Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:06:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 47 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII  (Przeczytany 252805 razy)
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #75 dnia: Kwietnia 24, 2010, 13:42:30 pm »

Więc jak rozumiem Bractwo św. Piusa X nie przyjmuje tej tajemnicy?
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #76 dnia: Kwietnia 25, 2010, 23:41:21 pm »

A mi wciąż pozostanie dylemat, z tajemnicą światła. Bo przecież książeczki do różańca są wznowione ta tajemnicą.
 ??? ???
Ba - okazuje się nawet, ze (zdaniem wydawców przynajmniej) - św. Maksymilian, czy św. ojciec Pio (itp...) - antycypowali tajemnice światła - bo są dostępne rozważania różańcowe z tajemnicami światła (rzekomo) ich autorstwa... :-\

Więc jak rozumiem Bractwo św. Piusa X nie przyjmuje tej tajemnicy?
Nie wiem jak bractwo. Z tego co wiem zakazu nie ma, choć sądząc po krytyce - nie liczył bym na wielu zwolenników tych tajemnic. Wiem że potrafię jednorazowo odmówić różaniec z 15 dziesiątkami, z 20 - nie dał bym rady. Zatem tajemnice światła odmawiam tylko podczas modlitwy w grupie - kiedy grupa ta odmawia te tajemnice. Prywatnie - zostaje przy 150 tajemnicach.

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #77 dnia: Kwietnia 26, 2010, 01:02:55 am »

Prywatnie - zostaje przy 150 tajemnicach.
Pańska pobożność jest nad wyraz bogata ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #78 dnia: Kwietnia 26, 2010, 02:33:17 am »

Prywatnie - zostaje przy 150 tajemnicach.
Pańska pobożność jest nad wyraz bogata ;)
O rety!
Dziękuję za wyłapanie babola...
Czas iść spać...
:-))))))

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #79 dnia: Kwietnia 26, 2010, 09:29:07 am »

Więc jak rozumiem Bractwo św. Piusa X nie przyjmuje tej tajemnicy?

z tego co wiem, nie ma tem forum oficjalnego przedstawiciela Bractwa Św. Piusa X

ale nie trzeba być zwolennikiem Bractwa, by trzymać się na duży dystans od "Tajemnic Światła", które są w mojej opinji jedną z wielu pobożnych koronek, które jednak NIE SĄ różańcem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #80 dnia: Kwietnia 26, 2010, 10:19:57 am »

A mi wciąż pozostanie dylemat, z tajemnicą światła. Bo przecież książeczki do różańca są wznowione ta tajemnicą.
 ??? ???
Ba - okazuje się nawet, ze (zdaniem wydawców przynajmniej) - św. Maksymilian, czy św. ojciec Pio (itp...) - antycypowali tajemnice światła - bo są dostępne rozważania różańcowe z tajemnicami światła (rzekomo) ich autorstwa... :-\

Więc jak rozumiem Bractwo św. Piusa X nie przyjmuje tej tajemnicy?
Nie wiem jak bractwo. Z tego co wiem zakazu nie ma, choć sądząc po krytyce - nie liczył bym na wielu zwolenników tych tajemnic. Wiem że potrafię jednorazowo odmówić różaniec z 15 dziesiątkami, z 20 - nie dał bym rady. Zatem tajemnice światła odmawiam tylko podczas modlitwy w grupie - kiedy grupa ta odmawia te tajemnice. Prywatnie - zostaje przy 150 tajemnicach.



Co do świętych, to raczej wątpliwe by za ich czasów były te tajemnice. ;)
Widzę Pan bardzo pobożny, 15 dziesiątek na dzień. :)
Myśle, że każdy według swojego sumienia odmawia różaniec. Ja do dziś nie mogę się przyzwyczaić do nowych tajemnic. Podobno JP II był mistykiem (jest taka książka Tajemnica Jana Pawła II) Szkoda tylko, że autor jest za Medjugorie. Może ktoś z Państwa tą książkę czytał ?
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #81 dnia: Kwietnia 26, 2010, 14:02:42 pm »

Jakby wierzyć we wszystko co piszą o JP2, to by się okazało, że jest to czwarta osoba Trójcy Przenajświętszej.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #82 dnia: Kwietnia 27, 2010, 00:38:35 am »

Widzę Pan bardzo pobożny, 15 dziesiątek na dzień. :)
Rzadko kiedy - zdarza mi się nawet 1 dziesiątki nie odmówić
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #83 dnia: Kwietnia 27, 2010, 10:09:25 am »

Skoro bractwo nie aprobuje, czwartą tajemnicę różańca. Więc czego jeszcze nie uznaje prócz tego? I dlaczego?
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #84 dnia: Kwietnia 27, 2010, 10:13:52 am »

Czy moglaby pani doprecyzowac co oznacza "bractwo nie aprobuje" ? Jesli chodzi o to, ze Bractwo zakazuje swoim wiernym, ktorzy mieliby na to ochote odmawiac tej koronki, to oczywiscie jest to nieprawda. Jesli chodzi o to, ze Bractwo twierdzi, ze tajemnice autorstwa Jana Pawla II nie stanowia czesci rozanca, to za ta opinia idzie nie tylko Bractwo, ale kazdy znajacy historie tej modlitwy katolik.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #85 dnia: Kwietnia 27, 2010, 10:20:43 am »

Czy moglaby pani doprecyzowac co oznacza "bractwo nie aprobuje" ? Jesli chodzi o to, ze Bractwo zakazuje swoim wiernym, ktorzy mieliby na to ochote odmawiac tej koronki, to oczywiscie jest to nieprawda. Jesli chodzi o to, ze Bractwo twierdzi, ze tajemnice autorstwa Jana Pawla II nie stanowia czesci rozanca, to za ta opinia idzie nie tylko Bractwo, ale kazdy znajacy historie tej modlitwy katolik.

Oczywiście Bractwo św. Piusa X . Jak rozumiem większość nauk Soboru Watykańskiego II nie aprobowane?
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #86 dnia: Kwietnia 27, 2010, 10:59:12 am »

Dokladnie odwrotnie : Bractwo przyjmuje niemal calosc tekstow soboru, ktore maja wartosc dogmatyczna (bo jest tam sporo wodolejstwa i kiepskiej publicystyki, ktorych nie mozna "przyjac" albo "nie przyjac"). Kwestionuje - w pierwszym znaczeniu tego slowa czyli stawia pod znakiem zapytania - jedynie kilka konkretnych punktow : wolnosc religijna, kolegializm, ekumenizm. Problem polega na tym, ze nie ma autentycznej i autorytatywnej interpretacji tych punktow. Byc moze obecne dyskusje doktrynalne doprowadza do tego, ze taka interpretacja zostanie dana.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #87 dnia: Czerwca 06, 2010, 10:57:06 am »

Podobno JP II był mistykiem (jest taka książka Tajemnica Jana Pawła II) Szkoda tylko, że autor jest za Medjugorie.
Od tego typu książek należy trzymać się z daleka. ;) Nie wolno zapominać, że takie rewelacje na temat osoby papieża często (a raczej prawie zawsze) to jeden ze środków na wpajanie ludziom idei soborowych. Zresztą samo to, że publikacja jest pochwałą Medjugoria, dużo o niej świadczy.
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #88 dnia: Czerwca 06, 2010, 12:28:16 pm »

A mi wciąż pozostanie dylemat, z tajemnicą światła. Bo przecież książeczki do różańca są wznowione ta tajemnicą.

Pani Hotori,
na przestrzenie wieków powstawały różne (prywatne) modlitwy, które Kościół włączał do swego skarbczyka modlitw.
Czwarta tajemnica różańcowa jest właśnie prywatną modlitwą jeszcze biskupa Karola,
którą jako papież, Jan Paweł, zaproponował wszystkim wiernym.
I jak powiedziano - jest opcjonalna.
To że w Polsce księżą ją narzucają (w kościele na modlitwach różańcowych, w modlitewnikach)
to takie lekkie nadużycie.
Mnie ona nie wadzi, ale nie odmawiam, ze względu na tradycję tej modlitwy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2010, 12:30:29 pm wysłana przez romeck » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #89 dnia: Czerwca 06, 2010, 23:37:45 pm »

A najlepsze ( co nie znaczy, że warte polecenia  :D ) są różne, sprzedawane w przyparafialnych księgarniach, książeczki w stylu "Różaniec ze św. x.Vianney'em" albo "Różaniec św. o.Pio", zawierające tzw. "Tajemnice światła".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 47 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bractwo św. Piusa X a SVII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!