Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:31:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245437 razy)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #210 dnia: Sierpnia 04, 2010, 18:51:11 pm »

To moja stara ksywka, której zazwyczaj używam na internecie. Nie wiedziałem, że coś się pod tym kryje. Ależ Pan czujny :) 
Zapisane
Daniel 1993
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #211 dnia: Sierpnia 08, 2010, 18:27:07 pm »

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus! Nazywam się Daniel. Mam 17 lat. Mieszkam w Warszawie a dokładniej na Pradze Parafia pw. MB Loretańskiej. Blisko Warszawsko-Praskiej Katedry. Jestem ministrantem. NOM 10 lat na KRR chodzę 2 lata. Oczywiście KRR w Kościele Świętego Benona. Zamierzam zapytać się w Kościele Świętego Benona czy można służyć. Służyć oczywiście umiem tylko nie mam gdzie tych umiejętności :-) Znajomy mówił mi że jest stała ekipa co zauważyłem, ale kto pyta nie błądzi :-) Moje zainteresowania to można się domyśleć. Tradycja Kościoła, Liturgia :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #212 dnia: Sierpnia 09, 2010, 09:11:17 am »

Ja myślę że każdy chętny do służenia powinien zostać dopuszczony jak potrafi.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #213 dnia: Sierpnia 09, 2010, 09:21:33 am »

Laudetur Iesus Christus!
Mam na imię Łukasz, jestem Ceremoniarzem NOM -u w Malborku ;) Moja Diecezja Elbląska to pustynia pod względem Mszy Wszechczasów. Służenia do Tridentiny (w razie lepszych czasów..) uczę się od paru lat, na własną rękę, z dostępnej literatury, którą mam szczęście posiadać.
To od Pana wprawdzie daleko ale gdyby się znalazł czas i nieco funduszy to może TradiCamp pozwoliłby Panu pogłębić te zainteresowania?
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3850.30.html
Powodzenia!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Daniel 1993
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #214 dnia: Sierpnia 09, 2010, 09:31:15 am »

Ja myślę że każdy chętny do służenia powinien zostać dopuszczony jak potrafi.

Zobaczymy w Niedzielę :-)
Zapisane
Krzysztof Nowacki
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #215 dnia: Sierpnia 10, 2010, 16:58:37 pm »

Narazie to małymi kroczkami staram się o umożliwienie celebracji tzn. o chętnego kapłana, bardzo ciężko to idzie jak na tą chwilę...
Zapisane
Daniel 1993
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #216 dnia: Sierpnia 10, 2010, 17:22:28 pm »

Właśnie...chyba ze znalezieniem Kapłana jest ciżęko i nieraz z przekonaniem proboszcza. Może pogadaj z którymś z wikariuszy w swojej Parafii czy nie chcieli bym może nawet i się nauczyć.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #217 dnia: Sierpnia 10, 2010, 18:17:00 pm »

Panie Danielu, proszę wybaczyć ciekawość, ale co oznacza ten 'animator' w Pana nicku?
Pytam, bo mi się to kojarzy z Odnową  ;)
Zapisane
Daniel 1993
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #218 dnia: Sierpnia 10, 2010, 20:32:42 pm »

Nie, nie. Żadna odnowa w duchu świętym. Jakoś tak. Zakładałem sobie nick na forum www.oltarz.pl/forum i kolega mi podpowiedział że jeżeli jestem animatorem ministrantów w parafii to może taki nick sobie wezmę. Zaraz go chyba zmienię :) Może przez większość życia uczestniczyłem głównie w NOMie ale teraz przywiązany jestem do KRR jak wyżej pisałem spróbuję w Niedzielę służyć do Mszy u Benona :)
Zapisane
Krzysztof Nowacki
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #219 dnia: Sierpnia 11, 2010, 16:37:31 pm »

Wikariusze nie przedstawiają takowych zainteresowań, a nawet jeśli  pojawią się u nich np. rozpoczęcie Mszy św. : In Nomine Patris..., potem : Per Ipsum...- to tłumią je z obawy przed bycie posądzanym o ,,przedsoborowość". Po prostu boją się, choć chęci jest mało. Nie chcą się uczyć NFRR - to ich zniechęca, bo jak mówią ,, jest to bardzo trudne (czyli wg nich nie do opanowania;D , NOM im wystarczy niestety... Przecież jak na mnie patrzą ,,krzywo" niektórzy za stosowanie humerału, albe z koronką wygrzebaną z ,,wykopalisk kościelnych" ... Wolą paradować w krzyżach papieskich na rzemyku - koniecznie ,,papieskich" :)
Zapisane
Daniel 1993
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #220 dnia: Sierpnia 12, 2010, 10:43:04 am »

Z tego co zrozumiałem to do NOMu służysz w albie z koronką tak? Ja jak służę do NOMu to tez używam humerału oczywiście jako jedyny z całej Parafii Księża u mnie tez nie używają :)
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #221 dnia: Sierpnia 13, 2010, 11:59:41 am »

Humerał do alby  :) W NOMie lektorzy służą w albach.
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #222 dnia: Sierpnia 13, 2010, 19:52:33 pm »

A, faktycznie, nie doczytalem. Do NOMu to nawet w komzach na cywilne ubranie.
Przed Soborem tez tak bylo w wielu regionach Polski.
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #223 dnia: Sierpnia 14, 2010, 08:03:43 am »

Komża na cywilne ubraniu moim zdaniem wygląda fatalnie. Niektórzy kościelni w moich okolicach lubią tak się ubierać, gdy idą zbierać tacę.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #224 dnia: Sierpnia 14, 2010, 08:25:40 am »

Komża na cywilne ubraniu moim zdaniem wygląda fatalnie. Niektórzy kościelni w moich okolicach lubią tak się ubierać, gdy idą zbierać tacę.
Kwestia lokalnych zwyczajowi. Ja bylem zszokowany gdy zobaczylem ministrantow w sutannach pierwszy raz w zyciu. Pamietam, ze jak bylem na Mszy Krzyzma, gdzie byli ministranci z prawie wszytskich parafii deicezji to ministranci tylko z jedenj parafii  mieli sutanny. Wydaje mi sie, ze komza na cywilne ubranie to obrazek ze zdecydowanej wiekszosci polskich parafii.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!