Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:38:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245470 razy)
Neudammensis
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #750 dnia: Grudnia 13, 2016, 15:25:06 pm »

Laudetur Iesus Christus!

Nazywam się Kamil, jestem studentem UAM w Poznaniu, mam 21 lat, od pewnego czasu jestem zafascynowany NFRR i całą Tradycją Kościoła. Mam nadzieję, że pobyt na tym forum przyczyni się, że jeszcze lepiej poznam te sprawy i zagłębię się na chwałę Boga i Kościoła :)

Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #751 dnia: Grudnia 13, 2016, 18:36:57 pm »


Laudetur Iesus Christus!

In æternum, amen!

Witam mojego imiennika na pokladzie!
Zapisane
Maciek
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #752 dnia: Grudnia 17, 2016, 23:34:34 pm »

Laudetur Iesus Christus!


Niedawno dołączyłem do uczestników forum, więc pora się przedstawić. Mam na imię Maciej, mieszkam w Warszawie i mam 40 lat. Skończyłem politologię i socjologię, obecnie przygotowuję się do obrony doktoratu nt. polskiej myśli konserwatywnej. Przez ostatnie 10 lat byłem wykładowcą akademickim na jednej z warszawskich uczelni. Wcześniej (i w międzyczasie) pracowałem w administracji publicznej i w zarządach kilku spółek prawa handlowego. Tradycjonalistą katolickim byłem właściwie "od zawsze" (także konserwatystą, monarchistą i nacjonalistą). Pierwszy raz uczestniczyłem w Mszy Trydenckiej latem 1993 r. w pałacu Sobańskich (to już chyba nie do powtórzenia - dziś to miejsce słynie raczej z podsłuchów:  http://www.amber-room.pl/). Ponadto interesuję się filozofią św. Tomasza z Akwinu i to jest w zasadzie moja największa pasja. Mam Żonę i dwóch wspaniałych synów - skautów oraz dwa psy i komplet rybek.  ;) To może tak na początek.

Z Panem Bogiem!
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #753 dnia: Grudnia 23, 2016, 00:01:40 am »

Laudetur Iesus Christus!
In æternum, amen!

Witamy, i zyczymy owocnego uczestnictwa!
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #754 dnia: Grudnia 23, 2016, 08:55:42 am »

Mam Żonę i dwóch wspaniałych synów - skautów oraz dwa psy i komplet rybek.


Witaj Macieju!
O rybkach się nie wypowiem, bo ich nie poznałem, ale Twoje psy też zasługują na wszelkie komplementa. A Żona to tembardziej :D

Pozdrowienia
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #755 dnia: Grudnia 25, 2016, 21:51:42 pm »

Witamy najserdeczniej !
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
DeePee
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #756 dnia: Marca 12, 2017, 16:58:15 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Nazywam się Darek, jestem z Ełku. Od niedawna uczestniczę we Mszy Św. Wszechczasów odprawianej w moim mieście: druga niedziela miesiąca g.15.00 i każda środa g.19.00 Parafia błogosławionej Karoliny Kózkówny.
Na forum zarejestrowałem się w celach poznawczych.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #757 dnia: Kwietnia 18, 2017, 02:01:33 am »

Na wieki wieków Amen. Witamy serdecznie.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anawim
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #758 dnia: Sierpnia 16, 2017, 11:47:52 am »

Otrzymałem dostęp do forum, to się przedstawię: Kamil z Katowic.

Z tradycjonalistami zetknąłem się na forum wielodzietnych; sam jestem wychowany w tradycji posoborowej "wiosny", jestem aktywnym oazowiczem. Mój początkowo sterotypowy pogląd na tradycjonalistów ulegał rozbiciu w zderzeniu z konkretnymi osobami. Pomimo tego, pierwszy raz w tradycyjnej liturgii uczestniczyłem dopiero niedawno. I przekonały mnie do tego implikacje... nauk przyrodniczych, czy raczej pewne interpretacje naukowców w odniesieniu do teorii umysłu, teorii ewolucji itd.
Skoro już wziałem udział w NFRR, to mam potrzebę pogłębienia tematu, ale przede wszystkim - poznania środowiska, ewentualnie znalezienia odpowiedzi na proste zagadnienia techniczne (typu udział małych dzieci w liturgii). Ponadto, tradycjonaliści mają ztcwidzę, więcej chęci do rozważania kwestii teologicznych. Lubię takie dyskusje, a w moim otoczeniu brakuje ludzi o takich zainteresowaniach. Stąd moja rejestracja na tym forum.

Serdeczności!
Zapisane
Anawim
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #759 dnia: Sierpnia 16, 2017, 11:49:43 am »

Przeglądając forum zorientowałem się, że, użyję eufemizmu, nie tętni życiem. Jaka jest specyfika tego forum? Są inne miejsca w sieci, gdzie tradycjonaliści się obracają?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #760 dnia: Sierpnia 16, 2017, 11:54:26 am »

Przeglądając forum zorientowałem się, że, użyję eufemizmu, nie tętni życiem. Jaka jest specyfika tego forum? Są inne miejsca w sieci, gdzie tradycjonaliści się obracają?
No nie tętni. Wiele rzeczy jest już omówionych, wystarczy poszukać, bo wątków jest mnóstwo. Zapewne są inne miejsca, często obcojęzyczne, ale jeśli chodzi o Polskę to tu ma Pan kompendium.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #761 dnia: Sierpnia 16, 2017, 12:18:12 pm »

Fora w ogóle podupadają. Taka specyfika czasów. Tak jak przeminęła gloria Naszej Klasy czy Gadu Gadu. Podobno to, co było na forach, jest na FB - na różnych grupkach. Niby tak, ale fora są przecież lepiej uporządkowane, mniej pamięciożerne dla komputera niż ciągłe obrazki, filmiki, reklamy, bajery z FB, a poza tym materiały się ładnie archiwizują, a nie znikają gdzieś w kilometrach "nitek". A jednak większość for, na których kiedyś marnowałem czas, podupadła.

A czy tematy zostały omówione? Zależy co kogo ciekawi. Jak dla mnie nie zostały, co już p. Szkielet wie  8) Ale też rzadko się ktoś kwapi; to forum spełnia ostatnimi czasy rolę raczej 'techniczną' (typu wieści ze świata tradycjonalizmu) + ew. rolę wzajemnego utwierdzania się w tym, że jest źle i że źli moderniści znowu. Aczkolwiek pewne wątki zostały rzeczywiście przetrawione, trudno znowu wracać do tańców damsko-męskich, na ten przykład  :P
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #762 dnia: Sierpnia 16, 2017, 13:17:30 pm »

Serdeczności!
Wzajemnie!

Są inne miejsca w sieci, gdzie tradycjonaliści się obracają?
Radziłbym Panu zacząć od "centrali"  http://www.unavocepolonia.pl

Tu się skupiają prawie wszystkie najważniejsze wątki działalności Tradycji w Polsce.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anawim
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #763 dnia: Sierpnia 16, 2017, 13:22:15 pm »

Ano podupadają. Ja nie korzystam z FB.

Dokładnie takie odniosłem wrażenie, że aktywne są wątki o "onych", a nie o "nas". Zresztą już sama nomenklatura: Tradycja z Katolickim punktem widzenia i NOM z Kościołem posoborowym jest ciekawym zabiegiem stylistycznym, w sumie lustrzanym do "Kościoła przedsoborowego".

Z tematów do dyskusji, które mnie interesują (taki spontaniczny, reprezentatywny wybór):
- rola spisanej doktryny a teorie znaczenia; zmiany znaczenia/obrazów świata
- naukowy obraz świata a wiara;
- relacja Boga do świata i konkretnie do człowieka; zagadnienie woli Bożej i ludzkiej, Opatrzności

Idzie takie rzeczy tutaj dyskutować? ;)
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #764 dnia: Sierpnia 16, 2017, 13:49:56 pm »

Idzie, ale nie spodziewałbym się ruchu typu np. 4 - 5 konkretnych odpowiedzi na dzień ;-) Chyba że będzie miał Pan szczęście. Proszę spróbować (zakładać wątki).
Zapisane
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!