Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 03:34:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1344871 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2025 dnia: Sierpnia 31, 2010, 02:12:14 am »

Panie Siloam, co Pan tu przytacza, przecież "Papież wie, Papież zaakceptował, a co kogo obchodzi bp Kraszewski..." ;D
Wg Szanownej i Szanowanej Doktryny kolegializmu ci hierarchowie są równi rangą, więc może jednak kogoś obchodzi  ;)
We wspomnieniach o bł. ks. Jerzym Popiełuszcze przeczytałem coś (mniej więcej) takiego: (autorem jest Błogosławiony ks. Jerzy) "tylko biskup Kraszewski mnie rozumie i pomaga"... Zatem panowie z "Drogi..." - proszę nie robić z tego człowieka pół-upośledzonego idiotę, który nie wie, do czego pisze wstęp.

Po pierwsze nie wiem czy takie "wydawnictwo" [Centrum Neokatechumenalne w Rzymie "Słudzy Jahwe"]w ogóle istniało/istnieje?
Oczywiście, że nie isnieje. Istnieje "Sługa Jahwe" ("Servo di Jahwe"). Ale pan tkiller nie był by sobą, żeby nie wykorzystać tego do odwracania kota ogonem...

Po drugie czy cokolwiek wydało?
vide supra

Po trzecie nie wiem skąd sobie te teksty wymyślił ks. Zoffoli jednak różnią się one od tego co słyszę z ust Kiko.
W świetle punktu 1, to nawet, gdyby tekst pisany był dokładnym stenogramem tego co pan słyszy, dla pana zapewne "różnił by się" z tej prostej przyczyny, że tekstu spisanego nie sposób usłyszeć

Po czwarte bzdury przypisywane w tych broszurkach i przypisywane DN ni jak się do niej mają.  Łatwo zweryfikować  wybierając się na katechezy gdzie niby te brednie maja być głoszone. Jednak jakoś nikt z państwa tego nie potwierdził?
A nawet, jak ktoś potwierdzi, to i tak jest przecież uprzedzony; w dodatku nie ma dowodu, ze coś takiego katechiści powiedzieli; a jeśli nawet jest dowód, bo ktoś to nagrał, to zapewne źle coś zrozumieliśmy.

Po piąte tym wstępniakiem opatrzone było tylko pierwsze wydanie. Z tego co wiem Biskup wycofał się z tego co napisał i w kolejnych nie było zgody na jego umieszczanie.
A były jakieś kolejne wydania?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2026 dnia: Sierpnia 31, 2010, 07:41:39 am »

A w Kaliszu DN promuje bp Wilski związany z DN. A w przeciwieństwie do bp. Kraszewskiego to inny człowiek na plus. Toteż ludzie znająć bp. Wilskiego nie powiedzą nic złego na DN. Za wyjątkiem paru rozsądnych księży którzy nawet wykładają w seminarium. Ale ostatnio z pauzowali z katechezami w Kaliszu. Koszty są a chętnych brak.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2027 dnia: Września 27, 2010, 12:13:29 pm »

Tak na marginesie to pod avkiem ma Pan bardzo ciekawy podpis :)

Cytuj
..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczą we Mszy świętej.

To jest cytat z http://www.traditia.fora.pl/msza-swieta-tajemnica-naszej-wiary,45/pelny-nasz-udzial-we-mszy-sw,753.html

Ale jest tam również napisane:
Cytuj
Nie wolno zapomnieć, że jesteś ofiarującym i zarazem ofiarowanym przez Jezusa i w Jezusie. Twój udział we Mszy św. byłby już należyty i pełny, gdybyś chociaż podczas całej Mszy św. modlił się w następujący sposób:

„Boże, Stwórco, Panie i Ojcze nasz, ode mnie należy Ci się największy hołd. Ten hołd składam Ci w niniejszej ofierze bezkrwawej. Przez tę ofiarę oddaję Ci moje uwielbienie, moje podziękowanie, przez tę ofiarę proszę Cię o nowe łaski, i przez tę ofiarę chcę przede wszystkim przebłagać Cię; za wszystkie grzechy moje i całej ludzkości.
Boże, w tej ofierze składam Ci życie Pana Jezusa, jego posłuszeństwo i miłość, jego cierpienia i śmierć. A razem z Jezusem, i w Jezusie, i przez Jezusa składam Ci, Boże najwyższy, moją własną osobę, wszystkie chwile mego życia. Teraz w tej chwili nawet gotów jestem położyć życie dla Twej chwały”.

Gdybyś tak się modlił, nawet bez książeczki, — powtarzam — świadczyłoby to, że wiesz, czym jest Msza św.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2028 dnia: Września 27, 2010, 17:21:30 pm »

To jest straszne!  :o
Wy "tradycjonaliści" jesteście jacyś obłąkani.
Nie wiecie, że na "wieczerzy paschalnej" liczy się miłość, a nie jakieś sztywne przepisy?
Zachowujecie się agresywnie i atakujecie biednych członków Neokatechumenatu. Czy nie widzicie na tym zdjęciu jak oni bardzo się kochają. Widać tutaj Jezusa:

http://www.cardinalseansblog.org/wp-content/uploads/2007/07/rodriquez_084.jpg

Błądzicie i trzymacie się przepisów, a przecież liczy się tylko miłość, miłość, miłość ..........

..... (mam nadzieję, że forumowicze domyślają się sarkazmu  ;) )
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2029 dnia: Września 27, 2010, 17:45:50 pm »

Eee, to zdjęcie nie jest aż tak ekstremalne... Nawet typa z gitarrą nie widać...
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2030 dnia: Września 27, 2010, 17:48:32 pm »

Sofcik ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2031 dnia: Września 27, 2010, 18:18:44 pm »

(...) a przecież liczy się tylko miłość, miłość, miłość ..........

Nie sama młlość, ale  PAX & LOVE!
Zapisane
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #2032 dnia: Października 15, 2010, 19:28:23 pm »

Witam!
Chciałabym opisać niemiłą historię która ostatnio się wydarzyła... :-\ Otóż mieszkam w miejscu gdzie przyjeżdża wiele różnych ludzi. Ostatnio była grupa charyzmatyków (mieli rekolekcje 3 dniowe). Mszę św. mieli w pomieszczeniu nazywanym świetlicą ( chociaż kościół jest blisko ). Gdy w niedzielę wyjechali okazało się że dużo rzeczy zapomnieli i zostawili ( brewiarze, obrazy itp. ). Na tym ,,ołtarzu",  gdzie odbyła się konsekracja, zostawili obrus.
Ja często w tej świetlicy się uczę. Na tym biurku chciałam zdjąć obrus, gdy nagle przypomniałam sobie że na tym obrusie i ,, ołtarzu" był najświętszy sakrament. Niestety zdjęłam go, ale teraz mam wyrzuty sumienia że gdzieś tam na podłodze jest kawałek nawet milimetrowy hostii.
I co w takich sytuacjach mam zrobić? ??? Co o tym wszystkim myśleć? ??? Czy nie powinnam zdejmować tego obrusa, czy wina jest  tych ludzi i księży co tam odprawiali mszę św. :-[
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2033 dnia: Października 15, 2010, 19:53:59 pm »

Nie powinna się pani tak przejmować. Partykuły zasadniczo nie zostają na obrusie, a jeżeli nawet by zostały, a nie dostrzegła ich pani (jest pani tylko ułomnym człowiekiem) to nie odpowiada pani za nie.
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #2034 dnia: Października 16, 2010, 09:11:23 am »

..... (mam nadzieję, że forumowicze domyślają się sarkazmu  ;) )
To musi być sarkazm, chociażby ze względu na to, że w avku ma Pan Benedykta XVI, a nie Pawła VI, czy Jana Pawła II ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2035 dnia: Października 16, 2010, 18:56:11 pm »

..... (mam nadzieję, że forumowicze domyślają się sarkazmu  ;) )
To musi być sarkazm, chociażby ze względu na to, że w avku ma Pan Benedykta XVI, a nie Pawła VI, czy Jana Pawła II ;)

To jako rezultat wieloletnich rozmów i dialogowania, może mały kompromis ?  ;)

http://media.photobucket.com/image/paul%20VI%20ratzinger/TERESA7_album/FORUM-1%20TO%20041408/1977-P6-CONSISTORY-2PIX.jpg

albo ten:

« Ostatnia zmiana: Października 16, 2010, 19:00:24 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2036 dnia: Października 16, 2010, 19:01:25 pm »

Panie Jeden-do-Pięciu! Weź się pan i uspokój.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2037 dnia: Października 16, 2010, 19:19:49 pm »

Panie Jeden-do-Pięciu! Weź się pan i uspokój.

No dobra, ulegnę , zostaje Benedykt XVI  :D
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2038 dnia: Listopada 10, 2010, 19:11:43 pm »

Ostatnio na forum pomocy serwisu katolik.pl pewna osoba miała problem  ;) :

"Wiem ze jest uznany przez Papieża, ale jak odeprzeć złe opinie na temat neokatechumenatu?
Co można zyskać?"
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=269680&t=269680

Pytanie to jeszcze nic, najbardziej rozwaliła mnie jedna z odpowiedzi:

"Na pewno w Twojej okolicy będą się w Adwencie lub Wielkim Poście odbywały katechezy neokatechumenalne. Trzeba przeglądać ogłoszenia duszpasterskie, popytać - może w jakiejś parafii w Twojej okolicy są wspólnoty Drogi. I już, z doświadczenia będziesz wiedział jak odeprzeć złe opinie i co można zyskać."

Aż strach pomyśleć, jak nie daj Boże znajdzie te rekolekcje i wypiorą mu mózg.Dla ostrzeżenia wysłałem odpowiedź na forum, ale małym druczkiem na dole pisze:
"Redakcja Serwisu Katolik.pl moderuje (sprawdza przed opublikowaniem) wszystkie zamieszczane na Forum wpisy. Dlatego treści niezgodne z prawdą i nauką Kościoła Katolickiego nie będą publikowane. Bardziej szczegółowe odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania znajdują się w odpowiednich działach tematycznych naszego serwisu (linki po lewej stronie).

Ok, ale czy dla nich powiedzenie jakiegoś krytycznego słowa na temat świętej krowy "ruchu charyzmatycznego" jest "niezgodne z prawdą i nauką Kościoła Katolickiego", czy też nie. Zobaczymy.  ::)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2039 dnia: Listopada 15, 2010, 19:23:52 pm »

http://rebelya.pl/discussion/11833/artyci-z-neokatechumenatu-walcza-z-faszyzmem-na-ulicach-polskich-miast/#Item_0

Cytuj
"FASZYZM TO NIE PATRIOTYZM! "

Komunikat Stowarzyszenia 'NIGDY WIĘCEJ'
8.11.2010

"11 listopada ulicami Warszawy po raz kolejny ma przejść marsz neofaszystów. Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' protestuje przeciwko wydawaniu zgody na manifestacje, podczas których w poprzednich latach dochodziło do łamania prawa.


W 2009 roku uczestnicy manifestacji zorganizowanej przez Obóz Narodowo-Radykalny skandowali antysemickie hasła i wznosili ręce w geście hitlerowskiego salutu 'Sieg heil'. Wszystkie dochodzenia przeciwko hajlującym demonstrantom zostały umorzone przez prokuraturę.

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' i związana z nim Grupa Anty-Nazistowska [GAN] przystąpiły do koalicji 'Porozumienie 11 Listopada', która czynnie sprzeciwia się bezkarnym manifestacjom faszystowskim. W proteście wezmą udział przedstawiciele blisko 40 organizacji społecznych, znani dziennikarze, artyści i politycy.

'Protestujmy przeciwko wykorzystywaniu Święta Niepodległości przez faszystów. Faszyzm to nie patriotyzm!' - /.../

Działania Grupy Anty-Nazistowskiej z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem odbędą się także między innymi w Białymstoku, Bydgoszczy, Olsztynie, Pile, Poznaniu, Rzeszowie i Słubicach. 6 listopada w Poznaniu podczas koncertu Indios Bravos, Izraela, Tiltu, Armii, Lao Che, Martyny Jakubowicz, Renaty Przemyk i Arki Noego w Hali 'Areny' miejscowy GAN zorganizował dużą akcję informacyjną. Jednym z celów wszystkich tych działań jest zachęcenie do współpracy nowych wolontariuszy. "

http://www.nigdywiecej.org/index.php?option=com_content&task=view&id=476&Itemid=13
Neonom gratulujemy wspólnoty poglądów z p. Biedroniem...

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!