Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:28:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338453 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2010 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:58:55 pm »

Panie, znów Pan się powtarzasz. Te same stare wytarte slogany. Coś konkretnego wreszcie Pan napisze?? Może się Pan ustosunkuje do postu Pana Siloam?? A nie znów Pan wali jakieś farmazony. Jak zwykle zresztą.

To zupełnie jak pan, ale pan do tego ma prawo a ja nie.

Wiec się ustosunkowałem, jak dla mnie to bzdury wsysane z pala nie mające nic wspólnego z DN.



Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2011 dnia: Sierpnia 12, 2010, 14:08:38 pm »

Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2012 dnia: Sierpnia 12, 2010, 14:54:39 pm »

"Tonący brzydko się chwyta". Ja tu Panu podsuwam udawane - bzdurne (kuriozalne!) argumenty, a Pan tych niby-argumentów się chwyta, jak nie przymierzając kleptoman, który chwyta się wszystkiego. To, co Pan zrobił, to jest po prostu negacja faktów, czysty liberalizm!
1. To co było dawno prawdą, także i dzisiaj jest prawdą. ((Jeśli nie, to można zanegować dokładnie wszystko!!)).
2. Zdanie, że nie ma Eucharystii bez ludu, było potępione zdecydowanie wcześniej nawet niż narodziny pana Arguello.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2010, 15:06:44 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2013 dnia: Sierpnia 12, 2010, 15:11:48 pm »

"Tonący brzydko się chwyta". Ja tu Panu podsuwam udawane - bzdurne argumenty, a Pan tych niby-argumentów się chwyta, jak nie przymierzając kleptoman, który chwyta się wszystkiego. To, co Pan zrobił, to jest po prostu negacja faktów, czysty liberalizm!
1. To co było dawno prawdą, także i dzisiaj jest prawdą. ((Jeśli nie, to można zanegować dokładnie wszystko!!)).
2. Zdanie, że nie ma Eucharystii bez ludu, było potępione zdecydowanie wcześniej nawet niż narodziny pana Arguello.

Proszę pan, ja nie neguję wszystkiego tyko to ze takie teorie poronione i wyssane z palca przypisywane są DN. To że ktoś coś napisał w jakieś publikacji nie znaczy, że to jest fakt. Oczywiście ma pan pełne prawo uważać inaczej.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #2014 dnia: Sierpnia 12, 2010, 15:14:25 pm »

Proszę pan, ja nie neguję wszystkiego tyko to ze takie teorie poronione i wyssane z palca przypisywane są DN. To że ktoś coś napisał w jakieś publikacji nie znaczy, że to jest fakt.
Podziwiam Pana wytrwałość. ;D Zwykłe zaklinanie rzeczywistości.
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2015 dnia: Sierpnia 12, 2010, 15:19:26 pm »


Podziwiam Pana wytrwałość. ;D Zwykłe zaklinanie rzeczywistości.

W końcu to moja rzeczywistość a nie Państwa wiec ja nie muszę jej zaklinać ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #2016 dnia: Sierpnia 12, 2010, 16:53:31 pm »

Proszę pan, ja nie neguję wszystkiego tyko to ze takie teorie poronione i wyssane z palca przypisywane są DN. To że ktoś coś napisał w jakieś publikacji nie znaczy, że to jest fakt. Oczywiście ma pan pełne prawo uważać inaczej.
Twierdzi Pan, że Centrum Neokatechumenalne w Rzymie wydawało publikacje, których nie był autorem Kiko mimo, że tak było wydrukowane czy też zarzuca Pan ks. Zoffoli kłamstwo?

Proszę o odp.

Może zapozna się Pan z fragmentem wstępu do wydania polskiego tej książki:

Cytuj
Książkę tę powinni przeczytać wszyscy. Przede wszystkim duszpasterze Kościoła katolickiego, aby nie dać się uwieść tej nowej herezji, a następnie wierni, aby w swej niewiedzy i dobroduszności nie popierali pana Kiko, nie dali się zatruwać błędnymi naukami i nie nabijali mu kasy pieniędzmi, używanymi dla niewiadomych celów.

Wszystkim czytelnikom tej książki z całego serca błogosławię.

+ Biskup Zbigniew Józef Kraszewski
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2017 dnia: Sierpnia 12, 2010, 16:59:38 pm »

Panie Siloam, co Pan tu przytacza, przecież "Papież wie, Papież zaakceptował, a co kogo obchodzi bp Kraszewski..." ;D

Raczej nie doczeka sie Pan sensownej odpowiedzi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2018 dnia: Sierpnia 29, 2010, 20:52:59 pm »

Panie Siloam, co Pan tu przytacza, przecież "Papież wie, Papież zaakceptował, a co kogo obchodzi bp Kraszewski..." ;D

Raczej nie doczeka się Pan sensownej odpowiedzi.

No ale za to Pan pierwszym zdaniem przymurował kikokarmeniaka  ;D ;D ;D.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2019 dnia: Sierpnia 29, 2010, 23:01:03 pm »

Lex orandi, lex credendi, lex vivendi - panie tkiller..
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #2020 dnia: Sierpnia 30, 2010, 00:37:36 am »

Panie Siloam, co Pan tu przytacza, przecież "Papież wie, Papież zaakceptował, a co kogo obchodzi bp Kraszewski..." ;D
Wg Szanownej i Szanowanej Doktryny kolegializmu ci hierarchowie są równi rangą, więc może jednak kogoś obchodzi  ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
GrzegorzJ
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2021 dnia: Sierpnia 30, 2010, 21:02:37 pm »

Poszukuję dokumentów Magisterium, którymi można podważyć błędy DN, najlepiej po polsku.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2022 dnia: Sierpnia 30, 2010, 22:14:47 pm »

Proszę pan, ja nie neguję wszystkiego tyko to ze takie teorie poronione i wyssane z palca przypisywane są DN. To że ktoś coś napisał w jakieś publikacji nie znaczy, że to jest fakt. Oczywiście ma pan pełne prawo uważać inaczej.
Twierdzi Pan, że Centrum Neokatechumenalne w Rzymie wydawało publikacje, których nie był autorem Kiko mimo, że tak było wydrukowane czy też zarzuca Pan ks. Zoffoli kłamstwo?

Proszę o odp.

Może zapozna się Pan z fragmentem wstępu do wydania polskiego tej książki:

Cytuj
Książkę tę powinni przeczytać wszyscy. Przede wszystkim duszpasterze Kościoła katolickiego, aby nie dać się uwieść tej nowej herezji, a następnie wierni, aby w swej niewiedzy i dobroduszności nie popierali pana Kiko, nie dali się zatruwać błędnymi naukami i nie nabijali mu kasy pieniędzmi, używanymi dla niewiadomych celów.

Wszystkim czytelnikom tej książki z całego serca błogosławię.

+ Biskup Zbigniew Józef Kraszewski
Po pierwsze nie wiem czy takie "wydawnictwo" w ogóle istniało/istnieje?
Po drugie czy cokolwiek wydało?
Po trzecie nie wiem skąd sobie te teksty wymyślił ks. Zoffoli jednak różnią się one od tego co słyszę z ust Kiko.
Po czwarte bzdury przypisywane w tych broszurkach i przypisywane DN ni jak się do niej mają.  Łatwo zweryfikować  wybierając się na katechezy gdzie niby te brednie maja być głoszone. Jednak jakoś nikt z państwa tego nie potwierdził?
Po piąte tym wstępniakiem opatrzone było tylko pierwsze wydanie. Z tego co wiem Biskup wycofał się z tego co napisał i w kolejnych nie było zgody na jego umieszczanie.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2023 dnia: Sierpnia 30, 2010, 22:26:35 pm »

@ tkiller

Ad. "piąte" : Z tego co ja wiem, to bp Kraszewski został "opieprzony" przez kard. Glempa, to i się "wycofał".
Ad. "czwarte" : Jak to nikt nie potwierdził ? Mnóstwo osób, które się z neoherezji wyrwało. Również na tym forum.
Ad. "trzecie" : Na jakiej podstawie twierdzi killer, że ks. Zoffoli "sobie coś wymyślił" ? Tkiller jest wyjątkowo bezczelny. Jak zwykle. I do czasu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #2024 dnia: Sierpnia 31, 2010, 01:19:04 am »

Po pierwsze nie wiem czy takie "wydawnictwo" w ogóle istniało/istnieje?
Po drugie czy cokolwiek wydało?
Po trzecie nie wiem skąd sobie te teksty wymyślił ks. Zoffoli jednak różnią się one od tego co słyszę z ust Kiko.
Po czwarte bzdury przypisywane w tych broszurkach i przypisywane DN ni jak się do niej mają.  Łatwo zweryfikować  wybierając się na katechezy gdzie niby te brednie maja być głoszone. Jednak jakoś nikt z państwa tego nie potwierdził?
Po piąte tym wstępniakiem opatrzone było tylko pierwsze wydanie. Z tego co wiem Biskup wycofał się z tego co napisał i w kolejnych nie było zgody na jego umieszczanie.
1) Proszę sobie sprawdzić
3) Ma Pan "zaszczyt" chodzić na katechezy samego Kikona?
Tak na marginesie to pod avkiem ma Pan bardzo ciekawy podpis :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!