Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 12:21:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349228 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2085 dnia: Grudnia 15, 2010, 16:20:10 pm »

Ad1 Jeżeli biskup robi żle tp jest krytykowany, niezależnie od jego stosunku do DN.

Ad2. Na Synodzie biskupów bodajże w 2005 ówczesny prefekt Kongregacji d/s Kultu Bożego kard Arinze stwierdził ,że Tabernakulum powinno znajdować się w centrum kościoła, a nie w kaplicy bocznej.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2086 dnia: Grudnia 15, 2010, 16:32:40 pm »

Ad2. Na Synodzie biskupów bodajże w 2005 ówczesny prefekt Kongregacji d/s Kultu Bożego kard Arinze stwierdził ,że Tabernakulum powinno znajdować się w centrum kościoła, a nie w kaplicy bocznej.

To nie wina neonów, że po SVII projektowanie kościołów jest takie a nie inne...
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2087 dnia: Grudnia 15, 2010, 16:34:15 pm »

http://marucha.wordpress.com/2007/07/12/droga-neokatechumenatu-wspolczesna-herezja/

Panie Bruno - umieszczone tu zarzuty rzekomo zawarte w książce dla katechistów są jawnym kłamstwem. Książka ta była badana przez Kongregacje Wiary którą kierował wówczas Ratzinger. I sadzi Pan że takie coś by zaakceptowano. ?

Proszę napisać mi na priva które zarzuty potwierdził ja odpowiem. Nie będę tutaj wznawiał dyskusji która już wiele razy miała miejsce. 

Na razie to ja od Pana usłyszałem że jak śmiem obrażać modernistycznego biskupa. Udowodniłem że mam pełne prawo go krytykować, nieprawdaż?

Z tego co słyszałem to nazywają to miejsce w seminarium "kaplicą seminaryjną" nie kościołem - pytanie jest czy kaplicę obowiązują te same reguły bo chyba nie w każdej kaplicy musi być tabernakulum? Pytam bo nie wiem.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2088 dnia: Grudnia 15, 2010, 17:21:07 pm »

Panie Bruno - umieszczone tu zarzuty rzekomo zawarte w książce dla katechistów są jawnym kłamstwem. Książka ta była badana przez Kongregacje Wiary którą kierował wówczas Ratzinger. I sadzi Pan że takie coś by zaakceptowano. ?
A zaakceptowano???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2089 dnia: Grudnia 15, 2010, 17:38:00 pm »

Jeżeli "wytyczne" są wspominane w Statucie który jest zaakceptowany tak więc uważam że są zaakceptowane. Jeżeli zaś byłyby tam takie kwiatki jak w tym artykule to nie sądzę aby w ogóle zaakceptowano Drogę na stałe.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2090 dnia: Grudnia 15, 2010, 17:41:39 pm »

Ciekawe jest też że tylko w jednym kraju jest taki problem. Ponieważ nie słyszałem aby gdzie indziej były aż takie akcje.
Zwykle krytyczny biskup nie zgadzał się na założenie RM w diecezji.

Owszem ale również to biskup eryguje seminarium - Jakim więc cudem w tych podlinkowanych dokumentach jest zdanie że Droga sama sobie założyła seminarium?
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2091 dnia: Grudnia 15, 2010, 17:43:41 pm »

http://marucha.wordpress.com/2007/07/12/droga-neokatechumenatu-wspolczesna-herezja/

Panie Bruno - umieszczone tu zarzuty rzekomo zawarte w książce dla katechistów są jawnym kłamstwem. Książka ta była badana przez Kongregacje Wiary którą kierował wówczas Ratzinger. I sadzi Pan że takie coś by zaakceptowano. ?

Trafne pytanie zadał Pan jp7.

http://marucha.wordpress.com/2007/07/12/droga-neokatechumenatu-wspolczesna-herezja/

Proszę napisać mi na priva które zarzuty potwierdził ja odpowiem. Nie będę tutaj wznawiał dyskusji która już wiele razy miała miejsce. 

Napisze jutro, dziś nie dam rady. Proszę wybaczyć
http://marucha.wordpress.com/2007/07/12/droga-neokatechumenatu-wspolczesna-herezja/

Z tego co słyszałem to nazywają to miejsce w seminarium "kaplicą seminaryjną" nie kościołem - pytanie jest czy kaplicę obowiązują te same reguły bo chyba nie w każdej kaplicy musi być tabernakulum? Pytam bo nie wiem.

W artykule użyto słowo "kościół". Jeżeli to jest kaplica to po co zbudowano drugą.?  Czym się różni kościół od kaplicy? Jeżeli kaplica jest konsekrowana i odprawiana jest w niej Msza św to odnoszą się do niej wszystkie przepisy jakie odnoszą się do kościoła.

Ad2. Na Synodzie biskupów bodajże w 2005 ówczesny prefekt Kongregacji d/s Kultu Bożego kard Arinze stwierdził ,że Tabernakulum powinno znajdować się w centrum kościoła, a nie w kaplicy bocznej.

To nie wina neonów, że po SVII projektowanie kościołów jest takie a nie inne...

Co ma wspólnego sobór z budowaniem kościołów?

Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2092 dnia: Grudnia 15, 2010, 18:14:09 pm »


Trafne pytanie zadał Pan jp7.

Napisze jutro, dziś nie dam rady. Proszę wybaczyć

W artykule użyto słowo "kościół". Jeżeli to jest kaplica to po co zbudowano drugą.?  Czym się różni kościół od kaplicy? Jeżeli kaplica jest konsekrowana i odprawiana jest w niej Msza św to odnoszą się do niej wszystkie przepisy jakie odnoszą się do kościoła.


Ad1 - odpowiedziałem. po za tym wspomniałem że być może niedługo będą informacje o tym dokumencie z Kongregacji Wiary

Ad2 -  Spoko nie żądam tego już dziś  ;D

Ad3 - Nie wiem dlaczego tak zaprojektowano wiem że tak jest. Nie ja jestem od decyzji zatwierdzających. Nie jestem w stanie tłumaczyć projektantów. W innych kaplicach seminaryjnych np. We Włoszech widziałem tak jak pan wspominał Tabernakulum w  centrum
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2093 dnia: Grudnia 15, 2010, 18:41:56 pm »

Jeżeli "wytyczne" są wspominane w Statucie który jest zaakceptowany tak więc uważam że są zaakceptowane.
To Pana prywatne zdanie wynikłe z fascynacji kikokarmenatem. Jak Panu przejdzie, to się Pan przekona. Widział je ktoś? Tajne/poufne? Czy coś takiego jest w Kościele możliwe? A jak były przekręty na SW_II, to tym bardziej przy przepychaniu "statutów". Jest całe lobby typu kardynałowie Stafford/Ryłko, które za tym stoi. Dobrze pamiętamy agresję z jaką spotkał się Ś.P. Ksiądz Biskup Zbigniew Kraszewski z ich właśnie strony.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #2094 dnia: Grudnia 16, 2010, 00:53:40 am »

Ad2. Na Synodzie biskupów bodajże w 2005 ówczesny prefekt Kongregacji d/s Kultu Bożego kard Arinze stwierdził ,że Tabernakulum powinno znajdować się w centrum kościoła, a nie w kaplicy bocznej.

To nie wina neonów, że po SVII projektowanie kościołów jest takie a nie inne...

Może i nie ale w propagowaniu tego typu wzorów są oni szczególnie gorliwi. Zresztą ład przestrzenny chrześcijańskich posiada głęboką symbolikę powiązaną z prawdami wiary. Kościoły budowane przez księży powiązanych z DN powielają ten sam schemat. Jest on moim zdaniem nieco odmienny od tego ukształtowanego w ciągu wieków. Prawdopodobnie został wymyślony przez pana Kiko. 
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2095 dnia: Grudnia 16, 2010, 09:07:23 am »

Jeżeli "wytyczne" są wspominane w Statucie który jest zaakceptowany tak więc uważam że są zaakceptowane.
To Pana prywatne zdanie wynikłe z fascynacji kikokarmenatem. Jak Panu przejdzie, to się Pan przekona. Widział je ktoś? Tajne/poufne? Czy coś takiego jest w Kościele możliwe? A jak były przekręty na SW_II, to tym bardziej przy przepychaniu "statutów". Jest całe lobby typu kardynałowie Stafford/Ryłko, które za tym stoi. Dobrze pamiętamy agresję z jaką spotkał się Ś.P. Ksiądz Biskup Zbigniew Kraszewski z ich właśnie strony.

 Oczywiście,ze jest to prywatne zdanie pana Taisuma. Gdyby w jakimś dokumencie kościelnym wspomniano o Konfesji Augsburskiej, czy oznaczałoby to ,że doktryna zawarta w KA jest doktryną akceptowaną przez Kościół?

Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2096 dnia: Grudnia 16, 2010, 13:57:28 pm »

Jeżeli "wytyczne" są wspominane w Statucie który jest zaakceptowany tak więc uważam że są zaakceptowane.

W poprzednim statycie też były, tyle że "linia partii była, że za chwile "wytyczne" będą zaakceptowane przez Rzym
Ad1 - odpowiedziałem. po za tym wspomniałem że być może niedługo będą informacje o tym dokumencie z Kongregacji Wiary
To niedługo będzie można powiedzieć że został (albo i nie ) zatwierdzony.

Jeżeli zaś byłyby tam takie kwiatki jak w tym artykule to nie sądzę aby w ogóle zaakceptowano Drogę na stałe.
Możliwe, że takie kwiatki były w czasach posługi ks. Zoffoli, czy ks. prał. Skotnickiego na "Drodze..."
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2097 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:42:16 pm »

W poprzednim statycie też były, tyle że "linia partii była, że za chwile "wytyczne" będą zaakceptowane przez Rzym
To niedługo będzie można powiedzieć że został (albo i nie ) zatwierdzony.
Możliwe, że takie kwiatki były w czasach posługi ks. Zoffoli, czy ks. prał. Skotnickiego na "Drodze..."

Ad 1 Sadzę że tak, że Kongregacja wypowie się oficjalnie na temat "wytycznych". Przynajmniej takie mam info. Jaka to będzie opinia nie - wiem. Dopóki jej nie ogłoszą. Na razie czekamy. Mam nadzieję że będzie to w miarę szybko choć "młyny watykańskie mielą wolno ..."

Ad 2 Możliwe - po to właśnie był Statut aby sprawdzić i ewentualnie naprostować tyle że od czasów ks Skotnickiego i ks Zoffolii minęło już kilkanaście lat. Może to oznaczać że tezy stawiane w tych książkach się częściowo lub całkowicie zdezawuowały.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2098 dnia: Grudnia 16, 2010, 15:41:33 pm »


Ad3 - Nie wiem dlaczego tak zaprojektowano wiem że tak jest. Nie ja jestem od decyzji zatwierdzających. Nie jestem w stanie tłumaczyć projektantów. 

Oczywiście, ze to nie Pan je budował, ale broni Pan tutaj DN jak niepodległości. Broni Pan sprawy, której obronic się nie da. Oczywiście można należeć do małej wspólnoty, ruchu czy czegoś podobnego. Tylko trzeba pamietać, ze najpierw jest sie katolikiem,a dopiero pózniej uczestnikiem DN, Oazy, RM czy innych.I to dana wspólnota ma się dopasowac do Kościola,a nie Kościół do niej. Żaden ruch katolicki nie wzbudza takich emocji jak DN. Być może nie jest to ruch zły tylko trzeba dostosować go do norm katolickich. Nie mnie sądzić o tym. Wątpliwości moje budzą sprawy architektury sakralnej ruchu i zamkniętych liturgii.Nie znam jej,ale z tego co słyszałem o niej to jest jakiś nowy ryt niezatwierdzony przez Kościół. Sam również należe do małej wspólnoty, ale patrzę na nią krytycznie i mówię otwarcie,co mi się tam nie podoba. Panie Taisum! dziękuję za wyjaśnienia na priv, jutro Panu odpowiem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2099 dnia: Grudnia 17, 2010, 10:26:53 am »

Proszę! to była niezłomna ewangelizacja w Japonii. Do tego dzieła biskupi nie mieli i nie mają zastrzeżeń. W Japonii  wieku 103 lat zmarł  polski misjonarz - współpracownik św. Maksymiliana Kolbe.

W wieku 103 lat zmarł 16 grudnia w Nagasaki brat Sergiusz (Bolesław) Pęsiek OFM, który w 1931 r. na prośbę o. Maksymiliana Kolbego z grupą 30 polskich franciszkanów wyjechał na misje do Japonii.
W Wydawnictwie Rycerza Niepokalanej w Nagasaki w języku japońskim ogłosił swe wspomnienia, które dotyczyły głównie życia u boku św. Maksymiliana w Japonii. Książkę "Misyjna droga św. Maksymiliana. Wspomnienia cieśli z Niepokalanowa" czytelnicy w Kraju Kwitnącej Wiśni chwalili za "trafienie do ich uczuć (kimochi)". Wznawiano ją trzykrotnie.

http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x36375/japonia-zmarl-letni-polski-misjonarz-wspolpracownik-sw-maksymiliana-kolbe/
Zapisane
Strony: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!