Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 10:59:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348956 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2070 dnia: Grudnia 14, 2010, 18:13:27 pm »

Pani Mamo

Ja mam wiadomości od seminarzysty z Japonii.

A z biskupami japońskimi Pan rozmawiał?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2071 dnia: Grudnia 14, 2010, 20:25:53 pm »

Pani Mamo

Ja mam wiadomości od seminarzysty z Japonii. Pani czyta "Kronikę Novus Ordo". Ciekawe które są bardziej wiarygodne  8)

Pan "bruno1960" już zadał właściwe pytanie. Panie TAISUM, to o niczym nie świadczy, bo problem był,  stopniowa eskalacja i jest to co możemy przeczytać. A na KNO są odnośniki skąd jest dany materiał.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2072 dnia: Grudnia 14, 2010, 20:36:06 pm »

Ja mam wiadomości od seminarzysty z Japonii. Pani czyta "Kronikę Novus Ordo".
Zarówno Pan, jak i ów seminarzysta jesteście "stroną" w sprawie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2073 dnia: Grudnia 14, 2010, 20:49:51 pm »

Ja mam wiadomości od seminarzysty z Japonii. Pani czyta "Kronikę Novus Ordo". Ciekawe które są bardziej wiarygodne  8)
Panie TAISUM - ja cytuje Konferencje Episkopatu Japonii, Pan podaje jakieś anonimowe "lepiej zorientowane" źródło. Rok temu dostali list od kard. Bertone - w którym to Rzym ustalił, że seminarium będzie przeniesione do Rzymu. Ordynariusz w związku z tym zdecydował o likwidacji seminarium. Dziś doszła wiadomość o zawieszeniu działalności DN w Japonii na 5 lat.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2074 dnia: Grudnia 15, 2010, 13:16:03 pm »

Ja mam wiadomości od seminarzysty z Japonii. Pani czyta "Kronikę Novus Ordo".
Zarówno Pan, jak i ów seminarzysta jesteście "stroną" w sprawie.

Podobnie jak modernistyczni biskupi  8)
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2075 dnia: Grudnia 15, 2010, 13:52:04 pm »

@ TAISUM!

Skoro ma Pan tam takie znajomosci to niech sie Pan dowie jakie są zarzuty wobec DN, skoro Dextimus nie ma racji. I niech Pan odpowie na nie merytorycznie, a  nie obraża biskupów.
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2076 dnia: Grudnia 15, 2010, 14:32:25 pm »

Pan natomiast ręczy za biskupów Japonii ? Tam są tylko prawowierni. Poczekamy i zobaczymy jakie będą wyniki tych rozmów. Wtedy może będziemy oceniać..

Jeżeli rzeczywiście Droga w Japonii robiła coś nieodpowiedniego to wyjdzie to na jaw. Na razie mamy zdanie biskupów przeciw relacji Drogi. Ciekawe dlaczego papież wezwał biskupów Japonii na audiencję? pogratulować im udanego wyrugowania Drogi z Japonii czy może zasięgnąć porady jak nas zlikwidować  ;D.

Ciekawe jest też że tylko w jednym kraju jest taki problem. Ponieważ nie słyszałem aby gdzie indziej były aż takie akcje.

Ja obrażam biskupów Japonii? Broń Boże. Stwierdzam że Kościół Japonii jest przesiąknięty duchem Asyżu.

"http://www.cbcj.catholic.jp/publish/other/guidelines/guidelines.html"

po za tym jakby dobrze państwo poszukali to znaleźliby na Novus Ordo Blog wpis dotyczący tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty w kościele podczas Mszy. To było w Krakowie ale w Japonii łączenie takich ceremonii jest nagminne.

Po za tym nikt na razie nie skomentował mojego wpisu o strukturze Drogi w Japonii. Bolą oczy te liczby. Z tego co słyszałem właśnie to że Droga doprowadza do chrztu pogan tak boli niektórych biskupów. bo w duchu Asyżu nie wolno chrzcić pogan tylko z nimi prowadzić dialog międzyreligijny.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2010, 14:57:59 pm wysłana przez TAISUM » Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2077 dnia: Grudnia 15, 2010, 15:13:08 pm »

Parę wyjątków z historii Koscioła Japońskiego:

Cytuj
The first noticeable change brought about as a result of Vatican II was liturgical reform. To manifest its great esteem for the characteristic individuality of each region, culture, and language of the world, the Council opted for use of the vernacular in the liturgy to replace Latin, which had for centuries been the sole liturgical language of the Roman Rite. Accordingly, the Church in Japan, immediately after the Council, began to use Japanese in the liturgy and make liturgical accommodations to Japanese culture. ... Liturgical music was composed to fit the Japanese liturgical texts and replace Gregorian chant. The task that still remains, however, goes far beyond Japanese translations or cultural accommodations. It is the authentic inculturation of Christianity into Japan.
Cytuj
Preparations for translating and publishing an interconfessional Common Biblefor joint use by Protestants and Catholics began in 1969, and the first book of the new Common Bible, the Gospel of Luke, appeared in September 1975. It was followed by the complete New Testament in September 1978. These were thoroughly revised, the deuterocanonical books of the Old Testament were added, and "The Bible: A New Interconfessional Translation" was issued by the Japan Bible Society in September 1987. The Catholic Bishops' Conference immediately approved the use of this Bible in public worship, and in the following year also sanctioned the form Iesu for the Lord's Name (the form which has long been used among Protestants as well as the general public), allowing it to replace Iezusu (used only among Catholics) in liturgical texts and in official documents issued by the bishops or under their auspices. With this long-standing mark of disunity removed, unity "in the Name of the Lord" came one step closer

Nazwać modernistę modernistą to naprawdę wielka obraza !

O tę książeczkę poprosiłem już znajomego w Japonii jak będzie wracał to mi ja przywiezie.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2010, 15:31:17 pm wysłana przez TAISUM » Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2078 dnia: Grudnia 15, 2010, 15:51:21 pm »

Panie Taisum!

Cudze grzechy nie usprawiedliwiają naszych. Jeżeli nawet biskupi japońscy sa modernistami nie oznacza to że automatycznie DN ma rację.

Nie znam się dobrze na komputerze dlatego prosze o pomoc. Chodzi o powiększenie zdjęcia i zamieszczenie je tutaj.
Panie Taisum, gdzie w tej kaplicy jest Tabernakulum? Nie umiałem znależć. O klęcznikach nie wspomnę


http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1273939737&dzi=1104785534
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2079 dnia: Grudnia 15, 2010, 15:53:57 pm »

Ciekawe jest też że tylko w jednym kraju jest taki problem. Ponieważ nie słyszałem aby gdzie indziej były aż takie akcje.
Zwykle krytyczny biskup nie zgadzał się na założenie RM w diecezji.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2080 dnia: Grudnia 15, 2010, 16:04:50 pm »

międzyreligijny dialog w Japonii



coroczna modlitwa o pokój

Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2081 dnia: Grudnia 15, 2010, 16:05:29 pm »

Znalazłem jeszcze cos takiego:

http://marucha.wordpress.com/2007/07/12/droga-neokatechumenatu-wspolczesna-herezja/

http://marucha.wordpress.com/2008/03/05/teoria-a-praktyka-neokatechumenatu/
 
Jest tam obszerna krytyka DN. Rok temu rozmawiałem z kolegą, który był w DN. Część zarzutów potwierdził.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2082 dnia: Grudnia 15, 2010, 16:09:32 pm »

Pisałem, ze cudze grzechy nie usprawiedliwiają naszych. Powyższe zdjęcia nie udowadniają ,ze w sporze DN ma rację Jest to argument typu: " a u was to Murzynów biją".
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2083 dnia: Grudnia 15, 2010, 16:13:47 pm »

Panie Taisum!
Nie znam się dobrze na komputerze dlatego prosze o pomoc. Chodzi o powiększenie zdjęcia i zamieszczenie je tutaj.
Panie Taisum, gdzie w tej kaplicy jest Tabernakulum? Nie umiałem znależć. O klęcznikach nie wspomnę

Ad 1 Nie usprawiedliwiam jednych grzechów drugimi wykazuję tylko cynizm jaki pozwala krytykować np biskupa siedleckiego ale nie pozwala krytykować biskupa niechętnego Drodze.

Ad2 obok jest kaplica Najświętszego Sakramentu gdzie jest stale wystawiony Pan Jezus w Monstrancji i trwa tam nieustanna adoracja przez seminarzystów (24 na dobę)
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #2084 dnia: Grudnia 15, 2010, 16:17:40 pm »

Znalazłem jeszcze cos takiego:

http://marucha.wordpress.com/2007/07/12/droga-neokatechumenatu-wspolczesna-herezja/

http://marucha.wordpress.com/2008/03/05/teoria-a-praktyka-neokatechumenatu/
 
Jest tam obszerna krytyka DN. Rok temu rozmawiałem z kolegą, który był w DN. Część zarzutów potwierdził.

Panie bruno1960 Ciągle wałkuje się  ks. Skotnickiego i co to zmienia. Mam pewne informacje dotyczące tych  wytycznych dla katechistów ale czekam aż oficjalnie Kongregacja Wiary ogłosi to oficjalnie. Nie wiem kiedy to będzie ale podobno wkrótce. Poczekamy i zobaczymy
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Strony: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!