Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 10:35:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 149 150 [151] 152 153 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348870 razy)
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2250 dnia: Stycznia 18, 2011, 22:54:40 pm »

Mniej więcej takiej odpowiedzi od Pana się spodziewałem.

Skoro Pan się spodziewał to sadzę że ma pan już przygotowane fakty potwierdzające przepychanki i zadymy z Kongregacjami - proszę o fakty

Dlaczego żąda Pan od mnie odpowiedzi na temat, o którym nie wypowiadałem się?
Jeżeli już z jakiegoś powodu chce Pan dyskutować to proszę przynajmniej odpowiadać na na pytania, stawiam je jeszcze raz: Dlaczego nie pozwalacie na udział w zgromadzaniach (oficjalnie miała to być Msza, Wielka Sobota), które odbywają się w miejscach publicznych (w moim przypadku była to Katedra w mieście, w którym jest siedziba biskupa) osobom spoza DN?
Powiem jeszcze, że byłem przyzwoicie ubrany, zachowywałem się nienagannie, no i miałem później problemy, w jaki sposób wytłumaczyć całe to zdarzenie dziecku, które miał wtedy trzynaście czy czternaście lat.

Trzeba było iść do biskupa - nie mieli prawa pana wyrzucać. Tam gdzie chodzę na Domaniewskiej jest zawsze główna celebracja w Kościele głównym na którą każdy może przyjść. To że w parafii odbywa się czasem kilka Mszy wiąże się z ilością chrztów większość dzieci urodzonych w rodzinach Drogi jest chrzczonych w Wielka Sobotę. Może trafił pan na taka mniejszą co nie zmienia faktu że nie powinni pana wyrzucać
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2251 dnia: Stycznia 18, 2011, 23:08:14 pm »

@ p. TAISUM

To znaczy, że p. hellsing kłamie ? Napisał przecież, że najpierw trzeba "przejść inicjację" :
Cytat: hellsing
(...)  najpierw trzeba pójść na katechezy zwiastowania i uczestniczyć w życiu wspólnoty DN, która będzie celebrować Paschę.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #2252 dnia: Stycznia 18, 2011, 23:25:26 pm »

??? ??? ??? Pascha to święto Żydowskie...
Ciekawe, oj ciekawe...
A na Wielką Noc nie mówi się Pascha? Tak jest np. w języku rosyjskim, a także u nas Msza w wigilię paschalną...
Nie czepiałbym się akurat słowa "pascha"
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2253 dnia: Stycznia 18, 2011, 23:35:24 pm »

W Polsce jednak się nie przyjęło powszechnie. Podobnie jak "idę na Eucharystię" (to wymysł promowany od kilkunastu lat zaledwie), Epifania itd. Różne "wszpólnoty" starają się chyba w ten sposób nadać sobie powagi.

--------------------------------

Oj, czuję, że za ten wpis to mi się oberwie.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2254 dnia: Stycznia 19, 2011, 00:59:09 am »

@PTRF

co do Paschy - nie przyjęło się powszechnie co nie zmienia faktu że można tak mówić.

Co do Liturgii Wielkiej Soboty z tego co pamiętam nie ze swojego doświadczenia nikt nigdy nie wypraszał ponieważ przychodziły rodziny braci którzy chrzcili swoje dziecko i były to również osoby nie z Drogi. Może takie już moje szczęście ale w pierwszej takiej liturgii uczestniczyłem zanim wstąpiłem na Drogę. Nikt mnie nie wyganiał. Nigdy się tez nie spotkałem z pytaniem kim jestem i co tu robię. Tak jest we wspólnocie w parafii w której jestem. Powiem więcej - Msza w Wielki Czwartek i Liturgia Wielkiego Piątku jest przeżywana tylko w parafii
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2255 dnia: Stycznia 19, 2011, 08:06:07 am »

jeśli dobrze rozumiem, to w tej Pana parafii jest kilka Triduów na raz? W jednej parafii może być tylko jedno Triduum.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2256 dnia: Stycznia 19, 2011, 08:23:21 am »

Tam gdzie chodzę na Domaniewskiej jest zawsze główna celebracja w Kościele głównym na którą każdy może przyjść. 
To może Pan wie, gdzie jest tam Najświętszy Sakrament?

@ p. TAISUM
To znaczy, że p. hellsing kłamie ? Napisał przecież, że najpierw trzeba "przejść inicjację" :
Generalnie p. piekośpiew kłamie, tu (przez pomyłkę?) napisał prawdę.

@ p. PTRF

Z tą "Eucharystią" to zaczęło się ~20 lat temu. Początkowo wydawało mi się to dziwactwem, jednak ta nazwa bardziej odpowiada herezji kikoprotestanckiej odrzucającej ofiarny charakter Mszy Świetej.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 08:29:04 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2257 dnia: Stycznia 19, 2011, 08:47:10 am »

Za ekai
Cytuj
„Wraz z tymi kościelnymi pieczęciami Pan dziś potwierdza i powierza wam na nowo to cenne narzędzie jakim jest Droga, abyście mogli w synowskim posłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej i pasterzy Kościoła, z nowym entuzjazmem i zapałem przyczyniać się do radykalnego i radosnego odkrycia daru Chrztu i wnieść swój oryginalny wkład w sprawę nowej ewangelizacji” – stwierdził papież.

...abyście mogli w synowskim posłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej i pasterzy Kościoła ...
Przepięknie powiedziane, grzecznie ale dosadnie - prosto w dziesiątkę  ;D

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2258 dnia: Stycznia 19, 2011, 08:57:51 am »

@DXCV

Niestety nie ma takiej możliwości aby była tylko jedna Liturgia Wielkiej Soboty W mojej parafii jest ponad 20 wspólnot liczących po średnio 50 osób (nie licząc dzieci) dochodzą parafianie i rodziny chrzczonych dzieci - tak lekko licząc z 2000-3000 ludzi do tego znając otwarcie na życie rodzin z Drogi corocznie jest około 20 chrztów. Biorąc więc pod uwagę że liturgia zaczyna się o 22 a kończy o 4 ( aby przygotować kościół na Rezurekcję ) nie ma fizycznej możliwości odprawienia jednej Liturgii a sam obrzęd chrztu trwałby ze 2 godziny ponieważ odbywa się poprzez całkowite zanurzenie w wielkiej chrzcielnicy w kształcie krzyża jak niektórzy zauważyli dyskutując o naszym poczuciu estetyki w budowaniu kościołów  ;D  -   W naszym kościele są więc jednocześnie trzy czasem cztery Liturgie a  niektóre wspólnoty muszą szukać miejsca poza parafią
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2259 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:01:11 am »

Tam gdzie chodzę na Domaniewskiej jest zawsze główna celebracja w Kościele głównym na którą każdy może przyjść. 
To może Pan wie, gdzie jest tam Najświętszy Sakrament?

"Of kors" że wiem
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2260 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:10:45 am »

Za ekai
Cytuj
„Wraz z tymi kościelnymi pieczęciami Pan dziś potwierdza i powierza wam na nowo to cenne narzędzie jakim jest Droga, abyście mogli w synowskim posłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej i pasterzy Kościoła, z nowym entuzjazmem i zapałem przyczyniać się do radykalnego i radosnego odkrycia daru Chrztu i wnieść swój oryginalny wkład w sprawę nowej ewangelizacji” – stwierdził papież.

...abyście mogli w synowskim posłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej i pasterzy Kościoła ...
Przepięknie powiedziane, grzecznie ale dosadnie - prosto w dziesiątkę  ;D

"Kto nic nie robi nie popełnia błędów" mówi przysłowie. Rola pasterza - prowadzić, napominać poprawiać błędy owiec. Rola owiec - w pokorze słuchać i być posłusznym

Jednakoż tą dosadność interpretuję jako troskę aby nie powtórzyły się błędy mogące zachwiać przydatnością narzędzia które papież z radością i ochotą używa.

Niektórzy Państwo na tym forum ( nie twierdzę że Pan tak uważa ) stwierdzą iz teraz to już na pewno wyda nakaz likwidacji i że już nas napomina abyśmy byli posłuszni.   ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2261 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:44:44 am »

@DXCV

Niestety nie ma takiej możliwości aby była tylko jedna Liturgia Wielkiej Soboty W mojej parafii jest ponad 20 wspólnot liczących po średnio 50 osób (nie licząc dzieci) dochodzą parafianie i rodziny chrzczonych dzieci - tak lekko licząc z 2000-3000 ludzi do tego znając otwarcie na życie rodzin z Drogi corocznie jest około 20 chrztów. Biorąc więc pod uwagę że liturgia zaczyna się o 22 a kończy o 4 ( aby przygotować kościół na Rezurekcję ) nie ma fizycznej możliwości odprawienia jednej Liturgii a sam obrzęd chrztu trwałby ze 2 godziny ponieważ odbywa się poprzez całkowite zanurzenie w wielkiej chrzcielnicy w kształcie krzyża jak niektórzy zauważyli dyskutując o naszym poczuciu estetyki w budowaniu kościołów  ;D  -   W naszym kościele są więc jednocześnie trzy czasem cztery Liturgie a  niektóre wspólnoty muszą szukać miejsca poza parafią

:O Zabił mnie Pan.


A na deser: http://www.youtube.com/watch?v=U200AvRa5Qs- końcówka najlepsza
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2262 dnia: Stycznia 19, 2011, 10:59:31 am »

 ;D Czy jest na Forum lekarz, Zabiłem Pana DXCV  ;D

co do linku to po tym odcinku był później inny w którym Ferdek pytał się Paździocha skąd coś tam wie a Paździoch odparł że uczęszcza na "Nauki Neokatechumenalne"  ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2263 dnia: Stycznia 19, 2011, 11:16:44 am »

Cytuj
Rola pasterza - prowadzić, napominać poprawiać błędy owiec. Rola owiec - w pokorze słuchać i być posłusznym.
Kim zatem jest katecheta? "Władza" jak u xiędza + brak celibatu ... coś jakby pastor protestancki czy cuś?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2264 dnia: Stycznia 19, 2011, 11:19:19 am »

katecheta czy katechista?

choć w sumie to jeden i drugi tylko pomocnicy takie "psy pasterskie" tacy dominikanie :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 11:30:11 am wysłana przez TAISUM » Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Strony: 1 ... 149 150 [151] 152 153 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!