Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:08:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245256 razy)
Estera
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #735 dnia: Marca 21, 2016, 19:08:13 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Tradycją zainteresowałam się po przeprowadzce Anglii i wizytach w tamtejszych kościołach. Mieszkając w Polsce zdarzało mi się uczęszczać na msze charyzmatyczne. Dziękuje Bogu, że skierował mnie na właściwą drogę.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2016, 19:20:35 pm wysłana przez Estera » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #736 dnia: Marca 21, 2016, 21:05:06 pm »

Na wieki wieków. Amen!

Witam serdecznie, w Anglii nie mieszkam ale bardzo dobrze znam jak jest w tamtejszych kościołach. Ja miałam to szczęście, że mogłam się modlić w  kościele FSSPX pw. Świętego Imienia Jezus,  (poniżej na stronie kilka zdjęć z poświęcenia tego kościoła):

http://papastronsay.blogspot.com/2008/01/another-house-of-god-and-gate-of-heaven.html


Zapisane
Joanna Franciszka
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #737 dnia: Kwietnia 02, 2016, 01:09:03 am »

Laudetur Iesus Christus!
Trafiłam tu w poszukiwaniu odpowiedzi na multum pytań, jakie sobie stawiam od momentu odkrycia KRR i całej Tradycji. Ufam, iż dzięki Wam stanę się bieglejsza w apologii. :)
Pamiętam w modlitwie i pozdrawiam serdecznie z diec. szczecińsko-kamieńskiej.
Zapisane
Mikael
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #738 dnia: Kwietnia 05, 2016, 22:58:03 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
Wierny czytelnik forum od dobrych 5 lat w końcu był w stanie się zarejestrować. Będzie mi (mam nadzieję) niezmiernie miło wziąć udział w dyskusjach.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #739 dnia: Kwietnia 05, 2016, 23:11:03 pm »

Na wieki wieków!
Witamy Państwa serdecznie.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Eliasz
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #740 dnia: Kwietnia 15, 2016, 13:56:49 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Do Kościoła katolickiego trafiłem mając lat 24, po okresie poszukiwań duchowych i błądzenia po manowcach filozofii, religii wschodu, New Age i okultyzmu.
W tym roku mija 20 rocznica mojego Chrztu św., który przyjąłem w z rąk ks. Piotra Prusakiewicza CSMA w parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie.
Przez mniej więcej 10 lat związany byłem z ruchem Odnowy w Duchu św., potem nastąpił w moim życiu zwrot w kierunku Tradycji.
Odkryłem "kościół przedsoborowy", Starą Mszę, encykliki takie jak Pascendi czy Mortalium Animos, zetknąłem się z fenomenem FSSPX, twórczością Ralpha Wittgena, Roberto de Mattei,
Dietricha von Hildebranda czy Romano Amerio. Od 2008/9 jestem tercjarzem dominikańskim. Swoje powołanie zawdzięczam w dużym stopniu św. pamięci Marii Kominek OPs,
tradycjonalistce, publicystce katolickiej i ówczesnej przełożonej fraterni im. bł. Imeldy działającej przy warszawskim klasztorze św. Józefa oo. Dominikanów na Służewie.
W 2013r. po zmianie przełożonego za krytyczne uwagi nt. przebiegu SWII podczas jednego ze spotkań, Rada fraterni nie dopuściła mnie do dalszej formacji, w związku z czym
musiałem podjąć ją na nowo "od zera" we fraterni im bł. Bartłomieja Longo działającej przy klasztorze oo. Dominikanów na Freta. Obecnie jestem tam po drugiej profesji czasowej.
Od kilku lat ze smutkiem przyglądam się pontyfikatowi papieża Franciszka, w szczególności z powodu bezkarności niemieckich hierarchów postulujących udzielanie Komunii św. cudzołożnikom,
prześladowań Franciszkanów Niepokalanej, czy ostatnich 2 synodów nt. rodziny, zakończonych wydaniem w najwyższym stopniu kontrowersyjnej adhortacji Amoris Laetitia.
Właśnie to ostatnie wydarzenie zachęciło mnie, by włączyć się bardziej aktywnie w wymianę poglądów na tym Forum, które znam i czytuję już od dłuższego czasu (od 2009
miałem tu założone konto, o którym zapomniałem i które po rejestracji pod nowym nickiem i zmianie hasła dla starego konta w jakiś dziwny sposób "połączyło się" z nowym, czyniąc ze mnie "nowicjusza"...)

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, powierzając miłosiernemu orędownictwu Matki Bożej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2016, 14:08:02 pm wysłana przez Eliasz » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #741 dnia: Kwietnia 16, 2016, 07:14:38 am »

Witamy z powrotem!
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #742 dnia: Kwietnia 16, 2016, 09:02:14 am »

witamy !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Cor Cogitans
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #743 dnia: Kwietnia 22, 2016, 23:45:52 pm »

Laudetur Iesus Xprictus!

Z tej strony rebelyant, który chce się przywitać na nowym forumie. Nie znam tutejszych zwyczajów. Znajomy mi coś wspominał, że po registracji trzeba się przedstawić. A więc się przedstawiam: dziędobry. Tym co chcą mnie osobiście poznać, polecam prywatny e-mail a jeszcze lepiej prywatną rozmowę twarzą w twarz. Login mam taki sam, jak na foRum Rebelya, więc dawniejsze uwagi i dawniejsi adwersarze powinni szybciej znaleźć wyjaśnienie w przepaściach ęternetu. Tym, którym potrzeba imienia, już piszę jak jest: Patryk. Jeśl czymś w tutejszym sawłwiwrze zawiniłem, to proszę o wybaczenie i tólerancję. FK znam troszkę czasu z biernego czytania, ale pomyślałem, że skoro można, to parę uwag odsię wyrażę, kiedy trzeba. Więc się zarejestrowałem.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #744 dnia: Kwietnia 23, 2016, 04:29:56 am »

In saecula saeculorum!

Już miałem przyjemność wymienić z Panem myśli w dziedzinie śpiewu kościelnego. Tym chętniej zwalniam Pana z okresu próbnego i zapraszam do aktywnego uczestnictwa w naszych rozmowach :)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Cor Cogitans
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #745 dnia: Kwietnia 24, 2016, 11:30:13 am »

A gdzieżeśmy owe myśli wymienili? Chodzi o rebelyowe foRum czy może spiewnik.katolicy.net? Dopytuję się, bo moja aktywność w tym wirtualnych rynkach (takich z przekupkami ;-)) mocno ostatnio spadła i nie pamiętam, kiedy, z kim i jak dyskutowałem, że aż tutejszy Administrator/Moderator mnie poznaje. Tak czy owak, dziękuję za zaproszenie.

PG.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #746 dnia: Kwietnia 24, 2016, 11:33:07 am »

Nie pamiętam już :-)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #747 dnia: Lipca 07, 2016, 13:28:11 pm »

Witam w Imie Ojca i Syna I Ducha Świetego. Zaczynam od zaproszenia. W sobote 9 lipca z inicjatywy wiernych Tradycji(FSSPX) z Tarnowa i okolicy wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Tuchowie. Zbiórka ok 0530 przy kosciele Św. Marcina w Zawadzie. Zapraszam
Zapisane
Puszczyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #748 dnia: Listopada 25, 2016, 11:58:55 am »

Od czego by tu zacząć. Miałem roczną przerwę od praktyk religijnych, ale coś mnie tknęło i poszedłem na rekolekcje i do spowiedzi w swojej parafii, dzisiaj mamy święto patronki, św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Nigdy nie byłem na mszy trydenckiej, najbliżej mam do kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach. Nie chcę być już letni. Na forum zarejestrowałem się w celach poznawczych. To tyle ode mnie, witam wszystkich i liczę na owocne i kulturalne dyskusje ;)
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #749 dnia: Listopada 25, 2016, 14:13:21 pm »

@Puszczyk
   Serdecznie witamy!
   Niech Pana udzial w forum bedzie z pozytkiem i doczesnym i wiecznym!
Zapisane
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!