Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:01:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245550 razy)
Asmina
adept
*
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #690 dnia: Czerwca 09, 2014, 08:17:59 am »


No po prostu... że "szurem" nie jest....
 

Ale Szanowny Pan Tato wytłumaczył...
Zapisane
Zuzia
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #691 dnia: Czerwca 10, 2014, 17:27:03 pm »

Laudetur Jesus Christus,

Od dawna czytająca FK, tradycjonalistka, pozna jeszcze więcej powodów utwierdzających w jedynej prawdziwej wierze.  :)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #692 dnia: Czerwca 10, 2014, 21:16:57 pm »

Laudetur Jesus Christus,

Od dawna czytająca FK, tradycjonalistka, pozna jeszcze więcej powodów utwierdzających w jedynej prawdziwej wierze.  :)

Witam serdecznie :) Moim zdaniem "Szkielet"....to jest POWÓD !!!:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #693 dnia: Czerwca 13, 2014, 09:22:40 am »

Zapraszamy do zakrystii, ministranckie grono otwarte.
Ale przecież na kościele jest tylu młodych mężczyzn, którzy wreszcie mogliby się wziąć do roboty!
Wie pan, dla mnie ogromną ma wartość chwila, gdy ktoś po wielu latach wraca do służby i ołtarza. Zawsze kiedy widzę starego xiędza czy zachrysta mówiących Introibo ogarnia mnie wielkie wzruszenie.

PS Nie wiedziałem, że do pozdrowienia "Laudetur..." w odpowiedzi dodaje się "Amen". To chyba tylko tak na piśmie, nieprawdaż?  :)

Wg Collectio rituum odpowiedzią na Laudetur Iesus Christus jest In saecula. Amen.
Ciekawe, wszyscy starsi xięża odpowiadają tak albo "in eternum".
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #694 dnia: Stycznia 28, 2015, 20:22:39 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

To mój pierwszy post na tym forum które od ok. roku co tydzień pilnie przeglądam, niektórych stałych użytkowników zdążyłem już jako tako poznać na Rebelyi (nie udzielam się już tam). Jestem pod wielkim wrażeniem  Państwa wiedzy nt. dogmatyki, tradycji czy nauczania Kościoła Katolickiego lektura forumowych dyskusji wiele mnie nauczyła. Z góry proszę o cierpliwość i wyrozumiałość dla mnie,, zwykłego teologicznego szaraczka i w razie czego śmiało  prostować moje błędy.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #695 dnia: Stycznia 29, 2015, 23:09:43 pm »

In secula seculorum!
Witamy Pana Filipa.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #696 dnia: Kwietnia 12, 2015, 23:26:48 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
i Niepokalanie Poczęta Służebnica Pańska Maryja
Jego Matka i Nasza Matka!

Urodziłem się Sosnowcu. Mam wykształcenie wyższe, politechniczne. Docent - to ksywa z Technikum Elektronicznego.
Mam lat 55. Pamiętam jeszcze przemówienia Towarzysza Gomółki i odwiedziny Ks. Kardynała Wyszyńskiego w Sosnowcu.
Zainteresowania: Apologetyka, Mistyka Katolicka rodząca się w Polsce. Interesują mnie zasady tworzenia wiedzy naukowej.
Jako ciekawostkę podam fakt, że na moje pytanie:
"-Panie profesorze, czy to prawda, że historia Nauki Ludzkiej jest historią błędów?" .
Jeden z profesorów odpowiedział:
"-Tak, proszę pana, historia nauki jest historią błędów."
Co było dalej dokładnie nie wiadomo, ale na stołach stało piwo, wino, i inne trunki na cześć Rządu Norweskiego.
-I to by było na tyle, mocium Panie.

SOLI DEO GLORIA -docent0
P.S.: Prosiłem o odblokowanie wątku:  "Wątek: Geneza Biblijna - objawienia dane ks. Guido Bortoluzzi"
ale puki co system mówi, że "nie ma takiego guzika?"  ::)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2015, 22:18:03 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #697 dnia: Kwietnia 14, 2015, 17:12:23 pm »

@ secessio
Witam i pozdrawiam zarazem. Z zainteresowaniem przeczytałem. Jest pan jednym z nielicznych tutaj, którzy odsłaniają trochę zakamarki swojej duszy.
Czego oczekuje pan od tego forum? Dlaczego nie wybrał pan np. wiara pl czy katolik pl ? 
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #698 dnia: Kwietnia 14, 2015, 17:53:38 pm »

Katolik.pl to raczej tylko z nazwy katolicki
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #699 dnia: Maja 26, 2015, 11:19:41 am »

Szczęść Boże ;)
Od lat obserwuję forum Krzyż, aż nadszedł dzień, w którym postanowiłem założyć konto ;)

Parę słów o mnie: spędziłem ponad 2 lata w pewnym misjonarskim zakonie, który był bardzo "sposoboryzowany", tam poznałem (a właściwie odkryłem na nowo) postać Arcybiskupa Leferbvre'a. Po odejściu z zakonu kontynuowałem studia z zakresu teologii uwieńczone pracą magisterską o JE Lefebvre. Dużo można by opowiadać jakie po drodze próbowano mi kłody kłaść pod nogi. Może przytoczę tylko jedno pytanie od recenzenta pracy podczas obrony: "Dlaczego nie zawarł pan krytyki ogromnych błędów dogmatycznych, które, jak WSZYSCY wiemy, popełnił Lefebvre?" :) To mnie jeszcze bardziej zbliżyło i przekonało, że prawdziwa nauka to ta, sprzed VS. Nie uczęszczam na Tridentinę - głównie ze względu na brak czasu. Chodzę na Novuska, ale bardzo ugrzecznionego, z prawdziwymi organami i śpiewem liturgicznym - bez pioseneczek i tańców. :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #700 dnia: Maja 26, 2015, 11:45:06 am »

Bóg zapłać!

Gdzie można zapoznać się z tą pracą magisterską?
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #701 dnia: Maja 26, 2015, 12:15:51 pm »

Jeśli p. Wąski poda adres e-mail to mogę przesłać  ;)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #702 dnia: Maja 26, 2015, 13:32:21 pm »

W latach 2008-2010 ;)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #703 dnia: Maja 26, 2015, 18:09:28 pm »

Zależy co Pan nazwie "młodością". Ileż błędów, niestety, popełnił kard. Ratzinger w latach 80. wobec JE Lefebrve'a... Wiem, że działał pod presją Santosubita oraz pod jego zwierzchnictwem, jednak...bardzo bolesne były rzeczy, które działy się w tym czasie z Bractwem i całym Kościołem.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #704 dnia: Maja 26, 2015, 18:21:49 pm »

Szczęść Boże ;)
Daj Boże ;)
(...) Może przytoczę tylko jedno pytanie od recenzenta pracy podczas obrony: "Dlaczego nie zawarł pan krytyki ogromnych błędów dogmatycznych, które, jak WSZYSCY wiemy, popełnił Lefebvre?" :) (...)
Ja też bardzo jestem ciekaw, czemu jej Pan nie zawarł? ;) Byłby Pan łaskaw opowiedzieć, w krótkich słowach?
Zapisane
Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!