podstaw.

Panie TAISUM, mimo wszystko musi Pan przyznać, że tańczenie dookoła ołtarza (jaki by on nie był) to nie jest katolicki zwyczaj. Nie ważne, że odbywa się to "PO mszy", często poza budynkiem kościoła. Po prostu - to nie jest katolicki zwyczaj.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2011, 18:25:45 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2322 dnia: Stycznia 20, 2011, 20:02:21 pm »

Mowa trawa - te same kotlety po 100 razy odsmażane. że zacytuję pana JWK - ta sama mantra aż mdłości biorą
Nie myśmy do was, tylko wyście do nas przyszli z waszymi kotletami, więc trochę pokory!

Panie JWK tu nie chodzi o pokorę, jakąś formę pokory to tak tycio,  mam skoro nadal jestem na tym forum przy, że tak określę, zdecydowanej opinii państwa o Drodze Neokatechumenalnej. Chodzi bardziej o to jak wyglądają dyskusje zawsze kiedy zaczyna się jakaś dyskusja padają konkretne pytania wpada ktoś kto nie śledził wątku od początku zaczyna jatkę, wkleja się ponownie zdjęcia już po wielokroć  i nikt już nie pamięta o czym była dyskusja, i jakie pytania padały, a już tym bardziej jakie odpowiedzi.

Zależy mi na dyskusji na tym forum i chciałbym ją prowadzić w sposób choć trochę ucywilizowany. Przynajmniej na tyle na ile ucywilizowały się np nasze panie JWK relacje  8)
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2323 dnia: Stycznia 20, 2011, 20:23:25 pm »

Zależy mi na dyskusji na tym forum i chciałbym ją prowadzić w sposób choć trochę ucywilizowany. Przynajmniej na tyle na ile ucywilizowały się np nasze panie JWK relacje  8)
Też zauważyłem, że się Pan stara  :).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2324 dnia: Stycznia 20, 2011, 20:45:25 pm »

Panie TAISUM, mimo wszystko musi Pan przyznać, że tańczenie dookoła ołtarza (jaki by on nie był) to nie jest katolicki zwyczaj. Nie ważne, że odbywa się to "PO mszy", często poza budynkiem kościoła. Po prostu - to nie jest katolicki zwyczaj.

Owszem przyznam, i osobiście nie jestem zwolennikiem. Ale niektórzy tak okazują radość i dziękczynienie po Mszy Świętej. Jeżeli jest szczera to ciut mniejszy błąd jeżeli jest sztuczna tym większy. Tak jak wspomniałem jest jeszcze ileś tam błędów i są one korygowane ostateczny test przyjdzie jak zostanie wszystko ustalone.

Sami państwo widzą jak to jest. Pani genowefa pała świętym oburzeniem na cały mój wypis - uznając wszystkie praktyki za świętokradcze i grzeszne zapominając o tym że np na wstępy, znak pokoju, komunię mamy zgodę papieża ( ja jeszcze uważam że na materię Ciała Pańskiego oraz echo Słowa również ale państwo nie więc nie będę się spierał). Jest czas poprawiania i uprawomocniania Drogi i miejmy nadzieję że sprawa Mszy Świętej będzie szybko ustalona bo leży to w naszym interesie.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Strony: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!