Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:43:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 47 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII  (Przeczytany 252735 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #540 dnia: Października 23, 2014, 14:16:55 pm »

Beatyfikacja Pawła VI jest pewnym ukoronowaniem jego dorobku
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #541 dnia: Października 23, 2014, 15:15:21 pm »

Coś w temacie:



- Abp Pozzo z Papieskiej Komisji Ecclesia Dei: Rzym nie oczekuje od FSSPX "kapitulacji", czyli wycofania się ze wszystkich zastrzeżeń wobec sformułowań soborowych lub zwłaszcza posoborowych interpretacji. Wymaga się jedynie pełnej jasności co do uznania katolickiej zasady obowiązywalności doktryny wiary wykładanej przez Magisterium. Tego się trzymajmy, a - sądzę - niedługo FSSPX uzyska busolę niezbędną w jego burzach wewnętrznych, spokój sumienia dla obecnych tam wiernych katolików i miejsce we wspólnocie kościelnej - a Stolica Apostolska sprzymierzeńca w aktywnym duszpasterstwie w obecnych trudnych czasach.

http://laportelatine.org/vatican/sanctions_indults_discussions/23_septembre_2014/20_10_2014_pozzo_pas_de_capitulation_pour_la_fsspx.php

http://tradinews.blogspot.com/2014/10/jean-marie-dumont-famille-chretienne.html


A można jaśniej, Ekscelencjo?
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #542 dnia: Października 23, 2014, 16:03:53 pm »

Też nie rozumiem. Co to znaczy: "Wymaga się jedynie pełnej jasności co do uznania katolickiej zasady obowiązywalności doktryny wiary wykładanej przez Magisterium" ?

Wg mnie łaska Rzymu w obecnej sytuacji gdy mamy jaką mamy hierarchie jest niepotrzebna. Z drugiej strony to miło być poza tym oficjalnym syfem posoborowym.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2014, 16:15:45 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #543 dnia: Października 23, 2014, 17:33:34 pm »

Nie znam francuskiego, ale w którym miejscu oryginalnego tekstu wywiadu Abp Pozzo mówi o busoli i pozyskaniu sprzymierzeńca w aktywnym duszpasterstwie? Tłumacz Googla nic takiego mi nie pokazuje.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #544 dnia: Października 23, 2014, 18:12:35 pm »

Beatyfikacja Pawła VI jest pewnym ukoronowaniem jego dorobku

No to wątek o beatyfikacji Pawła VI jest tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3479.msg192091.html#msg192091
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #545 dnia: Października 23, 2014, 20:36:21 pm »

To chyba nie bp. Pozzo jest autorem tego komentarza. Swoja droga komiczne sa te indultowe kompleksy wobec Bractwa. Sadze, ze brak busoli, wewnetrzne burze i brak spokoju sumienia to rodzaj ekstrapolacji na innych swoich problemow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #546 dnia: Października 23, 2014, 20:50:24 pm »

Oczywiście, ze nie, może jedno czy dwa zdania sa z tekstu. Jest to komentarz wyczytany  na fb za Rzymski Katolik i tu: Wyższy Instytut Teologiczny im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie. Doczytałam jeszcze i jest to komentarz Pana Pawła Milcarka.  Podałam strony źródlowe, żeby porównać.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #547 dnia: Października 23, 2014, 21:08:22 pm »

  na fb za Rzymski Katolik

No ale gdzie ten link, bo te co Pani podała, to po francusku, wiele z tego wyczytać nie można. I co w tym fragmencie jest słowami Arcybiskupa, a co p. Milcarka?
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #548 dnia: Października 23, 2014, 21:42:45 pm »

Tutaj RV podaje wypowiedź abp Pozzo:
http://pl.radiovaticana.va/news/2014/10/23/stolica_apostolska_nie_chce_od_lefebryst%C3%B3w_kapitulacji/pol-832687
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #549 dnia: Października 23, 2014, 22:08:11 pm »

z Franciszkanami Niepokalanej już doszli do porozumienia. Dopóki FSSPX nie przyjmie warunków Rzymu, dopóty będzie istnieć.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #550 dnia: Października 23, 2014, 22:12:46 pm »

  na fb za Rzymski Katolik

No ale gdzie ten link, bo te co Pani podała, to po francusku, wiele z tego wyczytać nie można. I co w tym fragmencie jest słowami Arcybiskupa, a co p. Milcarka?

Proszę wejść na podane profile i przeczytać, nic więcej ponad to nie ma co napisałam i podany link do strony tej:

http://tradinews.blogspot.com/2014/10/jean-marie-dumont-famille-chretienne.html

... a ja podałam jeszcze do strony Dystryktu francuskiego. Ot i tyle!
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #551 dnia: Października 24, 2014, 18:09:30 pm »

Swoją drogą, czy FSSPX odrzuca (hipo)tezę sedewakantystyczną dlatego, iż uważa, że aktualnie nie jest ona uprawniona (bo np. papieże nie przekroczyli jeszcze ostatecznych granic, bo nie próbowali narzucać błędów jako Magisterium nieomylnego etc.) --- czy dlatego, że uważa ją za zawsze nieuprawnioną, niesłuszną, niemożliwą do realizacji? Innymi słowy, czy jest - choćby teoretycznie - możliwa sytuacja, że FSSPX przechodzi na pozycje sedewakantystyczne, uznając, że "no teraz to już rzeczywiście...".
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #552 dnia: Października 25, 2014, 00:32:54 am »

Strasznie sie pan gimnastykuje. Jak papiez sie ozeni i wstapi do  Swiadkow Jehowy, to kazdy myslacy katolik bedzie sedewakantysta.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #553 dnia: Października 25, 2014, 04:23:54 am »

Strasznie sie pan gimnastykuje. Jak papiez sie ozeni i wstapi do  Swiadkow Jehowy, to kazdy myslacy katolik bedzie sedewakantysta.

Życie byłoby zbyt proste Panie FB.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #554 dnia: Października 25, 2014, 11:46:48 am »

Swoją drogą, czy FSSPX odrzuca (hipo)tezę sedewakantystyczną dlatego, iż uważa, że aktualnie nie jest ona uprawniona (bo np. papieże nie przekroczyli jeszcze ostatecznych granic, bo nie próbowali narzucać błędów jako Magisterium nieomylnego etc.) --- czy dlatego, że uważa ją za zawsze nieuprawnioną, niesłuszną, niemożliwą do realizacji? Innymi słowy, czy jest - choćby teoretycznie - możliwa sytuacja, że FSSPX przechodzi na pozycje sedewakantystyczne, uznając, że "no teraz to już rzeczywiście...".
wydaje mi się że fsspx uważa hipotezę sedewakantystyczną za niemożliwą do zrealizowania
Zapisane
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 47 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!