Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:51:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338408 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1605 dnia: Maja 28, 2010, 11:43:02 am »

Cytuj
Nie czepiamy się świecznika jako takiego, tylko chodzi nam o to, że jest to menora! Dzięki temu powstają naleciałości judaistyczne, swoją drogą całkiem nie potrzebne....

Skąd ta fobia przed tym co odziedziczyliśmy od Żydów? Używana na DN nie jest dokładnie menorą gdyż ma 9 świec.
Poza tym wszystko co otrzymaliśmy mamy od Żydów: Jezys Chrystus, cała historia zbawienia wypełniona w Nim i wszystko co zrobił to wypełnił Prawo - żydowskie.

Mam nadzieję, że ten temat za bardzo nie poróżni bo jak obserwowałem różne fora temat żydów porusza aż za bardzo.

I właśnie wyszło szydło z wora...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1606 dnia: Maja 28, 2010, 11:45:14 am »

Skąd ta fobia przed tym co odziedziczyliśmy od Żydów? Używana na DN nie jest dokładnie menorą gdyż ma 9 świec.
Poza tym wszystko co otrzymaliśmy mamy od Żydów: Jezys Chrystus, cała historia zbawienia wypełniona w Nim i wszystko co zrobił to wypełnił Prawo - żydowskie.

A może wprowadzimy jeszcze obrzezanie?


Poza tym Redemptoris Sacramentum by JP2 jest jednoznaczne:

Cytuj
79. Trzeba wreszcie jak najsurowiej potępić nadużycie polegające na wprowadzaniu do celebracji Mszy świętej elementów niezgodnych z przepisami ksiąg liturgicznych, a zaczerpniętych z obrzędów innych religii.

A może religia żydowska jest religią katolicką?
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 12:23:40 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1607 dnia: Maja 28, 2010, 11:48:48 am »

Cytuj
Nazwa i określenia nie kwalifikują tego czy NEO jest w Kościele czy nie
Obowiązuje KPK i to jest miarodajne. Wg definicji istniejacego prawa mamy działać, ale nie na podstawie egzaltowanych okresleń.Także nie ściemniajcie.
Jeszcze kilka lat temu neo mówiło, ze im nie jest potrzebny statut bo są wybrańcami i itinerarium. No i co z tego wyszło? Sami widzicie.

W rozumieniu KPK neo jest stowarzyszeniem, choć jej statut o tym nie mówi. Charakter wspólnoty określa instancja nadrzędna a nie jej liderzy. Równie dobrze mogliby się określić w statucie "Klubem miłośników Kiko", ale to i tak nie zmieniłoby jej charakteru stowarzyszenia w perspektywie KPK. Wszystkie wspólnoty zatwierdzane przez Kościół działają w ramach prawa kanonicznego. Jak tak nie będzie to są poza Kościołem.
[/quote]

Tylko krótkie sprostowanie. DN nie jest w KPK stowarzyszeniem tylko fundacją dóbr duchowych tak to ujęli kanoniści z Watykanu. Sprawa statutu ciągnie się od początku lat 90tych od kiedy JPII nalegał aby DN została ujęta, uprawomocniona (nie wiem jak to nazwac). Np z powodu problemów kanonicznych a dokładniej pod co ją podciągnąc, pod jakie paragrafy sprawa toczyła się długie lata gdyż rzeczywistośc DN nie była stowarzyszeniem a pod to najłatwiej byłoby ją podciągnąc.
Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1608 dnia: Maja 28, 2010, 11:57:36 am »

Cytuj
A może wprowadzimy jeszcze obrzezanie?
 Jak na razie panie zwykły to obrzezałeś sobie mózg.

Poza tym Redemptoris Sacramentum by JP2 jest jednoznaczne:

Cytuj
79. Trzeba wreszcie jak najsurowiej potępić nadużycie polegające na wprowadzaniu do celebracji Mszy świętej elementów niezgodnych z przepisami ksiąg liturgicznych, a zaczerpniętych z obrzędów innych religii.

A może religia żydowska jest religią katolicką?

Obrzezanie u nas np jest kulturowo dziwne chociaż w wielu krajach jest stosowane dosyc powszechnie, np: na Filipinach gdzie większośc jest katolików i nie myślę, że przejęli to od Żydów.

Z pewnością Jezus oraz Apostołowie byli obrzezani ale oni sami stwierdzili, że nie wymaga się tego więc po co ten cynizm?

Jestem jak najbardziej za tym co pisał JPII gdyż widziałem na swoje oczy różne udziwnienia na Eucharystiach np. czytano wiersze, czy Małego Księcia zamiast czytań z Pisma Św.

Poza tym z historii liturgii pamiętam wiele wykładów szczególnie nt Eucharystii, gdzie uczyliśmy się wielu odniesień do Starego Testamentu. Nie wiem czy to jest czas i miejsce aby tyle pisac na ten temat bo jest tego wiele, pewnie lepiej jak każdy poczyta kilka książek z zakresu historii liturgii, pochodzenia tego co sprawujemy dzisiaj.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 11:59:33 am wysłana przez zwykły katolik » Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1609 dnia: Maja 28, 2010, 12:01:16 pm »

Tylko krótkie sprostowanie. DN nie jest w KPK stowarzyszeniem tylko fundacją dóbr duchowych tak to ujęli kanoniści z Watykanu. Sprawa statutu ciągnie się od początku lat 90tych od kiedy JPII nalegał aby DN została ujęta, uprawomocniona (nie wiem jak to nazwac). Np z powodu problemów kanonicznych a dokładniej pod co ją podciągnąc, pod jakie paragrafy sprawa toczyła się długie lata gdyż rzeczywistośc DN nie była stowarzyszeniem a pod to najłatwiej byłoby ją podciągnąc.


Jeszcze raz powtarzam, bo pan zwykły robi kwadrature koła:

Nazwa i określenia nie kwalifikują tego czy NEO jest w Kościele czy nie
Obowiązuje KPK i to jest miarodajne. Wg definicji istniejacego prawa mamy działać, ale nie na podstawie egzaltowanych okresleń.Także nie ściemniajcie.
Jeszcze kilka lat temu neo mówiło, ze im nie jest potrzebny statut bo są wybrańcami i itinerarium. No i co z tego wyszło? Sami widzicie.

W rozumieniu KPK neo jest stowarzyszeniem, choć jej statut o tym nie mówi. Charakter wspólnoty określa instancja nadrzędna a nie jej liderzy. Równie dobrze mogliby się określić w statucie "Klubem miłośników Kiko", ale to i tak nie zmieniłoby jej charakteru stowarzyszenia w perspektywie KPK. Wszystkie wspólnoty zatwierdzane przez Kościół działają w ramach prawa kanonicznego. Jak tak nie będzie to są poza Kościołem.

fundacja dóbr duchowych- jeszcze nie słyszałem takiego dziwoląga słownego, ale jesli ma statut taki jak KPK przewiduje to jest stowaszyszeniem mimo takiej dziwolągowatej nazwy.

Nowomowa! Dobre sobie-fundacja dóbr duchowych. To w takim razie drwal jest operatorem siekiery.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 12:08:46 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1610 dnia: Maja 28, 2010, 12:09:11 pm »

Cytuj
fundacja dóbr duchowych- jeszcze nie słyszałem takiego dziwoląga słownego, ale jesli ma statut taki jak KPK przewiduje to jest stowaszyszeniem mimo takiej dziwolągowatej nazwy.

proszę wziąc KPK oraz Statut DN, który został opracowany przez kanonistów nie z DN bo takich nie posiadamy ale z odpowiednich dykasteriów.

W KPK widac różnice między stowarzyszeniem a fundacją dóbr duchowych dlatego nie będę tego tematu rozwijał. Nawet jeśli Pan uważa DN za stowarzyszenie to Pana sprawa ale to nie zmieni faktu. Nawet jeśli wszyscy będą twierdzili, że jestem wielbłądem to i tak nie zmieni faktu, że nim nie jestem.

Jak można twierdzic, że to nowomowa jeśli KPK mamy z 1983 roku i zatwierdził je ówczesny Papież.
Przynajmniej mógłby Pan uznac pokornie, że nie wiedział, czy nie zna się a nie odrzucac coś czego się nie zna w dodatku przydając do tego kilka epitetow.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 12:11:41 pm wysłana przez zwykły katolik » Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1611 dnia: Maja 28, 2010, 12:14:07 pm »



Proszę Pana - drwal może byc operatorem siekiery, tak przynajmniej może byc opisany np. w przepisach BHP lub w dyrektywach unijnych odnośnie wykonywania tego zawodu.
Również język prawniczy w Kościele nie jest prosty i trzeba umiec go czytac, ale to już metodologia pracy.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1612 dnia: Maja 28, 2010, 12:18:08 pm »

Panie zwykły katolik!
Proszę mi znaleść w KPK kategorię : fundacja dóbr duchowych


http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/l1t5r1.html
http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/l1t5r2.html
http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/l1t5r3.html
http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/l1t5r4.html

Nie ma takiej kategorii w KPK

Także proszę skończyć ze ściemą.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 12:21:09 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1613 dnia: Maja 28, 2010, 12:26:50 pm »

Cytuj
Proszę Pana - drwal może byc operatorem siekiery
A może grubas to szczupły inaczej?


Drwal to drwal panie zwykły tak jak DN jest stowarzyszeniem.
Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1614 dnia: Maja 28, 2010, 12:30:47 pm »

Proszę Pana, ale mówiłem już, że to nie jest stowarzyszenie a Pan podsyła linki do stowarzyszeń.

KPK to tylko ogólne ramy prawne.
Np o Eucharystii jest kilka stron ale nie znaczy to, że wyczerpuje wszystko potem są inne księgi liturgiczne szczegółowo opisujące temat, jest OWMR itd, tak samo sądy kościelne mają całe tomy opisów kanonicznych do dosyc małej ilości przepisów zawartych w KPK itd.

Nie jestem kanonistą chociaż kilka lat je studiowałem.
Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1615 dnia: Maja 28, 2010, 12:35:03 pm »

Cytuj
Cytuj
Proszę Pana - drwal może byc operatorem siekiery
A może grubas to szczupły inaczej?


Drwal to drwal panie zwykły tak jak DN jest stowarzyszeniem.

Może skończmy ten wątek bo obaj mamy małą wiedzę w KPK. Statut DN zawiera to co ma zawierac i taki został zatwierdzony nie przeze mnie. Gdyby DN była stowarzyszeniem to tak byłoby napisane.

W sprawie grubasa i chudego to nie pamięta Pan dyskusji z zeszłego roku jak prawo unijne chciało (o ile dobrze pamiętam) zakwalifikowac marchew jako owoc? albo normy unijne określały max zagięcie ogórka?
Można się tutaj dużo spierac ale prawo ma swój język, wyrażenia.
Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1616 dnia: Maja 28, 2010, 12:57:24 pm »

Jeszcze jedno sprostowanie kłamliwych uwag niektórych z forumowiczów, nie będę wymieniał których.

Prezbiterzy po Archidiecezjalnym Seminarium Misyjnym Redemptoris Mater nie są święceni dla DN.
Seminarium RM jest własnością (w Polsce) Arcybiskupa Warszawskiego a powołania do niego są z całego świata ze wspólnot DN.
Biskup wysyła ich gdzie chce. Podczas święceń kapłańskich składają przysięgę posłuszeństwa biskupowi, który może ich posłac w dowolne miejsce na świecie bez pytania ich o zgodę (czego np. nie ma w seminarium diecezjalnym powiedzmy zwykłym, jeśli bp chciałby wysłac danego księdza poza diecezję musi miec zgodę tego księdza).
Pracują w różnych parafiach diecezji warszawskiej (bardzo często w parafiach gdzie nie ma DN). Są wikariuszami , którzy posługują parafii, do której zostali posłani więc wykonują to czym dana parafia się zajmuje (duszpasterstwo sakramentów, chorych, nauka religii w szkołach, towarzyszenie istniejącym grupom parafialnym itd.).
W Warszawie zostało ich wyświęconych 104. Częśc z nich (większośc pracuje w diecezji warszawskiej ) została wysłana w różne rejony świata w odpowiedzi na prośby biskupów.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1617 dnia: Maja 28, 2010, 14:38:20 pm »

Jeszcze jedno sprostowanie kłamliwych uwag niektórych z forumowiczów, nie będę wymieniał których.
Wraca "zwykłe" ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1618 dnia: Maja 28, 2010, 14:58:09 pm »

Proszę Pana, ale mówiłem już, że to nie jest stowarzyszenie a Pan podsyła linki do stowarzyszeń.

KPK to tylko ogólne ramy prawne.
Np o Eucharystii jest kilka stron ale nie znaczy to, że wyczerpuje wszystko potem są inne księgi liturgiczne szczegółowo opisujące temat, jest OWMR itd, tak samo sądy kościelne mają całe tomy opisów kanonicznych do dosyc małej ilości przepisów zawartych w KPK itd.

Nie jestem kanonistą chociaż kilka lat je studiowałem.

Wieloryb mimo nazwy, że jest rybą jest ssakiem jak pan nie wie. Tak samo jest z DN.


To powie mi pan pod który kanon podlega  DN jesli nie jest stowarzyszeniem i na podstawie którego kanonu jest obowiązek statutu ? Zdaje się, że sam JP2 zauważył w którymś liście, że u DN statuta niet i nawet wskazał KPK i kanon.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 15:03:31 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1619 dnia: Maja 28, 2010, 15:17:28 pm »

Może pan wyjaśnić, co rozumie przez słowo "ściema"?
Zapisane
Strony: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!