Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:01:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245313 razy)
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #855 dnia: Stycznia 17, 2021, 20:05:31 pm »

Klasyka manipulacji panie akolitaa(sprawdzic czy nie ksiądz) Klasyczne odwrócenie proporcji. Z sytuacji wyjątkowej lub dramatycznej(przesladowania, cywlizacja niechrzescijańska) robi się standard. Klasyka posoborowia, gdy wyjatek staje się regułą-słynna praktyka duszpasterska. Patrz - Komunia na łape, obłapywanie sie w kościele, urna zamiast trumny, interkomunia...

A czy zyjemy w cywilizacji chrzescijanskiej i czy tradycja nie jest przesladowana?
To jest piękne, co pan teraz napisal. Józef Goebbels wydał taką serie plakatów ostrzegających przed tyfusem, z karykaturami zabiedzonych i brudnych żydów i napisem= żydzi - wszy. Nie wspomniał, ze ci zabiedzeni ludzie, pare lat wczesniej byli zamoznymi i czystymi adwokatami, lekarzami, profesorami wyzszych uczelni, muzykami... Pan teraz pisze, że ż żyjemy w niechrześcijanskiej cywlilizacji. A czemu to? Jakieś 60 lat temu jak Europa długa i szeroka, koscioly były pełne, seminaria pełne, po ulicach spacerowali księza odziani w szaty duchowne......i komus to przeszkadzało. Postanowił zwołac sobór i wszystko poprawić, a teraz nowy uczestnik pisze coś o NFRR. Panie!!! Chruszczow z Brezniewem tego dokonali?

Hmmm, dziwi mnie tylko jedno... dlaczego w tej samej w Europie, tylko w krajach protestanckich albo prawosławnych jest dokładnie taki sam problem... czyżby protestanci i prawosławni tez mieli sw2 Chyba mnie coś ominęło.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2021, 20:15:50 pm wysłana przez akolitaa » Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #856 dnia: Stycznia 17, 2021, 20:10:44 pm »

A może dlatego, że zabrakło Kosciola katolickiego, którego nieobecnośc w tych krajach była tylko wyższą formą obecności. Poza tym wymienieni brali udział w tym soborze i to aktywny chociaz w charakterze obserwatorów. Hmmmmm, czyzby ogon machał psem czy coś mnie ominęło?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2021, 20:20:16 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #857 dnia: Stycznia 17, 2021, 20:27:44 pm »

A może dlatego, że zabrakło Kosciola katolickiego, którego nieobecnośc w tych krajach była tylko wyższą formą obecności.

Nie no, robi się coraz bardziej interesująco. Protestanckie i prawosławne świątynie były pełne i było więcej powołań, bo KK był silny wtedy, a pozniej, kiedy KK stał się słaby, to oni też...




« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2021, 20:30:29 pm wysłana przez akolitaa » Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #858 dnia: Stycznia 17, 2021, 21:06:09 pm »

A gdzie pan wyczytał, że protestanci i Prawosławni sie osłabiają? Jest dokładnie odwrotnie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2021, 21:08:05 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #859 dnia: Stycznia 17, 2021, 22:15:34 pm »

A gdzie pan wyczytał, że protestanci i Prawosławni sie osłabiają? Jest dokładnie odwrotnie

https://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_England

Membership

....
In the years 1968 to 1999, Anglican Sunday church attendances almost halved, from 3.5 per cent of the population to 1.9 per cent.

Ma pan przypis tam. Dziwne, że zbiega się ten okres z ogłoszniem nowego mszału...

aktualnie:

https://www.dw.com/pl/post%C4%99puj%C4%85ca-erozja-ko%C5%9Bcio%C5%82%C3%B3w-w-rfn-660-tys-wiernych-mniej/a-44764323

Dwa główne chrześcijańskie Kościoły w Niemczech w dalszym ciągu tracą wiernych. W roku 2017 liczba członków Kościoła ewangelickiego spadła do 21,5 mln. 23,3 mln osób należało do Kościoła katolickiego – jak wynika z opublikowanych w piątek (20.07.2018) statystyk ewangelickiego Kościoła w Niemczech (EKD) i Episkopatu Niemiec (DBK). 20 protestanckich Kościołów krajowych utraciło więcej członków (390 tys.) niż 27 katolickich diecezji (270 tys.).


prawosławie aktualnie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_w_Bu%C5%82garii#cite_note-9

Religie/Kościoły   Liczba wiernych (2001)   Liczba wiernych (2011)
Prawosławni   6 552 751 (82,6%)   4 374 135 (59,4%)


Nie umiem znaleźć szybko, jak to wyglądało od lat 60, może ktoś pomoże.

Znów rzuca pan słowa na wiart, a ja muszę marnować czas na oczywistosci.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #860 dnia: Stycznia 17, 2021, 23:08:02 pm »

Na cholere pan marnujesz czas na bzdury. Były Kościół katolicki został sprotestantyzowany w 99,99 procentach i to decyzjami swoich najwyzszych autorytetów. Mało? Church of England jest religią państwową w Anglii i nawet jak żaden Anglik nie pojdzie w niedziele do ichniejszego koscioła, to tak będzie dalej. W Rosji czy Grecji Prawosławie jest de facto religią religią państwową, nawet jesli cerkwie są puste, chociaż to nieprawda. W Afryce i Am. Płd protestanckie sekty już dawno usunęły w cień tzw misjonarzy katolickich i ich misje. Kalwinizm w USA jest nie tyle dominującą religią ale obowiązującą doktryną polityczną. Panie co pan opowiadasz? Gdybym mieszkał w Niemczech, to sam bym się zadeklarował jako niewierzący zamiast oddawać darmozjadom pieniądze ze swoich podatków, więc nie bądz pan śmieszny z tym niemieckim przykładem. Ludzie po prostu zorientowali się, że są dymani na kase i się bronią, a z religijnością to nie ma nic wspólnego.
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #861 dnia: Stycznia 18, 2021, 01:52:28 am »

Na cholere pan marnujesz czas na bzdury. Były Kościół katolicki został sprotestantyzowany w 99,99 procentach i to decyzjami swoich najwyzszych autorytetów. Mało? Church of England jest religią państwową w Anglii i nawet jak żaden Anglik nie pojdzie w niedziele do ichniejszego koscioła, to tak będzie dalej. W Rosji czy Grecji Prawosławie jest de facto religią religią państwową, nawet jesli cerkwie są puste, chociaż to nieprawda. W Afryce i Am. Płd protestanckie sekty już dawno usunęły w cień tzw misjonarzy katolickich i ich misje. Kalwinizm w USA jest nie tyle dominującą religią ale obowiązującą doktryną polityczną. Panie co pan opowiadasz? Gdybym mieszkał w Niemczech, to sam bym się zadeklarował jako niewierzący zamiast oddawać darmozjadom pieniądze ze swoich podatków, więc nie bądz pan śmieszny z tym niemieckim przykładem. Ludzie po prostu zorientowali się, że są dymani na kase i się bronią, a z religijnością to nie ma nic wspólnego.
Yhym, a ten 0.01% to pan, tak?

Jeżeli mnie pan pyta, czy uważam, że po soborze KK jest zbyt "przedsoborowy"? Myślę, że tak... te przebieranki w dziwne ciuchy itd., rytuały magiczne jakby (np. chlapanie wodą aut itd.).  No ale to moja prywatna opinia, może większości jest to do czegoś potrzebne. Z drugiej strony wiem dlaczego, mam duży szacunek do B16 i bardzo ubolewam, że poszedł na emeryturę.

Nic nie opowiadam, podałem panu liczby i źródła.

Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #862 dnia: Stycznia 18, 2021, 08:50:25 am »

Kościół w Polsce pomimo przyjecia w sferze zewnetrznej neokatolicyzmu, zachował przedsoborową arogancje i pyche, dlatego tak broni posoborowia. Nie robi tego z przekonania co do słuszności neokatolicyzmu ale własnie z pychy. Prosze sobie przejrzeć tę ksiazeczke o zielonośiatkowcach, bo wydaje mi sie, ze jednak zyje pan w mylnym błędzie. Ma pan tutaj duzo liczb, numerków, cycatów itp. skoro to pana przekonuje. Ja panu jednak powiem w zaufaniu, że najwazniejsze jest niewidoczne.    https://books.google.pl/books?id=TUpSZrILdAUC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r#v=onepage&q&f=false    Taki cycacik panu zaprezentuje w celu skonfrontowania z pańskim dobrym samopoczuciem, takie przekonanie, że wszystkim jest zle nie tylko nam. Dzieci tak mówią jak do domu ze szkoły wracają z pałą....mamo ale wszyscy dostali pałę. Otóż panie szanowny, nie wszyscy dostaja pałe, sa tacy co zbieraja świetne oceny. Danymi z których pan korzysta, to radze sobie buty wyscielić, bo mrozy nadeszły. Cycacik.....Furthemore, some of the largest Pentacostal churches are not associated with any denomination and are part with the growing movement of independent churches that are "networked" together but do not aspire to be organized along denominational lines. The World Christian Encyclopedia estimates that the number of independent churches has more than doubled in the last thirty years. ...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2021, 09:32:37 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #863 dnia: Stycznia 18, 2021, 21:15:53 pm »

Kościół w Polsce pomimo przyjecia w sferze zewnetrznej neokatolicyzmu, zachował przedsoborową arogancje i pyche, dlatego tak broni posoborowia. Nie robi tego z przekonania co do słuszności neokatolicyzmu ale własnie z pychy. Prosze sobie przejrzeć tę ksiazeczke o zielonośiatkowcach, bo wydaje mi sie, ze jednak zyje pan w mylnym błędzie. Ma pan tutaj duzo liczb, numerków, cycatów itp. skoro to pana przekonuje. Ja panu jednak powiem w zaufaniu, że najwazniejsze jest niewidoczne.    https://books.google.pl/books?id=TUpSZrILdAUC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r#v=onepage&q&f=false    Taki cycacik panu zaprezentuje w celu skonfrontowania z pańskim dobrym samopoczuciem, takie przekonanie, że wszystkim jest zle nie tylko nam. Dzieci tak mówią jak do domu ze szkoły wracają z pałą....mamo ale wszyscy dostali pałę. Otóż panie szanowny, nie wszyscy dostaja pałe, sa tacy co zbieraja świetne oceny. Danymi z których pan korzysta, to radze sobie buty wyscielić, bo mrozy nadeszły. Cycacik.....Furthemore, some of the largest Pentacostal churches are not associated with any denomination and are part with the growing movement of independent churches that are "networked" together but do not aspire to be organized along denominational lines. The World Christian Encyclopedia estimates that the number of independent churches has more than doubled in the last thirty years. ...

Podałem panu przykład krajów protestankich i prowosławnych, w których od lat 60 notuje się spadek liczby wiernych itd., pan twierdzi, że tak nie jest i linkuje mi książkę o ziel., nie bardzo rozumiem. Proszę udowodnić, że w UK czy Rzeszy nie było takiego zjawiska, podać link do statystyk, jak ja to zrobiłem, tyle, to chyba nie jest trudne.


Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #864 dnia: Stycznia 18, 2021, 21:57:16 pm »

Panie przeczytaj pan chociaż wstep tej ksiązki. Te dane co pan przedstawiasz są mniej warte od podawanych przez redaktor Holecką w telewizorze. Zielonoswiatkowcy nie zgłaszają akcesu co żadnej "oficjalnej" religii. Dlatego pańskimi danymi można sobie buty wymościć w obecnych mrozach. Oni działają na zasadzie networkingu i oficjalne statystyki ich nie ujmują. Encyklopedia Chrześcijańska podaje, że w ostatnich 30 latach ich liczba się podwoiła ale to tylko szacunki. Wez pan troche wiedzy liznij z innych zródeł niż Niedziela czy Gość
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #865 dnia: Stycznia 18, 2021, 22:28:33 pm »

Panie przeczytaj pan chociaż wstep tej ksiązki. Te dane co pan przedstawiasz są mniej warte od podawanych przez redaktor Holecką w telewizorze. Zielonoswiatkowcy nie zgłaszają akcesu co żadnej "oficjalnej" religii. Dlatego pańskimi danymi można sobie buty wymościć w obecnych mrozach. Oni działają na zasadzie networkingu i oficjalne statystyki ich nie ujmują. Encyklopedia Chrześcijańska podaje, że w ostatnich 30 latach ich liczba się podwoiła ale to tylko szacunki. Wez pan troche wiedzy liznij z innych zródeł niż Niedziela czy Gość

Myślałem, że pan udaje, ale chyba nie... Pisząc Zielonoswiątkowcy ma pan na myśli charyzmatyków, neocharyzmatyków czy zielonoświątkowców? Bo dla nich to spora różnica chyba, a statystyki wahaja sie o cwierc miliona,  Podałem panu, co się stało z klasycznym protestantyzmem np. w UK i Niemczech,  chociaż soboru nie mieli, przeżywają gorszy kryzys niż my, chodziło mi o tradycyjne wspólnoty dla tych krajów, jak np. KEA czy KA, niepotrzebnie napisałem protestanci ogolnie. Skoro pana zdaniem, ziel. rozwiaja sie tak preżnie, nie można mówić o kryzysie chrześnijanskiej europy, przeciez to  chrześcijanie...

dalsze dane:
Coraz więcej osób w Niemczech występuje z Kościoła. W zeszłym roku liczba ta wniosła 272 tys. katolików. To aż o 26% więcej niż w 2018 roku. W przypadku protestantów wyniki są podobne. 270 tys. osób dokonało apostazji, czyli całe 22% więcej w porównaniu z 2018 rokiem.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #866 dnia: Stycznia 19, 2021, 09:15:31 am »

Panie, apostazje w Niemczech, to sie zgłasza w Urzedzie Skarbowym a nie u proboszcza. To by była pierwsza rzecz, jaka bym zrobil gdybym tam mieszkał. Takie to apostazje są, podatkowe, niekoniecznie wynikające z głębszych przyczyn. Ale to mało istotne. Pan zdaje się mnie przekonywać, że SWII nie miał wpływu na rozpad KK w świecie, bo wszyscy tak mają. Gdyby tak było, to protestanci by się katolicyzowali, a nie katolicy protestantyzowali. Protestantyzacja zaś jest szybka ścieżką do apostazji ale już nie podatkowej ale faktycznej. Nie wiem dokładnie co chce pan udowodnić albo do czego nas przekonać. Jesli do zbawiennego wpływu SWII na KK, to nie tyle że pan sie myli ale po prostu pan troluje. Zielonoświatkowcy to spolszczona nazwa pentakolistow, których jest cała paleta odcieni i nie ma znaczenia, bo jest to inicjatywa sieciowa bez hierarchii i struktur, więc po co ta gadka. Sa na tyle ogarnieci, że działaja poza systemem i nie sposób ich porachować i zdefiniować. To akurat bardzo mi sie u nich podoba ale chrzescijanstwem bym tego nie nazwał.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2021, 09:19:25 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #867 dnia: Stycznia 19, 2021, 10:31:14 am »

Panie, apostazje w Niemczech, to sie zgłasza w Urzedzie Skarbowym a nie u proboszcza. To by była pierwsza rzecz, jaka bym zrobil gdybym tam mieszkał. Takie to apostazje są, podatkowe, niekoniecznie wynikające z głębszych przyczyn. Ale to mało istotne. Pan zdaje się mnie przekonywać, że SWII nie miał wpływu na rozpad KK w świecie, bo wszyscy tak mają. Gdyby tak było, to protestanci by się katolicyzowali, a nie katolicy protestantyzowali. Protestantyzacja zaś jest szybka ścieżką do apostazji ale już nie podatkowej ale faktycznej. Nie wiem dokładnie co chce pan udowodnić albo do czego nas przekonać. Jesli do zbawiennego wpływu SWII na KK, to nie tyle że pan sie myli ale po prostu pan troluje. Zielonoświatkowcy to spolszczona nazwa pentakolistow, których jest cała paleta odcieni i nie ma znaczenia, bo jest to inicjatywa sieciowa bez hierarchii i struktur, więc po co ta gadka. Sa na tyle ogarnieci, że działaja poza systemem i nie sposób ich porachować i zdefiniować. To akurat bardzo mi sie u nich podoba ale chrzescijanstwem bym tego nie nazwał.


Nie w urzedzie podatkowym, a w zaleznosci od landu i nawet od landkreisu - np. u mnie zglasza sie w sadzie. I trzeba byc niezwykle ostroznym - kolega z pracy zglosil sie jako apostata i dostal teraz do zaplaty kilkaset euro podatku, bo w Polsce zostal chrzestnym i sie o tym dowiedzial koscielny urzad podatkowy. Uznano wiec, ze zglosil falszywa apostazje i przynalezy nadal do Kosciola. Dodatkowo obecnie, w ramach walki wlasnie z falszywa apostazja, urzad podatkowy potrafi wyslac zdjecie czlowieka do jego parafii, zeby proboszcz potwierdzil, ze do kosciola taki czlowiek nie zaglada. O tym, ze wysylaja do parafii urodzenia akt apostazji, zeby zostal w ksiedze chrztow odnotowany nie wspomne. Jeszcze do niedawna robili to tylko dla obywateli niemieckich, teraz tez wysylaja do Polski. I o ile na przyklad proboszcz mojej parafii w Polsce wyrzuca te swistki do kosza, bo wie, ze to o podatek chodzi, tak wielu proboszczow taka adnotacje umieszcza, wiec apostazja sie formalizuje.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #868 dnia: Stycznia 19, 2021, 10:36:53 am »

No i dziekuje bardzo za najswieższe wiadomosci z frontu.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #869 dnia: Stycznia 19, 2021, 23:06:21 pm »

Gdybym miał spersonifikować tradycjonalizm, byłby to ks. Wozniki.

Dlaczego???
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!