Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:27:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 47 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII  (Przeczytany 252631 razy)
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #390 dnia: Listopada 05, 2013, 23:20:32 pm »



Moja rada - jeśli ma Pani wątpliwości - proszę nie korzystać bez konieczności z posługi kapłanów FSSPX.
Moja żona czyniła też mi zarzuty, zapewne sterowana przez jakiegoś miejscowego księdza, że tam gdzie ja korzystam, spowiedź jest nieważna. Pech chciał, że jej spowiednika aresztowano za romans z nieletnia i nakłonienie jej do aborcji. Od tamtej pory mam w rodzinie spokój.
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #391 dnia: Listopada 05, 2013, 23:53:46 pm »



Moja rada - jeśli ma Pani wątpliwości - proszę nie korzystać bez konieczności z posługi kapłanów FSSPX.
Moja żona czyniła też mi zarzuty, zapewne sterowana przez jakiegoś miejscowego księdza, że tam gdzie ja korzystam, spowiedź jest nieważna. Pech chciał, że jej spowiednika aresztowano za romans z nieletnia i nakłonienie jej do aborcji. Od tamtej pory mam w rodzinie spokój.
Co ma jedno z drugim wspólnego?
Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #392 dnia: Listopada 06, 2013, 07:25:34 am »


Co ma jedno z drugim wspólnego?
Czyż nie o ważności posługi temat?
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #393 dnia: Listopada 06, 2013, 08:36:57 am »


Co ma jedno z drugim wspólnego?
Czyż nie o ważności posługi temat?

Niemoralne prowadzenie się księdza nie ma nic do rzeczy w temacie ważności posługi.
Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #394 dnia: Listopada 06, 2013, 09:57:26 am »



Niemoralne prowadzenie się księdza nie ma nic do rzeczy w temacie ważności posługi.
A skąd wiadomym jest, że był to ksiądz, skoro jego przykład łamania Bożego Prawa temu przeczy?
Co w takim razie jest istotne do ważności posługi?
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2013, 10:02:22 am wysłana przez giuseppefull » Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #395 dnia: Listopada 06, 2013, 10:19:56 am »



Niemoralne prowadzenie się księdza nie ma nic do rzeczy w temacie ważności posługi.
A skąd wiadomym jest, że był to ksiądz, skoro jego przykład łamania Bożego Prawa temu przeczy?
Co w takim razie jest istotne do ważności posługi?

Tylko i wyłącznie bycie ważnie wyświęconym kapłanem. Dopiero w drugiej kolejności dochodzą wszelkie sprawy związane z posiadaniem jurysdykcji, bycie zasuspendowanym bądź nie itp.
Ale samo niemoralne prowadzenie się księdza nie wpływa na WAŻNOŚĆ jego święceń kapłańskich a więc WAŻNOŚĆ posługi. Ksiądz pijak i erotoman, jeśli zachowa FORMĘ i MATERIĘ i właściwą INTENCJĘ ważnie udzieli wszystkich sakramentów.
Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #396 dnia: Listopada 06, 2013, 10:27:06 am »

Cytuj
Co w takim razie jest istotne do ważności posługi?


Tylko i wyłącznie bycie ważnie wyświęconym kapłanem.
I tu doszedł Pan do sedna zagadnienia i powodu, dla którego staram się unikać posługi u tych, co święcenia przyjęli w/g nowej formy i materii. Nie twierdzę, że nowe święcenia kapłanów są jest nieważne, tylko  budzące coraz poważniejsze wątpliwości.
Cytuj
Problemy z nowym rytem święceń
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/571
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #397 dnia: Listopada 06, 2013, 10:31:25 am »

Cytuj
Co w takim razie jest istotne do ważności posługi?


Tylko i wyłącznie bycie ważnie wyświęconym kapłanem.
I tu doszedł Pan do sedna zagadnienia i powodu, dla którego staram się unikać posługi u tych, co święcenia przyjęli w/g nowej formy i materii. Nie twierdzę, że nowe święcenia kapłanów są jest nieważne, tylko  budzące coraz poważniejsze wątpliwości.


Owszem, tu jest problem.

To co napisałem, napisałem jedynie w odpowiedzi na pańskie wcześniejsze wpisy gdzie wątpliwość co do ważności posługi wyciągał pan nie z problematycznego rytu święceń a z niemoralnego prowadzenia się księdza. 

Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #398 dnia: Listopada 06, 2013, 10:35:09 am »



To co napisałem, napisałem jedynie w odpowiedzi na pańskie wcześniejsze wpisy gdzie wątpliwość co do ważności posługi wyciągał pan nie z problematycznego rytu święceń a z niemoralnego prowadzenia się księdza.
Ma się do czynienia z rożnymi dyskutantami, dlatego czasami łatwiej jest się uciekać do zwyczajnej ludzkiej argumentacji. Np. moja żona nie interesuje się sprawami wiary tak dalece, bym czynił jej wywody w temacie ważności nowych świeceń. Jej to nie interesuje.
Są opinie, ze ważność lub nieważność sakramentów, nowej Mszy itp. przekłada się w jakiś sposób na dalsze życie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2013, 10:39:05 am wysłana przez giuseppefull » Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #399 dnia: Listopada 14, 2013, 20:29:16 pm »

http://www.pch24.pl/papiez-poblogoslawil-fssp-,19157,i.html szach mat sedevacantyści
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2013, 20:39:58 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #400 dnia: Listopada 14, 2013, 20:41:17 pm »

A co ma wspólnego FSSP z FSSPX??
Cóś sie panu pozajączkowało...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #401 dnia: Listopada 14, 2013, 23:44:13 pm »

Ech, masz rację, źle przeczytałem, a tak się ucieszyłem. Ale i tak będzie dobrze. O ile wszyscy będą codziennie modlić się za papieża, otoczonego tabunami masonów, na różnych stanowiskach.
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #402 dnia: Listopada 16, 2013, 13:39:58 pm »

No tak p. Katol, dobry car, złe bojary...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #403 dnia: Listopada 17, 2013, 21:13:20 pm »

Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #404 dnia: Listopada 18, 2013, 01:47:27 am »

Papież Franciszek jeszcze da świadectwo prawdziwej wiary, modlę się za niego codziennie i zawierzam go Maryi. Czy wiecie , że po conclave pierwsze co zrobił papież to zadzwonił do Buenos Aires, aby w jego intencji została odprawiona msza trydencka? Franciszek nie jest taki zagubiony, jak większość tradycjonalistów sądzi. Ciekawe jak wy byście się zachowywali otoczeni tabunami masonów? Bardzo dobrze, że Papież nie mieszka w apartamentach papieskich, trudniej będzie go podmienić, jak to masoni zrobili z Pawłem VI. Pokora, pokora, pokora panowie, papież ani razu jeszcze się ex catedra nie wypowiedział, w żadnej sprawie, więc nic oficjalnie nie zmienił. Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta to proroctwo matki Bożej z La Salette spełni się, chociaż nie wiadomo kiedy. Dlatego trzeba być czujnym.
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 47 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!