Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 15:27:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1344701 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1500 dnia: Maja 27, 2010, 12:30:16 pm »


Zrobiłem to celowo, by pokazać jak blisko jesteście do jechowców.

Tak blisko jak i pan.  Ciekawe ilu panu udało się korzystając z tego tekstu nawrócić ŚJ, bo dzięki Bogu i staraniom  siostrze z mojej wspólnoty pewnie ŚJ przyjął chrzest w Kościele.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1501 dnia: Maja 27, 2010, 12:33:46 pm »

Chyba w kikościele.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1502 dnia: Maja 27, 2010, 12:37:37 pm »

Christus Rex

Cytuj
Zet:
Umierając na Krzyżu, Jezus zniósł Zakon przykazań i przepisów oraz przekreślił pismo Starego Testamentu przybiwszy go do Krzyża
Absolutnie- to dopiero byłaby herezja, (były juz takie pomysły w starozytności) bo znaczyłoby, ze Bóg sie pomylił i dopiero Jezus wszystko naprawił.
Nie - Bóg swoją wolę co do człowieka objawił juz w starym testamencie  i dał człowiekowi również drogowskaz, jakim jest dekalog - a propos wg pana to Jezus również zniósł dekalog bo on jest elementem Starego testamentu.


Przepraszam ale twierdzi pan że Sługa Boży Pius XII w encyklice Mystici Corporis Christi głosił HEREZJĘ czytaj pan ze zrozumieniem  :

Umierając na Krzyżu, Jezus zniósł Zakon przykazań i przepisów oraz przekreślił pismo Starego Testamentu przybiwszy go do Krzyża, a ustanowił mocą Krwi, przelanej za cały rodzaj ludzki, Testament Nowy.Tak naocznie dokonało się wtedy przerzucenie z Prawa na Ewangelię, z Synagogi na Kościół, z ofiar licznych na jedną – jak wyraża się św. Leon Wielki o Krzyżu Pańskim – że, gdy Pan oddał ducha, rozdarła się z gwałtowną siłą od wierzchu aż do spodu mistyczna zasłona, zakrywająca sobą wnętrze świątyni i tajemnice świętości


Cytuj
Zet :
Pascha żydowska nie była i nie jest sakramentem to jest herezją :
Przecież nikt nie twierdzi, że jest sakramentem. 

Cytuj
Serpico:

Panowie tkiller, Zet i inni neoni!
Wytłumaczcie mi wg tego co was "nauczyli" :
3.Co to jest pascha?

Cytuj
tkiller :
odpowiedz:
3 . Święto żydowskie.


Poniżej jasno widać że tekst mówi że PASCHA JEST SAKRAMENTEM !

Widać wpływ "Konwiwencji" :

Cytuj
"Pascha jest wielkim świętem w czasie którego przez całą noc pije się dużo wina. Jest ono wielkim wysławieniem wielkim Sakramentem wielką Liturgią." konwiwencje str. 28
(Przepraszam mam pytanie chodzi tu o PASCHĘ żydowską czyż nie???No bo w czasie Ofiary Mszy św. ustanowionej przez Pana JEZUSA nie pija się DUŻO WINA !!! )

« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 12:45:22 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1503 dnia: Maja 27, 2010, 12:40:25 pm »

A pan naucz sie czytać, a nie powtarzać wytwory swojej fantazji.
I to pisze ktoś, kto krokodyle łzy roni nad "brakiem kultury". Zacznij pan od swojej belki w oku panie Zet.
Ehh, szkoda słów. Poczytaj pan co mi zarzuca niejaki p. szkielet lub jwk. A potem odważ się pan to jeszcze raz napisać.

Cytuj
Wyprali Panu mózg w tej sekcie.

Odpowiem w pańskim stylu: Raczej panu w pańskiej.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 12:43:15 pm wysłana przez Zet » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1504 dnia: Maja 27, 2010, 12:48:56 pm »

Cytuj
My nie zdobywamy nikogo, my nie przepowiadamy chrześcijaństwa, nastawionego na prozelityzm.
Prozelityzm – nawracanie innych na swoją wiarę.
str. 6 Konwiwencji


W mało znanej encyklice z 1910 r. Ex quo stwierdził, że wszelkie wysiłki podejmowane na rzecz zjednoczenia z prawosławnymi "będą daremne, jeśli najpierw i nade wszystko nie będą oni [prawosławni] wyznawać prawdziwej i całej katolickiej wiary, która została uświęcona i przekazana przez Pismo św., Tradycję Ojców, zgodę Kościoła, sobory powszechne i dekrety papieskie. Na zakończenie Pius X wyraził pragnienie, by Bóg „przyśpieszył dzień, w którym narody Wschodu powrócą do katolickiej jedności i zjednoczone ze Stolicą Apostolską, po odrzuceniu swych błędów, dotrą do portu wiecznego zbawienia”.

Tekst na str. 6 przeczy nawracaniu schizmatyków i heretyków który odpadli od Kościoła, oraz nawracaniu pogan na łono Kościoła Katolickiego poniżej w linku p.Kiko też przeczy temu smanemu, podważa nieomylne stanowisko Kościoła św.więc jest tezą błędną prowadząca do herezji  oraz tezą grzeszną bo grzeszy ten który podważa nieomylnosć Kościoła w tej kwestii wyrażoną przez św.Sobory i papieży w tym św. Piusa X, Piusa XI
Mortalium animos 6 stycznia 1928 r :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1015.390.html

Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1505 dnia: Maja 27, 2010, 12:53:38 pm »

Cytuj
Poniżej jasno widać że tekst mówi że PASCHA JEST SAKRAMENTEM !
Panie Serpico - z czego to widać?
Że pascha jest świętem zydowskim, oznacza wg pana że jest sakramentem?.
Od kiedy to święta żydowskie maja dla katolika rangę sakramentu?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1506 dnia: Maja 27, 2010, 12:53:44 pm »

A pan naucz sie czytać, a nie powtarzać wytwory swojej fantazji.
I to pisze ktoś, kto krokodyle łzy roni nad "brakiem kultury". Zacznij pan od swojej belki w oku panie Zet.
Ehh, szkoda słów. Poczytaj pan co mi zarzuca niejaki p. szkielet lub jwk. A potem odważ się pan to jeszcze raz napisać.

Cytuj
Wyprali Panu mózg w tej sekcie.

Odpowiem w pańskim stylu: Raczej panu w pańskiej.
Panie Zet, jeśli nazywa Pan moją Wiarę sektą to cóż... chyba się będziemy musieli pożegnać.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1507 dnia: Maja 27, 2010, 13:03:52 pm »

Cytuj
My nie zdobywamy nikogo, my nie przepowiadamy chrześcijaństwa, nastawionego na prozelityzm.
Prozelityzm – nawracanie innych na swoją wiarę.

Panie Luk - co piernik do wiatraka?
Jeżeli głosimy J. Chrystusa Zmartwychwstałego to chyba dobrze? - Nie wymagamy od nikogo niczego. Głosimy po prostu Dobrą Nowinę. Co kto z tą Nowiną zrobi to nie nasza sprawa, poniewaz wobec Niej każdy wie jak ma sie zachować.
Dlatego trafia ona najbardziej do ludzi zagubionych, zniszczonych, biednych z powodu braku wiary, dla których ta Nowina jest ratunkiem. To wszystko. Jeśli ktoś przyjdzie do Kościoła dzięki temu to się cieszymy.
Ale po prostu nie jesteśmy jakąś rzeczywistością nastawioną na wyrywanie ludzi z jednego Kościoła do 2-giego.
W Kosciele są rózne charyzmaty i nie może jeden drugiemu powiedzieć że jest niepotrzebnmy, bo nie realizuje jego charyzmatu.
Czym innym jest np głoszenie gdzieś gdzie nikt nie słyszał o Jezusie, a czym innym tam gdzie Jezusa inaczej sie wyznaje. Owszem jeśli jest jakaś grupa majaca charyzmat nawracania prozelitycznego, to proszę bardzo.  Ale nie wszyscy musza tak robić.
Ja tylko zadam pytanie - Panie Luk -  illu ludzi z innych wyznań nawrócił pan na katolicyzm?
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1508 dnia: Maja 27, 2010, 13:06:24 pm »

Cytuj
Poniżej jasno widać że tekst mówi że PASCHA JEST SAKRAMENTEM !
Panie Serpico - z czego to widać?
Że pascha jest świętem zydowskim, oznacza wg pana że jest sakramentem?.
Od kiedy to święta żydowskie maja dla katolika rangę sakramentu?

Christsu Rex

Czytaj pan ze zrozumieniem to co p. KIKO mówi o nawracaniu prawosławnych. Tylko on podważa nauczanie KOŚCIOŁA
Cytuj
"My nie zdobywamy nikogo, my nie przepowiadamy chrześcijaństwa, nastawionego na prozelityzm".


Poniżej jasno widać że tekst mówi że PASCHA JEST SAKRAMENTEM !
Widać wpływ "Konwiwencji" :
Cytuj
"Pascha jest wielkim świętem w czasie którego przez całą noc pije się dużo wina. Jest ono wielkim wysławieniem wielkim Sakramentem wielką Liturgią." konwiwencje str. 28
(Przepraszam mam pytanie chodzi tu o PASCHĘ żydowską czyż nie???No bo w czasie Ofiary Mszy św. ustanowionej przez Pana JEZUSA nie pija się DUŻO WINA !!! )
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 13:13:14 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1509 dnia: Maja 27, 2010, 13:07:25 pm »


Panie Zet, jeśli nazywa Pan moją Wiarę sektą to cóż... chyba się będziemy musieli pożegnać.
[/quote]
Zapomina pan że to pan cały czas nazywa moją wiarę sekciarstwem.  A moja wiara wynika z wiary Kościoła Katolickiego, wyznaje jego Credo. Rozumiem, że panu to wolno. Tak? To pan nazywa Kościół Katolick np: posoborowiem, a znaczne jego części sektami.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1510 dnia: Maja 27, 2010, 13:08:38 pm »

Odpowiem w pańskim stylu: Raczej panu w pańskiej.
No to się nam Zet obnażył, wypowiedział otwartym tekstem to co jest zapisane w "katechezach", które nie istnieją, są marnymi kserówkami itd., czyli Kościół Święty, popadły w kulty ofiarnicze przejęte od pogan jest dla niego sektą. Trzeba nam innych dowodów?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1511 dnia: Maja 27, 2010, 13:09:34 pm »


Christsu Rex

Czytaj pan ze zrozumieniem
[/quote]
Proszę pana o to samo.
Tylko poprosiłem o wyjaśnienia. Niech pan spojrzy na swój post mniej subiektywnie.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1512 dnia: Maja 27, 2010, 13:10:18 pm »

Chyba w kikościele.

Po pierwsze taki nie istnieje a po drugie w katedralnym :P
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1513 dnia: Maja 27, 2010, 13:11:47 pm »




Cytuj
No to się nam Zet obnażył, wypowiedział otwartym tekstem to co jest zapisane w "katechezach", które nie istnieją, są marnymi kserówkami itd., czyli Kościół Święty, popadły w kulty ofiarnicze przejęte od pogan jest dla niego sektą. Trzeba nam innych dowodów

Właśnie czekałem kiedy pan lub ktoś panu podobny napisze taki post?
I naprawde dobrze sie pan z tym czuje? Może pan patrzeć w lustro?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1514 dnia: Maja 27, 2010, 13:28:58 pm »

Ja tylko zadam pytanie - Panie Luk -  illu ludzi z innych wyznań nawrócił pan na katolicyzm?
To ja podobnie:
1. Czy kikokarmenat nawraca dla Kościoła czy dla siebie?
2. Czy głównym celem zabiegów kikokarmenatu są agnostycy, nieochrzczeni, osoby innych wyznań, czy też wierni Kościoła Rzymskokatolickiego?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!