Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:07:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245458 razy)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:33:22 pm »

A gdzie uczą, że nie ma piekła  ???

Nie trzeba wypowiadac explicite tezy o nieistnieniu piekla, zeby wpoic uczniowi przekonanie, iz ono nie istnieje. Jego nieistnienie wynika niemal wprost z posoborowizmu. Niemal, bo jednak i posoborowizm zostawia pewna nisze dla lasandrystow, ktorzy gdzies przeciez musza trafiac po smierci.

Edit
Aaaaaaa, zapomnialam o najwazniejszym. Witam serdecznie pana Ereandela :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2009, 20:36:15 pm wysłana przez Murka » Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Magdusia
adept
*
Wiadomości: 26


malymodlitewnik.bloog.pl

Mój blog - Mały Modlitewnik
« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:35:21 pm »

To nabędę. Mam jeszcze jeden problem  - czy na Tridentiną można się wybrać z dwójką dzieci przyzwyczajonych do NOMu (5 i 8 lat) czy lepiej poczekać jak podrosną, żeby nie przeszkadzały?
Zapisane
ereandel
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:36:45 pm »

Pozdrawiam wszystkich i zapewniam o pragnieni słuchania ludzi mądrzejszych i starszych ode mnie

Fajnie, tylko prosze nie traktowac tutejszych wpisow jako prawd objawionych i zachowac pewien dystans, szczegolnie do ekstremalnych stanowisk.

Przynajmniej się postaram :)

Mam pewien problem. Nie wiem gdzie i jak uczestniczyć we mszy trydenckiej. Mieszkam w pobliżu Lublina. CZy ktoś może mi pomóc?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:38:01 pm »

To nabędę. Mam jeszcze jeden problem  - czy na Tridentiną można się wybrać z dwójką dzieci przyzwyczajonych do NOMu (5 i 8 lat) czy lepiej poczekać jak podrosną, żeby nie przeszkadzały?

Nawet trzeba zabrać. Klasyczny ryt Mszy działa uspokajająco na dzieci...
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:38:45 pm »

To nabędę. Mam jeszcze jeden problem  - czy na Tridentiną można się wybrać z dwójką dzieci przyzwyczajonych do NOMu (5 i 8 lat) czy lepiej poczekać jak podrosną, żeby nie przeszkadzały?
Zapewniam, ze dzieci beda grzeczniejsze niz zwykle.Prosze jednak usiasc z dala od innych dzieci.

@ereandel

nowyruchliturgiczny.blogspot.com -> po prawej stronie jest mapka gdzie sa  Msze trydenckie..
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:39:31 pm »

Witam was wszystkich. Jestem nowym nabytkiem na waszym forum więc chciałbym wam o sobie opowiedzieć. Mam 15 lat i mieszkam w archidiecezji lubelskiej......

Witam kolegę :) Wreszcie nie jestem najmłodszy tutaj :D

byl tu juz kiedys taki jeden mlodszy od kolegi - Martinus czy jakos tak :)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:39:38 pm »

Wziąć je, wziąć  ;D niech się od małego uczą ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:39:51 pm »

Pani Magdusiu, tu ma Pani Mszalik, ale nie wszędzie jest napisane, kiedy się klęka.
Na pewno na poczatku Mszy, na Sanctus, na Agnus Dei - i powinno się kleczeć do zakończenia Komunii, na Błogosławieństwo. Reszta jest.
link: http://sanctus.pl/index.php?grupa=116&podgrupa=117
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:41:39 pm »

Pani Magdusiu, tu ma Pani Mszalik, ale nie wszędzie jest napisane, kiedy się klęka.
Na pewno na poczatku Mszy, na Sanctus, na Agnus Dei - i powinno się kleczeć do zakończenia Komunii, na Błogosławieństwo. Reszta jest.
link: http://sanctus.pl/index.php?grupa=116&podgrupa=117

Gdy pojdzie Pani na regularna Msze to nie  ma z tym problemu. Trzeba robic to co wiekszosc. Zwyczaje sa jednak wszedzie inne.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:46:19 pm »

A to w ogole, ereandel to dziewczyna :D
Zapisane
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:48:05 pm »

Jak najbardziej proszę się wybrać z dziećmi. Właśnie mniej więcej w takim wieku były nasze dzieci jak zaczęliśmy chodzić na Tridentinę. Przekona się Pani, że dzieci doskonale odnajdują się na starej Mszy, a do tego brak jest na niej wielu czynników, które na nowej Mszy pobudzają małe dziecko do nieuwagi bądź znudzenia. Tzn. nie są np. bombardowane potokiem (niezrozumiałych ;-) słów kapłana.
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Magdusia
adept
*
Wiadomości: 26


malymodlitewnik.bloog.pl

Mój blog - Mały Modlitewnik
« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:54:19 pm »

W sprawie Mszalika: ja mam stary, taki (tu są fotografie): http://fronda.pl/magdusia/blog/mszal_rzymski_skrocony
- to może nie warto kupować nowego, tylko nauczyć się tego klękania.
W sprawie dzieci: na NOMie są bardzo skupione i spokojne (bo nie zabieram je na Msze Św. dziecięce :) tylko rano, z dorosłymi. Nawet dużo słuchają. Może rzeczywiście warto razem wybrać się, żeby zaczęły nasiąkać od małego. Trochę się obawiam reakcji innych - nie dość że ja pogubiona to jeszcze dwójka dzieci cią©le pytających :)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:58:08 pm »

Dzieciom trzeba polecić zachować ciszę, a samemu nie przejmować się aż tak bardzo tym klękaniem. Dają się nawet zauważyć pewne "stronnictwa", które w różnych momentach klękają.
Zapisane
ereandel
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 10, 2009, 20:59:29 pm »

A to w ogole, ereandel to dziewczyna :D

Już to poprawiłem. Teraz w profilu jest mężczyzna. Chyba był to mój błąd.

A tak przy okazji ponawiam pytanie z mojego poprzedniego posta: gdzie i jak uczestniczyć we mszy trydenckiej w okolicy Lublina?
Zapisane
Magdusia
adept
*
Wiadomości: 26


malymodlitewnik.bloog.pl

Mój blog - Mały Modlitewnik
« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 10, 2009, 21:01:26 pm »

To co trzeba wytłumaczyć dzieciom przed Mszą Świętą? Może ktoś ma doświadczenie, jak je wprowadzić w kontakt z łaciną, aby nie kazały sobie tłumaczyć? (a propos zalecenia P. Zygmunta)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!