Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:22:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 47 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII  (Przeczytany 252600 razy)
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #210 dnia: Września 14, 2011, 22:24:31 pm »

Prawda jest taka, że musimy być cierpliwi. Nic co szybko nie będzie dobre. Jeśli zostanie zawarte porozumienie to niech będzie owocem wielu przemyśleń i refleksji nad tym, czy to na pewno wyjdzie Tradycji na dobre. Nie woono iśc na kompromisy jeśli chodzi o doktrynę.

Niepokoi mnie inna sprawa. Kto będzie mianował bractwu biskupów po ewentualnej zgodzie. I czy następcy obecnych biskupów mianowani już przez Rzym nadal będą tak zaciekle bronić katolickiej doktryny i mszy.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #211 dnia: Września 14, 2011, 22:25:56 pm »

Nie wolno iśc na kompromisy jeśli chodzi o doktrynę.
Kongregacja Nauki Wiary deklaruje zgodność w tym zakresie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #212 dnia: Września 14, 2011, 22:26:23 pm »

I mam pytanie bom niedoświadczony. Co jest złego w prałaturze i na czym to polega?
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #213 dnia: Września 14, 2011, 22:28:23 pm »

Cytuj
Spłyca Pan. W końcu Bractwo w 80% uznaje VII o czym mówił sam ks.Stehiln.

Zgoda to skrót myślowy.

Cytuj
Nawet gdyby FSSPX podpisało dokument i nawet gdyby dostali prałaturę, to będzie to zaledwie jeden z baaaardzo wielu kroków do wykonania aby autentycznie "równouprawnić"
Również zgoda. Ale chyba wyobraża sobie Pan róznicę w sytuacji obecnej i "dzień po".

@ JWK
frekwencja frekwencją, ale co powiedział kardynał?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #214 dnia: Września 14, 2011, 22:34:43 pm »

Cytuj
Również zgoda. Ale chyba wyobraża sobie Pan róznicę w sytuacji obecnej i "dzień po".
Oczywiście, że sobie wyobrażam.
W każdej możliwej gazecie wywiady z biskupami trąbiącymi, że u nich w diecezji to jak się FSSPX oficjalnie nie podpisze pod VII to nie będzie mile widziane.
Prezydenci, premierzy, parmalentarzyści (z Komorowskim na czele - jak po zniesieniu ekskomuniki) będą żądali wyjaśnień od JŚw. itd. itp.....

To tak oczywiście pół żartem a pół serio w każdym razie - tak, oczywiście widzę różnicę i jak pisałem będzie to krok z pewnością bardzo wymowny - symboliczny, obwieszczający wszem i wobec ostateczny koniec pewnej epoki w dziejach Kościoła i początek nowej. To natomiast, że nowa epoka będzie się rodziła w bólach niezwykłych to chyba wszyscy mają świadomość :]
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #215 dnia: Września 14, 2011, 22:42:18 pm »

Cytuj
W każdej możliwej gazecie wywiady z biskupami trąbiącymi, .....
Prezydenci, premierzy, parmalentarzyści

To sobie ludzie zaraz pomyślą:
"To jacyś klawi ludzie muszą być skoro politycy i biskupi na nich plują... i kopią leżących" ;)

A ja "dzień po" uśmiechnę się od ucha do ucha na widok posoborowików i powiem: "więcej otwartości, dialogu i tolerancji; Otwórzcie się na świat!"

ps
...ale co z tą homilią kardynała? Taka cisza... czy coś się stało?
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2011, 22:45:29 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #216 dnia: Września 14, 2011, 22:57:12 pm »

mnie też to zastanawia... a propos Mszy w Warszawie... zero emocji? :) ja po cichu liczyłem na cappa Magna :D
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #217 dnia: Września 15, 2011, 00:04:40 am »

mnie też to zastanawia... a propos Mszy w Warszawie... zero emocji? :) ja po cichu liczyłem na cappa Magna :D

Cóż od słynnej wrocławskiej "Coram" już się nie publikuje więcej "homilii" Ich Ekscelencji...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #218 dnia: Września 15, 2011, 00:10:32 am »

mnie też to zastanawia... a propos Mszy w Warszawie... zero emocji? :) ja po cichu liczyłem na cappa Magna :D

Na szczęście Pan raczył uchować ... w nic nie spowijano Ks.Kardynała, dzięki czemu nie przepadła szansa, że kiedyś jeszcze się pojawi , może nie tylko z kazaniem .

Więcej wrażeń uczestników tu: http://rebelya.pl/discussion/35109/msza-rzymska-u-sw-klemensta-podwyzszenie-krzyza-swietego-z-kardynalem/#Comment_1095626
Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #219 dnia: Września 15, 2011, 00:19:20 am »

Bractwo w 80% uznaje VII o czym mówił sam ks.Stehiln.

Biskup Fellay mowil, ze 95% :)

Przyjmujemy wszytsko z VII co jest zgodne z Wiarą i Tradycją katolicką.

Nie w tym problem. Problem w tym, ze odrzucamy to, oc niezgodne, a dotychczas mowiono nam, ze niczego takiego tam nie ma.

Co jest złego w prałaturze i na czym to polega?

Pralatura personalna to nowy twor kanoniczny skrojony specjanie pod Opus Dei. Zlego nie ma nic, ale do sytuacji Bractwa nie jest dostosowana, bo nie zaklada egzempcji spod jurysdykcji ordynariuszy miejsca. To znaczy, ze dowolny biskup bedzie mogl dowolnie zakazywac ksiezom z Bractwa otwierac nowe placowki, prowadzic apostolat lub waznie spowiadac. Bractwo zamieni sie w takie wieksze IDP : status quo, zadnego rozwoju, hibernacja.

O wiele lepszym rozwiazaniem jest ordynariat, a nawet administratura personalna, takie globalne Campos (bo o Kosciele sui iuris chyba nie ma co marzyc).
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2011, 00:23:43 am wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #220 dnia: Września 20, 2011, 11:17:22 am »

http://www.cfnews.org/1001questions.htm
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #221 dnia: Września 20, 2011, 13:16:12 pm »

O wiele lepszym rozwiazaniem jest ordynariat, a nawet administratura personalna, takie globalne Campos (bo o Kosciele sui iuris chyba nie ma co marzyc).
Czym sie rozni ordynariat od administratury personalnej?
Kosciol siu iuris ma ten plus, ze ma wieksza swobode w wybieraniu biskupow. Trzeba by stworzyc nowy kodeks dla kosciolow zachodnich. Moze to byc jednak motywowane tym, ze w przyszlosci przylaczajace sie odlamy moga tego potrzebowac.

Pamietajmy, ze w polskim konkordacie jest zapis, ze polscy proboszczowie nie moga podlegac biskupowi z zagranicy (czy jakos tak). Nie jestem pewny czy to przypadkiem nie stanowiloby problemu z podelganiem pod globalna administrature. Musieliby zrobic polski ordynariat FSSPX z ordynariuszem - obywatelem polskim.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #222 dnia: Września 20, 2011, 14:36:19 pm »

Musieliby zrobic polski ordynariat FSSPX z ordynariuszem - obywatelem polskim.
Czyli w trybie przyśpieszonym x. Karolowi udzieliłoby się obywatelstwa pol. i już.  :) Skoro Guereiro mógł dostać, to czemu nie ksiądz? ;D
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #223 dnia: Września 20, 2011, 14:46:53 pm »

Cytuj
Pamietajmy, ze w polskim konkordacie jest zapis, ze polscy proboszczowie nie moga podlegac biskupowi z zagranicy (czy jakos tak). Nie jestem pewny czy to przypadkiem nie stanowiloby problemu z podelganiem pod globalna administrature. Musieliby zrobic polski ordynariat FSSPX z ordynariuszem - obywatelem polskim.

Ma Pan rację.
Na dodatek pozostaje jeszcze kwestia ślubów w fsspx.
Przeczołgają jeszcze politycy z Ordynariuszami Tradsów.
Już sobie wyobrażam: zawieramy ślub w fsspx. Bractwo wysyła kwity do Rzymu. Lecimy do Rzymu i uwierzytelniamy zawarte małżeństwo przed USC Reggione Lazio. Wracamy do kraju, tłumaczymy papiery u tł. przysięgłego. Składamy do USC W-wa Praga Południe. Wyrabiamy nowe dowody osobiste.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #224 dnia: Września 20, 2011, 15:00:40 pm »

http://www.cfnews.org/1001questions.htm
Polecam, naprawdę mądre pytania, w tym dotyczące kwestii na ogół w "okołoregulacyjnych" rozważaniach pomijanych.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 47 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!