Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:20:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245392 razy)
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #90 dnia: Stycznia 03, 2010, 22:37:03 pm »

Pan FB pięknie rozpatrzył wszystkie możliwości kiedy zostaje ten "wallenrodyzm" ale ja jeszcze dołączyłbym do tego aspekt finansowy- rozpatrując na przykładzie IBP - 3lata w Courtalain po 350 euro + 3 lata w Rzymie (napewno drożej jak we Francji) to naprawdę rodzice musieliby pracować na najwyższych obrotach, ażeby opłacić studia- a jakby koło 4 roku chciało się odejść... aż zal..( oczywiście zdaje sobie sparwę ze stypendiow oraz z pomocy np. ze Stowarzyszenia  Summorum Pontificum, ale tak czy siak to wychodzi b.drogo_
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
traditioni fidus
Gość
« Odpowiedz #91 dnia: Stycznia 03, 2010, 22:38:01 pm »

Rzecz jasna nie mam zamiaru użalać się tutaj czy za plecami seminarium dyskutować o nastrojach. Chodzi mi przede wszystkim o zdobywanie wiedzy na ten temat, skoro sam Ojciec Św. do tego zachęca.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #92 dnia: Stycznia 03, 2010, 22:44:21 pm »

Pan JGP ma racje : jesli ktos jest tradycjonalista, to ma w zasiegu kilkunastu godzin samochodem piec seminariow i kilka zgromadzen do wyboru. Jesli ekspatriacja i jezyki obce stanowia realny problem, a nie tylko pretekst, to pozostaje faktycznie tylko wallenrodyzm : zaliczyc w seminarium novusowym jak najwiecej, nie dac sie wykoleic doktrynalnie i duchowo (moim zdaniem niewykonalne) i w odpowiednim momencie przejsc do ktoregos ze zgrowadzen tradycyjnych. W FSSPX na pewno bedzie jakas kwarantanna, ale juz w IDP niekoniecznie.

to o czym mowil pan bohator, seminaria tradycyjne to spory wydatek, nawet dla kogos kto moze liczyc na wsparcie rodziny, a wielu nie moze. Niby FSSPX wychodzi najtaniej, ale z wielu powodow, nie wszyscy biora ten wariant pod uwage. Byc moze we Francji 350€ na miesiac to nie jest zawrotna suma, ale dla Polaka jest

Cytuj
3lata w Courtalain po 350 euro + 3 lata w Rzymie (napewno drożej jak we Francji) to naprawdę rodzice musieliby pracować na najwyższych obrotach

Wlasnie w Rzymie taniej ponoc
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #93 dnia: Stycznia 03, 2010, 22:47:45 pm »

350 ojro to nie jest tak dużo- ale x6 lat..... Moja matula by musiala sobie chleba odmawiać, żeby mnie puścić do Francji....
( z ciekawości- a ile studia kosztują w FSSPX ?)
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #94 dnia: Stycznia 03, 2010, 22:54:25 pm »

Ja tam się nie będę przedstawiał. Jednak chciałem zaznaczyć że to jest temat który budzi moją największą radość. Młodzi ludzie pojawiają się na forum, a o Mszy tradycyjnej dowiedzieli się dzięki papieżowi. Wielu z nich na po kilkanaście lat, to wielka radość. Jednak bądźmy szczerzy, bo to dopiero początek waszej drogi w poznawaniu piękna Kościoła.

Jeśli idzie o działanie na rzecz tradycji to ono powinno się odbywać dwutorowo. Po pierwsze tradycyjne instytuty i parafie tych zakonów. Po drugie to jednak działanie wraz z diecezjalnym klerem. Tradycyjni kapłani w swej liczbie są zbyt skromni by działać tak jak tego potrzebuje Kościół. Musimy walczyć o każde kapłańskie powołanie, także to "novusowe", bo przecież nie gorsze. Ktoś w tych seminariach diecezjalnych też musi robić dobrą robotę.

Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #95 dnia: Stycznia 03, 2010, 23:06:28 pm »

Witam serdecznie obu alumnów i sugeruję ponowną rejestracje pod innymi nickami oraz stosowanie daleko posuniętej ostrożności w korzystaniu z forum, a zwłaszcza pisaniu na nim i składaniu jakichkolwiek deklaracji poparcia dla Tradycji. Znane są przypadki szykanowania i usuwania tradycyjnie nastawionych kleryków z seminariów m.in. po tym jak ich nastawienie wyszło na jaw w Internecie.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #96 dnia: Stycznia 03, 2010, 23:14:28 pm »

350 ojro to nie jest tak dużo- ale x6 lat..... Moja matula by musiala sobie chleba odmawiać, żeby mnie puścić do Francji....
( z ciekawości- a ile studia kosztują w FSSPX ?)

W Zaitzkoffen to chyba tylko zakwaterowanie, 2400€ rocznie, no ale do tego dojazdy i przerozne inne wydatki.
Jesli chodzi o IPB to te 350€ to kwota wyjsciowa, bo procz tego sa jeszcze wydatki w stylu transport , jakies potrzebne szpargaly, ksiazki itp.
Ogolem nielekko.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #97 dnia: Stycznia 04, 2010, 01:20:50 am »

Nie wiem skad ten mit o trudnosciach finansowych ? Moze to tylko wymowka ? A moze modernisci rozpuszczaja takie ploty, zeby zniechecic tradycyjne powolania ? Fakt, ze od jakiegos czasu nieszczegolnie interesuje sie sprawami seminariow, wiec moze cos sie zmienilo, ale klerycy z Wigratzbad i Econe ktorych znalem nie placili ani grosza albo jakies symboliczne sumy. Co do FSSPX, to ma ono dobroczyncow placacych na utrzymanie klerykow z trzeciego swiata (Murzynow, Polakow, Filipinczykow etc.). Latwo tez znalesc wiernych, ktorzy przy okazji roznych apostolatow wakacyjnych wsuwaja do kieszeni koperty i zwitki :) Nie spotkalem sie jeszcze ani razu z przypadkiem, ze kogos nie przyjeto do seminarium bo nie mial na czesne. Wrecz przeciwnie - znam takich, ktorzy jeszcze dostawali kieszonkowe np. na buty. Podobnie zreszta w gimnazjach i liceach z internatami : kosztuja niebotyczne sumy na papierze, ale jak sie policzy bursy i odpisy podatkowe, to nie wychodzi tak drogo.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
camillus
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #98 dnia: Stycznia 15, 2010, 15:04:50 pm »

Z tego co się orientuję klerycy z Europy Wschodniej w ogóle nie płacą za pobyt i naukę w seminarium FSSPX
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #99 dnia: Stycznia 16, 2010, 14:27:53 pm »

W mojej parafii organizują darmowy kurs języka niemieckiego. Zajęcia raz w tygodniu po półtorej godziny. :D

Czy u Was też tak jest ?
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #100 dnia: Stycznia 16, 2010, 22:08:47 pm »

Cytuj
Co do FSSPX, to ma ono dobroczyncow placacych na utrzymanie klerykow z trzeciego swiata (Murzynow, Polakow, Filipinczykow etc.).
To myśmy są 3 świat? ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2010, 23:19:19 pm wysłana przez FidelisTraditioni » Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #101 dnia: Stycznia 16, 2010, 22:27:45 pm »

Wolę być w takim 3-cim niż w pierwszym w diecezji Linz  :P :P ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #102 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:06:13 pm »

Chciałbym kiedyś posłużyć księdzu w takiej diecezji. Ktoś wystawia łapę po komunię, a tu od góry ręka ministranta z pateną cyk. Zresztą wykonywanie wszystkich czynności hiper dokładnie przy niedbałym księdzu... . Kiedyś zastanawiałem się czy nie zabrać ze sobą na liturgię DN pełnego stroju ministranckiego. Niektórzy kapłani na DN mają zwyczaj odprawiania eucharystii w albie zarzuconej na koszulkę polo i stule.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #103 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:22:05 pm »

Wolę być w takim 3-cim niż w pierwszym w diecezji Linz  :P :P ;D
Tam pod względem normalności jest gorzej niż w ChRL ;D
Cytat: pablo
a tu od góry ręka ministranta z pateną cyk.
Tylko delikatnie ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #104 dnia: Stycznia 16, 2010, 23:27:53 pm »

Pan FB pięknie rozpatrzył wszystkie możliwości kiedy zostaje ten "wallenrodyzm"
To nie Wallenrodyzm tylko działanie Ducha Świętego. Zresztą moderniści działali tak samo czego w tym przypadku nie nazwałbym wallenrodyzmem ale działaniem piątej kolumny. Ci ludzie najpierw  zgłosili się do seminariów, a potem zostali biskupami, kardynałami, czy wychowawcami w tych samych seminariach, itp. Za czasów Piusa X nie mogli działać otwarcie, bo ścigała ich sapiniera, ale w końcu osiągnęli to  co zamierzali. Uważam że będąc w novus-owym seminarium trzeba, rzadziej ujawniać swoje poglądy, a nastawić się na działanie, np przykładać się do nauki(szczególnie łaciny teologii i filozofii)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2010, 23:33:37 pm wysłana przez pablo » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!