Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 10:06:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348760 razy)
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2220 dnia: Stycznia 17, 2011, 17:33:15 pm »

Panie JWK i inni Państwo Tradyjonaliści

"Dyskusyjna" - owszem, "Wirtualność" - nie sądzę a wręcz życzę Państwa "ruchowi" aż takiej wirtualności. Zastanawia mnie tylko jeden fakt obecny na tym forum - Nieprawdopodobna wręcz łatwość w przypisywaniu Drodze złych intencji we wszystkich relacjach z Watykanem
Te "zadymy", "przepychanki" "heretycy". Jak nic swąd szatana.

Ciekawi mnie  fakt że szanowna Pani Mama skupiła się na Dyrektorium Katechetycznym ( o z jaka lubością to piszę  :D ) zapominając że również dzisiaj Benedykt XVI posłał 230 HERETYCKICH rodzin na misje nawracania w miejscach gdzie nie ma już wiary. Czyżby takie posuniecie nie pasowało do ogólnych tez które są na tym forum stawiane?

Ciekawe że nie posyła tradycjonalistów - w sumie szybciej można by było zwiększyć obszar oddziaływania Tradycjonalistów i dzięki temu przyspieszyć rugowanie tego wstrętnego NOM-u i to jeszcze w tak ohydnej wersji jak u Neonów. Jakie jest Państwa zdanie na to wydarzenie i proszę bez jatek. 
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #2221 dnia: Stycznia 17, 2011, 17:52:10 pm »

Wysyłanie gdzieś rodzin to rzecz co najmniej dziwna. No chyba że Kościół osądza, iż będą mniej szkodzić w nowym miejscu niż w starym -- mogę ostatecznie przyjąć takie uzasadnienie.

Cytuj
Założyciele „Drogi” przedstawiają rodziny misyjne jako wojowników Chrystusa, uprawiających winnicę Pańską w krajach pogańskich, i faktem jest, że ludzie ci cierpią podczas swej pracy wiele niedogodności. Wykształceni ludzie często porzucają swe komfortowe domy i lukratywne kariery, by żyć w biednych okolicach, gdzie nierzadko są szczęściarzami, mając w zimie ogrzewanie. To prawda, ich wspólnoty są hojne w datkach pieniężnych, niemniej jednak rodziny narażone są na wiele niedogodności i niewygód.

Brzmi to romantycznie, spędziłem jednak sporo czasu z tymi ludźmi i zawsze niepokoiły mnie wstrząsy i stresy, na jakie narażone były ich dzieci. Jeśli nawet dla dorosłych trudne jest opuszczenie swych domów i nagłe przeniesienie w miejsce, gdzie pozbawieni są przyjaciół, a często i pociechy ojczystego języka, wyobraźcie sobie cierpienia tych dzieci, które pozbawiono stabilnego, bezpiecznego domu w imię „ewangelizacji”.

Jako seminarzysta „Drogi” przydzielony byłem do rodziny misyjnej pracującej w zachodniej Wirginii, do rodziny, która posiadała siedmioro dzieci. Pewnego popołudnia towarzyszyłem rodzicom do kuchni rozdzielającej zupę dla ubogich. Poszliśmy tam w nadziei dostania paczki artykułów spożywczych dla rodziny. Dwóch zdrowych mężczyzn i zdrowa kobieta, proszący o jałmużnę, musieliśmy stać pośród bezdomnych i pozbawionych środków do życia ludzi, tłoczących się w tym miejscu. Ostatecznie zostaliśmy odesłani do zakonnicy odpowiedzialnej za ten punkt. Siostra, nosząca pełny habit, była bardzo doświadczona, prawdopodobnie spędziła wiele lat posługując ubogim i dzięki Bogu nie liczyła się ze słowami. Kiedy dowiedziała się, że jesteśmy częścią „rodziny misyjnej”, powiedziała głowie naszej małej grupy (tj. ojcu rodziny) coś w tym sensie: „Bóg dał ci te dzieci. To twoim powołaniem jest troszczyć się o ich potrzeby”. Chociaż ostatecznie dała nam potrzebne artykuły żywnościowe, nigdy nie zapomniałem jej słów.

Całość.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2222 dnia: Stycznia 17, 2011, 18:06:05 pm »

Cytuj
„Bóg dał ci te dzieci. To twoim powołaniem jest troszczyć się o ich potrzeby”.
To jest samo sedno problemu. Co za pycha pcha tych ludzi by wystawiać na próbę Pana Boga? Nie mówię tu o red. Montusiewiczu, który uwił sobie ciepłe gniazdko w Izraelu,  wyjeżdżając na rzekome "misje", bo to "wierchuszka", ci nie stracą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2223 dnia: Stycznia 17, 2011, 18:49:33 pm »

I dokładnie tak! Taki też może przykład nie związany z Neo, ale ze świeckim szafarstwem Komunii św. (to już chyba jakiś mój syndrom, ale są powody ku temu) Młody "szafarz" z mojej rodzimej parafii, urodziło im się trzecie dziecko i ja patrzę w niedzielę, w zeszłym roku, pogoda nie najlepsza, wiało, a ta kobita "szafarzowa" pcha ten wózek z tym dzieciątkiem, po bokach te dwoje starszych dzieci idzie trzymając się wózka i widzę skręciła do kościoła, zapewne na mszę na godz.10:00. Pomyślałam gdzież jest jej mąż, a ojciec tych dzieci? Dowiedziałam się, że on chodzi do innej parafii "szafarzować"  I tu też jest podejście tego typu, że on służy Bogu! A później na 18:00 jest w swojej parafii i też "szafarzuje" gdzie jest 5!!! księży! To jest ta "nowa ewangelizacja" w tym wypadku klerykalizacja!
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2224 dnia: Stycznia 17, 2011, 18:51:44 pm »

Panie Bolt

bierze pan w ciemno wynurzenia jakiegoś "nawróconego" księdza czy kleryka. Mam pytanie - czy rozmawiał Pan kiedykolwiek z jakakolwiek rodziną która jest na misji?
Podpowiem że można ich spotkac często w czasie wakacji nawet nw niektórych Kosciołach.

Dla przeciwwagi wklejam inne świadectwo takiej rodziny

http://adonai.pl/misje/?id=38
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #2225 dnia: Stycznia 17, 2011, 19:00:54 pm »

Panie JWK i inni Państwo Tradyjonaliści

"Dyskusyjna" - owszem, "Wirtualność" - nie sądzę a wręcz życzę Państwa "ruchowi" aż takiej wirtualności. Zastanawia mnie tylko jeden fakt obecny na tym forum - Nieprawdopodobna wręcz łatwość w przypisywaniu Drodze złych intencji we wszystkich relacjach z Watykanem
Te "zadymy", "przepychanki" "heretycy". Jak nic swąd szatana.

Jeżeli Pan czyta forum to pewnie Pan zauważył, że nikt na tym forum nie przypisuje DN niczego, bez wcześniejszego powoływania się na fakty. A więc są to oskarżenia wynikające z obserwacji i stawiania pytań dlaczego szefostwo DN postępuje tak jak postępuje, dlaczego forsuje niezgodne z prawem kościelnym oraz nauką katolicką zwyczaje.
Ja np. do dzisiaj nie rozumiem dlaczego w Wielką Sobotę wyproszono mnie z kościoła bo miała się tam odbywać jakaś neokatechumenalna impra. Tak to niestety muszę nazwać, no bo przecież ze Mszy nikt by mnie nie wyrzucił, mam rację?
Dlaczego członkowie podczas corocznych nagonek u mnie w parafii łamią przepisy liturgiczne i w czasie Mszy św. głoszą kazania?
Wiele osób na tym forum poda Panu setki jeszcze gorszych przykładów, Pan to i tak nazwie, przypisywaniem złych intencji i szukaniem diabła.
Wg mnie to nie jest szukanie diabła, a obnażanie sposobów jego działania.
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2226 dnia: Stycznia 17, 2011, 19:13:17 pm »

@Tadeusz

słowa słowa slowa słowa. Ja tu na razie nie widziałem FAKTÓW dotyczacych określeń - przepychanki i zadymy z Kongregacjami

To że Panstwo uważają nas za heretyków jakos nie wpływa na podobne nas postrzeganie przez Kosciół łącznie z papieżem ( a1 zapomniałem owinęliśmy sobie papieża wokół małego palca, biedny otumaniony papież  :'( ) więc gdzie te fakty  ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #2227 dnia: Stycznia 17, 2011, 19:25:47 pm »

Mniej więcej takiej odpowiedzi od Pana się spodziewałem.

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2228 dnia: Stycznia 17, 2011, 20:25:17 pm »

Nie uważam członków DN za heretyków. Widzę wielki potencjał.
Natomiast widzę zagrożenie herezją. Wielkie zagrożenie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2229 dnia: Stycznia 17, 2011, 20:47:59 pm »

Ja np. do dzisiaj nie rozumiem dlaczego w Wielką Sobotę wyproszono mnie z kościoła bo miała się tam odbywać jakaś neokatechumenalna impra. Tak to niestety muszę nazwać, no bo przecież ze Mszy nikt by mnie nie wyrzucił, mam rację?
Ja bardzo podobnie miałem w terytorialnej parafii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego > 12 lat temu, zawadzałem bo się miała odbyć impreza z tańcami "liturgicznymi" "fszpulnoty" Emmanuel. Widać wszyscy żydujący tak mają.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #2230 dnia: Stycznia 17, 2011, 21:12:47 pm »

Ja np. do dzisiaj nie rozumiem dlaczego w Wielką Sobotę wyproszono mnie z kościoła bo miała się tam odbywać jakaś neokatechumenalna impra. Tak to niestety muszę nazwać, no bo przecież ze Mszy nikt by mnie nie wyrzucił, mam rację?
Ja bardzo podobnie miałem w terytorialnej parafii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego > 12 lat temu, zawadzałem bo się miała odbyć impreza z tańcami "liturgicznymi" "fszpulnoty" Emmanuel. Widać wszyscy żydujący tak mają.
ciekawe, czy daloby sie zorganizowac jakas blokade koscioła przed neonami?
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2231 dnia: Stycznia 17, 2011, 21:27:29 pm »

@jwk

A Pan jest żydujący... ???
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2232 dnia: Stycznia 17, 2011, 21:34:37 pm »

A Pani jest??

Pan jwk chyba jasno napisał.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2233 dnia: Stycznia 17, 2011, 21:44:27 pm »

@ szkielet

Nie napisał jasno. Zaplątał się.

Czy ja jestem ?  Że niby co ?  Proszę pełnym zdaniem,  jeśli można.

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2234 dnia: Stycznia 17, 2011, 21:57:24 pm »

Jest Pani, Pani genowefo żydująca?? Pytanie z gatunki retorycznych, ale skoro sobie Pani zyczy to własnie je zadałem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 147 148 [149] 150 151 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!