Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:28:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245396 razy)
przem0l
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #720 dnia: Sierpnia 23, 2015, 22:59:42 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Jestem ministrantem w parafii św. Floriana w Brwinowie (diec. warszawska). Siedzę okrakiem na płocie, ponieważ pełnię funkcję ceremoniarza ministrantów NOM, jak i jestem prezesem ministrantów służących w NFRR w parafii. I tu i tu staram się wypełniać jak najlepiej swoje obowiązki, choć bywa niełatwo. Cały czas się dokształcam, stale poprawiam swoje błędy, aby służyć jeszcze lepiej AMDG. W październiku kończę kurs ceremoniarski (NOM) prowadzony przez x. Piotra Waleńdzika i mam być promowany.
Poza tym studiuję prawo na UW i interesuję się historią i marynistyką.
Pozdrawiam
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #721 dnia: Sierpnia 25, 2015, 15:57:56 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Jestem ministrantem w parafii św. Floriana w Brwinowie (diec. warszawska). Siedzę okrakiem na płocie, ponieważ pełnię funkcję ceremoniarza ministrantów NOM, jak i jestem prezesem ministrantów służących w NFRR w parafii. I tu i tu staram się wypełniać jak najlepiej swoje obowiązki, choć bywa niełatwo. Cały czas się dokształcam, stale poprawiam swoje błędy, aby służyć jeszcze lepiej AMDG. W październiku kończę kurs ceremoniarski (NOM) prowadzony przez x. Piotra Waleńdzika i mam być promowany.
Poza tym studiuję prawo na UW i interesuję się historią i marynistyką.
Pozdrawiam

Co do płotu powiem tak - jeśli ma pan siły żeby tak dalej ciągnąć, to należy, bo doświadczenie pokazuje, że ceremoniarze parafialni wraz z organistami i kościelnymi najwięcej mogą.
Co może pan napisać o kursie x. Waleńdzika?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
DamianWit
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #722 dnia: Września 02, 2015, 15:12:57 pm »

Wszelki duch Pana Boga chwali!

Forum znam od dawna i nie raz znalazłem tu sporo użytecznych informacji. Od ponad roku staramy się o powrót Mszy Wszechczasów do Bolesławca (D. Legnicka) i taką mam nadzieję, że znajdę na tym forum kogoś z okolic.
O sobie powiem tyle - na Mszę Trydencką trafiłem przez chorał gregoriański i uważam ją na najpiękniejszą rzecz po tej stronie nieba. Interesuję się śpiewem gregoriańskim, ludowym (AMDG!) i historią KK. Pozdrawiam forumowiczów.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #723 dnia: Września 02, 2015, 20:59:59 pm »

Szczęść Boże Damianie!

Założenie konta w FK postanowieniem po rekolekcjach?
:)
Witamy!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
DamianWit
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #724 dnia: Września 04, 2015, 08:40:12 am »

Szczęść Boże Damianie!

Założenie konta w FK postanowieniem po rekolekcjach?
:)
Witamy!

O tak! Po następnych rekolekcjach założę konto na twitterze;)
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #725 dnia: Listopada 07, 2015, 22:03:10 pm »

i ja się przyłączam do powitań :)
Zapisane
Dargorad
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #726 dnia: Listopada 11, 2015, 11:35:07 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pochodzę z Wielkopolski, niedawno miałem przyjemność wysłuchać mszy św. w Kaliszu.
Być może na forum jest ktoś z Ostrowa Wielkopolskiego? Marzy mi się, aby również w moim mieście była taka msza.

Pozdrawiam.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #727 dnia: Listopada 11, 2015, 19:06:26 pm »

Witamy Panie Dargorad - Na wieki wieków Amen!
Tak, są osoby z Ostrowa na forum, są też z Kalisza.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Dargorad
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #728 dnia: Listopada 15, 2015, 17:24:31 pm »

Witamy Panie Dargorad - Na wieki wieków Amen!
Tak, są osoby z Ostrowa na forum, są też z Kalisza.
Super! Zastanawiałem się po prostu, czy jest możliwość zorganizować Msze także w Ostrowie  :)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #729 dnia: Listopada 15, 2015, 20:58:37 pm »

Ponad rok temu miałem trafić w okolice Ostrowa ale jednak wyszło inaczej...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #730 dnia: Listopada 15, 2015, 21:15:20 pm »

Ponad rok temu miałem trafić w okolice Ostrowa ale jednak wyszło inaczej...
Może to się jeszcze zmieni?
 ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Andrzej
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #731 dnia: Grudnia 08, 2015, 13:49:14 pm »

Laudetur Jesus Christus!
Moje pierwsze Msze święte w ryc ie trydenckim to przełom lat 60 i 70-tych. Potem wiele lat NOM, i powrót 8 grudnia 2004 roku na Mszę Wszechczasów. Najpierw u Bractwa św. Piusa X, a następnie w kościele św. Ducha i kościele przy Staszica. Wszystko w Lublinie. Był epizod bo tylko jedna Msza św. odprawiona przez wikarego z mojej parafii, gdzie obecnie mieszkam, ale na jednej Mszy św. się skończyło, a wikary rok później został przeniesiony do Lublina. Były też Msze św. w parafii Bełżyce, ale i stąd kapłan został zabrany do Lublina. Mam więc na Mszę świętą 25 km w jedną stronę. I modlę się o to, aby mój Kościół Rzymskokatolicki przestał wreszcie bratać się z islamistami, protestantami i niewierzącymi, a zaczął przestrzegać własnej Tradycji i zaczął na powrót słuchać swoich wiernych. To forum będę zapewne odwiedzał nieregularnie. Ale stale powierzam je miłosierdziu i miłości Boga w Trójcy Świętej Jedynemu! A Was, adminów, modów i forumowiczów pozdrawiam serdecznie  :) 
Zapisane
Benedykt
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #732 dnia: Grudnia 28, 2015, 23:58:01 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pochodzę z Podkarpacia, uczęszczam na Msze w Krośnie.
Być może na forum jest ktoś z Krosna lub okolic ? Mam wielką nadzieję że uda się celebrować coniedzielną tridentinę.
 
Pozdrawiam
Zapisane
kl.Pax
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #733 dnia: Stycznia 05, 2016, 20:48:15 pm »

Szczęść Boże!

Pochodzę ze Śląska. Bardzo interesuję się teologią, psychologią, Cerkwią Prawosławną.
Msza "trydencka" nie jest mi obca. Miałem okazje uczestniczyć w niej wiele razy, w różnych miejscach Polski. Nie tylko na Śląsku.
Bardzo szanuję Liturgię posoborową, więc na pewno jej nie będę atakował, a widzę, że na tym forum jest to niestety często. Dobrze jednak, że na tym forum znajduje się wiele bardzo ciekawych informacji, wypowiedzi dotyczących wiary oraz liturgii.

Pozdrawiam serdecznie, pamiętając w modlitwie o wszystkich użytkownikach tego forum.
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #734 dnia: Lutego 14, 2016, 16:46:55 pm »

Bardzo szanuję Liturgię posoborową, więc na pewno jej nie będę atakował,

Ale się porobiło, że ludzisko potrafią cuś takiego napisać.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!