Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 11:49:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349120 razy)
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #2115 dnia: Grudnia 22, 2010, 20:14:13 pm »

Ja myślę że wielu członków DN czy Odnowy działa w dobrej wierze.

Adolf H. też działał w dobrej wierze...
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2116 dnia: Grudnia 22, 2010, 20:19:44 pm »

Cytuj
Ja myślę że wielu członków DN czy Odnowy działa w dobrej wierze.
Jestem pewien, że bardzo wielu. Mamy nawet tu na forum chyba takie przypadki  ;D
Większość (takie mam wrażenie) po prostu szuka bliskości innych ludzi o podobnych poglądach, co w przypadku "niewstydzących się własnej wiary" Katolików nie koniecznie jest łatwe.
W DN znajdują to wszystko, więc zostają. Kiedyś jeszcze mogło być kontrowersyjnie, wielki kikon miał kontrowersyjne (nawet jak na dzisiejsze czasy) pomysły, jednak aby nie dostać "bana" z Watykanu trochę się "podtęperował" i teraz już jest mniej kontrowersyjnie.
Do tego dochodzi wsparcie wielu zagubionych i niepewnych własnego powołania duchownych no i leci jakoś.

Wciąż wierzę, że kiedy zabraknie wielkiego Kikona zabraknie też charyzmy, znajomości w odpowiednich kręgach a przede wszystkim wszystkowiedząco-wszystkointerpretująco-wszystkorobiącego guru i ludzie zgromadzeni (bądź co bądź, bardzo często głęboko wierzący i pobożni) powolutku bo powolutku ale zaczną dryfować w stronę Kościoła Katolickiego.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #2117 dnia: Grudnia 22, 2010, 23:49:45 pm »

Ja myślę że wielu członków DN czy Odnowy działa w dobrej wierze.

Adolf H. też działał w dobrej wierze...

A, fe!
Pan nigdy nie "działał w dobrej wierze"? ( W jakiejkolwiek sprawie.)
Chwyt brzydki. Nie na to forum.... :/
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2118 dnia: Stycznia 05, 2011, 22:59:37 pm »

Cytuj
mail z tekstem o neońskich rozważaniach talmudycznych


"przykład wierzących Żydów


Żeby lepiej zrozumieć o co tu chodzi i zachęcić się do skrutacji przeczytam wam kilka urywków z Talmudu a więc z księgi żydowskiej zawierającej komentarze do Pisma świętego.
Nie dziwcie się, że cytuję żydowską księgę. Chrześcijaństwo ma swoje korzenie w religii żydowskiej. Eucharystia jest zakorzeniona w uczcie paschalnej. Nasza skrutacja, czyli modlitewne studiowanie Pisma świętego ma także swoje korzenie w religii żydowskiej, w religijnych zwyczajach narodu wybranego.
Żydzi mieli takie specjalne sale, gdzie siedzieli i wspólnie studiowali Pismo święte. To miejsce nazywali JESZIWA (miejsce słuchania).


Praktyka kleryków z seminariów Redemptoris Mater

Klerycy z misyjnych seminariów „Redemptoris Mater” w Rzymie, w Warszawie i w wielu innych krajach mają podobne sale i nazywają je SANKTUARIUM SŁOWA.
Jest tam Najświętszy Sakrament w tabernakulum, gdzie także umieszczona jest księga Pisma świętego pięknie oprawiona w srebro. Klerycy zaś siedzą w specjalnych fotelach i mają przed sobą pulpit, gdzie mogą położyć swój egzemplarz Pisma świętego i kartki papieru, na których piszą. Te fotele mają kształt jakby tronu, bo Żydzi mówią, że kto studiuje Pismo święte jest jak król. Klerycy seminariów „Redemptroris Mater” co tydzień, zwykle w czwartek, od godz. 16.00 do 18.30 prowadzą skrutację tekstu Ewangelii z najbliższej niedzieli. Niektórzy z nich dzielą się też z pozostałymi rezultatami swojej skrutacji a diakon wypowiada krótką homilię na temat skrutowanego tekstu Ewangelii. Również po święceniach wielu księży, którzy ukończyli takie misyjne seminarium często, niektórzy nawet codziennie, robią skrutację indywidulanie albo spotykają się na to w niedużych grupach.


Co możemy przeczytać o studiowaniu Pisma świętego w Talmudzie?

A) Stół, przy którym nie wypowiada się słów Pisma świętego (Tory) jest stołem idolatrycznym, to znaczy stołem, przy którym oddaje się cześć idolom czyli bożkom.
B) Jeżeli dwaj bracia w wierze spotykają się i w czasie ich rozmowy nie są wypowiadane żadne słowa Pisma świętego (Tory), to taka rozmowa jest idolatryczna, to znaczy świecka, bez wartości, jest rozmową, w czasie której oddaje się cześć bożkom.
C) Dla Żyda nie ma większej i ważniejszej rzeczy niż studiowanie Pisma świętego (Tory). (Może widzieliśmy film „Skrzypek na dachu”. Ukazane jest tam marzenie mleczarza Tewiego: gdybym był bogaty – nie usiałbym pracować, ale cały dzień mógłbym poświęcić na studiowanie Tory czy li Pisma świętego).
D) Studiować teksty Pisma świętego, wydobywać z nich to, co można praktykować w życiu – to najwyższy przywilej a jednocześnie pierwszy obowiązek każdego wierzącego Żyda. (Może niektórzy widzieli film YENTL – o dziewczynie, która tak chciała studiować Pismo święte, że uciekła z domu, przebrała się za chłopca i poszła do Jesziwy.

stąd: http://www.chrystuskrol.radom.pl/viewpage.php?page_id=34


Masakra...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2119 dnia: Stycznia 05, 2011, 23:45:24 pm »

Jeżeli dwaj bracia w wierze spotykają się i w czasie ich rozmowy nie są wypowiadane żadne słowa Pisma świętego (Tory), to taka rozmowa jest idolatryczna, to znaczy świecka, bez wartości, jest rozmową, w czasie której oddaje się cześć bożkom.


Przyklad rozmowy idolatrycznej :

- Dzien dobry, ktora godzina ?
- W pol do siodmej.
- Dziekuje uprzejmie.
- Prosze. Milego dnia.

Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2120 dnia: Stycznia 06, 2011, 23:22:48 pm »

 ;D w tej rozmowie oddaje pan hołd bożkowi czasu  ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2121 dnia: Stycznia 10, 2011, 13:13:08 pm »

Kolejne wiadomości tag: Neokatechumenat, Japonia  ;D

http://www.fronda.pl/news/czytaj/zawieszenie_dzialalnosci_neokatechumenatu_jest_niemozliwe

choć osobiście to wyrażenie "kochał Drogę..." jest dla mnie dziwne.

tutaj link do oryginalnej informacji z zenit.org

http://www.zenit.org/article-31392?l=english
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2011, 13:15:34 pm wysłana przez TAISUM » Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2122 dnia: Stycznia 10, 2011, 14:43:58 pm »


Cytuj
... zawieszenie działalności Drogi na pięć lat jest niedopuszczalne – mówi rzecznik ruchu.

To chyba wiele mówi!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2123 dnia: Stycznia 10, 2011, 14:48:00 pm »

powtarza informacje z listu z Sekretariatu Stanu - wątpię aby gadał sobie ot tak
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2124 dnia: Stycznia 10, 2011, 16:57:57 pm »

Jak to szło: "w posłuszeństwie biskupowi miejsca"??? Ale jajcarz z tego Benedykta że takie  coś w statucie zawarł..
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2125 dnia: Stycznia 10, 2011, 21:02:51 pm »

Ja osobiście nie widzę żadnego problemu. Wnioskuję że:

1. Informacja dotyczy tego że Episkopat jako "organ" nie ma prawa wydawać takich decyzji odgórnie dla całego Kościoła Japonii ustalając co mogą lub nie mogą Biskupi w swoich diecezjach, ponieważ powinna być to suwerenna decyzja każdego z Biskupów czy chcą mieć Drogę w swojej diecezji. Znaczy jeżeli żaden nie będzie chciał - to Drogi nie będzie. Z drugiej strony jeżeli jakiś Biskup chciałby Drogę w swojej diecezji to taki odgórny akt byłby ograniczeniem jego władzy w diecezji.

2. Dla rozwiązania spraw dotyczących istniejących już wspólnot ( powstały za zgoda biskupa ) ma być delegat który będzie czuwał nad rozwiązaniem problemów.

Co dalej będzie w Japonii zobaczymy albo problemy zostaną wyjaśnione i Droga będzie się rozwijać za zgoda miejscowych Biskupów albo umrze "śmiercią' naturalną ponieważ żaden z biskupów nie bedzie chciał nowych wspólnot.

Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2126 dnia: Stycznia 11, 2011, 20:08:06 pm »

Czy ktoś wie gdzie można dostać "Katechezy Zwiastowania" pana Franka?

Czy to w ogóle można gdzieś dostać?!
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2127 dnia: Stycznia 11, 2011, 23:13:41 pm »

Na razie tylko na Antyku  ;D ale w bardzo starej wersji i nieautoryzowane  ;D

Z moich informacji wynika że niedługo będzie można je poznać  (tak mi sie przynajmniej wydaje) Ale trzeba troche cierpliwości
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2128 dnia: Stycznia 12, 2011, 09:26:15 am »

Gratuluję postępu. Po raz pierwszy ktoś z tamtej strony przyznał, że teksty rozpowszechniane przez Antyk, na które powoływał się i Ojciec Zoffoli i Prałat Skotnicki pochodzą od Frania.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2129 dnia: Stycznia 12, 2011, 09:48:29 am »

Jak stwierdziłem - nieautoryzowane czyli domowe tłumaczenie tłumaczenia z tłumaczenia.  ::)
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Strony: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!