Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 07:36:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348217 razy)
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2100 dnia: Grudnia 17, 2010, 11:29:30 am »

Tylko jak to w zakonach bywa nie podlegają oni kompetencji ordynariusza miejscowego. Mogą wiec prowadzić swobodnie swoje misje.
 Droga podlega Biskupom więc wystarczy jakiś biskup co to nie lubi Drogi ot tak sobie nawet bez wyraźnego powodu ( co może ale nie musi zaistnieć) i już jest problem z Drogą :-)

Sytuacja zakonników jest wiec inna niż Drogi. Choć obecnie kapłani z seminarium które rzeczywiście przeniosło się do Rzymu (mój bład pan jp7 miał racje) ale nadal jest seminarium misyjnym ukierunkowanym na Japonię ( tak jak np seminarium w Maceracie jest ukierunkowane na Chiny) podlegają już bezpośrednio Watykanowi a wiec bedą mogli działać w Japonii podobnie do zakonników.

A tak przy okazji - ciekawe co sądzi o Drodze tych około 500 braci którzy przyjęli Chrzest na Drodze z pogaństwa - ciekawe czy trafiła do ich uczuć (kimochi)?

Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2101 dnia: Grudnia 17, 2010, 15:45:56 pm »

seminarium w Maceracie
W maceracie na bazie spirytusu? To chyba najweselsze seminarium pod słońcem ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2102 dnia: Grudnia 17, 2010, 17:05:38 pm »

 ;D pewnie by chcieli ale nie ma tak dobrze ;D

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&expIds=17050,25657,26486,26866,26868,27951&xhr=t&q=macerata&cp=8&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Macerata,+W%C5%82ochy&gl=pl&ei=1okLTbe1N5HAswaS4L3_DA&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&sqi=2&ved=0CB0Q8gEwAA
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2103 dnia: Grudnia 18, 2010, 08:04:02 am »

Pierwsze skąpe co do spotkania z biskupami Japonii informacje sugerują że rozmowy z Droga będą nadal trwały, co oznacza że "wypędzenie" Drogi na 5 lat z Japonii nie jest ostateczne. Sugerują nawet że papież nie był zadowolony z planu biskupów Japonii i dlatego zwołał to spotkanie.

http://www.catholicnews.com/data/stories/cns/1005099.htm
http://ewtnnews.com/catholic-news/new.php?id=2326

Cytuj
While the archbishop would not comment on the substance of the meeting, he said the bishops would have to have further discussions with the Vatican and the Neocatechumenal Way's co-founder, Kiko Arguello.
The Japanese bishops "have to make a plan to proceed," he said, adding, "We have to proceed slowly."
Giuseppe Gennarini, a spokesman for the Way in the United States, told CNS Dec. 15 that the Vatican was going to appoint a delegate to continue the dialogue between the bishops and the Way.

Cytuj
The Pope had called the meeting in order to discuss the bishops’ proposal. Archbishop Takami indicated that the Pope was not comfortable with the plan. Neither the Vatican nor officials of the Neocatechumenal Way have made any public comment on the meeting or the proposal.

Więc jednak nie chodziło o gratulacje skutecznego wyrugowania Drogi :-) Językiem dyplomatycznym kazano im dalej rozmawiać z Droga a nie uprawiać hucpę.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2104 dnia: Grudnia 20, 2010, 17:38:45 pm »

Offtop wydzielony z wątku: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5306.msg112708.html#msg112708

  --  Moderacja




Podobnie rzecz się ma z neonami. Jezeli mówia, ze "tak przezywamy swoja wiarę, że nogi same tańcują na Mszy św." - to ja nigdy nie tego nie kwestionuję. Może i tak mają. Defekt, nie defekt, czort ich tam wie.

Panie "rysio" jakby pan zobaczył ilu tam jest gitarzystów i mandolinistów, to zapewne też by panu nóżki same zaczęły podrygiwać.  ;D

A to co pan tłumaczy to też prawda, nie zawsze trzeba w czymś być, czegoś doświadczyć, żeby mieć swoje zdanie i się wypowiedzieć. Czy odnośnie np. narkomanii, alkoholizmu, homoseksualizmu, choroby psychicznej, przebywania w sekcie? Czy trzeba to wypróbować w praktyce, żeby mieć "obiektywny pogląd"? Jeśli tak, to ja już wolę  mieć poglądy subiektywne, na podstawie informacji z książek, artykułów oraz od ludzi, którzy z neokatechumenatu, OD czy innej "formacji" odeszli.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 19:10:44 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2105 dnia: Grudnia 20, 2010, 20:48:01 pm »

Podobnie rzecz się ma z neonami. Jezeli mówia, ze "tak przezywamy swoja wiarę, że nogi same tańcują na Mszy św." - to ja nigdy nie tego nie kwestionuję. Może i tak mają. Defekt, nie defekt, czort ich tam wie.

Panie rysio

minimum uczciwości albo proszę się nie wypowiadać na tematy o których pan nic nie wie. Neony nie tańcują NIGDY NA Mszy Świętej. Jeżeli już się komuś zdarza to PO Mszy Świętej
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2106 dnia: Grudnia 20, 2010, 22:06:16 pm »

@ TAISUM

To prawda, nie jestem "specem" od Neo. Nie znam się.

Ale raz doświadczyłem na własnych oczach:
W tym roku na wiosnę był jakiś wielki mieżdunarodnyj jubel Neo w W-wie. Zjechali sie z róznych stron. I widziałem w domu parafialnym(domu kultury) w Piasecznie fragment rytuału neo. Chłopaki w białych kitlach (sanitariusze ?) z gitarami podcinali, a kobiety, też w białych kitlach, tańczyły wnosząc otwartą Biblię. Biblia była niesiona... na głowie  :o

(Kościół z posoborowym stolikiem był oddalony o 20 m. Ale sanitariusze woleli dom kultury.)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2010, 22:08:26 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2107 dnia: Grudnia 20, 2010, 23:14:34 pm »

W Japonii... zabronili...
jako, ze nie za bardzo znajem bukfy to wklejam tylko link. Może Pan Toszirskij nam przetłumaczy :)

http://www.credo-ua.org/2010/12/37644#IDComment117006176
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #2108 dnia: Grudnia 21, 2010, 09:49:50 am »

(Kościół z posoborowym stolikiem był oddalony o 20 m. Ale sanitariusze woleli dom kultury.)

Sanitariuszy to raczej oni potrzebowali. A kto wie czy i nie egzorcysty.
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2109 dnia: Grudnia 21, 2010, 14:05:53 pm »

Nic nowego

streszczenie tylko tego komunikatu z Radia Watykańskiego o spotkaniu - nie ma żadnych nowszych informacji niż w linkach które podałem
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2110 dnia: Grudnia 21, 2010, 16:26:16 pm »

Ale raz doświadczyłem na własnych oczach:
W tym roku na wiosnę był jakiś wielki mieżdunarodnyj jubel Neo w W-wie. Zjechali sie z róznych stron. I widziałem w domu parafialnym(domu kultury) w Piasecznie fragment rytuału neo. Chłopaki w białych kitlach (sanitariusze ?) z gitarami podcinali, a kobiety, też w białych kitlach, tańczyły wnosząc otwartą Biblię. Biblia była niesiona... na głowie  :o
(Kościół z posoborowym stolikiem był oddalony o 20 m. Ale sanitariusze woleli dom kultury.)

Az mi się nie chce wierzyć i nie potrafię sobie tego wyobrazić - u nas żadna kobieta nie wnosi Pisma Świętego i do tego na głowie - coś jest w tym co Pan widział nie tak i na pewno nie jest to żaden rytuał. Nie potrafię odpowiedzieć co działo się na wiosnę w Piasecznie
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2111 dnia: Grudnia 21, 2010, 17:52:30 pm »

Jeżeli mnie pamięć nie myli to był zjazd Neo z okazji otwarcia seminarium. Były same szychy. Wiele parafii przyjmowało gości. Te gusełka odbywały sie w domu parafialnym par. św. Anny w Piasecznie.
Jest tam spec-sala na parterze do odprawiania guseł. Na środku jest obniżona i wyłozona wykładzina dywanową. W tym obniżeniu zainstalowany jest wielki fotel. Vis a vis fotela ambonka. (Stolik jest rozkładany jak zajdzie taka potrzeba. Menora jest w szafce zamknięta, aby nie gorszyć wierzących "po staremu" - czyli katolików) Kściół św. Anny stoi obok, ale jest stary i najwyraźniej zalatuje od niego ofiarą - jak mawiał kolega Marcin Luter.

W wielu parafiach dekanatu Menora jest dyskretnie schowana, ale zawsze pod ręką.
Np. w kościele w Jazgarzewie. Tam niestety neony muszą przebywać w starych murach. Ale radzą sobie.
Stary ładny kościół jest zawalony gratami elektronicznymi i scenicznymi. Kable, pomosty-podwyższenia, mikrofony. Czasami nawet dają czadu z oświetleniem disco. Pamiętam, jak ks. proboszcz Wiesław Zaręba ubogacił Tridentinę pantomimą i efektami świetlnymi disco. Dali takiego czadu, że jak ludzie wyszli z kościoła na mróz, by przeczekać, to wszystko było słychać i widać. Można było odnieść wrażenie, że w kościele nastąpiła niekontrolowana eksplozja fajerwerków.

Menora jest schowana przed oczyma parafian w przejściu pomiędzy zakrystią a starą kaplicą - taki długi korytarzyk. W sobotę można ja wyjąć i podłaczyć gitarki do wzmacniacza.

Tak to jest w Piasecznie!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2010, 17:55:12 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2112 dnia: Grudnia 21, 2010, 22:30:52 pm »

Panie "rysio"  ;D  Wird sind kirche
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2113 dnia: Grudnia 21, 2010, 22:33:23 pm »

Pan TAISUM najwyraźniej działa w dobrej wierze i nie jest w stanie sobie wyobrazić, że te "ruchy" to narzędzie do erodowania od środka kościelnej dyscypliny. Zerodować, zredukować, zaminować, zdemontować i samo się wszystko rozleci.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2114 dnia: Grudnia 22, 2010, 19:56:44 pm »

Ja myślę że wielu członków DN czy Odnowy działa w dobrej wierze.
Zapisane
Strony: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!